Elévülés+ erkölcsi bizonyítvány


anfifi # 2010.11.24. 17:19

Nick667!Megint elmondom nem vagyok szakember és ne haragudj,hogy írok de egyrészt törölnek,főleg fiatalkorú is voltál de mint ember azt tudom ajánlani,hogy mondd el,ez az ország kicsi az emberek rosszindulatúak bármikor olyan helyzetben esetleg évek után találkoztok a múltból valakivel vagy véletlen vagy szándékosan elmondja és azért fog haragudni mert hazudtál illetve eltitkoltál valamit és nem azért mert fiatalkorodban loptál.Ha nem tudja ezt elfogadni akkor kár is foglalkozni vele...nehogy azt hidd sok jelenlegi rendőr nem csinált hasonlót gyermekkorában,sajnos még rendőrként is előfordul és felnőtt korban.

nick667 # 2010.11.22. 15:54

Engem csak az érdekelne most, hogy a barátnőm megtalál-e a nyilvántartásban (fotó, ujjlenyomat), vagy sem? Ha pl. kíváncsiságból beírja az adataimat. Mert olyat is hallottam, hogy bizonyos idő után csak akkor látható ott valaki, ha újabb bűntettet követ el. Ha van valamennyi büntetlen éve, akkor nem látható a nyilvántartásban, viszont ha megint elkövet valamit, akkor az előző is látható. Szóval, aki tud, illetve aki ért hozzá, segítsen! Előre is köszönöm!

tundersisak # 2010.11.21. 17:18

Tisztelettel:

Érdeklődnék hogy ha prostitució miatt bevittek anno 2002-ben Németországban 3napra ill. 2006-ban Svájcban is 3 napra az erkölcsi bizonyítványban ez szerepelhet???Most Nématországban szeretnék elhelyeszkedni kaptam egy nagyon jo ajánlatot de félek hogy a múltam kiderül!!Köszönöm a választ!!!

anfifi # 2010.11.21. 15:06

Na akit érdekel én nem vagyok jogász csak utána jártam most,hogy mi a helyzet ezzel az erkölcsis dologgal mert nem hittem,hogy nincs ennek követhető szabálya én ezt a választ kaptam,bemásolom mert látom sokakat érdekel Valóban nem tartozik a profilunkba a kérdése megválaszolása, de
azért megválaszolom. (Mellesleg egyetlen keresés elég ahhoz, hogy
választ kapjon rá.) Tehát a Btk. 102. § (1) bekezdés b) pontja szerint
felfüggesztett szabadságvesztés kiszabása esetén a terhelt mentesül a
büntetett előélethez fűződő hátrányok alól a próbaidő leteltének
napján. Ez a helyzet tehát, ha felfüggesztett büntetést kapott.
Amennyiben azonban végrehajtandó szabadságvesztésről van szó, úgy egy
évnél rövidebb szabadságvesztés esetén a kitöltéstől számított 3 év,
öt évnél rövidebb, de egy évnél hosszabb szabadságvesztés esetén a
kitöltéstől számított 5 év után mentesül az elítélt. Nyilván tudja,
hogy ön melyik kategóriába esik.Remélem tudok segíteni ezzel pár embernek.

végrehajtó1 # 2010.11.21. 12:50

onnan sosem törölnek ki.Életed végéig nyoma marad

nick667 # 2010.11.21. 11:42

Tisztelt Hozzáértők!
Egy kényes kérdésem lenne.
2005 februárjában bolti lopást követtem el, kb 20.000 ft érték volt. Akkor még fiatalkorú voltam, a rendőrségen kihallgattak, vettek ujjlenyomatot, volt fényképkészítés, tárgyalás, és egy év próbára bocsátottak, ami annyi volt, hogy egy évig havonta kellett jelentkeznem egy hölgynél, aki ilyen hivatásos pártfogó volt, ha jól emlékszem. Pénzbüntetés sem volt.
Nemrég kértem erkölcsit a munkához, ami telhesen tiszta volt (a bűntettesek nyilvántartásában nem szerepel-ez állt benne). Azóta semmiféle ilyen ügyem nem volt!
A mostani barátnőm azonban a rendőrségnél dolgozik nyomozóként. Már egy ideje együtt vagyunk, és mindketten komolyan gondoljuk a dolgot. A kérdésem az lenne, hogy ő, ha pl. rámkeres, megtalálhat a nyilvántartásban, mivel volt ujjlenyomat, meg fotó?Vagy elévült már a dolog, és kitöröltek a nyilvántartásból?
Válaszukat előre is köszönöm!

roma # 2010.11.18. 08:34

Üdvözlöm a fórumozókat!
Az a kérdésem,hogy 1998-ban kaptam 2-év felfügesztett, próbaidőt.Tetestárs,másodrendű vádlotvoltam egy lopási ügyben a lopot árut vissza szolgáltatuk a tulajdonosának.Azota semmi ügyem nem volt és nem is lesz! Ki szeretném váltani az erkölcsi bizonyítványt egy új munkahely miatt.Benne lesz ez a botlásom vagy nem?? Már ugye eltelt 12év tisztán!
A választ válaszokat nagyon köszönöm!!

Ateszpapa # 2010.11.16. 14:44

Tiszteletem!

Lopás miatt(ittasan, begyógyszerezve) követtem el sajnos.
Kaptam 2 év próbára bocsátást, ami nemsokára lejár.

Kérdésem az volna, hogy kiválthatom-e a biztonsági őri igazolványt?
Illetve az Erkölcsiben szerepelni fog?

Köszönöm előre is a válaszukat!

Sherlock # 2010.11.13. 16:54

Igen.

Dies Irae (törölt felhasználó) # 2010.11.13. 16:28

ObudaFan, nekem szólt a válasza? bízom benne hogy igen. :)

Sz.Márton # 2010.11.13. 09:56

Nekem nincs kedvem tiltakozni az Alkotmánybíróság hatáskörének csorbítása ellen! Tiltakozzanak az érintettek és az fontos szakértői stáb akit ott felhalmoztak, a sok sok jó káderből!
Eddig úgy hírdették Ők az igazi szakemberek!

ObudaFan # 2010.11.13. 09:43

Az erkölcsi az tiszta lesz.

Dies Irae (törölt felhasználó) # 2010.11.12. 13:59

üdvözletem

a következő helyzetben vagyok.
idei ügyben született ellenem ítélet (egy olyan ügyben, ahol elvileg peren kívül egyeztünk volna meg, ez in privázim bosszantó csupán), ami október 10-én emelkedett jogerőre, mint azt ma megtudtam (a Magyar Pista nem volt elég hatékony abban hogy erről eljuttassa a címemre az értesítést).
a bűntény kézpénzfizető eszközzel való visszaélés volt, az okozott kár valamivel túllépte az 50.000 forintot. a bíróság által kirótt pénzbűntetés összege (a kár visszatérítésén felül) 250.000, illetve az ennek megfelelő 100 nap letöltendő, fogházban, amire nem szavaznék.
ugyanakkor: épp kilátásban van egy új munkaszerződés, amihez szükségem volna egy erkölcsire. utánanéztem valamelyest, és valahol olvastam hogy a vonatkozó jogszabályok értelmében pénzbüntetés esetén az ítélet jogerőre emelkedése után már nincs bejegyzés az erkölcsi bizonyítványban. a bíróság bűntető irodáján azonban azt a tájékoztatást adta a jogi ismeretekkel csak foghíjasan rendelkező, ellenben nem is túl kedves előadó néni, hogy tudomása szerint a bírság kifizetését követően lesz tiszta az erkölcsi.
a kifizetés viszont anyagi problémák miatt részletben történne, ebben segítene nem kicsit a szerződéses munkaviszony, ami nem jöhet létre ha valóban a kifizetés lezárásához kötődik az erkölcsi tisztasága.

feloldaná nekem valami szakértő ezt az ördögi kört? előre is megköszönném.

Konenn # 2010.11.07. 19:51

Szép napot.
4 évvel ezelőtti betörés miatt 2 éve kaptam 1.6 hónapot 2 évre felfüggesztve, azt szeretném megkérdezni hogy semmi lehetőségem nem lenne arra hogy valaha is Tűzoltó lehessek? Semmi kiskapu nem létezik, amit meglehetne próbálni hogy Tűzoltó legyek? Előre is köszönöm a választ!

onom # 2010.10.31. 20:58

Gyuf, kaphat erkölcsit.

Base, a próbaidő az a felfüggesztett?mert ha csak próbára bocsátás, akkor lehet vagyonőr.Ha felfüggesztett szabveszt, akkor nem.

Univerzum, ha lejárt a felfüggesztett, kaphat erkölcsit.

univerzum62 # 2010.10.31. 11:40

Tisztelt Ügyvéd Ur!
Érdeklődni szeretnék, hogy 2007-ben 6 hónap börtön büntetést kaptam, amit 2 évre felfüggesztettek. 2009. decemberében lejárt a 2 év felfüggesztett. Most szeretnék erkölcsi bizonyitványt kérni, mert kellene az uj munkámhoz. Nagyon fontos lenne ez a munkahely számomra. Milyen erkölcsire számithatok.
Válaszát előre is köszönöm.

Base # 2010.10.30. 12:11

Tiszteletem!

2010 május végén, jogerősen kaptam 1 év próbaidőt, most szeretnék egy vagyonőr tanfolyamot elvégezni, és utána egyéni vállalkozóként benne dolgozni. Mindkettőhöz kell erkölcsi bizonyítvány. Így kaphatok erkölcsi bizonyítványt? Vagy így nem kapok?
Rendőrök azt mondták, nem szerepel az erkölcsiben, de volt ahol azt olvastam, amíg le nem jár a próbaidő, nem kapok erkölcsit.
Valaki tudna biztosat mondani?

Base # 2010.10.30. 12:10

Tiszteletem!

2010 május végén, jogerősen kaptam 1 év próbaidőt, most szeretnék egy vagyonőr tanfolyamot elvégezni, és utána egyéni vállalkozóként benne dolgozni. Mindkettőhöz kell erkölcsi bizonyítvány. Így kaphatok erkölcsi bizonyítványt? Vagy így nem kapok?
Rendőrök azt mondták, nem szerepel az erkölcsiben, de volt ahol azt olvastam, amíg le nem jár a próbaidő, nem kapok erkölcsit.
Valaki tudna biztosat mondani?

Gyuf # 2010.10.30. 07:58

Üdvözlök:Mindenkit!Nekem munkához kellene erkölcs biz.2006 ban kaptam 1 év felfüggesztett s azóta eltelt 4 év.Szóval aszt szeretném kérdezni hogy kaphatok élkocsi?

onom # 2010.10.29. 17:25

Riko, ha lejárt a felfüggesztés ideje tiszta az erkölcsid DE ha bizonyos bcs elkövetése miatt ítéltek felfüggesztettre és vagyonőr akarsz lenni, akkor a Bűnügyi Nyilvántartó elutasítja neked a bizonyítvány kiállítását ... amely bizonyítvány elengedhetetlen feltétele a vagyonőri tevékenységhez...

szóval jó lenne tudni, hogy mely bcs elkövetése miatt mikor és mennyi időre ítéltek el mert ilyen kb időpontok minden infó nélkül vajmi kevés..

dorka11 # 2010.10.28. 16:45

Laikus hozzászólás:

riko24 - nek!

3,5-éve volt 1 felfüggesztett börtön büntetésem amit 2 évre szabtak ki

Addig nem tiszta az erkölcsid, amig a felfüggesztett büntetési idő le nem telik. Tehát: ha 3,5 évvel ezelőtt itéltek el x év börtönre, amit 2 évre felfüggesztettek, akkor a felfüggesztési idő lejárta után már tiszta az erkölcsi. Az itélet jogerőre emelkedésének napjától kell számolni.
Olvasd el a 2005.évi CXXXIII.törvény 6.§-át /a személy és vagyonvédelmi tevékenység szabályairól/.

riko24 # 2010.10.28. 14:18

üdv. mindenkinek. lenne 1 kérdésem kedves fórumozók. testőr tanfolyamra szeretnék jelentkezni de, 3,5-éve volt 1 felfüggesztett börtön büntetésem amit 2 évre szabtak ki, és nem tudom pontosan hogy ez kizáró ok lenne e hogy tiszta legyen az erkölcsi. :( meg köszönném ha valaki tudna választ adni nekem fontos lenne hogy tanuljak..
válaszukat előre is köszönöm.

kovacsz # 2010.10.24. 11:41

Tiszta. Nem úgy mint a lelkiismereted. :-)

gaben80 # 2010.10.24. 10:30

Ami még kimaradt az előzőből, rabosítás és fotózás is volt.

gaben80 # 2010.10.24. 10:28

Tisztelt Fórumozók!!

2008 júliusban volt egy ügyem, valahogy úgy volt ez megnevezve hogy: számvitelben elkövetett mulasztási bűncselekmény, vagy valami hasonló. A nevemen szereplő Bt. felszámolása közben. Nem volt bíróság és így tárgylásra sem kellett mennem. A végkimenetel vagyis az ítélet az lett, hogy 1 év próbára bocsátást kaptam, ami ugye már letelt. A kérdésem a következő lenne. Ha most 2010.Okt hónapban egy új munkahelyhez kérek egy erkölcs bizonyítvány akkor mi fog abban állni, tiszta vagy szerepelek a bűntettesek nyilvántartásában?
Válaszukat előre is köszönöm.
Üdvözlettel :gaben80