Bejelentés jogosulatlan szofverhasználat gyanujáról


kék laguna # 2006.12.30. 13:48

Végigizgultam a lamerkás történetet,a verekedés résznél becsurgattam a nevetéstől,ezárt utólagos elnézést a szereplőktől.)

lamerka (törölt felhasználó) # 2007.01.14. 12:18

[hozzászólás törölve]

lamerka (törölt felhasználó) # 2007.01.14. 12:19

[hozzászólás törölve]

lamerka (törölt felhasználó) # 2007.01.14. 12:21

[hozzászólás törölve]

lamerka (törölt felhasználó) # 2007.01.14. 12:22

[hozzászólás törölve]

Pjotr # 2007.01.15. 07:14

Már hiányoltunk lamerka!
Féltünk, hogy valaki annyira megvert, hogy már gépelni sem tudsz.
Mert előbb utóbb az lesz a sorsod...
Ja és mielőtt rohannál a rendőrségre feljelenteni, nem én foglak megverni....

Thor # 2007.01.15. 09:38

Szerintem ez lesz az uccsó ügy amit megoldanak... Most csak egy rendörségi ügyintéző(illetékes/vezető/stb.) helyébe képzeltem magam, hogy én mennyi energiát fordítanék erre az esetre. Rengeteg a jogosulatlan szoftver de a nagy cégeken kívűl nem sok kárt okoz másoknak h az illető megvette-e(bár aláírom h jogilag üldözni kell).
Rablások, lopások, testisértések stb. esetében is szidják a rendőrséget h lassú, akkor nem ezzel az üggyel fognak foglalkozni, még ha jogilag fel is kéne esetleg lépniük. És én is azt mondom h inkább menjenek ki és rendezzenek házkutatást egy orgazdánál, autótolvajnál vagy drogdílernél, ne pedig pár szoftver miatt császkáljanak és végezzék a rengeteg papírmunkát...
Remélem ezzel tiszteletben tartottam mindenkit de akkor is ez a véleményem...

lamerka (törölt felhasználó) # 2007.01.15. 15:42

[hozzászólás törölve]

lamerka (törölt felhasználó) # 2007.01.15. 15:47

[hozzászólás törölve]

c8totale # 2007.01.15. 15:54

viccparádé

the big cat # 2007.01.15. 15:56

szánalmas...

jogiforumer # 2007.01.15. 20:36

Lamerka, neked hiányzik egy fórum tali nem gondolod?

JuKids # 2007.01.15. 21:17

Thor: "Szerintem ez lesz az uccsó ügy amit megoldanak... Most csak egy rendörségi ügyintéző(illetékes/vezető/stb.) helyébe képzeltem magam, hogy én mennyi energiát fordítanék erre az esetre. Rengeteg a jogosulatlan szoftver de a nagy cégeken kívűl nem sok kárt okoz másoknak h az illető megvette-e(bár aláírom h jogilag üldözni kell)."

Hadd jegyezzem meg, hogy általában az ifjúságvédelmi osztályok szeretnek számítógépeket begyűjteni feltételezve, hogy azok tulajdonosa pedofil, és hogy mégse égjenek be akkorát, ha nem találnak egyetlegy "pedofil képet" se a gépen, a szakértőnek intézett első kérdés arra vonatkozik, hogy milyen szoftvereket használ a gép tulajdonosa, illetve ezzel melyik cégnek mekkora kárt okoz. A szakértői vélemény ára több százezer forint, tehát ennyit tesz fel a rendőrség dupla vagy semmire anélkül, hogy bárki feljelentette volna emberünket jogosulatlan szoftverhasználat miatt. Vagy az állam fizeti majd, vagy emberünk, úgyhogy a rendőrök nyugodtan szórhatják a pénzt két kézzel. Többször írtam erről a belügyminiszternek, illetve az igazságügyminiszternek, Ti is olvashattátok itt a Fórumon, a legértelmesebb válasz eddig az volt, hogy "a rendőr is ember". Mielőtt pedig a szerencsétlen gyanúsítottat megkérdeznék, hogy van-e számlája a Windowsról, már le is zsírozzák a BSA-val, hogy mennyi kár érte őket és hogy kívánnak-e polgári pert indítani a gyanúsított ellen (van ilyen faxom, én 400.000 forint körüli kárt okoztam nekik, most hogy így mondták, és kívántak pert indítani), akit végül a "pedofil" ügyben felmentenek, de a szoftverek miatt elítélnek. Szerintem ez a szánalmas, sőt egyenesen gusztustalan.

JuK

kaffer # 2007.01.15. 22:40

lamer,
Nyilván nem találod a helyed ebben a "nyomorult világban". Remélem az élet jól megver majd. A budapestieket "lesúrmózod" a szegény embereket lealacsonyítod (nincs pénz szgépre, stb.), és guszustalan módon, bosszúvágyból besúgsz embereket, másokat megfenyegetsz, s mint egy önjelölt Derrick nevek és adatok után kutatsz, majd nyilvánosságra hozod azokat. Tanácsot kérsz tőlünk, mert besz@rtál a következményektől. Az, hogy valakit arról kérdezel "tud e magyarul", mert valamit rosszul gépel, számomra azt jelenti, hogy "mindegy mit, csak támadni"... Valszeg nagyon rossz gyerek korod volt/van. Van testvéred, vannak barátaid? Na én sem pszichológus, sem ügyvéd nem vagyok, és csak azért keveredtem ide, mert érdekel a jog, de végigolvasva ezt a fórumot én személy szerint szívesen picsán rugdosnálak (és most loggolj de keményen). Ha igényed van rá reagálj, de találkozót ne akarj megbeszélni velem. Az ügy végére a pont az lenne, ha valami "szerencsétlen csóró, akinek az anyja takarítónő" vagy egy "pesti súrmó" adna egy olyan súlyos pofont (loggolj), hogy elfelejted a jelszavadat itt.... Amúgy az oldal jó, és az ilyen Rambókkal (Derrick, 3/3, Matrix) még kicsit szórakozni is tudok az "egyéb" komoly fórumok mellett.

lamerka (törölt felhasználó) # 2007.01.16. 07:13

[hozzászólás törölve]

the big cat # 2007.01.16. 08:13

Ez egy jogi fórum. A paranoiát és a szociopátiát orvosi fórumokban tárgyalják inkább...

Pjotr # 2007.01.16. 11:50

Nagyon érdekes az elméleted lamerka, azt már megfigyelted, hogy rajtad kívűl senkinek nem kell netcafféból neteznie emiatt?
Itt és máshol nagyon sokan felvállalják a nevüket, címüket.
Látom rólam is kinyomoztál valamit....
Kár volt, ha megkérdezed megmondtam volna...
Szóval azt meg kéne gondolni, hogy ha te vagy az egyetlen minden fórumon, aki mindig mást mond mint a többiek, akit mindig meg akarnak verni, akkor annak oka van, és nem az, hogy mindenki hülye csak te vagy normális...

lamerka (törölt felhasználó) # 2007.01.16. 14:35

[hozzászólás törölve]

Pjotr # 2007.01.16. 15:10

Tévedsz, nem valószínű, hogy ebben a fórumban bárki is a törvénysértések mellett állna ki.
Itt a jogról van szó, az meg elég egyértelműen fogalmaz a szoftverekkel kapcsolatban.
Veled van a baj, meg a stílusoddal ahogy az egészet intézed.
Valaki megbánt egy fórumban, téged ismerve, valószínűleg igaza volt, erre te kicsinyes bosszúból feljelented, miközben lehet, hogy ezzel egy életre tönkrevágod.
Mindenki követ el hibákat és sért jogszabályokat, mindenkibe bele lehet kötni.

lamerka (törölt felhasználó) # 2007.01.16. 15:24

[hozzászólás törölve]

Pjotr # 2007.01.16. 15:27

Ne haragudj, de ez a leírás pontosan passzol a te jellemedre, így a hszeid alapján pont ilyennek képzeltelek el...

lamerka (törölt felhasználó) # 2007.01.16. 15:51

[hozzászólás törölve]

lamerka (törölt felhasználó) # 2007.01.16. 16:06

[hozzászólás törölve]

kaffer # 2007.01.16. 16:18

Kedves SuperMan (lamer), ha igazán a rosszat akarod üldözni, azt ne bosszúból tedd. Ha segíteni akarod a rendőrség munkáját (akikről megvan a személyes negatív véleményem), akkor segíts nekik úgy, hogy a Derrick tudásodat nagyobb halakra használod fel, és nem belerúgsz még egyet ebbe az "antiszociális" barátodba. Apropó, hogy lehet egy barátot ilyen mocskos módon bemártani? Miért villogsz a családod vagyonával, az elért életszínvonallal? Te mi adtál hozzá? Szegény antiszociális barátod egyetlen szerencséje a rendőr húga, aki aztán nehogy megbízzon valakit azzal, hogy ugyan nézzen már utána honnan jött össze ennyi pénz Mr. Arisztokratának, feleségének és egyke fiúknak? Na de, reagálva igazi kérdésedre, ha van rendőr a családban, ha nem, tapasztalatom szerint a zárt adatokat is könnyen (egész könnyen) meg lehet szerezni. Nem kívánok neked semmi rosszat, de ahogy leírtad, az antiszociális barátodnak semmi vesztenivalója nincs........
Jó lenne ha ezt a fórumot is (aminek a címe izgalmas tartalmat takar) komolyra fordítanánk.
Gyerek vagy még te. Egy lelkisérült gyermek.

Pjotr # 2007.01.16. 16:30

Szerintem itt zárjuk le, akit még érdekel lamerka vagy a barátja az menjen az indexre vagy hasonló helyre, itt maradjunk a jogi kérdéseknél.