Szabálysértés


Főlökött # 2010.12.07. 13:00

Tisztelettel :

Tárgyaláson el kell regélni / könnyes szemmel /, hogy a "Lovag" támadó szándékkal lépett fel az ajtóban és én, ha tényleg mondtam is ilyet, azért mondtam, hogy "üss meg", mivel akkor keletkezett volna sérülésem, amiről tudok orvosi látlelet - véleményt kiállítatni, s bizonyítani vele a támadási szándékot, ami büntetőeljárást vont volna maga után, mely eljárásban Én mint sértett vagyok jelen. A célom nem a verekedés kiprovokálása volt, hanem a bizonyíték nyűjtése :) mivel más lehetőségem, abban a helyzetben, körülmények között nem volt, főleg az "ex albérletemben" az ott megjelent és nem tudom milyen jogcímen intézkedő "lovag" ellen.
Így az ex azt mond amit akar, utána csak a támadás további sérülések keletkezésének elhárítása volt a célom....arányosság elvének betartásával.

Sok sikert hozzá :)

--------------
  • Lökött
Louis75 # 2010.12.07. 10:52

SÜRGŐS!!!

Rendzavarás miatt kaptam értesítést bírósági tárgyalásra.
A történet a következő:
Ex albérletében beszélgettem az asszonnyal, aki felhívja lovagját és az a lakásajtóban megállva artikulálatlanul ordibálva szólít fel távozásra.
Közben hívja a rendőröket, h jöjjenek, mert:"Nagy baj van!"
Tipikus provokáció szitu.
A kiérkező rendőröknek azt nyilatkozza, h én azt mondtam neki, h :"Üss meg!"

Erre ők rendzavarás miatt feljelentettek.
("aki verekszik vagy verekedésre felhív...")

Tanú: exem, aki nem tudom mit fog mondani.
Mennyire vehető figyelembe az ő vallomása(ha tesz) elfogultság szempontjából?
Nem volt még semmilyen szabálysértésem, mire számíthatok?

pöpe # 2010.12.03. 10:18

Köszönöm az eddigi segitséget ma kijött a határozat
60000 ft + 4 hónap eltiltás teljessen korrekt

pöpe # 2010.12.02. 16:20

Ma olvatam hogy a 60 nap a közigazgatási birágokra vonatkozik.
Minden közlekedési szabálysértés ami nem minősül büncselekménynek , közigazgatási birság hatály alá tartozik?
Most nem a gyorshajtásra gondolok meg ilynekre mert azt tudom hogy igen ,de a többi pl: jármü tiltott átengedése stb?
Elnézést ha sokat kérdezek, csak próbálok tájékozódni...
Köszönöm a türelmüket!!

pöpe # 2010.12.01. 11:40

Értem és köszönöm. Egyébként mennyire általános dolog az hogy ennyire elhuzódik egy közlekedési szabálysértés eljárás?
Rendőrségnek nam az lenne az érdeke hogy minnél előbb kiküldje a határozatott nehogy kicsusszon a határidőböl?

ObudaFan # 2010.12.01. 11:19

Rendes naptári nap.
A napokban megállapított határidőbe nem számít be az a nap, amelyre a határidő kezdetére okot adó körülmény esik (kezdőnap). Ha a határidő utolsó napja munkaszüneti nap, a határidő a legközelebbi munkanapon jár le.

pöpe # 2010.12.01. 09:28

Sokfele próbáltam utánna olvasni hogy munkanap vagy sem.
Ezért kéreztem itt meg hátha valaki tudja

A_Mester_Sikolya # 2010.12.01. 08:53

lesz bírósági tárgyalás, a kérdés már csak az, hogy egyáltalán mit lehet ilyenkor tenni? környéken alig-alig voltak, a hamis bejelentők meg "pacsiznak" a rendőrrel, ők a tanúk mindössze...

A_Mester_Sikolya # 2010.12.01. 08:52

szerintem inkább munkanap lesz az...
na de akkor most jöjjön az én kérdésem: mi a teendő akkor, ha a rendőrök összefognak ellened??? azaz rád akarnak húzni mindent, amiből kb. annyi igaz, hogy ott voltál, de semmi olyat nem csináltál, mint ami miatt szabálysértést követtél el? hogy a frászkarikában lehet ezt kijátszani???

pöpe # 2010.12.01. 07:59

senki nem tudja... :(

pöpe # 2010.11.30. 09:29

Azt szeretném megkérdezni hogy a szabálysértési eljárásra 30 nap van, az munka nap vagy simán 30 nap.
Engem 9-kén jelentettek fel és azóta sem kaptam semmi.
A forgalmit is elvették de arrol sem kaptam semmit az okmányirodábol.

ObudaFan # 2010.09.10. 16:46

Így másodjára jó esetben egy nagyobb bírságra, rossz esetben elzárásra.

Rawel # 2010.09.10. 11:07

Üdvözlöm!

Az alábbi esetben kérném tanácsát, aki tudna rá válaszolni.

Páromat ittas vezetésért 7 hónap fogházra ítélték 2 évre felfüggesztve – ez volt a főbüntetés – , mellékbüntetésül 2 évre eltiltotta a járművezetéstől.
Idén jan-ban szabálysértési eljárás volt ellene,mert vezetett az eltiltás hatálya alatt. 20.000 Ft-ra büntették meg.

Most júniusban – miután fuvarozó vállalkozásunk van – az alkalmazásban álló sofőrnek lejárt a vezetési ideje, és ezért a párom átült, mivel az autót nem hagyhatta a főúton,és kb. 5 km volt a telephelyig.
Persze 100 méter után megállították, és a napokban kaptuk meg a papírt, hogy szabálysértési eljárást indítanak ellene, – eltiltás hatálya alatti vezetésért- .
Kérdésem az lenne, hogy mire számíthatunk?
Két kiskorú gyermek van, azonkívül a fuvarozó cégből élünk,nemcsak mi,hanem az alkalmazottaink is.

Várom válaszát

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/21/6124?…

Rawel # 2010.09.08. 10:15

Üdvözlöm!

Az alábbi esetben kérném tanácsát, aki tudna rá válaszolni.

Páromat ittas vezetésért 7 hónap fogházra ítélték 2 évre felfüggesztve - ez volt a főbüntetés - , mellékbüntetésül 2 évre eltiltotta a járművezetéstől.
Idén jan-ban szabálysértési eljárás volt ellene,mert vezetett az eltiltás hatálya alatt. 20.000 Ft-ra büntették meg.

Most júniusban - miután fuvarozó vállalkozásunk van - az alkalmazásban álló sofőrnek lejárt a vezetési ideje, és ezért a párom átült, mivel az autót nem hagyhatta a főúton,és kb. 5 km volt a telephelyig.
Persze 100 méter után megállították, és a napokban kaptuk meg a papírt, hogy szabálysértési eljárást indítanak ellene, - eltiltás hatálya alatti vezetésért- .
Kérdésem az lenne, hogy mire számíthatunk?
Két kiskorú gyermek van, azonkívül a fuvarozó cégből élünk,nemcsak mi,hanem az alkalmazottaink is.

Várom válaszát

lajcsi1974 # 2010.02.26. 16:45

Az előbbihez még annyit, a levelet amit kaptam a Vas Megyei Rendőr-főkapitányságtól a helyszin Zárda utca 15 szerepel.

végrehajtó1 # 2010.02.26. 16:07

ha kevés a pénzed kérjél írásban közmunkát.

lajcsi1974 # 2010.02.26. 16:03

Igen nagyra becsült,szolgálunk és védünk szlogennel fémjelzett rendőrség.Hálás köszönetet mondok önöknek amiért a családunk igen szerény pénztárcájából 30000ft-ot kiemelt!Zalaegerszegen a Zárda utca felől kanyarodtam a Tomori Pál utcába személygépkocsival,mivel az utca közepe táján egy üres helyet láttam ahova még beférek, az utcában megfordultam és a menetirány szerint jobb oldalon leparkoltam,tiltó táblát nem észleltem és szerintem a rajtam kivül a körülbelül 15 szintén ott parkoló személygépkocsi tulajdonos sem.A kórházból visszatérve döbbentem meg a szélvédőre helyezett cetli láttán ,miszerint tiltott helyen várakozik.A többi autós társamnak is szintén kivolt rakva a szélvédőre.Elindultam megkeresni a tiltó táblát ami a Tomori Pál és a Zárda utca kereszteződésben ki van téve,de érdekes módon nem a forgalommal szemben ,jól látható módon helyezték el. El tudom képzelni,(talán szándékosan,hogy ne lehessen észrevenni?)A menetiránnyal párhuzamosan.Ha a táblát látom ,hogy tilos a megállás ,biztosan nem álltam volna meg.Ez történt velem 2010.02.22-én 09,35"kor. Nagyon gyorsan dolgozik a tisztelt rendőrség, ilyen esetben amikor pénzt kell behajtani,mert már 2010,02,25-én meg is kaptam Szombathelyről a 30000ft-ról szóló büntetést.Méltányosságnak helye ,természetesen nincsen,fellebbezés ,ami úgy is felesleges,(mert ugye széllel szemben nem érdemes)5000ft.Jó bevétel ,pillanatok alatt 3-4száz ezer forint .A szegény embert ki kell teljesen zsigerelni.Havi 60 ezer forintos kereset ,egy véletlenül tilosban való megállás 30 ezer forint,nagyon jó az arány. Balkáni fizetés ,nyugat európai büntetés.Tisztelettel Kiss Csaba.

szabika25 # 2010.02.26. 12:50

Hello!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ugyebár tavaly aug.1 óta a biztonsági öv vagy a mobiltelefonálás szabályszegésnek minősül és attól függően, hogy hol követte el az illető egy fix büntetést kap.
A kérdésem ezzel kapcsolatos, hogy ha én nem fogadom el és kitöltetem vele a papírokat amiben úgy nyilatkozom, hogy nem ismerem el mert nekem pl.be volt kötve az övem,vagy nem telefonáltam mert a fülem vakartam meg éppen akkor ilyenkor mi van.Nekem egy rendőr ismerősöm azt mondta, hogy ilyen esetben a rendőrségnek is kép vagy videófelvétellel kell bizonyítani az igazát na de nem sok rendőrautóban van kamera?!
Tehát érdemes ezzel próbálkozni???Vagy a felvétel nélkül is megkapom a bírságot??
Előre is köszönöm!

Technika # 2010.02.25. 18:50

segítség!!!
Mi a helyzet ilyenkor?Este autóval megyek ,jobbról megelőz egy sportautó, úgy bevág elém hogy satuznom kellett! Levillogom mire ő elakadásjelző lelassít és rendőr igazolványt lobogtat! Ezután félreállít igazoltat(civilben) kiforgatja a szavaim lebüdösözi a Skoda120-at és közli hogy feljelent!Az igazolványát fél mp-re felmutatta de az intézkedés végén hiába kértem a számát vagy bármi azonosítót semmit nem adott!! Kérdéseim:

  • igazoltathat-e civilben?
  • feljelenthet-e?
  • nem kellet volna jegyzőkönyvet felvennie?
  • nem lett volna köteles igazolni magát amikor kértem?(2x)

Köszönöm válaszát.

szigony # 2010.02.23. 14:38

Az a helyzet hogy jogsim az megvan.
Mégis milyen büntetésre számíthatok így?

vagymi # 2010.02.22. 12:17

Milyen alapon? Milyen jogcímen?

ObudaFan # 2010.02.22. 10:53

Hogy érted, hogy hogy értem? :)

vagymi # 2010.02.22. 08:53

Bocsi Óbudafan!

Nem olvastam figyelmesen a válaszod, és félreértettem. Hogy érted hogy a másik fél biztosítója ellen indítsak polgári pert????
Élnézést, mégegyszer.

websas # 2010.02.22. 08:40

Kedves szigony!

Téged fognak büntetni.
Ha biztosra akarsz menni akkor célszerű jogsi nélkül és ittasan.

A "vad Kádári" időkben (1972) a Seregben a hibás stb. járművel való mozgást meg lehett tagadni, és nem számított parancs megtagadásnak.

websas

vagymi # 2010.02.22. 08:17

Kedves Óbudafan!

Köszönöm válaszod. A helyzet az hogy ha a cascómból fizetem akkor annak fogják a díját megemelni, ha polgári pert indítok a lent elmondottak alapján még a végén engem hoznak ki hibásnak.

Azért köszönöm