Heti 1x - i FÜRDÉS! Nevelőhatással természetesen...


kores # 2006.02.21. 05:58

Az 5+2 kg-os csomagot csak akkor engedik be ha jo nagy betükkel rá van kanyrintva hogy élelmiszer+tisztasági mert innen derül ki hogy azért több a súly ,mert vegyes csomag.szúró probaszerűen mérik a csomagokat ,a röntgenen miután átmegy a BV ben ott a mérleg ha akarják ráteszik.

Szecsike # 2006.02.21. 06:42

húúúúú

ezek szerint a párom nem fogja a csomagot megkapni?
Pedig én még soha semmilyen tájákoztatót nem kaptam a BV intézettől se szóban se irásban. Se erre vonatkozólag, se másra.
S mint mondom ez volt az első tisztasági csomag, amit sajnos nem is isrtam rá, mert még ezt sem mondta senki. :(((

fciska,

ezek szerint ott a rabok nem is cigizhetnek?
Hát ezt nem akarom elhinni, de azért irigyellek! :((

vendég # 2006.02.21. 07:12

Nem tudom!
Ahogy látom,ahány ház...annyi szokás!:)
A Venyige u.-on ez a rend!De ez kifejezetten az előzetesekre áll!
Havi 1csom.7kg.-ig VEGYES megjelöléssel!Külön tisztasági NINCS!Negyedévente 1 RUHACSOMAG 5kg.-ig!Ennyi.
Viszont itt az előzetesben lévőket FEGYHÁZNAK megfelelő szabályok mellett tartják fogva,tehát én úgy hallottam,hogy a már LETÖLTENDÕSÖKNEK sokkal lazább a rendje!Állítólag sűrűbben mehet csomag,és a zárka NYITVA!
Szecsike!Lehet,hogy nem küldik vissza,de azt tudom,hogy a Venyigéből simán visszaküldik akár 5dkg.többlet miatt is!(Hogy rohadjanak meg!)
Múltkor pl.úgy kellett bekönyörögnie a hozzátartozómnak egy ártatlan plüssELEFÁNT kabalát ami kb.50cm.átmérőjű volt...!

vendég # 2006.02.21. 07:14

Szecsike telcsizz oda,és kérdezz rá konkrétan!!!

Szecsike # 2006.02.21. 10:26

Sziasztok!

Hát egy egységes rend tényleg nagyon jó volna!

Viszont jó hir: ma voltam a postán a feladóvevénnyel érdeklődni és azt mondták, hogy tegnap KÉZBESITVE lett a csomag.
Ugye ez az jelenti, hogy ha átvette a bv akkor neki is odaadják???

vendég,

lehet telefonálni is? Én még sohasem tettem. Nem veszik ezt tolakodásnak?

fciska,

az én párom három évet kapott elsőfokon, ami meg sem lett felebbezve. :(((
Emiatt nagyon bizom a perújitásban.
Egyébként december 20.-a óta van bent.
Miért gondolod, hogy a te helyzeted sokkal rosszabb?

vendég # 2006.02.21. 10:59

Kézbesíteni persze lehet...csak ha úgy gondolják bontás nélkül küldik vissza a köv.kanyarban!:(
Persze,hogy lehet telefonálni!Hívdd fel őket,és kérdezz rá!De egyébként 1héten belül kiderül,hogy mi van,mert ha gáz..akkor jövőhéten hétfő-kedd körül visszakapod,ez tuti!

vendég # 2006.02.21. 11:03

na azért mis sem vagyunk normálisak...cicát,elefántot,+mittudoménmiket küldözgetünk...:)
Hosszas huzavona után átvették a szerencsét küldő elefántomat hálistennek!:)Olyan kis helyes plüss szürke,rózsaszín fülekkel és a kölyke a hasa alá volt varrva!:)Olyan apró izékkel volt kitömve.
Kicsi figurákat már küldtem csom.ban mindenfélét..azzal sosem volt gond!

Szecsike # 2006.02.21. 13:14

De ha egyszer már átvették, gondolom a kézbesités szó ezt takarja, akkor miért küldenék vissza később???
Szerintem akkor át sem kellett volna, hogy vegyék, nem?

kores # 2006.02.21. 13:18

Én mikor vonultam vittem egy hátmoso kefét mert a gerincem miatt nehezen mozgok,levették a nyélről a kefét ,mondván hogy az veszélyes eszköznek minősűl,mondván sulythatok vele az őrre.
jo rendben a hátamat nem tudtam mosni rendesen de a zárkában bementem a WC-re és mit látok egy igazi békebeli slozipumpát a jo kis furkos botszerű nyelével??
Na erre varjá gombot??

Szecsike # 2006.02.21. 14:08

kores :))))

hát ez tényleg érdekes.
Egyébként zárkákon belül van a wc? Azért el van rekesztve, vagy mindenki mindent lát?

Mit gondolsz: ha a csomagom kézbesitve lett még visszaküldhetik?

vendég # 2006.02.21. 15:41

Szecsike!
azt tudom,hogy amikor velem szórakoztak és visszaküldözgették 3x is a társasjátékot hol erre,hol arra hivatkozva...az úgy volt,hogy feladtam pl.hétfőn,és szerdán visszapostázták,csüt.megkaptam utánvéttel!
Tettek rá egy nyilat és passz!

A wc.külön zárt helyiségben van!

vendég # 2006.02.21. 15:49

Na és amikor az edzőcipőből kivetetik a fűzőt???nehogy felakassza magát a kliens..Vagy a totál jó sportdzsekit azért kell némileg átalakítani,hogy a bennelévő zsinórok szintén eltünjenek ugyanezen indokkal!
Eladók néztek rám mint a hülyére,hogy miaszarért keresek én..műanyag flakonos illatszer cuccokat???:)
Na meg minek nekem TXT.nélküli hullámbádog televízió?Ma,amikor már a 25cm.tv-ben is van txt?!:)Nehéz volt beszerezni,de azért sikerrel rátaláltam valami kínai csodára..:)

kores # 2006.02.21. 17:40

hát ezek olyan vegyesen hulye rendeletek
Ha több a csomag mint a megengedett akkor visszapostázzák a a Te költségedre.
A venyigében el vannak falazva a budik,de a gyorskocsiban nem,csak egy sötétitő függöny választja ela "lakotértől"

Szecsike # 2006.02.21. 17:44

kores

és Tökölön mi a helyzet a budikkal?
/az én párom ott van/

Szóval várhatom vissza a csomit! :((((
Csak azt nem értem, hogy akkor miért vették át????

kores # 2006.02.21. 19:12

átveszik,mert logisztikailag nem tudják,akarják megoldani hogy va dolgozo korletek már elfogadhatoak,az elit a bukott rendorok szektora.
ebbol is látszik ha bunözni akar az ember elosszor menjen rendornek
Ha valamilyen azKKÉPZETTSÉGET IGAZOLO PAPIRJ AKKOR ANNAK MÁSOLATÁT POSTÁZD BE NEKI Pl VILLANYÁSZ TARGONCÁS FESTO FUTÉsszerelo.
A papirgyárba ne menjen mert rabszolgamelo és szivja a mérgezo gázokat mindenféle védelem nélkul.

Szecsike # 2006.02.21. 19:35

kores,

Köszi szépen a válaszodat.
Sajna a párom már a papirgyárban dolgozik.
A civil életben nyugdijas /szintén gerincproblémák + csipőprotézis/, igy azt mondja könnyitett munkán van, bár fogalmam sincs, hogy az mit jelent?!
Sajnos ilyen irányú képzettsége, mint amit irsz nincsen. /energetikus, ha ez is jó/

A csomim akkor szerinted is visszajön?

vendég # 2006.02.22. 06:48

10 hónap...nem gyenge!:(
Na látod Szecsike mindenki azt fújja amit én:valószínűleg visszaérkezik majd a csomagod,s amennyiért feladtad,sajna visszaveheted!Pakolj majd ki egy-két cuccot belőle,s add fel újra még aznap!
Én is ezt csináltam a társasjátékkal!
1.feladás:azt mondták küldjem a pf.címre,ahova a leveleket is szoktam küldeni,mert oda 1kg.-ig küldhető bármikor bármi.(Pl.a tv.távirányítóját is ide adtam fel,amikor kellett egy új!Azt meg is kapta a címzett.Feladtam,visszajött hogy nem jogosult a címzett ilyen csom.ra!
2.feladás:a szokásos havi 7kg.csom.-ba kevesebbet pakoltam 1.kg.-al és külön,de egyszerre feladtam.Én hülye,hogy nem ragasztottam össze a 2 dobozt...!Visszajött,hogy havonta csak 1db.csomra jogosult az illető!3.feladás:a negyedéves ruhacsomagba beletettem,igaz nem volt szükség cuccokra,de inkább küldtem 1-2pólót,hogy a t.játék végre beérhessen!Na ez volt.Mondom egy 10E.Ft.értékű t.játékot 5E.-ért postáztam ide-oda!

Szecsike # 2006.02.22. 15:39

Sziasztok!

CSODA TÖRTÉNT A CIMZETT MEGKAPTA A CSOMAGOT!!!

:)))))))))))))))

majd később jövök

vendég # 2006.02.22. 15:41

Mázli!:)
Na ne legyen egy rossz szavad sem a bv-re ezek után!:)

Szecsike # 2006.02.22. 15:56

Lehet, hogy mázli, de azt mondja apa, hogy hozzájuk 10 kg-ig mehet a csomi.

Nem tudja valaki, hogy hol lehetne telefonszámokat keresni itt a neten?
Biztos van egy online tudakozó

vendég # 2006.02.22. 18:12

jaaa,ha 10kg.a rend...!Káááánaánt küldhetsz 10kg./hó!:)
Minden bv.intézmény számát megtalálod azon a honlapon,amit már egyszer elküldtem:
www.bvop.hu oldalon!

Szecsike # 2006.02.22. 18:55

2 x 10 kg / hó :))))
Lehet, hogy ott is kg a határt, de úgy látszik nem csinálnak belőle problémát.
Egyébként a csomagban volt minden: tisztálkodási szerek, törölköző, papucs.....
notesz, cigi, kávé, bacon szalonna ...
szóval ezért még a köjál is megbüntetne. :)))

Köszike mégegyszer a honlapot, de nem bv-s telszám érdekelt.
Egyébként már megtaláltam.

http://www.tudakozo.t-com.hu/main?…

vendég # 2006.02.23. 10:32

kéééééééétszer??????????
na mondom én hogy nincs igazság még bv-n belül sem!:)
1ébként Szecsike én azt nem értem,hogy hogyhogy dec.20 óta nem küldhettél semmit be???
Nálunk amikor bekövetkezett a katarsztrófa az egy csüt.nap volt,s én már vasárnap!ott voltam a szükséges alap- és egyéb dolgokkal!Ruházaton kívűl 19E.-ért lehetett számlamelléklettel bevinni bármit az akkor még -fogdára-!Onnantól kezdve egy jó darabig 2hetente vihettem ezt-azt....!

kores # 2006.02.23. 11:25

Sziasztok
különbség van a rendőrségi fogda és a BV között de nem is kicsi.

Szecsike # 2006.02.23. 12:55

Igen havi két csomag mehet, ami állitólag /sőt ezek szerint/ elérheti akár a 10 kg-ot is.
A tisztasági csomagról eddig csak beszéltünk, de igazából még csak most irta meg, hogy mik is kellenek neki. Szóval küldeni küldhettem volna előbb is, csak fogalmam sem volt, hogy mit rakhatok ill. rakjak bele.
Meg aztán az is hozzátartozik, hogy eddig a "kajás" csomagokat részesitette előnyben.
Valószinü az is igaz, /ahogyan kores is irja/, hogy különbség van fogda és BV között, de a Bv-k között is nagyon nagy a különbség.
Meg aztán van ahol betartják /betartatják/ a szabályokat, máshol meg nem.
Amikor még itthon volt a városi börtönben akkor azt mondták, hogy pénzt is vihet nyugodtan magával mert el tudja bent költeni. Egyébként ilyenről azóta sem hallottam, hogy valamelyik BV-ben is lehetne kp-ük.
Jó lett volna ha itt maradhatott volna, de az volt a baj, hogy dolgozik itt egy /illetve nem is egy/ ismerőse, akik miatt nem maradhatott. Azt mondják erre szabály van.
Egyébként pedig teljesen mindegynek tartom, hogy melyik bv-ben van. Egyedüli problémám a látogatáskor a km-ek miatt van. Két gyerekkel ugye nem könnyü utazgatni sem. :(((

fciska

A postán a story tényleg érdekes lehetett amikor közölték veled, hogy a férjed ELKÖLTÖZÖTT!! :))))
Mire vizsgálták Tökölön? Milyen problémája van?
Nekem is most telefonált apa, hogy menjek el az ortopéd orvosához és irassam ki március végére mütétre.
Hogy ebből mi lesz?
Nem hiszem, hogy kiengednék miatta.
Egyébként a te párodat miért vitték be?
Mi a vád ellene? Kemény?
Mennyit kaphat vajon?
Nincs remény, hogy felmentsék?