sikkasztás?


guba # 2010.11.19. 09:38

Nem bűncselekmény, főleg, mert folyamatosan ígéri, hogy visszahozza.

kisviragocska # 2010.11.19. 06:36

Nem készült szerződés sajnos... A forgalmi és az egyik kulcs nála van, a pótkulcs nálam.
Sajnos a rendőrség nem körözteti, mert én adtam oda és szerintük így nem bűncselekmény.

bolondmelós # 2010.11.18. 22:40

jogosulatlan használat,
gondolom nem írtatok üzemeltetési megállapodást.
Valahogy át kéne vinni lopásba.

A forgalmi nála van? Na azt mint okiratot kéne valahogy kikapcsolni, a kocsit meg köröztetni.

Valaki írjon már valami okosat hogy lehet ezt jármű jogosulatlan elvitele bcs-re minősíteni.

Amit Grád professzor írt, az se rossz.
Valahogy be kell kerülni a körözési listára.
Bízzál benne hogy valaki feljelenti valami apróságért, vagy nekiáll gyorshajtani és megfogják a közlekedésiek.

Szétszedetni szét tudja, meg kiviszi és azonosító jegyeket meghamisítja.

kisviragocska # 2010.11.18. 21:55

Köszönöm szépen! Az a baj, hogy nem tudom hol van az autó. Lehetetlen ekkora városban megtalálni. Próbáltam, de semmi eredménye. Attól tartok már meg sincs. Bár törzskönyv nélkül nem tudja eladni elvileg. K.

Grád András # 2010.11.18. 21:47

Kedves Kisvirágocska!

Gondolom a pótkulcsot talán csak nem adta oda. Hozza vissza a kocsit, vagy kérjen meg valami fejsúlyosabb férfi ismerőst! A rendőrség rutinból igyekszik minden ügytől megszabadulni, mert sok a munkájuk. A visszahozatallal semmiféle bűncselekményt nem követ el, persze arra vigyázzon, hogy ne kövessen el önbíráskodást, vagyis ne alkalmazzon kényszert vagy fenyegetést. Egyszerűen hozza el! Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

kisviragocska # 2010.11.18. 21:42

Kedves Mindenki!

Végső elkeseredésemben próbálok információt gyűjteni. Kölcsönadtam a hiteles autómat 4 hónapja szerződés nélkül szívességből 1 órára egy ismerősömnek. Azóta az autót nem kaptam vissza, csak ígérte, hogy visszaadja. A rendőrségen tettem feljelentést, ahol azt mondták ez sikkasztásnak minősül. Majd kb 3 hét múlva kaptam egy elutasító határozatot, melyre panaszt nyújtottam be 8 napon belül ahogy kérték. Ennek 1 hónapja és azóta sem kaptam választ. A parkolási bírságok és a szabálysértési bírságok azóta is érkeznek a nevemre, amit nem én követtem el, de kénytelen vagyok fizetni, ugyanúgy ahogy a hitelt is. Mit tehetek?
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!