Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


lcdtv2013 # 2014.07.13. 17:38

dicsérete az van 2. fegyelmije az nincsen, és jo a magaviselete is. tehát akkor hová kell ezt beadni?és miket kell bele irni?

ObudaFan # 2014.07.14. 05:36

A bv. intézeten keresztül a bv. bíróhoz.

lcdtv2013 # 2014.07.15. 11:16

ha ügyvéd kérné a fogházasitást ,akkor hová kellene küldeni a kérelmet? ugyan ugy bv intézeten keresztül ,vagy lehet egyenesen a bv birohoz cimezve?hogyan lenne a jobb?

Agent Cooper # 2014.07.15. 12:00

Kedves lcdtv2013!

Mindenképpen az intézeten keresztül kell a kérelmet előterjeszteni, mivel a büntetés-végrehajtási
bíró a büntetés-végrehajtási intézet értékelő véleményének és javaslatának az ismeretében hozza meg a döntését.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

lcdtv2013 # 2014.07.15. 14:23

te hát eszt ugy értcsem hogy a páromnak kell eszt a kérelmet beküldenem levélben a bv intézetben és ö agya ki a nevelöjének ?

Agent Cooper # 2014.07.15. 14:30

Nem feltétlenül ez a legcélravezetőbb eljárás. De az Önök ügyvédje pontosan tudja, hogy mit kell tennie.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

lcdtv2013 # 2014.07.15. 15:50

azt szeretném megkérdezni hogyha sikerül a fokházasitás akkor mikor szabadulhatna a párom leghamarabb?28 honapot kapott és ebböl már 10 honapot letöltött börtön fokozatban. nincs kizárva semijen kedvezményböl , és idöre vonult is be az itéletét tölteni.amugy az uj törvényt alkalmazták rá , és a 2 harmadolásba esett.

Agent Cooper # 2014.07.15. 20:33

Még kilenc hónap múlva.


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Zsofi89 # 2014.07.22. 20:46

Érdeklödni szeretnék hogy egy ismerösömnek 3és fél éve bekellet volna vonulnia de nem tette meg és most ugy döntött hogy elege volt a rettegésböl és bevonul önként de nemtudja hogy mire számithat lesz e neki kedvezménye vagy teljesen lekell neki ülnie?3év börtönt kapott plusz volt neki egy felfüggesztése 1év ami egy régebbi ügyböl de ugyan ilyen esetböl, abbol kifolyolag leült 9hónapot elözetbe az elsö fok 1év 9hónapra elitélte de a másod fok levitte 1 évre és felfüggesztette 3évre és akkor igy kellene neki most ülni összesen 4évet.Most igazábol arra lennék kiváncsi hogy mivel most önként feladja magát igy számithat-e valamilyen kedvezményre és hogy azt a 9hónapot amit leült elözetbe azt a 4évböl levonják-e neki?

kottta # 2014.07.23. 01:36

Tisztelettel!

A helyzetem a következő, a napokban első büntényesként kaptam másodfokon 1év10 hónapot, voltam 6 hónapot előzetesben.Az itéletben az 1év10hónap szerepel, hogy mennyit kell letöltenem,de az ügyvédem 9 hónapot mondott, hogy annyit kell bent lennem, de én ezt nem látom sehol leirva. mennyire számitsak? Kapok kedvezményt?

ObudaFan # 2014.07.23. 18:51

kottta

Annak az ítéletből kellene látszania, hogy mikor kaphatsz kedvezményt. A valószínű az lenne, hogy a 2/3-ot kell letölteni, de egyáltalán nem biztos. De ha egyszer van ügyvéded, aki még ismeri is az ítéletedet, akkor neki kellene hinni.

ObudaFan # 2014.07.23. 18:53

Zsofi89

Kedvezménye szinte biztosan nem lesz. Az előzetest természetesen beszámítják.

Zsofi89 # 2014.07.23. 19:44

Köszönöm szépen a válaszát!

pufifank # 2014.07.25. 08:50

Tisztel Ügyvéd úr!

A férjem jogerős börtönbüntetését tölti. Az ítéletében 2/3-os kedvezmény szerepel. A napokban felröppentek a BV intézményén belül olyan hírek, hogy az idei nyár végén módosulhat a BTK., aszerint, hogy aki nem erőszakos bűncselekményből kifolyólag tölti a büntetését, a büntetése hátralevő részét akár otthon is letöltheti, elektronikus lábbilinccsel (és csak annyit, amennyi a büntetéséből hátra van, nem az 5:1-hez arányban, ahogy a háziőrizetnél) Ezzel kapcsolatban ön tud mondani valamit esetleg?

Válaszát előre is köszönöm!!

barbirobika # 2014.07.28. 16:22

Tisuzelt ugyved ur
ferjem 2ev6honapos borton iteletet tolti masod foku birosag kedvzmenybol kizarta van e esely.arra hogy kap kedvezmenyt maganlaksertes onbiraakodas konyu testi sertes miatt.de tobzoros viszaeso kulonbouzo dolgokbol


ha valakit kedvezményöl kizárnak kaphat e még a vádmagán laksértls önbiráskodás könyütesti sértés

melodi # 2014.07.29. 08:08

én azzal kapcsolatban szeretnék érdeklödni,hogy azélettársam jogerös fegyház büntetését üli (6évet)ebböl menyi kedvezmény jár neki?

Zsofi89 # 2014.07.29. 22:06

Én érdeklödtem már és választ is kaptam csak ezt nem értem még hogy az elsöfok elitélte az ismerösömet 1 év 9 honapra és a másodfok 1 évre levitte amit 3 évre felfüggesztett de ö ült elötte 9 honapot ebböl az ügyböl ezt a másod fok levehette és igy lett csak 1év vagy nem?és még annyit szeretnék megtudni mivel ugye ö neki most 3+1 évet kell ülnie mert a felfüggesztését vissza kapta igy lehet neki összbüntetése?vagy a felfüggesztés nem számit bele?mert a biroság nem zárta ki a kedvezményből de nem vonult be idöre.igy se kaphat kedvezményt?Elöre is köszönöm válaszát!

Agent Cooper # 2014.07.30. 09:18

Kedves Zsofi89!

Összbüntetésbe kizárólag több, határozott ideig tartó szabadságvesztést lehet foglalni. Sajnos az elítélt a feltételes szabadságra bocsátás lehetőségéből ki van zárva, amennyiben a büntetésének a letöltését önhibájából határidőben nem kezdte meg.
Meg lehet próbálkozni a feltételes szabadságra bocsátással a büntetés kétharmad részének letöltését követően, de kicsi a valószínűsége, hogy nem észleli a bíróság, hogy nincs lehetőség erre.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Zsofi89 # 2014.07.30. 13:32

Köszönöm szépen válaszát.akkor még annyit szeretnék ha netalántán ő ugy dönt hogy még most sem vonul be mert már 3 és fél éve bekellet volna vonulnia akkor ez elévül vagy nem? 3+1jogerős itélete van.

Agent Cooper # 2014.07.30. 19:30

Kedves Zsofi89!

Ebben az esetben a büntetés végrehajthatósága öt év alatt évül el büntetésenként.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Zsofi89 # 2014.07.30. 21:43

Akkor ebben az esetben a 3év is 5év plusz az 1év is 5év:összesen 10év lenne neki?

barbirobika # 2014.08.01. 07:34

Valaki adna a kerdesemre valaszt nagyon mehkoazonem nagyon fontos.lenne koazonom


ha valakit kedvezményöl kizárnak kaphat e még a vádmagán laksértls önbiráskodás könyütesti sértés

ObudaFan # 2014.08.02. 22:53

Nem kell összeadni az elévülési dőket, külön telnek.

Bettuska13 # 2014.08.05. 10:34

Tiszelt Ügyvéd Úr!

Érdeklődni szeretnék. Férjem első büntényes. Börtön büntetését tölti 2 hete( kedvezménnyel 1év3hónapot kapott).
Én most vagyok 7 hónapos terhes, első közös gyermekünkkel.
Érdeklődni szeretnék, hogy van-e rá esély, hogy baba születésére kijöhessen akár egy napra?
Szülés várható ideje 2014.10.10.

Válaszát előre is nagyon köszönöm!

Agent Cooper # 2014.08.05. 21:38

Kedves Bettuska13!

Igen, van rá lehetőség, sőt nem csak egy napra!

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…