Elévülés+ erkölcsi bizonyítvány


Gabicsek # 2011.01.21. 11:53

elvileg utazhatsz, csak azt nem tudom, hogy bírálják el, ha szerepel a próbára bocsátás.

vidam # 2011.01.21. 10:16

Nagyszerű, szóval intézkedés, ez kiderült, de akkor még valahol utánna kell járnom, hogy ez befolyásol-e valamit utazási szándékomban. Mert hiába néztem meg a BTK-ban, hogy mit ír a próbára bocsátással kapcsolatban. De tényleg az áll benne, hogy ezt büntetés helyett szablyák ki.
A segítségemre voltatok, köszönöm szépen. Továbbá kiderítem, hogy ez korlátoz-e a szándékomban.
Pacsi mindenkinek!

Gabicsek # 2011.01.20. 17:49

büntetlen előéletű, de intézkedés hatálya alatt áll.

Gabicsek # 2011.01.20. 17:45

onom!

A próbára bocsátás egy intézkedés.

Btk.
70. § (1) Intézkedések

1. a megrovás,
2. a próbára bocsátás,
3. a kényszergyógykezelés,
4.
5. az elkobzás,
6. vagyonelkobzás,183
7. a pártfogó felügyelet,
8. a jogi személlyel szemben alkalmazható intézkedések.

Normámost: Az erkölcsi bizonyítvány kitöltésekor van egy rublika legalul, mely kérdés azt tartalmazza: áll-e intézkedés hatálya alatt. Mivel a próbára bocsátás intézkedés, ilyenkor oda kell tenni az X-et. És ez rá fog kerülni az erkölcsire.

onom # 2011.01.20. 17:09

Gabicsek, kevered a dolgokat. a próbára bocsátás nincs erkölcsiben!az nem büntetés!

Vidám, nincs büntetett előéleted, semmiről sem kell nyilatkoznod, a próbára bocsátás nem szerepel az erkölcsiben, azonban a nyilvántartásban még évekig,de ez nem akadályoz meg téged szinte semmiben sem.

vidam # 2011.01.20. 16:54

Köszönöm a válaszod!
Még annyit szeretnék megtudni, ha Amerikába szeretnék utazni, 9o napon belülre, szóval ahhoz nem szükséges a vízum, hanem Uniós útlevél és az ESTÁ-n való regisztrálás szükséges, ahol ha jól tudom rákérdeznek az büntetett/büntetlen előéletemre, és hogy ennél az elbírálásnál vajon számít-e valamit az 1 év próba?

Gabicsek # 2011.01.20. 15:44

benne lesz, míg le nem jár a próbára bocsátás ideje.

vidam # 2011.01.20. 14:47

Üdv!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy bolti lopásért 1 év próbára bocsátottak (ami idén, októberben fog lejárni, szóval jelenleg életben van), nem volt semmi bíróság, csak levélben kaptam az értesítést.
Az lenne a kérdésem, ha Én most erkölcsi bizonyítványt kérek, akkor ez fel lesz-e tüntetve, vagy sem? Ahogy olvasgattam itt a fórumon, az jött le, hogy amikor lejár akkor "tiszta" lesz az erkölcsim, csak azt nem tudom, hogy amíg életben van ez, befolyásol-e valamit?

A választ/válaszokat előre is köszönöm!
Szép napot mindenkinek :)

Szasza554 # 2011.01.13. 14:41

Kedves Sherlock!

Köszönöm!

Sherlock # 2011.01.12. 21:11

Kedves Szasza554,

nem. Nem lesz gondja.

Szasza554 # 2011.01.12. 21:05

Tisztelt Fórum!

5 éve kaptam 1 év 3 hónapot 2 évre felfüggesztve (közokirat hamisításért, jó nagy barom voltam fiatalon... de ez most nem számít).
15 éve dolgozom folyamatosan (azóta 2 nyelvet beszélek és rendezett családom is van) de most váltani szeretnék. Azt már olvastam, hogy erkölcsit kaphatok, de valaki írta, hogy ennek jobban is utána tudnak nézni. Egy normál cég az erkölcsi mellett lekéri a bűnügyi nyilvántartást is? Vagy ezt csak olyan cégek teszik mint az APEH, rendőrség, pénzszektor, vagyonőr, stb.
Én irodai munkára mennék értékesítőnek. Egy ilyen kft is belenézhet a "múltamba" a nyilvántartásba??

Köszönöm!

Csítosz # 2011.01.10. 18:56

Tehát a Btk. 102. § (1) bekezdés b) pontja szerint
felfüggesztett szabadságvesztés kiszabása esetén a terhelt mentesül a
büntetett előélethez fűződő hátrányok alól a próbaidő leteltének napján! Ezt másoltam erről az oldalról de a felfüggesztetteknek nagy segítség szerintem!

Csítosz # 2011.01.05. 14:56

Tisztelt hozzáértők kérném a segítségeteket! 2002-ben kaptam 2 év felfüggesztettet ami gondolom már elévült vagy nem nemtudom. És az a lényeg hogy el szeretnék menni biztonsági őrnek és az a kérdés hogy ki e adják majd a vagyonőri igazolványt vagy nem? Mert ha nem akkor nincs értelme elkezdeni. Segítségeteket előre is köszönöm!

röffencs # 2011.01.03. 10:09

2 év probára bocsájtást kaptam lopásért!! Beadhatom-e az állampolgárságot beleszámit-e??

horti2 # 2011.01.03. 08:30

Tisztelt fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni. 2010 08. 16-án kényszerítés bűntettének kísérlete miatt 6 hónap letöltendő börtönbüntetést kaptam amit 1 évre felfüggesztettek. Mikor kérhetek erkőlcsi bizonyítványt ami tiszta lesz?

Tisztelettel: Tamás

Gabicsek # 2010.12.29. 20:46

Még annyit ehhez: Lehet, hogy 2014. után másképp lesz beírva a nyilvántartásba, de aki valaha is volt büntetve, annak nem úgy dobják ki az adatot, hogy nem szerepel a nyilvántartásban.

Gabicsek # 2010.12.29. 20:42

tszabi81!
Ha vám- és pénzügyőrséghez (most már ráadásul összevonva lesz az APEH-al) mész dolgozni, mégha ki is adnák az erkölcsi bizonyítványt, mert mentesültél már a hátrányos jogkövetkezmények alól, letagadni nem szabad, hogy volt büntetésed, ugyanis tuti, hogy belülről lekérdezik ők is külön a bűnügyi nyilvántartót, (mert megvan hozzá a jogosultságuk) ahol - jó ha tudod - mindörökké szerepelni fog, hogy mikor, milyen bíróság, mi miatt és mire ítélt.
Ha olyan munkahelyre mennél, ahol csak sima erkölcsit kérnek, de saját maguk nem priuszoznak le, ott ez nem téma, de mivel hatósághoz mész, tuti, hogy megnézi a priuszod.

Gabicsek # 2010.12.29. 20:37

Másik topicban ugyanezt kérdezted, oda megválaszoltam.

Lilyth # 2010.12.29. 12:41

Tisztelt Hozzáértők, Fórumozók!

Az lenne a kérdésem, hogy ha büntető eljárás alatt állok és a munkáltatóm teljes erkölcsi bizonyítványt kér tőlem, szerepel-e rajta és ha igen melyik pontban?

tszabi81 # 2010.12.15. 19:09

Tisztelt Hozzáértők!
Ebben az "erkölcsis" témában sokan érdeklődnek, de az én ügyemhez hasonlót nem találtam, ezért kérném a segítségüket.
Még 2002-ben belekerültem egy kocsmai verekedésbe, ahol személyi sérülés is történt. Pedig soha senkit nem bántottam, csak akkor sajnos, rossz helyen voltam, rossz időben. A részvételem nem tagadom, de maga a cselekvés nem volt egyenrangú a kapott büntetés súlyával. Az ügyet szerintem egy kicsit felfújták, mert a helyszínen volt az egyik helyi rendőr fia is. Így 2004-ben 10 hónap börtönbüntetést kaptam 2 évre felfüggesztve, testi sértésért és garázdaságért, mint társtettes(4 fő). Azóta már informatikai mérnők diplomát szereztem. Most kaptam egy nagyon jó lehetőséget a vám és pénzügyőrségnél, de nem tudom, hogy meg merjem-e pályázni, mert természetesen kérnek erkölcsit, és az egyik ismerősöm is ott dolgozik, aki persze ezt a botlást nem tudja, és nem szeretném lejáratni magam. Beszéltem az egyik "tettestársammal", hogy neki van-e valamilyen tapasztalata. Azt mondta, hogy ő egy privát tevékenységhez szeretett volna kérni hatósági bizonyítványt, de nem kaphatja meg csak a bűnügyi nyilvántartás időtartamának letelte után 2014-ben. Amit a hivatalos levélben selejtezésnek neveztek. Kérdéseim a következőek: 1: a barátom példája alapján a büntetésnek van elévülési ideje, ami után nem lesz nyoma semminek? 2: a hatósági bizonyítvány és az erkölcsi bizonyítvány ugyanaz? 3: ha én kaphatok erkölcsit, akkor az olvasottak alapján, mivel már régen letelt a felfüggesztett, így az erkölcsi biztosan tiszta lesz, és beadhatom a jelentkezésem?
Válaszukat előre is köszönöm!
Tisztelettel:
...

beriandris # 2010.12.01. 17:51

Kedves Fórumozók!!!

Zaklatásért kaptam bírósági végzésben 100 000 Forint pénzbírságot. Az lenne a kérdésem hogy ha én ezt befizetem és nem fellebbezek a végzés ellen büntetett előéletünek fogok e számítani? Tiszta marad e így az erkölcsi bizonyítványom? Előre is köszönöm a válaszokat!

solozzo # 2010.11.30. 12:43

MÁV-Start Zrt-től kaptam leveleket, hogy jegy nélküli utazások miatt kamatokkal együtt fizetnem kell. A levelekben említett utazások több, mint egy éve történtek. Első kérdésem az lenne, hogy személyszállítással kapcsolatosan mennyi a büntetések elévülési ideje? Nem egy év?
Hogy lehet az, hogy egy év alatt egyszer sem kaptam semmilyen felszólítást?
A dolog másik érdekessége, hogy a jegyzőkönyvek alapján az adatok egy már az utazás megkezdése előtt jóval( fél év) lejárt személyi igazolvány alapján történt.
A lejárt okmány tudtommal érvénytelen, tehát az azzal szerezett adatok semmisnek minősülnek. Nem?
A MÁV behajthatja a tartozást, úgy, hogy az adatokat egy lejárt okmány alapján szerezte? És eltelt több, mint egy év?

sw22 # 2010.11.28. 10:42

Üdv!

kis mennyiségű kábítószerrel való visszaélésen kaptak...
Az ügyészség elhalasztotta 1 évvel a vádemelés és 6 hónap elterelésre kell járnom.
A kérdésem a következő lenne...
Ha kijárom a 6 hónapot akkor lesz-e priuszom illetve utána van-e még lehetőségem felvételizni valamelyik rendvédelmi szervhez.. pl vám, tűzoltóság stb...

tundersisak # 2010.11.26. 12:06

NIncs válasz pedig sürgős lenne...:(

pattiszon # 2010.11.25. 15:31

üdvözletem!
lenne egy nagyon életbe vágom kérdésem önökhöz. Az egyik nap elkövettem egy rongálást, és az ügy a rendőrségre került, de nem lett megnevezve személy, hanem ismeretlen tettes ellen lett megtéve a feljelentés, viszont engem is befognak hívni kihalgatásra. A kérdésem a következő lenne. Ha most én elmondom, hogy én követtem el a rongálást és a sértettel megegyezek a kár kifizetésében, akkor ez von maga után priuszt? Esetlegesen felhivják a munkahelymet/iskolámat a tettről?

Válaszukat előre is köszönöm!