Felvilágositást kérnék.


prudens # 2010.09.22. 16:08

chr.ancsa,
Meg kellene nézni a biztosítási szerződésedet, hogy mit ír, milyen feltételek esetén kell fizetnie a biztosítódnak. De nagyon csodálkoznék, ha csak akkor kellene, ha pecsétes papírt hozol arról, hogy a másik volt a hibás. Mit érne az ilyen biztosítás? Ha be tudod bizonyítani, ki volt a hibás, akkor rögtön behajthatnád a pénzt rajta is, főleg ha van kötelező felelősségbiztosítása. Ráadásul a casco-nak legtöbbször épp az az értelme, hogy akkor is térít, ha te voltál a hibás - az más kérdés, hogy utána emelkedik a biztosítási díjad.

prudens # 2010.09.22. 16:04
kovacsz # 2010.09.22. 15:57

Te balra nagy ívben, ő pedig szemből egyenesen a kocsid jobb oldalának?

chr.ancsa # 2010.09.22. 15:15

prudens: Az én biztosítóm.

Andris85 # 2010.09.22. 15:07

Üdv mindenki, és jogászok.

Ez necces dolog lesz nagyon.

Következő:
2év felfüggesztettet kaptam 2 rb szabs lopás és 2 rb egyedi azonosítójel meghamisítása miatt.
A tárgyalás napján mentesítettek a büntetett előélet hátrányai alól. Most november 19-én telik le a felfüggesztettem.

Jelenleg a büntetlen előéletű, joghátrány hatálya alá tartozó személyek nyilvántartásában szerepelek.

Csak hogy jól értelmezem e: A joghátrány jelen esetben a felfüggesztett? Nincs mellékbüntetés, foglalkozástól eltiltás, semmi.

Meddig szereplek a büntetlen előéletű, joghátrány hatálya alá eső személyek nyílvántartásában? Ameddig letelik a felfüggesztett? Utánna milyen nyílvántartásba kerülök átt, mert megszűnik a joghátrány, ergó nem szerepelhetnék a nyílvántartásban. Illetve mikorra várható ennek a selejtezése?

prudens # 2010.09.22. 14:38

chr.ancsa,
Melyik biztosítóról van szó? Ahol neked van casco-d, vagy ahol a másik félnek van felelősségbiztosítása?

chr.ancsa # 2010.09.22. 14:06

Egyikőnk se ismerte el hogy ki volt a balesetben a hibás.Én balra bekanyarodtam ő meg a jobb oldali sávból 16m féknyomot húzva bele az autóm közepébe.ellenem indult a szabálysértési eljárás.engem meg büntettek én fellebbeztem a bíróságra került az ügy ahol megszüntették az eljárást ellenem.hogy ő ellen indult e valami azt nem tudom.de a biztosítós azt mondja hogy valakinek hibásnak kell lennie.És én küldjek neki valamilyen határozatot amiben fel van tüntetve hogy ki a hibás.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.22. 13:25

Mi volt ez? Szabálysértési eljárás? Annak te voltál a terheltje, veled szemben folyt. Így ebben nem mondható ki, hogy valaki más szabálysértést követett el. Vele szemben nem indult?
De ha szabálysértési eljárás, akkor milyen másik fél? Ott nincs ilyen, legfeljebb sértett vagy tanú lehet az illető.

chr.ancsa # 2010.09.22. 12:23

Igen. A bíróság szerint,sem a helyszínrajzból sem a fényképek alapján nem állapítható meg az amit a másik fél állít.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.22. 12:10

Eljárást megszüntető végzés? Milyen okból?

chr.ancsa # 2010.09.22. 12:08

Közúti balesetem volt,a rendőri határozat szerint én voltam a felelős,de a bíróság meghozta a jogerős végzést miszerint megszünteti az eljárást ellenem.De nincs a végzésben hogy a másik fél volt a hibás,ilyenkor mi van?A másik fél ellen fognak valami eljárást indítani?Ha ingen akkor járkálhatok a bíróságra?Valamint a biztosító sem fizet ameddig nincs meg hogy ő volt a vétkes a balesetben.