Heti 1x - i FÜRDÉS! Nevelőhatással természetesen...


Order (törölt felhasználó) # 2006.02.08. 10:58

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Szecsike # 2006.02.08. 11:41

BRAVO!!!

Ezek szerint ha valaki egyszer elkövet valami hibát, azt már nem is kell emberszámba venni?
Akkor minek találták ki az elitéltek jogait?
Miért nem irják azt, hogy az elitéltnek semmihez nincs joga?
Persze a smasszeroknak mindent szabad. Õk lehetnek korruptok is, természetesen az ő munkaszerződésük tartalmazza, hogy csak cigiért és kávéért engedélyezzenek dolgokat az elitélteknek????
Valószinü, hogy ha ez kiderülne és bebizonyosodna, akkor ők is a rács másik oldalára kerülnének, nem?
ÉS JOGGAL MEG IS ÉRDEMELNÉK!

Order (törölt felhasználó) # 2006.02.08. 11:47

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Szecsike # 2006.02.08. 11:58

"Ha bűncselekményt el tudnak követni, akkor ezeknek az embereknek a jogaiért nem más, ártatlan, tiszta embereknek kell harcolniuk, ők ugyanis nem érintettek benne. "

  • hát ezt nem nagyon értem?! Ezek az ártatlan, tiszta emberek a smasszerok? /és csak bizonyos juttatásokért cserébe hajlandóak "harcolni"?

Vagy az ügyvédekre gondolsz? /ők sem ingyen csinálják, na de az érthető/

Nem tudom, hogy ha neked is bent lenne valaki hozzátartozód, vagy valaki, aki számodra kedves, ugyanez lenne-e a véleményed? És ne mond, hogy SOHA nem kerülhetsz ilyen helyzetbe, mert én sem gondoltam volna SOHA, hogy az én páromat beviszik.
Sajnos elúszott az épitőiparban /szintén mások hibájából/ és csak azt sajnálom, hogy az a "más" nincs szintén odabent.
Persze most mindent el fogok követni ennek érdekében. Nem mondom, hogy a párom nem hibás, nem akarom mentegetni, de éppen elég, hogy odabent kell lennie elzárva a családjától és miért kell még odabent is megtaposni?
Azt sem értem egyébként, hogy a párom papirjai alapján a tököli kórházban van, holott valójában Tökölön ugyan, de nem a kórházban van. Továbbá a civil életben nyugdijjas, de bent a papirgyárban dolgozik. Igaz ez ellen sincs semmi kifogásom, hisz valószinü jobban telik neki igy az idő!
Az viszont már nagyon zavar ha nem kapja meg a megfelelő egészségügyi ellátást, holott nagy szüksége van rá!

vendég # 2006.02.08. 12:04

Tisztelt "Order"!
Nem bonyolódnék bele az érveidbe,mert alap elv a hozzászólásodban,hogy aki bv.-ben van ilyen/olyan okból kifolyólag az már nem is ember,tovább megyek,FORDULJON FEL!
Én véleményem még mindíg az,hogy ha egy olyan embert LOPSZ MEG EGY BÜNTETÉS VÉGREHAJTÓ INTÉZETBEN,akinek amúgy sem fenékig tejfel a helyzete,és egy ILYENTÕL LOPOD EL... IGEN,A NAPILAPOKAT AMIT ÉÉÉÉÉN FIZETEK,és ami NEKI JELENLEG TÖBBET JELENTHET,MINT NEKED,AKI ODASÉTÁLSZ AZ ÚJSÁGOS STANDHOZ ÉS LERENDELED AZ EGÉSZ ÉVI OLVASNIVALÓT...szóval ha van képed MEGLOPNI őt...ám tedd!De ezt követően nem kéne azt taglalni,hogy KI?MIÉRT?MIKOR?stb...
Tudod,sosem lehet tudni,hogy kinek a szomszédja,gyermeke,ismerőse,rokona,vagy épp csak egy olyan akárkije kerül ODA???!akit valamilyen formában kedvel!A "LEHETÕSÉG"ugyanis BÁRKI SZÁMÁRA ADVA VAN ARRA,HOGY HIBÁZZON,és BÛNHÕDJÖN EZÉRT!ha netalántán erre sor kerül majd a köreidben,hát elég gáz lesz ez az ALAPELV!

Szecsike # 2006.02.08. 12:08

vendég

hogy milyen igazad van ezzel a napilapos dologgal kapcsolatban!
Persze ennek az összege nem éri el a határt, hogy vádat lehessen emelni ellenük.
Egyébként is: a börtönökben dolgokóknak VAN JOGUK ELLOPNI mások tulajdonát.
Rájuk más jogszabályok vonatkoznak!

Order (törölt felhasználó) # 2006.02.08. 12:10

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Order (törölt felhasználó) # 2006.02.08. 12:12

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

kores # 2006.02.08. 12:19

kedves Order!
Ez mind rendben is volna amit mondsz,tapasztalatom szerint a Te tipusu emberek azok akik ha netán BV be kerülnének,hangoskodnának a legjobban a jogaik miatt.
Más!
Ha léteznek jogaik az elitélteknek akkor be kellene tartani, ha nem léteznek ,akkkor pedig meg kell mondani:nincsennek,és akkor nincs miért reprikálni.
Maximálisan elfogadnám a Te véleményedet,olyan emberől aki életében nem követett el bűnt!!!!
De nem vagyok biztos benne,hogy a lakásodat nem festetted ki feketén számla nélkül(adó és ÁFA csalás)
nem vettél a piacon számla nélkül árut(ugyszintén)
vagy valamit olcsobban kéz alatt(orgazdaság)
hivatalban rokoni segitséget az előbbrejutásban(vesztegetés)
és még sorolhatnám!!!!
A "nem lebukást" nagyon sokan összetévesztik a"nem bünözéssel"
Ülj le egy székbe ,gondold végig az életedet kétlem,hogy nem lenne mit bevallanod legalább Önmagadnak,ha nincs :fogadd legmélyebb tiszteletemet,egy börtönviselttől.
Egy nemzet nagyságát mi sem mutatja jobban:hogyan bánik a legyőzöttjeivel.
Egy aprocska dolog:makulátlan ember vezeti az autoját :egy rossz mozdulat és emberek halnak meg :ez kb 3 év Baracska ettől már ennek az embernek koszban és mocsokban jogaitol megfosztva kellene vezekelnie egy tömlöc mélyén???
Neked van jogsid???ha igen akkor légy ovatos!
Nehogy saját magad birája légy.
Vállalkozo vagy??Neked is tartoznak és Te is tartozol valakinek,Te vársz a pénzedre,ám akinek Te logsz feljelent,tömlöcbe csukhatnak!!Ettől Te már gonosztevő vagy???
Ezeken azért el kell gondolkodni mielőtt véleményezünk valamit,nekem volt időm rá.
mindamellett azt mondom hogy a börtönpopulácio nagyrészét soha nem engedném vissza a társadalomba,mert...mert olyanok.
Szelektálni sem ártana hogy kit hova milyen zárkatársak közé teszünk,gyilkost nem feltétlen kellene kisseb fajsulyuú elitélt mellé tenni,jogszabályok vannak erre is,mégsincs igy.

vendég # 2006.02.08. 12:20

és IGEN!...véleményem szerint annak is van joga tudni,hogy MI?MILYEN ÁRBAN KAPHATÓ? aki OTT A BV.-ben kényszerül megvenni amire éppen szüksége van,nem csak Neked,aki az áruház polcain a PÉNZTÁRCÁD SZERINT VÁLOGATSZ!Már csak azért is,mert olyan érthetetlen szabályok vannak,hogy kifejezett lista van,hogy MIT NEM KÜLHETEK BE?!Holott a civil életben harmadáért vehetném x árucikket,mint amennyiért a bv-ben!Pl.VITAMINOK,konzervek,levesporok,csokoládék,stb...-EZEKET ORIGINÁL CSOMAGOLÁSBAN SEM!!!-
Nyilván ennek a szabályzatnak is megvannak a JOGTALAN alapjai,illetve VALAKIKNEK AZ ÉRDEKELTSÉGEI mindenképpen közrejátszanak!Egyébként pedig egyált nem törvényszerű,hogy ÁRTATLAN EMBEREK JOGAIT MEGSÉRTETTE az illető aki épp a bv-ben "ücsörög"!Az én jogaimat nem sértette meg sok bent lévő szerintem!Nem tudom,hogy a TIÉDET konkrétan MIVEL SÉRTETTE MEG???:)Közhelyek...közhelyek!Nevetséges...KÖZHELYEK!

kores # 2006.02.08. 12:23

Még egy aprocska dolog Kedves!
A börtönbezárás mint büntetés már a nevében is magában hordozza hogy mi is voltaképpen::szabadságvesztés
tehát nem az emberi mivoltátol valo megfosztást jelenti,csak a szabadon megválasztott tartozkodási helyének életrittmusának megválasztását.Ez maga a büntetése azért amiért bünözött.
A többi hogy nem fürödhet elveszik a cuccait stb stb már nem tartozik bele a büntetésbe.
a vezeklés a szabadság elvonás!!!

vendég # 2006.02.08. 12:24

Order!Erre azért nem tudok válaszolni,mert a tárgyban szereplő kliens aki -szerinted JOGOKKAL NEM RENDELKEZÕ AKÁRKI-szóval neki NEM VOLTAK "áldozatai"-hálistennek!
De a kérdést visszafordítanám:ha a Te akárkid "ücsörögne"OTT..akkor vajon...ugyanígy nyilatkoznál??????

Order (törölt felhasználó) # 2006.02.08. 12:25

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

the big cat # 2006.02.08. 12:45

Nem minden ország büntetési rendszere alapul azon az enyhény szólva is gyerekes hiten, hogy van valamiféle megjavító hatása a büntetési rendszernek. És ezek között az országok között olyan is mint Franciaország, szóval ne tessék oylan evidensnek venni, hogy alapból minden jár. könynen megváltozhat ez Mo-on is. Fr-ban, ha fegyházba kerülsz, akkor kb. utolsó kiszolgáltatott pária leszel, szerencséd lesz ha tartós egészségkárosodás vagy halál nélkül megúszod.

Order (törölt felhasználó) # 2006.02.08. 12:53

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

kores # 2006.02.08. 14:00

Pontosan az utolso mondatod a lényege a mondandódnak.beszélgetünk,semmi egyéb,nem is lehet ez másként,hiszen mi kevesek vagyunk bámihez is
javito hatása egy börinek kétlem,hogy lenne bármilyen emberre is.ebben nagyon igazad van.
de mint minden más ez a felismerés is csak évek mulva fog begyűrüzni a jogba.
Az én néhány honapom csak arra tanitott meg:ha bünözni akarnék hogyan csináljam,hogy más üljön helyettem.Ha a morális tartásom nem lenne ,akkor egy bünelkötevővel több lenne ezek után.

kores # 2006.02.08. 14:03

Megkérdezhetem Order,Te vagy valamilyen zöld szervezet tagja ha már szennyezi néhány gyár az egészségedet??
vagy akkor fogsz majd komolyabban foglalkozni és fellépni ellene ha szilikozist kapsz??

Order (törölt felhasználó) # 2006.02.08. 14:16

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

vendég # 2006.02.08. 15:25

Részemről is.
"kores"gondolataival totál 1et értek,holott én NEM "ücsörögtem"OTT,de mostanság sajnos hallom,mi folyik a falak mögött és IGEN,csak ETTÕL,E MIATT -eddig érdektelen dolgok lettek- fontosak!De szerintem ebben nincs semmi különös,hiszen mindenkit minden CSAK AKKOR foglalkoztat,amikor épp AKTUÁLISSÁ lesz a hétköznapjaiban az adott szituáció,az adott téma!
Vigyázz Order,hogy nehogy valaha is aktualitását nyerje nálad is bármely bv.intézet!percek alatt fordulna a világ az eszméidben,nézetedben...ez holt biztos!

Szecsike # 2006.02.08. 15:27

kores

Egyszer már kértelek, megkérlek mégegyszer, hogy irj már nekem légyszi a tököli börtönről.
Nagyon-nagyon megköszönném!

Szecsike # 2006.02.08. 15:34

Order!

"Ráaádul az is olyan érdekes, hogy pont az elítélt emberek jogait hangsúlyozzák."

  • ebben a topicban történetesen igen. De van sok más topic, sőt az összes többi, ahol nem.

"Remélem, válaszoltok arra a kérdésemre, hogy mi lenne, ha a ti hozzátartozótok lenne bűncselekmény áldozata? Ugyanígy harcolnátok a jogaiért? "

  • jelenleg is vagyok bizonyos büncselekmény áldozata, de a Magyar igazságszolgáltatás leszarja az ügyemet.

Valószinü, hogy ebben az is közrejátszik, hogy az elkövető hivatásos besúgó a rendőrségen.

és te miért nem válaszolsz az én kérdéseimre?
Egy smasszer lehet tolvaj, korrupt?
Ez nem büntetendő dolog?

Order (törölt felhasználó) # 2006.02.08. 20:37

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

cscs # 2006.02.08. 21:44

Kedves Order!
Akiről én írtam,előzetes letartóztatásban van,tehát akár hiszi-akár nem a bűnösségét bárki is,jelenleg ártatlannak számít.Nem megyek bele,h valóban ártatlan,mert nem kötelességed elhinni,DE amíg nem jogerősen elítélt,addig is pontosan úgy bánnak vele,mint egy rabbal,annyi a különbség,h saját ruháját hordhatja.És bizony tényleg kerülhet ilyen helyzetbe bárki.

Labda # 2006.02.08. 22:19

Véleményem szerint a fürdésnek alapvető jognak kellene lennie!

Számomra elfogadhatatlan az az érvel ,hogy Viktória királynő egyszer (de akkor tejben)fürdött meg havonta.
Természetesen voltak háborúk,ahol az élelem is kevés volt,vagy egyszerűen nem is volt,fürdésre gondolni sem lehetett.
Igen,így volt,de ma már más világ van ill.másnak kellene lennie.

Elvileg az Európai Unió tagja vagyuk!
Ha dönthetnék,napi kétszeri fürdést nem jogként adnám meg,hanem kötelezettségként írnám elő.Tudomásom szerint a Skandináv országokban ez így van.Jó lehet,mondani,hogy a svédek gazdagok.A magyar meg büdös.......

Nembeszélve azokról az elitéltektől,akik úgy kerülnek börtönbe,hogy igencsak a büntetőjog határán mozgott a cselekedetük.

Jó lenne,ha felülemelkednénk és eljutnánk végre a fürdés ügyében is Európába.
(Az persze más kérdés,hogy sok nem büntetett embernek sincs fördőszobája)

kores # 2006.02.09. 09:36

sziasztok
Fciska,valoban van igazság ,amit mondasz,meglátásom szerint el lett sarkitva ez a topik a nem fürdés irányába,dehiszen a topik gazdája ezt dobta fel,ezért lett ez a téma
Eddig rendben is volnánk.
Azért forum a forum,hogy mindenki hozzászoljon,ewz egy vitaforum csak lokálisan mindenki a saját gépe előtt van,
Ez szerintemegy jo dolog.
Az is igaz ,hogy a magyar BV-körül nagyon nincs rendben sok dolog,lásd az Én példámat is.
Ha végigolvastad volna előröl .látnád,hogy (leglább is érzésem szerint)Ordert sikerült egy picurkát kimozditani legelső radikális véleményétől.
A fürdés elmaradása nekem sem okozott oly nagy gondot de volt sok más arcpirito dolog ki is mondom törvénytelen dolog a böribenamihez nem kellettvolna pénz ,csakis a hozzáállással volt a baj.
Én itt látnám a probléma gyökerét,az akarás vagy a nem akarás sokszor nagyobb dolog mint maga a tett.