visza lehet - e mondani a feljelentést???


andrea123456 # 2012.07.30. 14:57

sziasztok annyi volna a problémám hogy egy csajjal veszekedtünk kinnt az utcán ö meg feljelentett hogy megvertem de azota már kibékültünk és jo barátnöm lett vissza tudja mondani a feljelentést de közben ö már adott be egy tanut aki azt vallotta hogy én megvertem azt a csajt és most nem tudjuk hogy vissza tudja -e mondani a feljelentést vagy sem aki tudja hogy vissza lehet-e vagy sem az irja már meg nekem elöre is köszönöm a hozzászolásokat !!!!!!!!

Gabicsek # 2012.07.31. 12:19

Feljelentést visszavonni nem lehet.
De ha a helyi bíróság előtt könnyű testi sértés vétsége miatt folyik az eljárás és a barátnőd - aki ott indította az eljárást - nem megy el a tárgyalásra, akkor az ügyet a bíróság megszüntetik.

Dr.Attika # 2012.07.31. 12:26

A hamis tanút akkor is felelősségre vonják. Az meg nyilván vallani fog a "csajra", hogy ő bujtotta fel. Így a feljelentett szabadul a "csaj" meg felel hamis tanúzásra felhívás miatt a hamis tanú meg hamis tanúzás miatt.

guba" # 2012.07.31. 14:35

Az miből jött le, hogy hamisan tanúskodott volna?

Gabicsek # 2012.07.31. 21:18

Miután tényleg megverte, nem igazán tanúskodhat hamisan. Itt arról van szó, hogy közben a feljelentővel kibékült, aki visszacsinálná az egészet, hogy a kedves barátnőjét nem büntessék meg.

Dr.Attika # 2012.08.01. 07:28

Onnan, hogy a kérdező azt írta, hogy csak veszekedtek, de a feljelentés verésre ment. Ha a veszekedés igaz, akkor nyilván a verés hamis.

guba" # 2012.08.01. 07:36

Ha jársz el védőként, akkor tudhatod, hogy egy "megverésnek" a megítélése soha nem egyértelmű.
Pl.: "lökdösött és megszorította a kezemet", "nem bántottam, csak lefogtam a kezét, mert rám akart támadni..."

Ha a veszekedés igaz, akkor nyilván a verés hamis.

Merthogy kizáró viszonyban vannak egymással, ugye? :)

andrea123456 # 2012.08.02. 08:03

Akkor csak annyit csináljon a barátnöm hogy ne jelenjen meg a biroságon és akkor eltörlödik az ügy??? meg még azt szeretném kérdezni hogy tanu akik nem tettek még vallomást egy rendör kijöhet érte bevinni mert én ugy tudom hogy tanut nem vihetnek el csak akkor ha már tett vallomást de addig nem ezzt szeretném még megtudni elöre is köszönöm a hozzászolásokat!!!!!!!!!!!!!!

ObudaFan # 2012.08.02. 19:14

Attól függ, milyen eljárás folyik milyen bűncselekmény miatt.

Gabicsek # 2012.08.02. 19:58

A tanút pedig elővezethetik, ha a szabályszerű idézésre nem jelenik meg és magát nem menti ki.