Bíróság


ObudaFan # 2012.03.20. 13:18

Ha van 5 évi szabadságvesztéssel fenyegetett cselekmény a vádban, kötelező a védelem. Ebben az esetben pedig a legjobb lenne a védőddel minél hamarabb felvenni a kapcsolatot, mert ő ismeri az ügy iratait. És neki nyilván ennél egy kicsit részletesebben el fogod mesélni az ügyet, ami a tanácsadáshoz elengedhetetlen is lesz.

Gabicsek # 2012.03.19. 21:24

Mintha erről régebben írtál volna. És kaptál is válaszokat.

kemping # 2012.03.19. 18:42

Helló!
Lenne egy kérdésem,remélem tud valaki segíteni.
Kis értékre elkövetett csalással vádolnak.
Eddig ketten voltunk benne.Lezárult a rendőrségi szak,megjött a vádirat,és bankkártyával való visszaéléssel is gyanúsítanak,mivel bankszámlára kértük a pénzt.De el akarom mondani a bíróságon hogy a bankszámla tulajdonos is benne volt,csak eddig nem mondtuk mert minél kevesebben vagyunk benne annál jobb,de ez a legnagyobb vádpont(1-5 évig terjedő).Van ellene bizonyíték is,csak eddig valahogy ezt nem nézték.
Az lenne a kérdésem hogy hogy tegyem?Egészítsem ki a vallomásomat?Ha bebizonyosodik hogy benne volt a bankkártyával való visszaélés megmarad?Nem fognak előzetbe rakni míg ki nem hallgatják?
Válaszokat előre is köszönöm!

Gabicsek # 2012.03.18. 12:09

Én azért szeretnék ügyvédet fogadni, mert nekem rendkívül fontos lenne

Tedd ezt.

ObudaFan # 2012.03.18. 08:32

Annyit tehetsz, hogy a rokonod, illetve a védője figyelmét felhívod arra, aminek szerinted jelentősége van. Egyébként nem is lenne baj, ha inkább a védőre bíznád a dolgot, mert ő azért csak jobban tudja, mivel használsz és mivel ártasz neki.

Mazsoladeka # 2012.03.18. 07:06

Kedves Egyjogász!
Én azért szeretnék ügyvédet fogadni, mert nekem rendkívül fontos lenne, hogy egy tanúnak közvetlenül én vagy közvetetten kérdést tegyek fel! A büntetőeljárás vádlottja az egyik közeli hozzátartozóm. Illetve a bíró ellen szeretnék még indítványt benyújtani, mivel az egyik tanú -az itteni válaszolok alapján jogtalanul- kérdéseket tett fel egy másik tanúnak, akit a bíróság arra kötelezett, hogy válaszoljon a kérdésre! Tehát szerintem a bírói eljárás szabályt sértett!

Egyjogász # 2012.03.18. 06:32

Az internetes fórumok már csak ilyenek:))
Ide szabadidejükben, kedvtelésből járnak az ember hozzászólógatni, ingyér.
És bizony az is előfordulhat, hogy nem jogvégzettek válaszolnak (mint ahogy ki is van írva az alábbi felhívásban).
De még mindíg ez a legnormálisabb jogi fórum, egy másik hasonló jellegűből éppen most menekültem el, ahol pl. egy munkajogi kártérítési ügy kapcsán heves szeméttolvajorbángyurcsányozás ment, itt azért ez nincs (még).

Az ügyvéd az jó ötlet, óránként ötven-százezer rugóért akkor is vigyorogni fog rád, körbeugrál, és baromi udvarias lesz veled, ha itt pl. "Morzsakutya" nicknév alatt jól kioktatna:)

Az más kérdés, hogy egy valag pénzért általában a vádlottak szoktak ügyvédet fogadni, nem a tanúk (az ügyvéd nem tehet pl. helyetted tanúvallomást), de végül is mindenki arra költi a pénzét, amire akarja:)

Mazsoladeka # 2012.03.18. 05:10

végrehajtó1
Attól, hogy mentességi jogommal éltem még tehetek tanúvallomást, mivel az eljáró bíróhoz levélben fogok fordulni és kérvényezem, hogy idézzen újra, mivel olyan körülmény merült fel, ami alapján szeretnék mégis tanúvallomást tenni. Hétfőn megbízást fogok kötni egy ügyvéddel, aki a bíróság előtt képviselni fog!

Mazsoladeka # 2012.03.18. 05:06

Hát ha ilyen stílussal rendelkeznek a hozzáértők, akkor köszönöm nem kérek a tanácsukból! Hétfőn időpontot fogok kérni egy ügyvédhez, hogy tanácsot adjon nekem ebben! Amúgy meg nem születhet mindenki ügyvédnek! Ide az emberek azért írnak, mert szeretnének tanácsot kérni, mivel nincs jogi végzettségük! Mondjuk engem a hozzászólások meggyőztek és úgy döntöttem, hogy többet nem írok ide, hanem inkább ügyvédhez fordulok, aki tényleges szakértelemmel felvilágosítást tud nekem adni!

Gabicsek # 2012.03.17. 21:57

Istenkém! Miért van az, hogy valaki kérdez, hozzáértők válaszolnak, és aztán még ők a rosszak? Ez most divat lesz?
Senki nem válaszolt minősíthetetlen hangnemben, elmondták, hogy nem tehetsz fel kérdéseket. Pont. És ez így van, ha tetszik, ha nem, a törvényeket nem te írod.

végrehajtó1 # 2012.03.17. 19:21

Mazsoladeka

Azzal a kérdéssel fordulnék Önökhöz, hogy van egy bírósági tárgyalás, amelyben a bíróság tanúként kívánt volna engem meghallgatni, de ez nem sikerült neki, mivel a büntetőeljárás vádlottja a közeli hozzátartozóm, ezért mentességi jogommal éltem.

Előbb kellett volna gondolkodnod...

Mazsoladeka # 2012.03.17. 17:15

Hát köszönöm a válaszokat! Azért egy kicsit elcsodálkoztam a hozzászólásokon, hiszen erre a fórumra azért jönnek az emberek, hogy kérdéseket tegyenek fel olyan vonatkozásban, amelyet nem tudnak vagy nem értenek! Némelyik hozzászóló pedig minősíthetetlen hangnemben válaszol a feltett kérdésre! Kérdésem az lenne, hogy itt a hozzászólók közül mindenki ügyvéd? Mert ha igen, akkor ilyen ügyvédet sem bíznék meg a védelmemmel. Tisztelet a kivételnek pl. ObudaFan!

ObudaFan # 2012.03.17. 09:59

A szembesítés nem arról szól, hogy te teszel fel kérdéseket. A szembesítés során is a bíróság, az ügyész, a védő, a vádlott, a sértett kérdezhet. A tanú nem kérdez, hanem válaszol.

etke # 2012.03.17. 09:50

Obudafan tegnap 17:54-kor válaszolt a kérdésedre.

Mazsoladeka # 2012.03.17. 09:45

Aki kérdéseket tett fel az se nem a vádlott se nem a sértett volt! Olyan esetben tehetek fel a tanúnak kérdéseket, ha vallomást teszek és az eljáró bírónál kérem azt, hogy szembesítsenek a tanúval? És ha tehetek is fel kérdéseket, akkor van valamilyen keret, hogy hány kérdést tehetek fel, mert én kb. 50 kérdést szeretnék feltenni?

etke # 2012.03.17. 09:30

Lehet, hogy ő a sértett volt, mert neki lehet. Amúgy meg ha esetleg a bíró eljárási szabályt sért, az nem azt jelenti, hogy feljelentheted. Nem is értem, hogy ebben az országban miért akar mindenki feljelenteni minden olyan embert, aki olyat tesz, amivel ő nem ért egyet.

Mazsoladeka # 2012.03.17. 09:09

Akkor ezek szerint én feljelenthetem a bírót, mivel egy másik tanúnak ezt megengedte! Jelentkezett és kérdést tett fel másik tanúnak!

ObudaFan # 2012.03.17. 08:30

Nem lehetséges.

Mazsoladeka # 2012.03.17. 05:12

És ez akkor sem lehetséges, ha a Városi Bíróság elnökénél indítványozom azt, hogy a bírósági tárgyaláson részt vehessek és egy konkrét tanúnak kérdéseket tegyek fel! Csupán egy tanúnak szeretnék kb. 50 kérdést feltenni!

ObudaFan # 2012.03.16. 20:56

A Be. 240-242. §§ határozza meg a tárgyláson részt vevők körét. A tanú nem tartozik ide. Meg a hallgatóság sem.

Gabicsek # 2012.03.16. 20:47

Majd bemegy veled Maca néni, oszt felteszi a kérdéseit a tanúknak és vádlottnak:)

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.16. 20:34

Medveanyám!

Mazsoladeka # 2012.03.16. 18:26

Éppenséggel, hogy a 240-242 § nem vonatkozik rá. A Be. 237.§ ha a tárgyalás nyilvános, akkor akárki részt vehet rajta és a Be. 243.§ arról szól, hogy a tárgyaláson résztvevők indítványokat tehetnek, tehát gondolom akkor kérdéseket is!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.16. 18:04

Olvasd már hozzá a 240-242. §§-t. A többiek nem számítanak.

Mazsoladeka # 2012.03.16. 17:48

Kedves fórumozók!
Én tettem fel ezt a kérdést és azt szeretném kérdezni, hogy erre nem vonatkozik a Be. 243. § A tárgyaláson részt vevők indítvány tételére jogosultak, ha e törvény eltérően nem rendelkezik? Köszönöm a válaszokat!