Súlyos eljárási hiba?


blnt # 2018.10.28. 16:15

koszonom,rendben, latleletet kerek ha tudok, tanuk elvileg 2-en be is lesznek idezve de megprobalok keresni regi kollegakat is. egy volt rendor is van koztuk de eddig nem ertem el. sajnos az, aki leszedte rolam a sracot, hogy ne rugdosson tovabb, az fel tanuskodni es a rendorsegen is letagadta, hogy ott volt.
gondolom, a rendorseg hibait nem szokas figyelembe venni, pedig abbol nem egy volt

Vadsuhanc # 2018.10.28. 14:07

Hogyan tudnam ezt megtenni?

Mindenféleképpen igazolnod kell a tárgyaláson, hogy sérüléseket szenvedtél.

Nekem kell latleletet kernem?

Nem ártana a tárgyalásig beszerezned a látlelet, de legalább azt tudd igazolni, hogy megpróbáltad azt megtenni.

Hivjak tanukat, akik lattak tiszta veresen, szetszaggatott ruhaban, stb?

Ha ezek a tanúk a nyomozati szakban nem lettek kihallgatva mindenféleképpen meg kell nevezni Őket.

Van egyaltalan barmi eselyem?

Veszteni nem veszthetsz........Rosszabb nem lehet.

blnt # 2018.10.28. 13:30

a rendorsegen minden vilagos volt es meg az ugyesz visszadobta hogy vamzerkodjak.. caak ez nalunk nem koser.
elmondtam hogy vedtem magam de semmit se ertem vele

blnt # 2018.10.28. 13:15

elso fok ez csak csak vetoztam a postan itelkezest

ObudaFan # 2018.10.24. 10:56

Jobb lett volna az elsőfokú eljárásban bejelenteni a tanúkat, most már nem lesz ez egyszerű.

blnt # 2018.10.24. 08:27

Udv!

Tanacsot szeretnek kerni a kovetkezo uggyel kapcsolatban:

Sulyos testi sertes miatt kaptam 6 honap bortont, amit 2 evre felfuggesztettek.
Ezt az iteletet postan kaptam meg (gyorsitott eljaras?).
Jeleztem, hogy nem ertek egyet es targyalasom lesz kb 25 nap mulva.

A vadakat nem csak hogy nem ismertem el, hanem elmondtam a rendorsegnek, hogy onvedelem volt egy tamado csoporttal szemben.
Ha jol sejtem, nem lehet gyorsitott eljaras ebben az esetben (alap feltetele a beismero vallomas) de ez vegulis szinte reszletkerdes.

A problemak leginkabb a rendori eljaras soran tortentek, ami miatt vegul engem iteltek el.

Eloszor is az OBSI-ban orizetlenul (orizet alatt) kiraktak a varoba egyedul, ahonnan ki is vitt az "ellensegem" 2 baratja es felszolitottak, hogy maradjak az utcan, varjam meg oket ott.
Jobbnak lattam, ha elsetalok a munkahelyemre es ott kerek segitseget, tehat elmentem.
Ettol fuggetlenul keszult CT felvetel a fejemrol, mert utottek es rugtak is a foldon. (tiszta ver voltam es a dobhartyam is beszakadt)

A rendorsegen ezt elmondtam de csak a birosagi vegzesbol derult ki szamomra, hogy az en latleletem nem szerepel a bizonyitaskor felhasznalt akarmik kozott.

Tehat siman eliteltek, mert vissza mertem utni es a tamadoim ellen ugy ahogy van meg is szuntettek az eljarast.

A korhazban nyoma kell, hogy legyen a vizsgalatnak es remelem, hogy a fej-CT felvetelen a beszakadt dobhartya is lathato.
Erthetetlen, hogy megis hogy a francba itelhetnek el fizikai keptelensegek alapjan de megtettek.

A targyalason szeretnem bizonyitani, hogy az itelet alapjaul szolgalo tortenet kizart dolog es a rendorseg tobb hibat is vetett az eljaras soran.

Hogyan tudnam ezt megtenni?
Nekem kell latleletet kernem?
Kiadjak ennyi ido utan?
Hivjak tanukat, akik lattak tiszta veresen, szetszaggatott ruhaban, stb?

Van egyaltalan barmi eselyem?

Numda # 2016.02.17. 09:42

Hááát, ezek után nem nagyon merek, de mégis:

Arra van irányadó jogszabály, hogy a törvényes határidőn belül kért kijavítást a bíróság mennyi idő alatt köteles elvégezni?

Meghamisították ugyanis a jegyzőkönyvet. Most nyilván kínos belerakni azt, amit a bíró fröcsögve ordítozott. De muszáj lesz. Csak mikor? Ma 15 napja kapták meg a levelemet.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.12. 10:24

Ez végülis mindenkinek odavágható "segítőkész" attitüd, aki itt kérdez.
Kérdeztél bármit is?

elfmage999 # 2016.01.12. 09:44

Numba:

Üdv a klubban.

Numda # 2016.01.12. 08:51

Ez végülis mindenkinek odavágható "segítőkész" attitüd, aki itt kérdez.
Ugyanis azért kérdezünk, és polemizálunk, hogy felkészülhessünk az éles helyzetekre, a bíróság előtt, például.
Bár azt is ejelntheti, hogy itt már mindenki meg lett győzve, csak zakkant bíró van hátra. :-)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.12. 08:29

Nem minket kell meggyőznöd, Ember, hanem a bíróságot.

Numda # 2016.01.12. 07:18

Bár senkit nem érdekel, én azért naplózok tovább. :-)

2394/2011. számú büntető elvi határozat

“A jogellenesség hiánya nem csupán a hatóság előtt már folyamatban lévő ügyben – az adott eljárás érdemével összefüggésben, a joggyakorlás indokolt és szükséges keretei között – tett, a becsület csorbítására egyébként objektíve alkalmas tényállítások kapcsán, hanem a hatósági eljárást megindító beadványban részletezett tényközlés tekintetében is megállapítható. Ellenkező esetben ugyanis a jog által biztosított igényérvényesítés lehetősége eleve kizárt volna” [Btk. 179. § (1) bek.].

Numda # 2016.01.06. 10:43

Minden feljelentés becsületsértés, ekkor jön a látszólagos halmazat, és a specilaitás, konszumpció.
Hatóság előtt csak hamis vád jöhet szóba, ha a bejelentzés alaptalan.

Numda # 2016.01.05. 12:51

Bocsánat, az előző link rossz lett.

https://drive.google.com/…OFNwc1U/view?…

Azért teszem közzé, mert szerintem tanulságos dolog, hogy a vádirat maga tartalmazza a feljelentés ismérveit. Megjelöli a fogadő hatóságokat, és a konkrét, illetve ismeretlen személyek által szerintem elkövetett bűncselekmények gyanúját.

De ez senkinek nem tűnik fel mégsem. :-)

Numda # 2016.01.05. 12:38
Numda # 2016.01.05. 12:31

Ja, az ügyből dezertált a vádemelő ügyészség, becsületsértésre hivatkozva, és eddig három kirendelt védő adta vissza. Ma kaptam a negyediket.
Nagyon félnek a fidesztől.

Numda # 2016.01.05. 12:29

Hatóság előtt (ügyészség) bűncselekmények miatt tett feljelentés minősülhet-e becsületsértésnek, anélkül, hogy a feljelentést a hatóság megvizsgálta volna, elutasította volna, kiegészítést rendelt volna el, egyszerűen nem csinált semmit.

Én vagyok a vádlott. Ha sor kerül a valóság bizonyítására, akkor a feljelentett, de a hatóság által szerintem bűnpártolt, EZÉRT nem is nyomozott, rendőri ügyészi bűncselekmények gyanúját nekem kell nyomoznom majd? És bizonyítanom a dolgot?

Ez tautológiai feladvány.

Bírónak ilyesmit nem kellene észrevennie? Amennyiben nem sík hülye, vagy esetleg ő is benne van ebben a játékban. A becsületsértési üggyel próbálják maszkolni a bűnpártolás-piramist. Polt Peti is benne van nyakig az ügyemben. Meg Tállai András. Valaki?

ObudaFan # 2014.06.02. 10:38

A fellebbezésben. HA fellebbezésnek már nincs helye, a felülvizsgálati kérelemben, ha annak még van. Bár, ha jól értem, ez gyermekelhelyezési ügy,, ott felülvizsgálatnak nem minden esetben van helye.

szabóné1023 # 2014.06.02. 06:49

van ügyvédem de nem csinál semit pénzem nincsen mit csináljak segitesnek mert ez eljárási hiba

Véleményem # 2014.06.01. 21:01

szabóné1023

Az ügyvédje járjon el, az tudja mit kell ilyen esetben csinálni. Ha nincs akkor szerezzen egyet mert szüksége lesz rá!

szabóné1023 # 2014.06.01. 07:50

SEGÍTSENEK !GYŐRI BÍRÓ AZ ÍTÉLET HOZATALAKOR NEM VETTE FIGYELEMBE AZ IGAZSÁGÜGYI ORVOS SZAKÉRTŐ VÉLEMÉNYÉT ÉS A MOLESZTÁLÁST NEM VIZSGÁLTA FIGYELMEN KÍVÜL HAGYTA AZ ÜGYVÉDI KAMARA HATÁROZAT ALAPJÁN ÖSSZEFÉRHETETLENSÉG IS VOLT A GYERMEK JOGI TÖRVÉNYT NEM ALKALMAZTA OLYAN SZEMÉLYNÉL HAGYTA A BETEG KISLÁNYOMAT AKI TELJES MÉRTÉKBEN ALKALMATLAN ÉS VESZÉLYEZTETI A GYERMEKEM FEJLŐDÉSÉT .KÉREM SEGÍTSENEK HOL JELLENCSEM AZ ELJÁRÁSI HIBÁT.06209919385
TISZTELETTEL SZABÓNÉ

ObudaFan # 2014.05.05. 10:44

Ugyan, ugyan. Ha a másodfokú eljárásban nem született más eredmény, akkor a megismételt eljárásban sem születne. (Legfeljebb most már bentről sms-ezne az ügyész.)

Ezt mondjuk nem tudjuk. Lehet, hogy akkor még nem volt hatályos az új Btk. és az alapján enyhébben minősülne valami.

A jegyzőkönyv kijavítási iránti kérelem benyújtásának határideje jogvesztő határidő.

Igen, de azért e jegyzőkönyvvel szemben is van helye ellenbizonyításnak. Más kérdés, hogy erre a hozzátartozók nyilatkozata elegendő-e.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.05.04. 16:10

az ügyvédek meg egy nagy nullák voltak” - csak nem azért, mert nem sikerült nekik a lehetetlen, azaz a minden vádpontban bűnösnek talált "ártatlanok" felmentését elérni?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.04. 16:01

Hatályon kívül helyezésre azért lenne jó, ha kerülne az ügy, mert a megismételt eljárástól igen eltérő eredmény lenne várható!
Ugyan, ugyan. Ha a másodfokú eljárásban nem született más eredmény, akkor a megismételt eljárásban sem születne. (Legfeljebb most már bentről sms-ezne az ügyész.)

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.04. 15:59

de mi a helyzet akkor, ha nem csak a vádlottak, hanem a hallgatóság közül is ketten emlékeznek rá, hogy az ügyész kiment tárgyalás közben telefonálni többször is.
Nem oszt, nem szoroz. A jegyzőkönyv kijavítási iránti kérelem benyújtásának határideje jogvesztő határidő.