reintegrációs őrizet


ObudaFan # 2018.02.07. 14:10

Letty1214

A feltételes megkezdése előtt 10 hónnappal kezdhető meg és a kérelmet 1-2 hónappal előtte érdemes beadni.

Eleonóra24 # 2018.02.11. 12:58

Köszönöm a rengeteg segítséget mindenkitől, aki válaszolt a kérdéseimre, nagy örömömre sikerült, elfogadták a rö-t, jövő héten mehetünk érte! Mégegyszer köszönök mindent!

serry25 # 2018.02.12. 16:17

Köszönöm a vàlaszt Obudafan.
De akkor mièrt azt irjàk sok oldalra hogy csak az kaphat reintregràciot akinek nincs màs jogerős itêlete ?!!vagy a mi esetünkben azèrt mert nekünk csak kőzérdekű munka miatt van a 16 nap jogerős foghàz büntetèsűnk??

ObudaFan # 2018.02.12. 21:33

Más szabadságvesztés nem lehet. De a közérdekű munka az nem szabadságvesztés, akkor sem, ha átváltoztatják.

serry25 # 2018.02.13. 04:27

Köszönöm a vàlászt .
Tegnap jött neki a bevonulo papir màrcius 6.àra a 16 nap miatt.de èn nem èrtem.ö màr bent van 2.honapja tölti a 2 ès fèl èves büntetèsét.ilyenkor mi a tehendö ?? Àt fogjàk szàllitani ?? Vagy ők ezt nem tudjàk hogy bent van???van nekünk kell telefonàlni.
Elöre is köszönöm

ObudaFan # 2018.02.13. 06:02

Nem árt, ha telefonáltok.

Csaba70 # 2018.02.16. 18:25

Tisztelt Fórumozók, a reintegrációs őrizettel kapcsolatban ha van kérdésetek, nyugodtan kérdezzetek.Bármit.Ha tudok szívesen segitek elég sokat tudok a folyamatról.

Amanda12 # 2018.02.19. 08:57

nagyon megkoszonem ha esteleg tud valaki segiteni parom 9 honapja van elotte volt 3 honap labilincses ido szaka kolulfoldon igy 12 honap ment le neki
na most o kapot 18 honap borton bintetest es volt neki egy felfugesztese 4 honap amitt szinten vissza kapot ezen kivul van neki 10 nap foghaza is .
szeretnenk reintegraciot kerni csak azt nem tudjuk ez ugyben hogyan mert az osszbuntetest el utasitottak esetleg ha foghazasitja magat van megoldas vagy igyis van remeny .Valaszokat elore is kosszonom.

Lora29 # 2018.02.20. 11:27

Tisztelt fórumozók!
Szeretnék segítséget kérni egy konkrét ügyben.

Barátom Székesfehérváron van, az ügyvédje kérvényezte a reintegrációt kb másfél hónappal ezelőtt. Minden rendben zajlik, már meg volt a környezettanulmány, jelenleg a végső döntésre várunk. Barátom azt mondja, hogy szerinte már ezen a héten meg fogják hozni a döntést, beszélt az ottani pártfogóval, aki azt mondta, minden papírja rendben van, viszont a munka papírjait nem kapták meg (pedig elvileg beküldtük). Így már mindenképp a munka papírok nélkül fognak döntést hozni.
Az lenne a kérdésem, hogy az, hogy így végül valahol elkeveredtek a munka papírja, tehát e nélkül döntenek, ez mennyire csökkenti az esélyét annak, hogy hazajöhessen?
A magaviseletével nagyon meg vannak elégedve, 8 dícsérete van, dolgozik bent, jól viselkedik, a környezettanulmány során is dicsérték őt, szeretik őt ott bent és javasolják reintegrációra, szóval elvileg semmi nem utal arra, hogy ne jöhessen haza, mégis most kicsit megijedtem.
Másik kérdésem az lenne, hogy valaki tudja-e, hogy a Székesfehérvári Intézetben a hét melyik napján szokott jönni a bíró, hogy döntsön az ilyen ügyekben?

Előre is köszönöm a választ!

Pet 44 # 2018.02.20. 17:40

Lora29

Sajnos rendszeresen eltűnik, a Fehérvári bv. bírónál a munkahelyi szándék nyilatkozat . Azt mondja, hogy hozzá el sem jut . Úgy gondolom, bizonyos munka hellyel kapcsolatos kérelmekben, nem akar dönteni . Egyébként a a munkahely, nem feltétel a reintegrációs őrizetbe helyezéshez . Nem fog hátrányos helyzetbe kerülni, ez miatt nem kell aggódni . Ha már otthon lesz újból be kell adni .

Lora29 # 2018.02.20. 18:14

Köszönöm a választ!
Hát ezt nagyon furcsállom, vendéglátós munkáról van szó amúgy, de nem napi 10 órát próbáltunk meg kérni, hanem normális munkaidőt. Remélem, hogy hazaengedik és akkor beadjuk újra a papírokat!

Csaba70 # 2018.02.22. 07:33

TISZTELT AMANDA!
A reintegrációval kapcsolatban azt tudom önnek mondani, hogy a reintegrációs őrizet akkor adható ( "és nem jár mint ahogyan sokan hiszik") ha NINCSEN VÉGREHAJTÁSRA VÁRÓ ITÉLETE!!! Tehát a párjának lennie kell foganatba vételi papírjának, amit a BV ad neki. Ha az az itéletből , amit jelenleg ül adható a reintegráció, de végrehajtásra váró itélete van, már nem adja meg a BV bíró!! Sehol sem az országban! Ez év július elsejétől várható módosítás! Ha csak egy nap is van mint végrehajtásra váró itélet, már nem adható a reintegrációs őrizet! Ha folyamatba lévő itélete van az nem számit, de ebben az esetben a folyamatban lévő ügy bírájától, vagy amelyik szakaszban tart az ügy véleményt kér a BV bíró. Ha akadályát nem képezi (engedélyezi a folyamatban lévő ügy bírája) adható a reintegrációs őrizet! Sajnos ma magyarországon nagyon hiányos, és rosszul értelmezettek a törvények a BV bírók által! Ha az itéletei úgy következnek Fegyház fokozat, börtön fokozat, fogház fokozat, akkor értelemszerűen a legszigorúbb ítéletét kezdik vele tölteni, és igy tovább. AJÁNLOM HA EGYFORMÁK AZ ÍTÉLETEI, ÍRJON AZ ADOTT INTÉZMÉNY NYÍLVÁNTARTÁSÁNAK (KIZÁRÓLAG KÉRELMI LAPON) HOGY AZ ÍTÉLETEIT A LEGKISEBB ITÉLETEKKEL KEZDJE TÖLTENI!! Általában elfogadják, de meg kell indokolni. Ha elutasítják akkor a BV ügyészen keresztül kell intézkedni!

Remélem segítettem.

Csaba70 # 2018.02.22. 07:43

Lora 29!

Azt javaslom mindenkinek aki reintegrációs őrizetet kér hogy a munka ajánlási papírokat küldjék be tartaléknak a párjuknak. Amikor a Bv bíró elé megy, adja oda személyesen a Bv bírónak. Valóban, ez nem befolyásolja a döntést, esetleg nem engedi naponta a Bv bíró a megadott lakásból az eltávozást. Később kérhető a módosítás!
Azt tapasztalom, mivel a Bv bírók a munkahelyel kapcsolatban elég gyakran engedélyezik az eltávozást a lakásokból, a Bv intézetek úgymond ("nem szándékosan, ilyet ugye nem feltételezek")hiányosan küldik meg a Bv bíróknak az okmányokat, elvesznek menet közben....... (Nagy ez az Ország na és a posta, amihez ugye semmi köze nincs a Bv intézeteknek, mert nem a postán keresztül mennek a papírok.)

Csaba70 # 2018.02.22. 08:29

Tisztelt Amanda!

Az egyforma itéleteket úgy értettem, hogy az összes itélete, vagy fegyház, mert ebben az esetben is adható a reintegrációs őrizet, Vagy az összes itélete börtön fokozat, vagy fogház fokozat! És nem úgy hogy különbözőek a fokozatok, mert abban az esetben meg kell várni, hogy a legalacsonyabb fokozat maradjon!

Lora29 # 2018.02.22. 12:37

Tegnap derült ki, hogy jövő hét kedden lesz a tárgyalás, így szerintem csak akkor lenne esély arra, hogy a kezébe is kapja a munka papírokat, ha ma fel tudnám adni a postán (Budapestről), holnap félek, már késő lenne.
Viszont a papírokat nem én intéztem, a nagybátyjánál vannak és ő egy elég elfoglalt ember, így attól tartok, már nem tudom beküldeni őket.
Viszont, ha már itthon lesz barátom, akkor hogy működik ez az egész? Rögtön benyújthatja a munka szándéknyilatkozatot? Mennyi időt vesz kb. igénybe az elbírálás, mire lehet számítani? Jó lenne, ha minél hamarabb dolgozhatna, ezért is küldtük be a papírokat és nem számítottunk arra, hogy ott bent elkeveredik :(

Pet 44 # 2018.02.22. 15:01

Lora29 Minél előbb, el kell küldeni, a munka iránti kérelmet a bv . bírónak . Általában kettő hét mire válaszolnak .

Lora29 # 2018.02.23. 12:12

Köszönöm a választ!
Már csak 1 kérdésem van.
Mennyire gyakori az, hogy minden jel arra mutat, hogy megadják a reintegrációt, minden papír rendben van, a környezettanulmány pozitív, javasolja a pártfogó, de végül valamiért a bíró nemet mond?
Tudom, erre nehéz válaszolni, de hátha valakinek van tapasztalata.

Pet 44 # 2018.02.23. 12:22

Lora29

Szerintem nem gyakori . Ha valaki, a reintegrációs őrizet feltételeinek megfelel, azt rö-be fogják helyezni .

Dr.Attika # 2018.02.23. 15:22

A büntetés-végrehajtási bíráknak is érdekük, hogy fogyjon a börtönnépesség. Kevesebb by intézetben lévő elítélt, kevesebb munka.

serry25 # 2018.02.24. 03:35

Tisztelt űgyvèdek .
Èn abban szeretnèm kèrni a vèlemènyüket hogy pàrom most a tököli börtőnben van mar 2 honapja tölti a 2 ès fèl èves börtön büntetèsèt amiből jövö juniusba szabadulhat feltètelesen .ezzen kivül van neki 2010es kissebb lopàs amiböl kapott 20 nap közèrdekü munkát .ès nem vègezte el sajnos .ès most hoztàk fel nyàron 4 napot ült belöle fogdàn.és igy maradt 16 nap.foghàz büntetès.az lenne a kèrdèsem.hogy a pàrom hogyan kaphatnà meg a reintregràciot?ès mit kell tennünk ès milyen sorendben?mert nem èrtem hogyan müködik.
Köszönöm a vâlaszokat.

serry25 # 2018.03.01. 04:48

Tisztelt csaba70!
Láttam az egyik válaszában írta hogy július 1 től változás lesz a reintregracios törvénnyel ,milyen változás lesz?

Timi008 # 2018.03.03. 19:54

Tisztelt ügyvédek.A párom jelenleg a büntetését tölti.Volt egy ami most január 19-edikén letelt és ez utan kezte meg a felfüggesztett bűnttetéseit leülni.Ebböl még nincs meg az öszbüntetés.A kérdésem az lenne,hogy járhat e neki reintegrácios őrizet ha mindegyik felfüggesztett büntetés jellege ugyan az.(Kissebb értékre elkövetett bolti lopás)A választ elore is köszönöm

Csaba70 # 2018.03.10. 08:06

serry25
Már korábban privátban válaszoltam.

Csaba70 # 2018.03.10. 08:19

Timi008

Ha a párod megkapja a jogerőss összbüntetést, akkor kell elinditani a reintegrációs őrizetet. De csak akkor, ha a párodat az összbüntetés nem MINŐSÍTI visszaesőnek. Visszaeső: "ugyanolyan, vagy hasonló büncselekményt elkövető, és ezért korábban jogerőss szabadságvesztést töltő elitélt" EKKOR NEM ADHATÓ REINTEGRÁCIÓS ŐRIZET.

Visszaesőnek nem minősülő bünismétlő: "Korábban jogerőss szabadságvesztést töltő elitélt, és a tényleges kiállásától számitva, (nem a feltételes szabaditásától számitva, tehát van 2 év letöltendő, abból 8 hónap feltételes, van akinek 6 hónap, most ez nem számit, a két évet kell alapul venni, amikor is megkezdte a büntetését letölteni. Pld. 2018 Március 10-én kezdte meg, 2020 Március 10-én telt le. Tehát 2023 Március 11-től eltéltnek adható a reintegrációs őrizet.)) legalább 3 év eltelt szabadlábon. ( Azért írtam mert sokan kérdezik privátban.

bevi85 # 2018.03.12. 16:28

Tisztelt Csaba70!

Szeretnék érdeklődni, hogy milyen törvényi változások várhatóak a reintegrációval kapcsolatban július elsejével? Mert annyi mindent hallani, de konkrét dolgot nem találtam sajnos sehol.

Előre is köszönöm válaszát!