Mire számíthatok? (vádirat)


Gabor2345 # 2021.10.09. 14:14

Köszi! Most megnyugodtam :D

Kovács_Béla_Sándor # 2021.10.09. 06:22

A törvényi tételt, gondolom, tudod. A többi meg puszta jóslás lenne.

Gabor2345 # 2021.10.08. 17:55

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem ha garázdaság és rongálás a vád tettestárskent akkor milyen büntetésre számíthatok ha büntetlen az elő életem és én mentem be a rendőrségre . Az ügyész elutasította a kártérítést a társtettesség miatt .
A választ előre is köszönöm üdv !

Öreg Tölgy # 2017.05.04. 13:15

Azt hiszem, én a konkrét kérdésre is válaszoltam. De legközelebb írd majd le, milyen válaszra számítasz, és szívesen megismétlem, ezen ne múljon a boldogságod.

Dr.Attika # 2017.05.04. 06:28
Öreg Tölgy # 2017.05.04. 03:42

Bár szerény véleményem szerint a jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer-kereskedelem büntetési tétele 5-20 év vagy életfogytiglan, a jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer-birtoklás is 5-10 év, tehát a kérdezőnek nyilvánvalóan van ügyvédje, más kérés, hogy kirendelttel feltehetően sokra nem megy.

Az eredeti kérdésére pedig: feltehetően mindenképpen lefolytatják az eljárást, a távollévőkkel szemben a távollétükben.

Dr.Attika # 2017.05.03. 18:06

Mivel a gyanúsítás könnyen átmehet kereskedésé is, melynek büntetési tétele 5-25 is lehet, nem ártana ügyvédet meghatalmazni.

Dr.Attika # 2017.05.03. 18:00

A kérdést érdemben a nyomozó hatóság tudja megválaszolni.

rsztm # 2017.05.03. 15:41

Tisztelt hozzáértők. Kérdésem a következő lenne. Nyomozati szakban van az ügyünk,jelentős mennyiségű kábítószer birtoklással vádolnak. A holnapi napon lett volna szembesítésem de vádlottak mind az 5en elszöktek külföldre.A kérdésem az; mi lesz az üggyel? Felfüggesztik vagy vádat emelnek és lesz bírósági döntés?

mimama # 2017.04.05. 04:16

Köszönöm szépen!

Öreg Tölgy # 2017.04.05. 03:51

Tisztelt mimama,

a kérdését Ön is többes szám első személyben fogalmazta meg. Ugyanezért kaptak mindketten gyanúsítotti idézést.

A várható végeredményt illetően csatlakozom lajcsó kolléga véleményéhez.

mimama # 2017.04.04. 20:55

Köszönöm a választ!

10 millió lett volna a fiatal gazda pályázat megnyerhető összege. De nem kaptuk meg, így lett csak kísérlet.
Csak azt nem értem, hogy én miért kaptam szintén gyanúsítotti idézést.

lajcsó # 2017.04.04. 19:03

Költségvetési csalás: 1-5 év közötti szabveszt.
Közokirathamisítás: 3 évig terjedő szabveszt.
A tiétek a kettő halmazata.
A próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztés esélyes.
Remélem nem az felső határhoz (50 millióhoz) volt közel az elkövetési érték.

mimama # 2017.04.04. 16:32

Mások véleményére is kíváncsi vagyok a teljesség igény nélkül. :-)
Köszönöm!

mimama # 2017.04.04. 14:15

Tisztelt Dr.Attika!

Kettő évvel ezelőtt a fiatal gazda pályázaton indultunk el a feleségemmel. Nem volt meg a mezőgazdasági iskolája a nejemnek, ezért "vásároltunk" egy bizonyítványt. Természetesen a pénzt nem kaptuk meg, mert az MVH kiszúrta a bizonyítványt. Gondoltuk, hogy ennek lesz folytatása. A mai nap kaptunk mind a ketten idézést gyanúsított részére. Minden a nejem nevén futott, de mindketten ugyan azt az idézést kaptuk:
"Önt a fenti számú büntető ügyben a Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 396. § (1) bekezdése a) pontjába ütköző és az (3) bekezdés a) pontja szerint minősülő költségvetési csalás bűntette kísérletének, valamint a Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 345. § (1) bekezdése a) pontjába ütköző és az (1) bekezdés a) pontja szerint minősülő közokirat-hamisítás bűntette elkövetésének megalapozott gyanúja miatt."

Kérdésem, hogy mire számíthatunk a nejemmel?
egy 5 éves és kettő 6 éves gyermekünk van, a feleségem még nem volt soha büntetve.

Köszönöm a választ előre is!

bambika81 # 2015.05.26. 16:36

Köszönöm a választ!

Dr.Attika # 2015.05.26. 13:35

Végrehajtandó bizonyosan nem lesz. Viszonyítási alap: volt védencem esetében az elkövetési érték: 4 millió 800 ezer, egyebekben hasonló a tényállás, büntetlen előéletű, 1 év 6 hónap két évre felfüggesztve. ( 4 éves gyermek)
Szeretik a bíróságok a 10 hónapot, de lehet akármi).
Ügyvédet azért nem árt meghatalmazni.

bambika81 # 2015.05.26. 13:18

Annyi lemaradt,hogy kb mire számíthatok?Van egy 7 hónapos bébim.Ezért kérdezem.Köszönöm!

bambika81 # 2015.05.26. 13:17

Segítséget szeretnék kérni!Ma megkaptam a vádiratot.
A vád "1 rendbeli, a Btk372.§(1) bekezdésébe ütköző- és a (2) bekezdés bc) pontjára tekintettel- a (4) bekezdés b) pontja szerint minősülő nagyobb értékre (920000) üzletszerűen és folytatólagosan elkövetett sikkasztás bűntettével,és
1 rendbeli,a Btk. 345. §-ába ütköző folytatólagosan elkövetett hamis magánokirat felhasználásának vétségével."
Utána azt írják,hogy "Indítványozom,hogy a Járásbíróság a Btk.2. §-a alapján az elbíráláskor hatályos Büntető Tkönyvet alk.,a Be.544.§(1) bekezdése alapján a Tárgyalás mellőzésével
Vádlottat hal.büntetésként a Btk.37.§(2) bekezdése a) pontja alapján börtön fokozatban végrehajtandó,középmértéktől lefelé eltérő tartamú szabadságvesztés§ büntetésre ítélje,melynek végrehajtását a 85§(1)-(2) bekezdései alapján függessze fel."
Szeretném kérdezni,hogy ez mit jelent?A kár megtérítését elkezdtem havi részletekben.(12 havi).A segítséget előre is köszönöm!

roka2 # 2015.04.30. 14:38

köszi a választ és talán az kimaradt hogy 2x volt már olyan hogy megbüntettek pénzbírságra nemtudom ez mennyire tartozik ehhez 1x mert nem megfelelő helyen mentem át az úton és 1x egy hangosabb házibuli miatt egyik se volt 25000 nél több... egyébkén így utólag 8 napon túl gyógyuló sérülése lehet a gyereknek akivel főként összekaptam ...

Véleményem # 2015.04.29. 14:46

roka2

Büntetlen előéletnél és egyéb enyhítő körülményt figyelembe véve nem lesz letöltendő. A történet kevés ahhoz, hogy pontos % arányban tippelgetni lehessen, de inkább a felfüggesztett irányába billen a % ilyen esetben, ha tényleg más nem volt korábban vagy súlyosabb amit kifelejtettél a történetből.

roka2 # 2015.04.28. 14:30

fegyveres garázdaság miatt indult eljárás ellenem ... a történet úgy szól hogy kocsmában sörözés közbe többször belém és barátaimba és más kocsmában szórakozókba belekötött egy elég ittas fickó engem meg is pofozott de a barátja leállította de zárásnál odajött hozzám meg a barátomhoz és meg is fenyegetett hogy mi többet ne jöjjünk ide és kiment a kocsmából de én mérgemben utánasiettem (épp hogy kiment a bejáraton)és nekidobtam hátulról a sörös üveget ekkor elkezdtünk verekedni ő és a haverja 2 en voltak ellenem lényegében ennyi a történet a srácnak nem tudom milyen sérülései voltak de saját lábán ment el mindenki csak neki a feje vérzett az üvegtől ... büntetlen előéletű vagyok mire számíthatok mármint ebből mennyi az esélye hogy letöltendőt kapok nem felfüggesztettet ? köszönöm a választ előre is

folyami géb # 2015.04.24. 08:09

Annyi gubanc bizonyosan van a leírásodban, hogy nem lehetsz egyszerre felelős ugyanazon dolog ellopásáért és továbbadásáért. Tehát ha részes vagy bűnsegédként a telefon ellopásában, nem lehetsz bűnös orgazdáságban. Az, ha a tolvaj az általa ellopott dolgot továbbadja, ún. "büntetlen utócselekmény".

A felfüggesztett szabadságvesztés is igen túlzottnak és szokatlannak tűnik két ilyen cselekmény miatt egy 16 éves büntetlen fk.-val szemben. Szerintem próbára bocsátásnál többre nem kell számítanod.

A bűnügyi költség megfizetésére akkor kötelez a bíóóság, ha a bűnösséged megállapítja. Ha nem tudod kifizetni, akkor lesz egy polgári jogi tartozásod, amit levonhatnak a fizetésedből vagy behajthatank a vagyonodból (ha van vagy lesz), de amiatt bizonyosan nem kerülhetsz börtönbe.

Mivel fiatalkorú vagy, a védelem kötelező, kell, hogy legyen kirendelt védőd. Azért javaslom, hogy vedd fel vele a kapcsolatot, mert végső soron mégicsak az ő dolga a te felviálgosításod és a védelmed.

Nagy Zsolt # 2015.04.23. 13:23

2 rb. lopásért mint bűnsegéd, 1 rb. orgazdaságért szintén mint bűnsegéd, kért az ügyészség felfüggesztett szabadságvesztést rám.

Valójában most milyen büntetésre számíthatok? Mit jelent a bűnügyi költség? Mi van akkor, ha azt esetleg „nem tudom kifizetni?

Nagy Zsolt # 2015.04.23. 09:03

Néhány évvel ezelőtt egy rövidebb ideig a lopást elkövető sráccal össze-összejártunk. Mondható, hogy barátok is voltunk, de megromlott a kapcsolatunk, amikor megpróbált bekavarni az akkori barátnőmmel folytatott kapcsolatomba.

Az unokaöcsémet (aki egyébként Nálam is kb. 0,5 évvel fiatalabb), ezalatt az időalatt ismerte meg.

Az a helyzet, hogy a sulis cselekményeknél ketten voltunk csak a terembe és a kettőnk vallómása áll(t) egymással szemben.

Szóval a lopott telefon átadása-átvétele olyan helyen történt, hogy tényleges szentanú sajnos nem volt. Itt a srác állítja, hogy ott voltam, míg az unokaöcsém csak azt, hogy ugyan nem voltam ott, de tudtam róla.

Persze egyik sem igaz. Sem a lopásról sem pedig az unokaöcsém és a srác "üzletéről" nem tudtam semmit.