Szabálysértés


roderlajos # 2009.12.12. 23:11

én értem hogyhiba de a rendörségnek jelezni kelet vona a biroságnak hogy oda érkezet nem?

végrehajtó1 # 2009.12.12. 18:10

A közmunkát neki kell kérni.Ha nem fizet és nem kér közmunkát elzárásra változtatja a bíróság.

A korából itélve ha főiskolás vagy egyetemista akkor tud közmunkát vállalni ha akar.

zsuzsa70 # 2009.12.12. 17:59

Tisztelt ügyvéd asszony/úr!

Az alábbiakban kérném szíves segítségét:
19 éves fiam közlekedési szabálysértést követett el, amiért pénzbírságra ítélték. Kért részletfizetést, de csak 2 részletet tudott befizetni. Most kapott egy levelet, hogy nyilatkozzon a jövedelméről, meg hogy vállalja-e a közmunkát.
A fiam nappali tagozaton tanul, nincs jövedelme. Én kapok még utána családi pótlékot. nekem nagyon kevés a jövedelmem, nem tudom kifizetni a bírságot, rajta kívül még van 3 kiskorú gyermekem.
Kérdésem a következő: ítélhetik-e közmunkára, vagy elzárásra?
Akkor hogy folytatja a tanulmányait?
Várom mielőbbi válaszukat!

ObudaFan # 2009.12.12. 14:31

Az hiba volt.

roderlajos # 2009.12.11. 21:54

birosági tárgyalást kérö nyilatkozatot idöben felatuk kézhez vétel után már másnap csak mi a rendörségre cimeztük mert onan kaptuk a birosági határozatot ök nem aták át a biroságnak

ignác # 2009.12.11. 15:37

Nem tudom jó helyre irok ha nem elnézést.A minap kaptam egy 30 ezres cseket / 40 nél 62 vel mentem/ azt szeretném megkérdezni hogy hány pont jár ezért,mert ezt nem tüntették fel a szabálysértésben.Válaszát előre is köszönöm.

ObudaFan # 2009.12.10. 20:10

Nézzük meg.

roderlajos # 2009.12.10. 18:11

fel fogom vinni az ügy iratait a napokban és a kor tudnál segíteni

ObudaFan # 2009.12.10. 18:05

Esetleg próbálj meg a bíróságon perújítást kérni.

ObudaFan # 2009.12.10. 18:04

Akkor valószínűleg késve adtad be a tárgyalás iránti kérelmedet. Gondolom én innen. De hát te ismered az ügy iratait, nem én.

roderlajos # 2009.12.10. 13:03

lelet irva nekik minden ahogy történt az égész és a biroság azt irta hát hogy én elismertem az vezetést a rendöröknek és az elég de én semijen papirt nem irtam alá a rendöröknek és nem ismertem el de biroság a rendöröknek ad igazat aztán lehetet birosági tárgylást kérni én kértem vártam és nem érkrzrt semi válasz aztán jöt hogy jogeröre emelekedet nem értem mér aztán irtam megin a biroságnak hogy mért nincs birosági tárgylás és ez érkezet mivel jogeröre emelkedet ezért nemfoglelkoznek vele

ObudaFan # 2009.12.10. 11:44

Olyan nincs, hogy nem foglalkoznak vele. Milyen jogorvoslati kérelmeket nyújtottál be, hova, milyen válasz érkezett?

roderlajos # 2009.12.10. 11:28

nekem nem veték el a jogosítványomat de eltiltatok úgy hogy nem is vezetem az autót feljelentetek a rendőrök ugy hogy én vezetem a jegyző könyvben a hejszinse stimmelt és én írtam a rendőrségnek is a bíróságnak is és senki se foglalkozik vele aszt mondják ugy van ahogy a rendőrök mondják rendőri intézkedés során a lakásból és zárt udvarból hívtak ki igazoltatni úgy hogy édesapám mondta nekik hogy ö közlekedett az autóval de ere aszt felelték hogy nekik egy olyan ember kel akinek nincs jogsija és ők tudják hogy nekem nincs jogsim már írtam nekik hogy a büntetést kifizetem csak az eltiltást töröljék el de mindig nemet mondanak kihez forduljak tanácstalan vagyok munkahelyem függ a jogsi megszerzéstől segicsenek május 5 -én történt az igazoltatás azóta megy a vita és kérdezné eltiltás alatt le e rakható a b- kategóriás tanfolyam köszönöm

vagyok99 # 2009.12.09. 18:43

Kedves ObudaFan!

Köszönöm a válaszod. Bízom benne, hogy igazad van. Nagyon sajnálnám, ha emiatt csúsznék le egy jó állásról.

ObudaFan # 2009.12.09. 17:42

Pénzbírságra.

özvegyasszony # 2009.12.09. 15:24

Fiam egy ereszcsatornát ököllel megütött,mely enyhén behorpadt.Épp arra járt egy rendőr aki feljelentette garázdaság szabálysértése miatt.Milyen büntetésre számíthat?

ObudaFan # 2009.12.08. 17:58

Az erkölcsi ettől még tiszta maradt.

vagyok99 # 2009.12.08. 16:29

Kedves Mindenki!
A segítségeteket kérem, bízva abban, ti tapasztaltabbak vagytok.Tavaly karácsony előtt találtam egy telefont. Örültem, jól jön egy kis pluszpénz, eladtam egy használt telefonos szaküzletben.Februárban értesítettek, hogy kihallgatásra kell mennem. A készülék eltulajdonításával vádoltak meg.Felvették a vallomásomat, melyben őszintén elmondtam, hogy találtam, és hogy fogalmam sem volt arról, hogy állampolgári kötelességem lett volna leadni a legközelebbi rendőrségen. Szörnyű volt, vettek újjlenyomatot, lefotóztak, bekerültem a bűnelkövetők listájába. A nyár folyamán érkezett a végzés, mindenféle tárgyalás nélkül, hogy jogtalan elsajátítás vétsége miatt egy évre próbára bocsájtanak. A kérdésem az, hogy mi szerepelhet az erkölcsimben? Ugyanis hamarosan megszerzem a tanári diplomámat, és aggódom, hogy ennek a hülye ügynek nyoma marad. Közalkalmazottak között, ha jól tudom, a rendvédelmi szerveknél és a közoktatásban dolgozóknál követelmény a tiszta erkölcsi. Mi a véleményetek szerepelni fog benne, hogy tagja vagyok a bűnelkövetők nagy csoportjának? Mert gondolom ez rossz fényt vet majd rám, mint leendő pedagógusra. Válaszotokat előre is köszönöm!

Roller # 2009.12.07. 20:31

Köszi a tapasztalatok megosztását. Találtam még néhány oldalt, ahol a kérdéssel foglalkoznak és a jogszabály is megtalálható. Utánanézek, hátha le tudom majd így is vizsgáztatni valahogy, de szertem esélytelen, hogy sikerüljön az engedélyt a forgalmiba bejegyezni....

végrehajtó1 # 2009.12.07. 13:20

Hogyan lehet el kerülni, hogy ki kelljen fizetni a büntetést?

Jelezd hogy közmunkával megváltod.

végrehajtó1 # 2009.12.07. 13:19

Hogyan lehet el kerülni, hogy ki kelljen fizetni a büntetést?

Mancsos # 2009.12.07. 13:18

Kedves hozzászólók!

Egy ismerősömet néhány hete megbüntették 15000 Ft helyszíni bírsággal, mert a saroktól számítva nem tartotta be az 5 méter távolságot parkoláskor egy budapesti belvárosi kerületben.
A következő kérdések fordultak meg a fejünkben:

  • Vajon jelent valamilyen pozitívumot az ügyben az, hogy ült egy utas az autóban, míg a sofőr két percre ott hagyta járművét? Vagy ez csak a "várakozni tilos" táblánál érdekes? Vagy már ott sem számít?
  • Hogyan lehet el kerülni, hogy ki kelljen fizetni a büntetést? (A sofőr csak két pillanatra állt meg és hagyta ott a kocsiját.)

Van valakinek valamilyen tapasztalata, vagy tanácsa ez ügyben?
Előre is köszönjük a hozzászólásokat!

lackó80 # 2009.11.30. 15:10

Roller,szerintem szedd le a fóliát.Az én autómon(golf 3-as) szintén volt fólia az első ablakokon is és megállítottak és feljelentettek.Kaptam 20 rugó bírságot és berendelték az autót műszakira ahol elkezdtek szívózni velem.Mindenbe belekötött a vizsgabiztos.Nem sokon múlt hogy nem ütöttem ki a tagot pedig nyugodt ember vagyok.Nagy nehezen átment a vizsgán az autó.

morci75 # 2009.11.30. 14:42

Roller!
Olvasva a kérdésed, nekem az a véleményem, hogy az autód, - ha a forgalomba helyezés után- sötétítetted le az ablakokat elől, akkor igaza van a rendőröknek. Vigyázz vele, mert, (kihangsúlyozom! szerintem) jogosan szedetik le veled a rendszámot. (Egy aprólék: emlékszel azokra a kiegészítő féklámpákra, amik rendszerváltás után lettek népszerűek? azért is haraptak annak idején a rendőrök!)Epilog: Ha kell neked a sötétítés, vizsgáztasd le, bejegyzik a forgalmiba, onnantól nem "variálhat" a rendőr!

Morci: szerintem!

Roller # 2009.11.30. 13:17

Üdvözlet!

A mai nap találkoztam rendőrökkel (az autó körbe van fóliázva) és közölték, hogy az első két ablakon tilos a sötétítő fólia. Továbbá, ha még egyszer meglátnak fóliával leszedetik a rendszámot és műszaki vizsgára köteleznek a KPM-nél, valamint természetesen feljelentenek.

Érdeklődök, mi a jelenleg hatályos szabályozás a sötétítő fóliára vonatkozóan, illetve a forgalmiba bekerülhet- e az engedély az első két ablak sötétísére.

Valamint mi történik, ha leszedik a rendszámom, mi az eljárás?

Előre is köszönöm a segítséget!
Zoltán