kozmunka mint buntetes


folyami géb # 2015.11.19. 18:14

Nagyon nagy hibát követtél el, amikor elköltöztél, és nyilván nem közölted a bírósággal az új címed, és nem is gondoskodtál a postád átvételéről.

Valószínüleg most még csak elővezetni próbáltak (ha igaz, amit a rendőr mondott), de ha ők is csak azzal mentek vissza, hogy nem lehet tudni rólad semmit, hol vagy, akkor bármelyik nap átváltoztathatják a büntetést szabadságvesztésre, és onnantól kezdve csücss.

Allspocks # 2015.11.18. 23:42

Sziasztok

Olyan problemam lenne, hogy kaptam 210o kozmunkat
Kaptam errol levelet, hogy majd mi az itelet es majd ertesitenek, mi lesz a teendo. Nem kaptam semmi es azota el is koltoztem onnan mas alberletbe

Kozbe mondta a szomszed, hogy voltak kint rendorok es keresetek es anyam elettarsat fel is hivtak, hogy jelentkezzek a rendorkapitanysagon, mert, hogy nincs semmi baj, nem is vagyok korozes alatt se kezdjem meg a munkat
Ez lehetseges, vagy szerintetek ebbol mar csuccs lesz? Hozzateszem nekem bejelentett melom van/volt es nem allok ellen a kozmunkanak. Hetvegen tudnam ledolgozni.
Szerintetek mi lesz? Bemegyek es visznek is vagy tenyleg elkezhetek melozni?

zsofar # 2015.11.07. 18:09

Igaz, de javítottam. Közérdekű munka és választ nem kaptam sajna :-(

folyami géb # 2015.11.07. 17:45

Igazad van, inkább mi válaszoljunk nyolcszor, minthogy uraságodnak nézze meg, mi lett a régi kérdésével...

http://www.jogiforum.hu/forum/21/39297

zsofar # 2015.11.07. 14:53

Sziasztok! Olyan gondom van, hogy most beszéltem a felügyelő tisztel telefonom hogy tájékoztassam arról, hogy beteg vagyok és nem tudok menni közérdekű munkára. Azt az információt adta hogy a BV bekérte a papírom. Előzmény az hogy kértem halasztást írásban.
Milyen ok miatt kérheti be a BV a papírjaim?

ObudaFan # 2015.11.06. 20:57

Ha nem jön haza letölteni a büntetést, szabadságvesztésre fogják átváltoztatni. Aztán azt vagy sikerül elévülési időn belül végrehajtani, vagy nem, mindenesetre az elfogatóparancs az ki lesz adva.

forumolvaso # 2015.11.04. 18:45

Udvozletem,

Szeretnem megkerdezni, hogy tudnak-e valamit modani olyan esetrol amikor a kozmunkara itelt idokozben kulfoldre koltozott. EU-n kivuli orszag amellyel nincs olyan megallapodas amely lehetove tenne, hogy a kiszabott kozmunka bunteteset ott toltse le az illeto. Mi varhato ilyen esetekben?

folyami géb # 2015.08.04. 16:49

Ez így van, de mivel a kérdés egyértelműen büntetésre vonatkozott, én arra válaszoltam.

Dr.Attika # 2015.08.04. 16:26

Közérdekű munka az nem közmunka. A kettő nem ugyanaz.

folyami géb # 2015.08.04. 14:53

Annál a pártfogónál, aki a munkahely kijelölést végezte.

apróChef # 2015.08.02. 18:41

Üdv!
Érdeklődni szeretnék. Kaptam 300 óra közmunkát,amit természetesen ledolgozok,viszont a foglalkozásom miatt Budapestre kell költöznöm és az lenne a kérdésem,hogy a tartózkodási hely változását hol kell bejelentenem.Az állandó lakcímem nem változna.

Dr. Jégember # 2014.10.02. 11:01

Üdv!

A 120 óra az 20 napnak (1 nap = 6 óra) felel meg, amit a szabadnapján kell teljesíteni. Nem kőtörőre és sóbányára kell gondolni, általában közmunkások mellett kell a lapátot támasztani, vagyis nem kell és nem is lehet beleszakadni a "melóba".

A pénzösszeg nem büntetés, az az eljárás során felmerült bűnügyi költség (szakértői díjak, stb. költségei) amit az állam megelőlegezett, marasztalás esetén pedig a terheltnek kell megfizetnie. Tehát az nem szankció, de ki kell fizetni. Az fix ár, lefaragni nem lehet belőle.

Elgondolkodnék a helyében, hogy érdemes-e erőltetni a tárgyalást és ügyvéd meghatalmazásával további plusz költségekbe verni magát, mert az eljárás végeredménye nagy valószínűséggel ugyanaz marad.

Összegezve én azt tanácsolnám, hogy fogadja el az ítéletet.

Dr. Jégember

Zollre # 2014.10.01. 22:38

Tisztelt Ügyvéd úr/nő!

2011. Novemberében közúti igazoltatás során buktam le miután megérezték a kevéssel azelőtt elszívott füves cigi szagát a rendőrök. Innentől kezdve ügyemet két ügyként kezelték, az egyik egy kábitószer fogyasztás/birtoklás, a másik pedig a bódult állapotban való vezetés.
Mindkét ügy végzését 1 hete kaptam meg kb, pár nap külömbséggel, tehát majdnem 3 év után. A kábszeres határozat azt tartalmazza hogy a nyomozást megszüntetik, elterelés elvégezve, költségeket az állam viseli.
Viszont a bódult vezetésben két tételben összeseb kb 320.000 költséget kell fizetnem, valamint "120 óra fizikai munkakörben letöltendő, közérdekű munka büntetést " és egy 1év 2 hónapos eltiltást kaptam, amit beleszámoltak az eltelt 3 évbe tehát az semmis.
A kérdésem az lenne, hogy megéri e még kérni a tárgyalást (elvileg a kézbesítéstől számított 8 napom van erre), és megjelenni az ügyvédemmel, hogy esetleg a közmunkát megússzam? Gondolom a 320.000 ft-ból nem is tudnék faragni.

A dolog talán azzal teljes, ha hozzáteszem hogy jelenleg 23éves grafikus gyakornok vagyok, édesanyámékkal élek, fix havi keresetem még nincs, alkalmi munkáim meg a szülők segítsége tart el jelenleg.Ezekből kiindulva, egy ilyen összegű pénzbüntetés, és egy 3-4hét közmunka ami pedig 1 hónapra lehetetlenné teszi hogy a jelenlegi karrieremre koncentráljak, nekem hatalmas súlyú, főleg ha arra gondolok hogy már 3 éve nem lehet jogosítványom, mikor az eltiltás 1 év 2 hónap volt a többi meg papírmunka.

Figyelembe veszi ezt a bíróság, ha kérem a tárgyalást? Tudok ezekre hivatkozni, valamint van esély valami féle enyhítésre, vagy inkább törődjek bele?

Elnézést hogy ilyen hosszú lére eresztettem, a választ előre is köszönöm !

Tisztelettel
Zoltán

Agent Cooper # 2014.07.04. 05:10

Kedves skodaman!

Miért ne tudnák foglalkoztatni? A végrehajtás foganatosítása nem az Ön gondja, abból hátránya nem származhat, ha meg sem próbálják végrehajtani a büntetést.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

skodaman # 2014.07.03. 12:56

Érdeklődnék hogy kaptam 120 óra közmunkát mint büntetést. Kérdésem ha nem tudnak foglalkoztatni akkor mire lehet számitani utána?

pondro # 2014.07.01. 13:58

Nagyon szépen köszönöm közmunka ügyben a gyors és megnyugtató választ.

ObudaFan # 2014.07.01. 11:24

Nem szűnik meg, nem szünetel, a büntetést a szabadnapjain dolgozza majd.

pondro # 2014.07.01. 06:59

Az egyik családtagomat x óra kózmunkára itélte a bíróság.Az lenne a tiszteletteljes kérdésem,hogy a büntetés végrehajtása alatt, a "rendes"munkaviszonya megszűnik automatikusan,vagy csak szünetel.Mivel a közmunka végrehajtását még nem rendelték el,és jelenleg munkanélküli létesithet e munkaviszonyt mivel állásajánlatot kapott.A bíróság gyermekt.dij.köt.elmulasztása miatt ítélte el.Köszönöm a segítséget!