reintegrációs őrizet


Lőrik Ügyvédi Iroda # 2018.04.18. 14:15

Tisztelt lilla880911!

Mivel az Ön párja már az utolsó szabadságvesztés büntetését tölti, amit rá kiszabtak és nincs további szabadságvesztés büntetés, és jogosult is rá akkor megkapja.

https://lorik.hu/…-modositasa/

Timi008 # 2018.04.19. 16:18

T.Ügyvédek!Az lenne a kérdésem,hogy a párom ha most kapta meg az öszbüntetést akkor a jogerőre emelkedést követően még 6 hónapot kell-e ülni a reintegrácios őrizet miatt vagy bele számítják ezt a 3 hónapot januártól?Köszönöm a vàlaszt Szép estét

Dr.Attika # 2018.04.20. 16:04
Pimpala # 2018.04.21. 09:08

Tisztelt Ügyvédek!
2 év börtön bűntetés önbíráskodás miatt, valamint egyéb kisebb vétség miatt 8 hónap fogház letöltendő bűntetése van közeli ismerősömnek, 2/3-os kedvezménnyel. A RÖ-ből úgy olvasom, az önbíráskodás miatt kiesik, de a kisebb vétség miatti (8 hónap) van-e RÖ-re lehetőség? Illetve a társadalmi kötődés programban részt vehet-e, és mikor? Kérdésem lenne még, hogy a lehetőségeket nézve, mikor szabadulhat legkorábban?

sofor89 # 2018.04.23. 09:42

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Jelenleg reintegrációs őrizetben vagyok itthon, megkaptam az utolsó 10 hónapot. Most vidéken vagyok, de szeretnék visszamenni a céghez dolgozni ahol börtön előtt voltam. Ez egy budapesti cég, sofőr voltam ott. Kérdésem az lenne, hogy ez megoldható lenne-e hogy lábbilinccsel sofőrként dolgozzak és ha igen akkor az engedélyezett terület lehetne egész Pest megye vagy csak Budapest közigazgatási területe? Válaszát előre is köszönöm!

Pet 44 # 2018.04.23. 14:18

sofőr89

Meglehet kérni, Pest megyére .

Pet 44 # 2018.04.23. 15:23

sofőr 89

Azaz meglehet próbálni megkérni, a megyén belüli mozgást, aztán a bv. bíró, vagy engedélyezi vagy nem . Sofőr munkával az a baj, hogy nehézkes betartani, a meghatározott hazaérkezési időt . Egyszer elkésel, és nincs nyomós indok, akkor könnyen vissza lehet kerülni .Olyat nem fogadnak el hogy dugó volt .

sofor89 # 2018.04.24. 07:43

Köszönöm! Esetleg az tudod hogy a napi munkaidőt mennyire adják meg? 8 órás bejelentéssel dolgoztam ott mint általában mindenhol a sofőrök,de viszont ha az AETR-T nézzük akkor napi munkaidőm 15 óra lehet amiből 9-10 órát vezethetek max. Ha a bírónak úgy adom be a papírokat a munkaidőm reggel 6-tól este 9-ig van ezt veszi figyelembe vagy a munkaszerződést?

Pet 44 # 2018.04.24. 15:39

sofőr89
Tudok olyan emberről, aki 8- 22 -ig megkapta . Jól kell megfogalmazni a kérelmet.Oda és vissza útra szánt időnek is, benne kell lenni .

Pet 44 # 2018.04.24. 15:43

söfőr89

A munkáltató szándék nyilatkozatában, kell hogy szerepeljen, a munka idejének a meghatározása . Ha szerencséd van, nem kérnek munkaszerződést .

lilla880911 # 2018.05.18. 07:09

Jó napot kívánok Tisztelt Ügyvéd Úrak! Férjemnek május 2.-án tartották a R.őhőz a pártfogó Környezet tanulmányt .Reintegrációs őrizet május 23.-tól adható neki. Mikor várható a tárgyalás ? És mi a következő lépés a tárgyalás meg tartása után? Semmit sem tudunk , mikorra várhatnánk haza. Szép napot kívánok. Tisztelettel: B. Lilla

Todiapy (törölt felhasználó) # 2018.05.20. 06:39

Üdv mindenkinek! Van egy 2ev 4 h s büntetésem amihez vissza kaptam 1 ev fogházat mert próba idö alatt követtem el.nem voltam még börtönben a reintegnácios örizet feltételei adottak.az lenne a kérdés,hogy mikor és melyikre alkalmazható? Köszönöm szépen !

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2018.05.22. 09:17

Tisztelt Todiapy,

Reintegrációs őrizet az Ön esetében az 1 év fogház büntetés esetén lesz alkalmazható. De bevonuláskor a foganatba vételi értesítőn pontosan fel lesz tüntetve, melyik ítéletnél jogosult reintegrációs őrizetre.

https://lorik.hu/…-feltetelei/

Lara45 # 2018.05.24. 05:12

Érdeklödnék férjemnek augusztus 23-tól alkalmazható a reintegrácio mikortól érdemes be adni?

Dr.Attika # 2018.05.25. 09:18

Több megkeresést kaptam, miszerint a bv-s nevelő tisztek túlbuzgóan járnak el a reintegrációs őrizetbe helyezési kérelmek kapcsán és a hozzátartozóktól a jövedelmükre , megtakarításaikra vonatkozó információkat kérnek. A nevelő csak a belső viszonyok kapcsán terjeszthet elő bármit is. A külső viszonyok kapcsán csak a pártfogó kérhet információt, ő adhat jelentést.

Lara45 # 2018.05.25. 10:49

Még annyit szeretnék kérdezni ha a négy kiskorú gyermekünk a ház tulajdonosok akkor mit kell írni a befogadó nyilatkozatra a tulajdonos résznél?

Dr.Attika # 2018.05.25. 12:17

A négy kiskorú befogadó nyilatkozatát a törvényes képviselő által.

pupaj # 2018.05.26. 10:05

Tisztelt Ügyvéd Úr!
2016.12.23-án lakásomon rendőrök kerestek,hogy már be kellett volna vonulnom a Balassagyarmati BV.intézetbe!
De mivel sógornőm vette át a bevonulót,nem szólt ezért nem tudtam róla. A bejelentett lakcímem: Ságújfalu Zrínyi út. 13. Életvitelszerűen Karancsalja Mikszáth. út 33. alatt lakok,feleségemmel és gyermekeimmel.
A behívó Ságújfaluba ment,sógornőm átvette,és nem szólt!
Én Szlovákiában dolgoztam,mint vállalkozó (Pozsonyban)
Havonta 1* jártam haza! Ezt elmondtam a BV. Bírónőnek,és elutasította a kedvezményemet! 2 év 2 hónap Börtön büntetésemből járna 8 hónap 15 nap Kedvezmény.
Tisztelt Ügyvéd Úr az a kérdésem volna hogy lehetne a feltételes szabadságot vissza szerezni,hova kell írnom és kinek? Sógornőm lenyilatkozta 2 tanúval hogy nem szólt nekem a bevonulóról,és haragban voltunk.
Ügyvéd Úr azóta 11 alkalommal voltam itthon a BV. intézetből Betegségeim miatt Szívinfarktus,magas vérnyomás,cukorbetegség szövődményekkel,Jelenleg a bal szememre nem látok már a jobbra is alig,a cukor ráment ezért többszöri Büntetés Félbeszakítást kellett igénybe vennem.
Ügyvéd Úr kérem válaszoljon nekem hogy hova lehetne írnom,és kihez forduljak.Most is jutalom eltávon vagyok itthon,05.25-től 05.31-ig! Kérem Tisztelettel mielőbbi válaszát!
Tisztelettel Kardos Zsolt

kérdező 59 # 2018.05.28. 11:05

A páromat jó magaviseletért börtön fokozatból fogház fokozatba sorolták. Esetlen visszakaphatja a kedvezményeket, amit a nem bevonulás miatt elbukott?

Andrea 77 # 2018.06.12. 04:46

Tisztelt ügyvédek! Olyan segítségre lenne szükségem hogy a férjem 2017 április 24-én vonult börtönbe egy év hat hónap börtönbüntetésre, melyből 9 hónapot volt előzetesben.Előtte volt 2 függesztése amely 1és2 év volt.Ezt összbüntették ami 2 év 3 hónap börtön fokozatban van ezen belül enyhe.Volt egy átszállítják vácról Tökölre amit mi kértünk de azonnal el vették az enyhe fokozatot.Dolgozik, rengeteg dicsérete van ok.: OP, parancsnoki, nevelői . De nem engedték meg neki a reintegrációt mivel 2 ítéletnek minősűl a függesztés átváltozás és az egy év 6 hónap.Utóbbiból kb.2 hónap maradt, de a letöltés a függesztéssel kezdte.A kérdés az lenne hogy az új törvény tartalmaz e ránk nézve kedvező változást?


Tisztelt ügyvéd Úr!
Olyan segítségre lenne szükségem, hogy a férjem tavaly április végén börtön büntetését tölti.Volt 2 felfüggesztés ami ne

kérdező 59 # 2018.06.18. 08:00

Tisztelt Válaszadó!

Az volna a kérdésem, hogy a börtön adhat 3 hó kedvezményt? Az elítélt folyamatosan dicséretben részesül . Válaszát köszönöm!

lilla880911 # 2018.06.19. 11:35

Tisztelt Ügyvéd Úr! A mai napon tartották férjem Reintegrációs őrizettes tárgyalását és elutasitóták neki . 2017.02.02.től. 2018.02.22.ig börtön büntetését töltötte garázdaság miatt ez felfüggesztett büntetés volt. 2018.02.23.tól fogházban tölti büntetését ittas vezetés miatt. Május 23.tól adható neki a Reintegrációs örizet. Nevelő, Parancsnok mindenki javasolta a R.ö.re. A bíró a garázdaság büntetése miatt utasitóta el. Fellebezet a férjem. Mit tudunk tenni ellene ? Ügyvéd intéze a fellebezést? Nagyon szépen köszönöm válaszát nagyon fontos lenne ha itthon lenne egyedül nevelem gyermekemet. Tisztelettel.

Dr.Attika # 2018.06.19. 13:05

Szerintem a garázdaság mellett volt ott testi sértés is és ez személy elleni erőszakos bűncselekmény. Az pedig kizáró ok.

Emili44 # 2018.06.23. 19:08

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Férjem 3 év börtönbüntetést és 3 év közügyektől való eltiltásra ítélték,azzal hogy a büntetés 2/3-ad kitöltését követően szabadlábra bocsátható.
2015 10.11.-től 2016.08.30.-ig előzetesben volt,majd ezt követően 2017.06.07.-ig háziőritetben volt itthon ami egynapi szabadságvesztés négynap háziőrízetnek felelt meg.Előzetesben kapott 2 dicséretet,és első bűntényes.
A fennt maradó 10 hónap letöltését 20l8.06.22.-én kezdte meg.A reintegrációra vitte magával a kérelmet,a szükséges befogadó és eltartási nyilatkozatokat.
Kérdésem a következő mennyi idő amíg a reintegrációt megkezdheti?
Ügyintézés mennyi időt vesz igénybe (értem ez alatt a környezet tanulmányt stb.)
Előre is köszönöm válaszát!

lilla880911 # 2018.06.25. 14:33

Tisztelt Ügyvéd Úr! Előzö levelemben írtam elutasitóták férjem Reintegrációs őrizetétt. Indoklás: Az ügyész írásbeli nyilatkozatában R.Ö. elrendelésére irányuló kérelem elutaitását véleményezte.
Jutalmat négyszer kapott, fenyítve nem volt, tehát büntetése alatti magatartása kifogástalannak tekinthető.
A végzés meghozatalánál figyelemmel volt arra, hogy az elítélt a jelenlegi büntetés alapját képező büncselekményt egy korábbi szabadságvesztés próbaideje alatt követte el, többször volt büntetve, több szabálysértése volt.
Bv.intézet a kérelem teljesítését javasolta. Kérdésem az lenne van-e esélye ügyvéddel másodfokon.? Ö volt mindig is a család fenttartó Tisztelettel.