Kozmunka elevules


Istvan 1976 # 2015.08.06. 12:27

Koszonom szepen.
Akkor elvileg hanyszor lehet, szoktak megszakitani az intezkedest a gyakorlatban?
Elorre is koszonom

folyami géb # 2015.08.06. 11:15

Elméletileg igen, de a gyakorlatban nem lehet mindig újabb és újabb, elévülést megszakító intézkedést tenni.

Istvan 1976 # 2015.08.06. 06:10

Akkor lehetseges, hogy akar 20 ev mulva is le kell uljem???

folyami géb # 2015.08.04. 15:04

Már egy jó ideje öt év a közérdekű munka elévülési ideje. De ráadásul azt megszakítja minden, a büntetés végrehajtása érdekében tett intézkedés. Ilyen volt pl. az az elővezetési kísérlet, amiről a kérdésban írtál. Most onnantól ketyeg az öt év.

Istvan 1976 # 2015.08.01. 06:29

Tisztelt Ugyvedurak.
Az kenne a kerdesem, hogy 2008 nyaran jogeros lett egy 50 napos kozmunka iteletem amit nem dolgoztam le mivel kulfoldon dolgozom. Az lenne a kerdes hogy tavaly volt felesegem otthon ugyveden keresztul megkerte az itelkezo birot hogy allapitsa meg az elevulest, de erre nem jott valasz csak kb 4 het mulva megjelentek a rendorok es kerestek hogy jelenjek meg a lakcim szerinti illetekes bv intezetben letolteni a buntetest. Szoval a kerdes hogy nem kellet volna elevulnie a buntetesnek ugy tudom kozmunka eseten csak 3 ev az elevulesi ido.
A masik kerdes, hogy szeretnek hazamenni de utlevelet kene csinaltassak a kovetsegen es kaphatok e ugy utlevelet hogy korozes alatt allok ?
Valaszukat elorre is koszonom.
Istvan