Tanár - Diák viszony


dáci # 2011.11.22. 23:16

Tisztelt Fórumozók!
Egyetlen kérdéssel fordulnék hozzátok!
Egy 18. életévét betöltött diák /középiskola, gimnázium/ és egy ugyanabban az iskolában tanító tanár (azonban a diákot nem tanítja) között bármilynemű kapcsolatot tiltja a törvény?

kfgabri # 2011.11.23. 07:57

ez inkább etikai kérdés, a tanár közalkalmazott és kérdeses, hogy a közalkalmazotti életpályába, a tanári hivatásba ez belefér-e.

guba # 2011.11.23. 08:18

Bárminemű kapcsolatot még az etikai kódex sem tilt, ha van ilyen a tanároknál. Korrepetálásra gondoltál?

kfgabri # 2011.11.23. 08:28

Jajj Guba, lehetne ennyi jogiforumos rutinod, hogy itt úgy teszik fel a kérdést, ahogy hallani akarják a választ, amely kérdésre egzakt igen vagy nem NINCS. :-)

Sherlock # 2011.11.23. 09:17

Szerintem rendben van, mert te vagy a fiú. Remélem azért nem túl "érett".

Dr.Attika # 2011.11.23. 09:44

A törvény semmilyen kapcsolat létesítését nem tilalmazza. Nyilvánvalóan "dáci" egy diáklány vagy, aki beleszerettél egy tanárba, aki az iskolába tanít, de Téged nem. Ez rendszeresen előfordul tizenéves leányok esetében.
Nos mint írtam törvény ilyen kapcsolatot nem tilalmaz.
Ahogy előttem írták etikai vétséget a "tanárbácsi" megvaósíthat. Ha a kapcsolat elmélyülne, akkor a "tanárbácsi" minden bizonnyal erről felvilágosít.

Egyjogász # 2011.11.23. 12:55

"Szerintem rendben van, mert te vagy a fiú."

Lehet, hogy félreértelek, de ezt úgy érted, hogy az rendben van, ha a (diák)fiú keféli a tanárnőjét?

Egyjogász # 2011.11.23. 12:59

Bocs a vége lemaradt:

Ez mennyiben más jogilag/erkölcsileg/etikailag attól, ha a (diák)lány vesz mélyreható biológiai leckéket tanárbácsitól??

Legislator # 2011.11.23. 13:59

Egykutya.


Sunshine after the rain.

TamasHungarian # 2011.11.23. 16:30

magyarországon nem 14 év a korhatár ?
mert akkor mindegy, hogy 18. életévedet betöltötted vagy sem. (18 felett viszont tuti biztos h nincs vele gond nálunk se, úgyhogy nem is kérdés akkor)

ez max a tanárodnak lehet kis probléma, ha valami szentfazék igazgatótok van, de az se jogi természetű persze

hunfrakk # 2011.11.23. 18:20

nincs büntetőjogi vonatkozása az ügynek

Dr.Attika # 2011.11.23. 18:41

Nem büntethető a dolog, ez eddig is világos volt. A kérdező ifjú hölgy arra kíváncsi, hogy egyéb más szabályok szerint szankcionálható-e a tanárral történő "szorosabb" kapcsolattartás.

TamasHungarian # 2011.11.23. 18:58

És az egyéb más szabályok szerinti büntethetőségről mi a véleményed kedves Dr. Attika?

TamasHungarian # 2011.11.23. 19:03

ez inkább etikai kérdés, a tanár közalkalmazott és kérdeses, hogy a közalkalmazotti életpályába, a tanári hivatásba ez belefér-e.

Na én ettől megyek a falnak komolyan. Tulképpen mi a kapcsolat a közalkalmazotti életpálya ill. a tanári hivatás valamint "a szerelmi ügyek" között? Vagy kifejezetten rontja tanári képességeit valakinek a szerelmi (netán szerelem nélküli testi) viszony jelen esetben?

Apropó, köztisztviselőknél már másképp működik?

Sherlock # 2011.11.23. 19:39

Szerintem a kérdező fiú.

Kedves Egyjogász,

nem értettél félre... :)

Annyiban más, hogy ezt az unokáknak is lehet mesélni.

Dr.Attika # 2011.11.23. 19:47

Szerintem leány. Fiú ilyen kérdést fel sem tesz.

Agent Cooper # 2011.11.25. 11:08

Dr.Attika, Sherlock,

szerintem mindkettőtöknek igaza van - részben. A kérdező nemét tekintve férfi, viszont identitását tekintve nő. Feltehetően ezért is ilyen kellemetlen számára ez a szituáció...
dáci=Dávid
bármilynemű kapcsolat=meleg kapcsolat

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Sünvadász # 2011.11.25. 11:17

Oly mindegy, hogy lány vagy fiú, hetero vagy meleg!

Ha egy munkahelyen viszonyom van a főnökömmel vagy beosztottammal, akkor az összeférhetetlenség. Ha a tanítványommal van, akkor az szerintetek nem?

pazs # 2011.11.25. 11:57

De nem a tanítványa, csak egy "iskolába" "járnak". Mintha nem a főnököddel lenne viszonyod, hanem egy másik osztály főnökével.

Sünvadász # 2011.11.25. 12:00

Lehet a szart simogatni, attól még büdös marad!

Legislator # 2011.11.25. 13:49

Ha az ilyesmi kiderül, borítékolható a vége, már ha ad valamit magára az iskola.


Sunshine after the rain.

Agent Cooper # 2011.11.25. 15:18

Legislator,

miért is??? Ha kiderül is, mi alapján indulhat bármilyen eljárás is? És hogyan lehet bármit is bizonyítani?
No persze kivéve azt, ha a szertárban rajta kapják őket kufircolás közben...

A. C.


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

TamasHungarian # 2011.11.25. 16:15

Agent Cooper kihámoztad a dolgokat, de nekem is volt egy ilyen benyomásom, hogy meleg kapcsolatról lehet szó. Ámde a lényegen mit sem változtat, ha csak a szülők / kollegák fokozottabb ellenszenvét nem vívja ki.

De hogy jogilag mégis miért is rúghatnák ki a tanárt, az engem is érdekelne.

Na meg ne legyünk naivak, hát ismerek olyan gimi 3-os srácot aki tanítás után vagy este rendszeresen megy "karbantartani" a 30 közeli tanárnénijét. És persze nem ő az egyetlen hasonló eset. Amikor beszélgettünk erről a sráccal, kérdeztem tőle, hogy azért az igazgató inkább ne tudja meg, na erre lazán kiröhögött, hogy ugyan már, próbálja csak ezt felemlegetni az igazgató, mert akkor majd ő is kinyitja a száját (csak mert egy fiatalabb igazgató úr van náluk, és ő sem veti meg olykor a diák lányokat, és mondott rá pár példát is, hogy iskolai bulikban és osztálykiránduláson, részegen milyen ügyei voltak már).

Azt hiszem ez is egy olyan terület, amelyben szeretünk inkább vakok lenni, és így szűnyeg alá söpörve jöbb szeretünk nem is tudni smemiről.

Tehát ugyan az lenne a kérdésem, mint Agent Coopernek.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.25. 16:18

Azt hiszem ez is egy olyan terület, amelyben szeretünk inkább vakok lenni, és így szűnyeg alá söpörve jöbb szeretünk nem is tudni smemiről.
Én meg azt hiszem, ez is egy olyan terület, amelyen szeretsz nagyokat lódítani az állítólagos tapasztalataidról. De hát melyik terület nem ilyen?

TamasHungarian # 2011.11.25. 16:24

már ha ad valamit magára az iskola.

Kedves Legislator!

Erről csak annyit, hogy én voltam olyan gimiben, amelynek benne volt a házirendjében (!!!), hogy az esetleges tanár-diák kapcsolatokat mindenki hagyja iskolán kívül, és ez ne érződjön tanítási időben. Ezen felül aztán a kutyát nem érdekelte, ki kivel, de nagyjából tisztában volt a tanári kar, ha valamelyik tanárnak volt bizonyos ügye egy diákkal.

Igaz, hogy ez egy amolyan liberális, fizetős, eléggé "úri" alapítványi gimi volt (ezt csak azért emelném ki, mert nekik aztán megtiltani nem sok mindent lehetséges), na de lényeg, hogy tehát van ilyen.

Nézd, én azért ehhez még hozzá tenném, hogy ugye sok helyen van nulladik, de már a dupla nulladik se ritka (nyelv + info), így aztán egy 4-es diák már akár 20-21 éves is lehet simán. Ha ezt nézzük, koránt sem olyan nagy csoda, ha olyan esettel találkozunk, mint amit leírtam. Na nem mintha 16 évesen nem létezne, csak mégis gyakoribb.
De tovább megyek ... most tök jól úgy teszünk, mintha ez régen nem létezett volna, és már megint ez a piszok modern liberális szemlélet lenne az oka :)