börtön, fogház, evsz


ObudaFan # 2016.01.17. 12:02

Kb. 8 hónap után érdemes beadni a kérelmet. Oda nem mehet, ahol a nyomkövető nem működik.

annamárai # 2016.01.17. 10:40

Tisztelt ügyvéd úr! A kérdésem a következő lenne: a férjem 2 év börtönt kapott 2/3-os kedvezménnyel, és szeretné kérni a reintegrációs őrizetet, ami az ő esetébe úgy tudom 10 hónap után lehetséges. amire kíváncsi vagyok az a következő 4 hónap telt el eddig, és 6 hónap után adja be a kérvényt és ha megítélik neki ezt az őrizetet mennyivel előbb közlik a döntést mint ahogy a 10 hónap letelik? illetve hallottam olyat a műholdas követő rendszer nem mindenhol működik, és lehet hogy ez akadály lehet arra hogy hazajöjjön, ez igaz? Mi a déli - Tompa-határ mellett lakunk Kisszálláson
köszönöm, várom válaszát!

NP01 # 2016.01.13. 11:36

Tisztelt folyami géb!
Köszönöm.

folyami géb # 2016.01.13. 10:43

Ezek szerint az új Btk. alapján ítélték el, 28 hónapra.

Akkor összesen 11 hónap kitöltését követően kaphat evsz.-t és enyhébb fokozatot, bár a kettő együtt szinte kizárt.

12 hó 20 nap után mehet reintegrációs őrizetre, és 18 hó 20 nap után helyezhetik feltételesen szabadlábra.

Mindegyik dátumból számítsa le az 5 hónap előzetest,

így leghamarabb 6 hónap után kaphat evsz.-t, enyhébb fokozatot,

7 hó 20 nap után mehet reintegrációs őrizetre, tehát ennyi a minimálisan benn töltendő idő,

és 13 hó 20 nap után szabadulhat feltételesen.

Hozzáteszem, egyetlen kedvezmény adása sem kötelező, ki kell érdemelni.

NP01 # 2016.01.13. 07:42

Tisztelt folyami géb!
Nagyon köszönöm a választ. A büntetés 2/3-ának letöltése után, ez van az itéletben.
Első bűntényes vagyok.
5 hónapot már előzetesben töltöttem ez ügyben, pár éve.
Ez ügyben érdeklődnék, EVSZ-t, illetve reinterációs őrizetbe kerülést mikor kaphatok, ha kaphatok?

folyami géb # 2016.01.13. 05:52

A legfontosabb kérdés, hogy a régi (1978. évi IV. törvény) vagy az új Btk. (2012. évi C. törvény) alapján ítéltek-e el. Ettől függ, hogy a kétharmad vagy a háromnegyed rész letöltése után szabadulhatsz-e feltételesen (azt feltételem, hogy nem vagy visszaeső).

NP01 # 2016.01.12. 23:41

Elfejeltettem hozzátenni, nem jogi, és nem hivatalos, csak "sima", egyszerű dolgozóként, viszont bűnszövetséget állapitott meg a biróság, másodfokon is.
2008-as a bűnügy.

NP01 # 2016.01.12. 00:08

Üdvözletem.
Első bűntényesként 2 év 4 hónap börtönbüntetést kaptam, vesztegetés elfogadása ( tudom, nem lényeges, 2800 forint) miatt. A pálhalmai bv intézetbe kell bevonulnom pestiként, hamarosan. Mire készülhetek, 5 hónap előzetes letartóztatás után? Átszálitásom várható? Kedvezményt, EVSZ-t mikor kérhetek? Mennyi idő az, minimálisan, amit családomtól távol kell lennem?
Elnézést, de az ügvéd, akinek fizettem, nem keveset, még az itélethozatalkor sem volt ott...
(szintén bocsánat, de nincs hosszú i a billentyűzeten )
Köszönettel
Péter

folyami géb # 2015.12.30. 14:06

Kedves Csilla,

ha választ akar, le kéne írni, hogy

  • hány büntetése van a testvérének,
  • azok milyen hosszúak,
  • mekkora rész letöltése után szabadulhat (mind a kettőnél),
  • és mennyit töltött ki az egyikból, mennyit a másikból.

Hogy mennyi idő után szabadulhat, az vagy benne van az ítélet rendelkező részében, vagy ha még a régi Btk. alapján ítélték el, akkor a fokozatot kellene tudni (fogház, börtön vagy fegyház).

shilla # 2015.12.25. 19:39

tisztelt ugyved arra szeretnek valszt kapni hogy testverem 17honap es 1ev8honap buntetese van abbol 6honapot letoltott jelenleg 2015.10.13an bevonult magatol azt szeretnem megtudni legkozelebb mikor szabadulhat 2-3 os a buntetese hallotunk evsz rol azt mikor kerheti jelenleg dolgozik rabkorhazba tokolon kedvezmenyesen mikor szabadulhaz köszonom elore is uvd.burai jozsefne csilla

Dr.Attika # 2015.11.25. 05:13

Tisztelt Asszonyom!
Nem részesülhet a fia a reintegrációs őrizet kedvezményében a két bűncselekmény miatt.

nagymami51 # 2015.11.24. 19:14

Elnézést kérek Ügyvéd urak de szeretném ha segítenének,és válaszolnának a 2015.11.15.kérdésemre.Maradok Tisztelettel.

nagymami51 # 2015.11.15. 16:05

Tisztelt Ügyvéd Urak!A fiam 2014-10-30-án,ment be a börtönbe,volt 2-év felfüggesztet büntetése,és a mostani ügyé kapott 8-hó börtönt.Nem volt még börtönbe.Dolgozik több dicsérete van és most adta be a minősítést fogházra.A két ügyet nem vették egybe és ezért követő ítélete van.Azt szeretném tudni,hogy a reintegrációs őrizetet meg kaphatja-e?És mikor lehet kérni.Válaszukat előre is köszönöm.

folyami géb # 2015.10.23. 07:40

Ha én is megfelelek válaszadónak, akkor íme:

A pontos válaszhoz tudni kellene, hogy volt-e előzetesben a férje ebben az ügyben, korábban volt-e büntetve, és azt, hogy jelen ügyben elítélték-e személy elleni erőszakos jellegű cselekmény miatt.

Ha abból indulunk ki, hogy nem volt előzetesben, és nincs kizáró ok sem az evsz-re, sem a reintegrációs őrizetre, akkor kb. 6 hó 20 nap letöltse utám lehetne kérni az evsz-t, de nem nagyon érdemes, mert 7 hó 10 nap után a reuntegrációs őrizet is engedélyezhető, 13 hó 10 nap után esedékes a feltételes.

Valamennnyi kedvezményről a bv. bíró dönt, így a kérelemt hozzá kell címezni, de az intézeten keresztül kell küldeni (ők is véleményezik). A feltételes szabadság kapcsán az intézet kérelem nélkül is köteles előterjesztést tenni.

Csillagvirág1 # 2015.10.20. 19:56

Tisztelt Dr. Attika!

Páromat 1 év 8 hónap börtönbüntetés kapott, melynek letöltését szeptember 02-án kezdte meg. A bíró az ítéletében akként rendelkezett, hogy a szabadságvesztést börtönben kell letölteni, a feltételes szabadságra bocsátás legkorábbi időpontja a büntetés 2/3 részének a kitöltését követő nap. Kérdésem az lenne, hogy mikor lehet EVSZ kérni, valamint mikorra esik a feltételes szabadságra bocsátás időpontja, valamint ez hogy függ össze a reintegrációs őrizettel, azt mikor lehet kérni a feltételek teljesülése esetén. További tiszteletteljes kérdésem, hogy az ezekre irányuló kérelmet kinek, mikor, hová kell küldeni. Segítségét előre is köszönöm!

Maradok tisztelettel: Csillagvirág1

Dr.Attika # 2015.10.10. 19:11

Kedves Annamária!
A büntetések végrehajtásának foganatba vétele nem a kedvezmények, könnyítések azonnali igénybevételére ad lehetőséget.
Hagyja nyugodtan a férjét, hogy a bv. intézetben történő életmódot megismerje, megszokja. Karácsony Szent Este lesz lehetősége telefonon értekezni a családjával a cellájából is az újonan kiosztott mobilok lehetőségével. Most erre koncentráljanak, hogy töltsék fel a telefon számláját és karácsonykor, újévkor beszélhessenek vele. Haza bizonyosan nem tud menni. Egyébként nem is lenne hasznos. Egy nap hamar eltelik. A férjének ez lenne a legrosszabb, hogy egy nap után vissza kell mennie.

annamárai # 2015.10.10. 15:35

köszönöm válaszát!

folyami géb # 2015.10.10. 07:09

Jaj, kedves annamárai,

az Ön elképzelései nagyon távol állnak a realitásoktól.

  1. 2 év szabadságvesztés az 2 év szabadságvesztés. Semmi nem jár, bármiféle kedvezmény - bizonyos meghatározott időbeli és magatartásbeli feltételek teljesülése esetén - adható. Az eltávozás (ez a hivatalos neve az intézet ideiglenes elhagyásának) kapcsán pedig kifejezetten azt mondja a törvény, hogy börtönfokozatbban kivételesen adható.
  2. Ahhoz is le kell tölteni azonban legalább a büntetés egyharmadát, de börtönben legalább hat hónapot. Akkor, ha jól emlékszemm, önöknél ez 8 hónap után johet legkorábban szóba.
  3. 20 nap szabadság valóban jár a dolgozó elítéltnek. Az azonban csak azt jelenti, hogy amikor szabadságon van, nem kell dolgozni mennie, de azt nem, hogy az intézetet is elhagyhatja.
annamárai # 2015.10.09. 18:40

nem tudom hogy jól tudom e hogy minden börtönre ítélt rabnak jár évente 10 nap "szabadság" ill ha dolgozik akkor még 20 nap! a kérdésem hogy az elítélt ezekkel a napokkal " szabadon" rendelkezik? ki dönti el hogy mikor lehet ezt igénybe venni? A férjem szeptember 23 óta van börtönben és szeretnénk ha előbb nem is akkor karácsonykor legalább 1 napot itthon tölthetne! Van erre esélye? Tud ilyet kérni? Algyő-Nagyfán van!

annamárai # 2015.10.05. 07:19

köszönöm

folyami géb # 2015.10.04. 13:31

Ha nem volt előzetesben, akkor 8 hónap után. Érdemes előtte szűk két hónappal beadni.

annamárai # 2015.10.04. 13:10

felmerült bennem még egy kérdés a férjem 2 év börtönt kapott csalásért (amit el sem követett egyszerűen palira vették ne nem ez a lényeg) 2/3-ad kedvezménnyel (16 hó) szept.23.-án kezdte meg büntetés letöltését! Legkorábban mikortól kérhet Evsz-t? és mennyivel előbb kell beadni a kérelmet?

annamárai # 2015.10.03. 19:21

Tisztelt folyami géb!
Köszönöm válaszát! :)

folyami géb # 2015.10.03. 08:04

Egyedül a BV bíró dönt, döntése ellen fellebbezni lehet, amit a törvényszék három tagú tanácsa bírál el.

Amit írtál, hogy BV bíró javaslatot tesz, és azeredeti bíró dönt, akkora marhaság, hogy még csak kikövetkezteni sem tuodm, mit érthetett félre, aki kitalálta.

annamárai # 2015.10.02. 08:14

kérdésem a következő lenne hogy az EVSZ-ről és az Integrációs őrizetről csak a BV bíró dönt egyedül? Mert olyat hallottam hogy a Bv bíró csak javaslatot tehet és az a bíró dönt aki elítélte!
köszönöm várom válaszát!