reintegrációs őrizet


Negan # 2017.10.29. 14:24

Tisztelt fórumozók!

Párom november 5-től jogosult legkorábban reintegrációs őrizetre. Augusztus 5-én meg is kezdődött a folyamat, majdnem minden megvan, jelenleg már csak a bv bíróra várunk, hogy hozzon határozatot. Gondolom, a november 5 már esélytelen (pláne, hogy vasárnapra esik).
Azonban a fő problémánk jelenleg az, hogy látogatásnál búcsúzáskor megfogtuk egymás kezét, ami miatt most fegyelmi eljárást indítanak ellene.
A kérdésem az, hogy ez hogyan befolyásolja a reintegrációs őrizetet, illetve hogy most elhalasztja-e a bv bíró a reintegrációs őrizet vonatkozásában meghozandó határozatát, vagy azt mindenképp lefolytatják már.

A válaszokat előre is köszönöm.

Negan # 2017.10.29. 14:40

Eleonóra24!

Engem a pártfogó telefonon felhívott, úgy egyeztettünk időpontot. Rugalmas volt, nem ragaszkodott egy adott időponthoz. Aznap, mielőtt indult hozzám, újból felhívott, hogy jön.
Maga a környezettanulmány 1-1,5 óra volt. Erről a jegyzőkönyv egy példánya itt marad, másikat leadja.
Lakhatásra legyen alkalmas az ingatlan, térerő, elektromos áram legyen.
Valamint az érdekelte leginkább, hogy hogyan látom az egész ügyet az én szemszögemből, illetve, hogy fel tudom-e dolgozni a kapcsolatunkban ezt.

Üdv: Negan

Pet 44 # 2017.10.29. 15:17

Tisztelt Negan ! Sajnos a fegyelmivel elveszti, a kedvezmény az ítéletből . A teljes ítélet kitöltése előtt, 10 hónappal helyezhető reintegrációs őrizetbe .

Lovi07 # 2017.10.31. 11:54

Tisztelt fórumozók, szakértők!

Az itt olvasott információk alapján úgy gondolom, hogy ki tudtam számolni a várható "rö" időtartamát, de biztos ami biztos alapon szeretném, ha Önök is véleményeznék.
Tehát adott egy jogerős 3 év letöltendő "feles" kedvezménnyel és egy előzetben töltött 3 hónap. Szándékosan elkövetett korrupciós jellegű bcs., első bűntényes elkövetővel.
Úgy gondolom kizáró oka nincs a 10 hónap rö.-nek.
Ha jól számolom, akkor a 36 hónap felétől (kedvezmény), azaz 18 hónaptól visszaszámolva 10 hónappal, tehát 8 hónap kitöltése után esedékes a rö. Amiből még lejön a 3 hónap előzet. Így 5 hónapra jött ki nekem a végeredmény. (3 hónap előzet+5hónap letöltő+10 hónap rö.=18 hónap)

Véleményüket előre is köszönöm!

Pet 44 # 2017.10.31. 17:04

Jó a számolás !

Nikki91 # 2017.11.01. 06:58

Sziasztok, Jó reggelt!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a párom 2 év 4 hónapot kapott, 11 hónapot töltött előzetesben, augusztus óta pedig a fent maradó bűntetését üli. Szeptemberben az ügyvéd megigényelte a reintegrációt, a bv ben a nevelő azt mondta, hogy november 17től reintegrálható a párom. A pártfogó kint volt környezettanulmányozáson (kb.5-10perc volt max). Jegyzőkönyvmásolatot nem kaptam, a hölgy azt mondta kb még 1 hónap mire ebből lesz valami. Ami természetesen rendben van. A párom úgy tudja, hogy a kerületi rendőrkapitányságból is ki fognak jönni, mert azt mondták neki odabent a többiek..
Ennek van valami valóságalapja? Azt kérte hívjam fel őket időpontért, mivel lehet már voltak kint a lakásunknál csak nem voltam otthom.... szóval mi a reintegráció teljes menete? Láttam hogy valakinél 1órát kint voltak.... nálam 5perc alatt lerendezték.... még ki fog jönni valaki? Mi tart 1 óráig? Illetve ha szabadul akkor érte kell menni? Van valami szabály, hogy mikor jöhet ki, délelőtt, délután, este? Köszönöm a válaszokat! Szép napot

Lovi07 # 2017.11.01. 07:29

Pet 44, köszönöm a választ!

Negan # 2017.11.01. 07:29

Tisztelt Pet44!

Köszönöm a választ, a frászt hozta rám.
Mindenesetre lezajlott az ügy, fegyelmi eljárás lefolytatása nélkül kapott egy szóbeli enyje-bejnyét, így nem is tolódik az ügye.

Tisztelt Nikki91!

Nekem apártfogó az mondta, mikor kint volt, hogy egyáltalán nem biztos, hogy kijön a rendőrség. Nem is voltak kint.

Pet 44 # 2017.11.01. 07:30

A rendőrség nem ellenőriz semmit, és senkit a reintegrációs őrizet alatt . Csak a pártfogónak van erre jogosultsága . Mielőtt kiengedik, a pártfogó kimegy, csinál egy gyors, műszeres térerő bemérést . Igen érte kell menni . Az őrizetre kijelölt helyet, általában egy héten kétszer, kedden és csütörtökön, 8-12 ig lehet elhagyni .

Pet 44 # 2017.11.01. 07:41

Örülök neki hogy szerencsésen megúszta, nem kapott fegyelmit .Ha valaki minél előbb ki szeretne jönni, annak oda kell figyelni a szabályok betartására , és hogy börtönszlengen szólva, ne csinálják meg .

Nikki91 # 2017.11.01. 09:16

Köszönöm a gyors válaszokat! Azt hittem a reintegráció településre korlátozódik, hogy pl tudjon dolgozni. Nem mondták, hogy nem hagyhatja el a lakást. Na mindegy, a lényeg, hogy hazajöjjön. :) a legjobbakat Mindenkinek!

Pet 44 # 2017.11.01. 09:58

A kedd és csütörtök, kijelölt helyelhagyás 8-12-ig arra szolgál, hogy elmenjen munkát keresni, és a mindennapi élet szokásos szükségleteit kielégítse . Természetesen ha van munkahelye, mehet dolgozni is .

Negan # 2017.11.01. 15:11

Én ha jól tudom - de ez lehet, hogy csak börtönhiradó - akkor a heti két nap is bírói határozat függvénye, mármint, hogy mikor.
Ha a határozathozatalkor nincs munkahely, akkor alapból nem is lesz benne a határozatban.
Ha később mégis lenne munkahely, akkor az egy újabb bírói határozathozatal után lehetne, ekkor kiterjesztenék a lakhelyelhagyási időpontokat a munkavégzési időpontokra is.

Pet 44 # 2017.11.01. 17:08

Mindenben a bv bíró határoz meg .Ha a reintegrációs őrizetbe helyezési tárgyaláson, nincs munkahelyi szándék nyilatkozat, akkor nincs miről dönteni . És ha nincs munkahely, akkor a bíró alapból ,keddet és csütörtököt a határozza meg . Ha munkával kapcsolatban, változásra van szükség, a bv bírónak kell írásban kérvényt beadni .

Lovi07 # 2017.11.01. 17:31

Azt ellenőrzi valaki, hogy be van-e jelentve az illető oda, ahova dolgozni menne? (fizetik-e utána a járulékokat) Vagy elég egy munkáltatói szerződés/igazolás?

Dr.Attika # 2017.11.01. 17:35

Kérni kell a vasárnap délelőttöt templomba járáshoz.

Pet 44 # 2017.11.01. 17:37

Hát ez úgy van, hogy kell egy munka szerződés. Majd havonta, ellenőriz a pártfogó a munkahelyen, munkavégzés közben .Az hogy a munkáltató, füzet-e járulékokat , nem érdekli .

Eleonóra24 # 2017.11.02. 22:06

Ha van munkahelye, ahova visszajönne, ott mennyit tartózkodhat? Elég sokat dolgozott,mivel vendéglátásban van, heti 4-6 napot min.12 órában, ez a reintegráció alatt hogy néz ki? Napi 8 órát dolgozhat vagy meg van adva valamennyi, vagy csak egyszerűen be van mérve a lakás, a munkahely, és a beosztással nem foglalkoznak, amíg ezen a hét helyen tartózkodik? Abban a pár órában ami szabadon tölthet pl kedd csüt ugye ahogy írtátok, mit csinálhat, hova mehet?

Pet 44 # 2017.11.04. 08:03

Minden azon múlik, hogy az adott régióban a bv bíró, mennyire szigorú vagy engedékeny. Okosan kell megfogalmazni, a hozzá beadott kérelmet . Az biztos hogy a szándéknyilatkozatnak, tartalmaznia kell, hol és milyen napokon , mettől meddig akar dolgozni . Ilyen nincs hogy heti 4-6 nap . Vagy négy vagy hat, ezt el kell dönteni. A munkára fordított idő megjelölésének, tartalmaznia kell, az oda és vissza útra, szánt időt is . Kedden és csütörtökön lakhelyen belül bárhová mehet,. kivétel az ital kimérő helyek .

szofii # 2017.11.06. 15:39

üdv.nálunk kint volt a pártfogó mindent rendben talált.minden papírt ami kellett az oda lett adva 100%ra biztosak voltunk abban hogy javasolni fogja,hat nem így lett.es nem tudjuk miért..aram a lakasban,tartozas nincs,befogadó nyilatkozat minden ami kellett ,rendezett körülmények között élünk.ő is a konyhan dolgozik baj nincs vele,dicséretet is kapott.miert lehetett ez?most november 20.a körül jött volna haza...nagyon elkeseredtünk.van valakinek valami ötlete miert nem javasolta es ha a partfogó nem javasolja a bíró még elengedheti?az ügyvédnő azt mondta ő megtesz mindent nyugodjak meg volt már ilyen ügye.de sajnos en nagyon félek hogy nem engedik haza es itt a 20 hónapos babája..kérem valaki írjon valami biztatót.(ha tud)

szofii # 2017.11.08. 16:12

elnézést még lenne egy olyan kérdésem hogy a nevelőn mennyi múlik?ő meg mondta a páromnak ő teljesen mellette lesz,mert rosszat nem tud róla mondani..ez mennyire számít a pártfogó javaslataval szemben?bar még mindig nem értjük hogy miért nem javasolta mikor rendben van minden...

Nikki91 # 2017.11.12. 16:24

Sziasztok, Jó estét!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a BV bíró ha úgy határozz , hogy hazaengedi a párom reintegrációba, akkor pár napon belül hazajöhet vagy kijelöl egy napot egy hétre rá? Hogy működik ez? Hivatalos papírt is küldenek róla? Vagy van esetleg olyan, hogy mondják neki, hogy másnap mehet is haza? Köszönöm szépen. Szép estét!

Pet 44 # 2017.11.12. 17:59

A bv bíró, meghatároz egy dátumot, a reintegrációs őrizetbe helyezés kezdetére . Kijelöli, a lakhelyéhez közeli bv intézetet, ami őrizetbe helyezi, és ezen időszak alatt, a megfigyelését végzi . Három nap van a bv-nek az elítélt felkészítésére. A kontakt személyt a bv,írásban nem tájékoztatja .

Dorci. # 2017.11.16. 00:51

Üdv mindenkinek. A kérdésem az lenne, hogy önbiráskodás büntett kísérlete miatt kaptam 1év 10 hónap letöltendöt , valamint tegnap internetes csalásért 2,6 honap letöltendöt. Jár a 2/3 kedvezmény, elsö büntényes vagyok, most akarom kérni az összbüntetést , az ügyvédem azt mondta jár a reintegrácios örizet, de ugytudom, hogy személy ellenes büncselekménynél nem, ha most összbüntettetem a két büntetést és kitöltöm amit kikell , akkor jár a rö?

ObudaFan # 2017.11.16. 06:05

Sajnos az önbíráskodás kizárja.