sikkasztás és magánokirathamisitás - mire számithatok??


istvanlor # 2006.03.21. 20:39

nézd Szecsike...nem akarom Nick "kenyerét" elvenni, de amíg ő nincs itt, válaszolok én.

a minősítésen van a hangsúly, hisz a te párod 3 rendbeli jelentős értékre, üzletszerüen elkövetett csalás büntettét követte el..(a korábbi fórumokon írtad)...Aliza esetében viszont nincs többrendbeliség..és nem jelentős, hanem nagy érték van...

Remélem helyes a válasz amit adtam.

Szecsike # 2006.03.21. 20:08

Nick!

Én párom miért nem kaphatott felfüggesztettet?

:((((((

aliza # 2006.03.21. 15:38

Kedves Marcsi!

A férjemet nagyobb értékre elkövetett 525 ezer ft.sikkasztásért és magánokirathamisításért most itélték el 1 év börtönre ,3 évre felfüggesztve.pénzmellékbüntetésként 50 ezer ft.
A kár nem térült meg,nálad ez szetm enyhítő körülmény lehet.

Aliza

hmarcsi # 2006.03.13. 13:21

nagyon remélem, is h nem túl sok, azt már megnéztem, ha legalacsonyabb az 30.000 ft

istvanlor # 2006.03.13. 13:16

Nick helyett nem válaszolnék, de ezek a pénzbüntetések túl nagyok nem szoktak lenni, ahogy visszaolvasok a fórumon és nézem a döntvénytárat.

Nick..jól látom, hogy a nem erőszakos bűntettek közül a lopást, adócsalást szigorúbban veszik a bírák, mint pl. az egyéb nem erőszakos bűncselekményeket?

hmarcsi # 2006.03.13. 11:27

Kedves Nick

esetleg abban is tudsz vmit mondani, h mekkora összegű lehet ez a bűntetés,amennyiben igy dönt az itélkező?

Nick Name # 2006.03.12. 15:02

Meg is találtam:

http://www.jogiforum.hu/forum/21/4452

Bigger volt a fórumtárs.


Nick Name

Nick Name # 2006.03.12. 15:01

Igen. Az álatalm korábban említett fórumozónál egyébként 2-8 év volt a büntetési tétel.


Nick Name

istvanlor # 2006.03.12. 14:55

Nick!

Szerencsére ez a bűntetési tétel, ilyen súlyú dolog senkit sem érint a környezetemben, de kiv. vagyok a véleményedre.

Ha valaki olyan bűncselekményt követ el, ahol a büntetési tétel úgy szól, hgoy "öt évig terjedő" és a cselekmény nem erőszakos jellegű, akkor bűntetlen előélet mellett itt is nagyobb az esélye egy felfüggesztettnek?

floda # 2006.03.12. 14:31

A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben, mekkora lehet a kiszabható büntetés mértéke? (joghallgató)

istvanlor # 2006.03.08. 17:22

huhh. talán olvastam, de nála a 20 millás eset már jobban minősített volt, ha jól emlékszem, tehát nála ..."öt évig terjedő" volt a büntetési tétel. vagy rosszul emlékszem?

Ilyen oldalról is lehet nézni, hogyha mást felfüggesztenek mondjuk egytől öt évig büntetendő csalással , akkor kifejezetten jó az esélye a rokonomnak is, és marcsinak is. Ez is egy megközelités, nem?

Nick Name # 2006.03.08. 17:05

Kösz, megtisztelsz. Hmarcsi esetében. Nagyon jó az utolsó bekezdésben írt meglátásod is. Annak szem előtt tartásával azt írnám, hogy Hmarcsi esetében 99,999 %-ra, a barátod esetében 99 %-ra kizárható a végrehajtandó.

Volt itt egyébként pár hónapja egy fórumtárs - szégyellem magam, de hirtelen nem ugrik be a neve - ő, ha jól emlékszem, vagy 20 millával bukott meg, elsőfokon végrehajtandót kapott, másodfokon felfüggesztették. Azt hiszem, decemberben volt a táryalása.


Nick Name

aladar100 # 2006.03.08. 16:31

persze, csak a te hozzászólásod sokkal megnyugtatóbb általában. És ezzel nem Ildikót akarom bántani, hisz ő is nagyon kedves hogy válaszolt.

Csak tudod, ha egy ember kakikban van, egy megfogalmazás is sokat számít, akár egy betü, kötőszó is sokat számithat.

És amit irtál, hogy az ált. emlitett büntettnél szinte kizárható, ez nagyon megnyugtató volt. ÉN csupán az újabb kérdésemet azért tettem fel, hogy az általam említett vétség változtat e az álláspontodon.

Azért is irtam bele újra ebbe a topicba, mert hmarcsi ügye is hasonló az ismerőseméhez annyiban hogy egy büntett és egy vétség van halmazatban.
Az elkövetési érték meg szerintem nem fogja elérni a 2 milliót, de mi felkészültünk a rosszabbra , hogy mégis bűntett lesz a minősités, de ha az is lesz, akkor is tuti hogy 2 millióhoz leszünk közelebb.

Szóval végszónak, nekem(az ismerősömnek) és hmarcsinak tudsz adni egy megnyugatást, hogy nem lesz letöltendő? Nyilván az életben semmi sem biztos, ezért 99 százalékra kérdem.

Nick Name # 2006.03.08. 16:19

Kedves aladar,

olvastam, ami a másik topicban ment, és nagyjából egyetértettem a neked adott válaszokkal, ezért nem is szóltam bele. mondjuk azt nem ártana tudni, mennyi az össz-elkövetési érték, mert nem mindegy, hogy valami 2,1 millió vagy 50 millió.

Kedves marcsi,

mint mondtam, én is pénzbüntetést látok kijönni a dologból, amit azonban utóbb írtál - Btk 36.§ - az már kicsit túlzás.


Nick Name

hmarcsi # 2006.03.08. 16:06

36. § Nem büntethető az, akinek a cselekménye az elbíráláskor már nem veszélyes vagy olyan csekély fokban veszélyes a társadalomra, hogy - személyére is figyelemmel - a törvény szerint alkalmazható legenyhébb büntetés is szükségtelen.

Találtam a BTK-ban

aladar100 # 2006.03.08. 16:03

bocs...felhivtam és azt mondja, hogy a vétség pontosan magánokirat hamisitás vétsége..és pluszban mellé a BTK 329/A (2) bűntette...

aladar100 # 2006.03.08. 16:01

Kedves Nick!

Olyan esetben is kizárható a letöltendő, ha az előző kérdésemet konkretizáljuk az én ismerősömre.

Tehát a vád: BTK 329/A (2) és egy vétség.

Büntetlen előélet...stb...Igy is szinte biztosra vehető, hogy nem kap letöltendőt hogy ott van mellette a vétség is? (közokirat. ham)

hmarcsi # 2006.03.08. 15:57

Kedves Nick

remélem, hogy tényleg igy lesz.
Sok ismerősöm,aki ismeri a történet minden apró részletét is azt mondja, h nem kell aggódnom, mert ez pénzbirságnál rosszabb nem lehet.

Nick Name # 2006.03.08. 15:30

Kedves aladar,

általában kizárható, talán zseblopásnál nem.
Az erőszakos cselekmények között is van maximum három évvel fenyegett - pl. súlyos testi sértés bűntette - de azoknál is azt mondanám, hogy elsőre kizárt a végrehajtandó.

A Marxcsi által újonnan előadottak még inkább pénzbüntetést vagy próbára bocstást valószínűsítenek.


Nick Name

hmarcsi # 2006.03.08. 14:49

igazából én rendesen átrágtam a btk ide vonatkozó részét, és tényleg a pénzbüntetés az ami ebben az esetben a legvalószinűbbnek tünik. Igazából ugye benen van, h ha már nem vagyok veszélyes a közre, akkor ez lehet pénzbüntetés. De ugye ez az összeg meg is lett téritve a cég felé, még több is mint ami a valós összeg volt, és teljesen büntetlen vagyok ami szintén egy enyhitő körülmény, legalábbis amiket én eddig hallottam, és olvastam ezzel kapcsolatban

aladar100 # 2006.03.08. 14:41

erre a felvetésemre szeretném ha Nickname válaszolna.

Szerinted NIckName , ált. elmondható, hogyha valaki büntetlen előéletű, akkor ha olyan bűntettet követ el, aminek a büntetési tétele úgy szól, hogy " három évig terjedő szabadságvesztés", akkor szinte kizárható, hogy letöltendő szabadságvesztést szabjanak ki, ha a büncselekmény nem erőszakos jellegü? (bár erőszakos jellegüeknél szerintem mindig magasabbak a bünt. tételek szerintem)

hmarcsi # 2006.03.08. 14:23

Igen, ez az összeg a nagyobb értékű kategoriába esik bele.

aladar100 # 2006.03.08. 13:46

a BTK. szerinti pontos minősítés mi a sikkasztásnál? Nagyobb értékre elkövetett sikkasztás?

hmarcsi # 2006.03.08. 12:45

Köszönöm a válaszodat, eddig csak egy 3.000 ftos gyorshajtási birságom van, de ugy hallottam az egyik nyomozótól, h ezzel nem foglalkoznak. Eddig soha semmilyen problémám nem volt egyetlen közigazgatási szervel sem, sőt jelenleg önkormányzati alkalmazott vagyok.

Nick Name # 2006.03.08. 12:40

Rossz esetben kijöhet ebből egy felfüggesztett is, de inkább télnyleg pénzbünti. Feltételezve, hogy büntetlen előéletű vagy, a végrehajtnadó szabadságvesztés kizárt.


Nick Name