Elévülés+ erkölcsi bizonyítvány


folyami géb # 2015.08.25. 06:54

Tisztelt pari888!

Így van. Fiatalkorúként az ítélet jogerőre emelkedésének napján mentesült, ahhoz képest 4 év múlva szűnik meg a kizáró ok a vagyonőri igazolvány kiváltásához.

folyami géb # 2015.08.25. 07:08

Tisztelt tmon!

A teljes kitöltésétől. Plusz van még az ún. "mentesítés egységessége" nevű jogintézmény (addig nem mentesülhet, amíg a mellékbüntetés végrehajtása folyik), de ez az Ön esetében nem játszik, mert a közügyektől eltiltás a szabadulástól ketyeg, így addigra (2016. március) már letelt.

tmon # 2015.08.25. 07:18

Tisztelt folyami géb, köszönöm a válaszát,biroságtol kérhetek mentesitést?

vimpi # 2015.08.26. 07:20

Üdvözlöm!
1998 ban 3 ev 2 honap letoltendo fiatalkoruak börtön büntetést kaptam csoportosan elkovetett tobb rendbeli leuteses rablasért amiből kedvezménnyel szabadultam 2001-ben. Majd 2005 ben csalasért 3 ev felfuggesztetett kaptam.Uj munkahelyemen erkölcsi bizonyitvanyt kérnek.Az lenne a kérdésem hogy ebben làtszodni fog e hogy büntetett előéletü vagyok?illetve mi fog benne szerepelni pontossan?Valaszat elore is koszonom!

folyami géb # 2015.08.26. 11:34

Kedves tmon,

sajnos nem, ugyanis a büntetett előélethez fűződő hátrányok alól már mentesült, ez a plusz 4 év a vagyonvédelmi tevékenységre vonatkozó törvény olyan további előírása, amire a büntetőbíróságnak kihatása nincs.

Kedves vimpi,

sima erkölcsiben semmi nem fog szerepelni ezekből.

tmon # 2015.08.26. 21:32

Tisztelt folyami géb!
köszönöm a válaszát, még annyit ha kérdezhetek, ha most kérek erkölcsi bizonyitványt, lesz benne utalás arra hogy büntettt elöéletü vagyok? (a vagyonörös nem az én kérdésem volt.) köszönöm

mogyoro123 # 2015.08.27. 14:13

Koszonom a valaszat
2005 ben jog eros itelet (rablas)- kitoltott 15 honap
2007 ben jogel eros itelet (lopas)- 1 ev felfuggesztett
Ki akartam valtani az erkolcsi bizit (vagyonor) es 30 nappal meghosszabitottak az elbiralast.
Az lenne a kerdesem h mennyi eselyem van megkapni az erkolcsi bizit?

folyami géb # 2015.08.27. 15:41

Bocsánat, kedves tmon,

összekavarodtam a kérdések között. Ön kérhet bírósági mentesítést, mert az 5 éves várakozási idő fele már a büntetés teljes kitöltésétől (2011. márciustól 2 év 6 hónap) is eltelt, és lejárt a közügyektől eltiltása is (2009. szeptembertől 5 év).

Bírósági mentesítés hiányában a 4 év 8 hónapos büntetése 2016. márciusáig még szerepel az erkölcsijében.

Mokus09 # 2015.08.31. 21:44

Üdvözlöm!

Ha valaki Ausztriaban lopast kovetett el nagyobb osszegben 10 eve es allitolag nincs bizonyitek, csak a szemely utlevelet talaltak meg a kocsiban. A tarsait leultettek es nem vallottak a szemelyrol. Ausztria elfogatoparancsot adott ki es a szomszedos orszagban tartjak fogva es ugy dontottek atadjak ot Ausztrianak. Ugy tudtam 10 ev az elevulesi ido Ausztriaban, ugye? Akkor el kell, hogy engedjek ot, ugye?

Elore is koszonom a valaszt.

bolhaugrik # 2015.09.01. 19:06

Üdvözlet!

Kérdésem az lenne, hogy mikortól kaphatok tiszta erkölcsit, illetve ha van lehetőség hamarabb kapni akkor annak mi a módja.

2012 decemberében ítélt a bíróság 2 év 6 hónap börtönre amit a Btk. 90§.(1) alapján fele részben le kellett töltenem (2013 áprilisában szabadultam), míg a másik felét 4 évre felfüggesztette.
Mellékbüntetésként 3 évi közügyektől eltiltást kaptam.

Köszönettel...

folyami géb # 2015.09.03. 17:53

T. bolhaugrik,

a próbaidő leteltének napján, azaz 2017. áprilisában.

Micimackoka # 2015.09.03. 22:55

Lenne egy kerdesem. En belgiumban elek es engem 2013 ban eliteltek 30 honapra amibe 24 le kellet ulnom a bortonben. Ez belga utlevellemen volt. A magyar nekem meg meg van es az tiszta. Most szeretnem az erkolcsi bizonyitvanyomat kikerni, magyarorszagon, a magyar utlevelemmel. Megkapnam e az erkolcsi bizonyitvanyt? A baratnommel ugyanez a helyzet o stewardessnek szeretne magyarorszagon tanulni. Meg kapnank mind a ketten az erkolcsi bizonyitvanyt vagy inkabb varjunk belgiumba 5 evet, mert ott 5 ev mulva megadnank. Anyukam nagyon beteg ezert szeretnek viszaterni magyarorszagra hogy apoljam

bolhaugrik # 2015.09.04. 04:48

Tisztelt folyami géb,

az én esetemben nincs is lehetőség a mellékbüntetés leteltekor mentesítést kérni? Mert az az ítélettől számolódik (ha jól tudom), azaz most decemberben letelni, tehát másfél évet nyernék vele.Azért feszegetem a témát mert munkavállaláshoz lenne szükségem a tiszta erkölcsi bizonyítványra.

válaszát előre is köszönöm...

folyami géb # 2015.09.04. 09:40

Jó kérdés: érdemes (lesz majd) megpróbálni!

Az biztos, hogy a közügyektől eltiltás a jogerőtől számolódik, de nem számít bele a bv.-ben töltött idő, úgyhogy attól tartok, nem fog az letelni 2015. decemberben.

Ha jól saccolom, az ítélet jogerőre emelkedésekor Ön előzetesben lehetett, akkor nincs a mellékbüntetésből az ítélet és a bevonulás között töltött idő, így csak 2016. áprilisában telik le a közügyektől eltiltás.

Önt a régi Btk. alapján ítélték el, és a régi Btk egyáltalán nem adott lehetőséget bírói mentesítésre részben felfüggesztett szabadságvesztés esetén. Az új Btk 101.§ (2) bekezdése azonban a próbaidő felének letelte után (de figyelemmel a mentesítés egységességére).

Az ilyenkor alkalmazandó jogszabályra nincs kialakult bírói gyakorlat, ezért 2016. áprilisa után én megpróbálnám, úgy is nyerhet egy évet.

Micimackoka # 2015.09.04. 11:02

Tisztelt folyami gep
Lenne egy kerdesem. En belgiumban elek es engem 2013 ban eliteltek 30 honapra amibe 24 le kellet ulnom a bortonben. Ez belga utlevellemen volt. A magyar nekem meg meg van es az tiszta. Most szeretnem az erkolcsi bizonyitvanyomat kikerni, magyarorszagon, a magyar utlevelemmel. Megkapnam e az erkolcsi bizonyitvanyt? A baratnommel ugyanez a helyzet o stewardessnek szeretne magyarorszagon tanulni. Meg kapnank mind a ketten az erkolcsi bizonyitvanyt vagy inkabb varjunk belgiumba 5 evet, mert ott 5 ev mulva megadnank. Anyukam nagyon beteg ezert szeretnek viszaterni magyarorszagra hogy apoljam

folyami géb # 2015.09.04. 12:52

Kedves Micimacoka,

ha Ön magyar állampolgár (is), akkor az elítélésére vonatkozó adatokat az ún. "tagállami ítéletek nyilvántartásában" Magyarországon is nyilvántartják (ugyanaddig, amíg az ítéletet kiszabó országban). Viszont ezek az adatok nem szerepelnek egy sima erkölcsi bizonyítványban. Külföldi elítélés csak akkor szerepelne magyar erkölcsiben, ha a magyar bíróság a külföldi ítélet érvényét elismerte volna. Erről azonban tudna, mert akkor kapott volna erről határozatot magyar bíróságtól, ami ellen fellebbezni is lehet.

Úgyhogy, ha ilyen nem volt, akkor szerintem kaphat tiszta erkölcsit, bár a hazatéréshez még arra sincs szükség.

Micimackoka # 2015.09.04. 13:10

Kedves folyami geb,

Koszonom a valaszat.
Meg azt szeretnem megtudni hogy mit ert a sima erkolcsi bizonyitvanyal. Mi a kulomseg a sima es a nem sima kozott. En mar 20 eve elek kint belgiumba a magyar szbalyokat nem ismerem. Es a tasam megkapna az erkolcsi bizonyitvanyat stewardess nek?
Ot is ugyanebben a szituatioban iteltek el.
En banknal szeretnek dolgozni, mert ebben vannak meg a diplomaim.
Elore is koszonom

folyami géb # 2015.09.06. 15:04

Kedves Micimacoka,

van az ún. hatósági erkölcsi bizonyítvány, ezt nevezem "sima erkölcsinek". Bizonyos bizalmi munkakörökben - törvény alapján - a munkáltató ennél többet is megkövetelhet, de arról fogalmam sincs, a stewardess ilyen-e (valószínűleg nem).

Egy biztos: ha az ítélet érvényét magyar bíróság nem ismerte el, akkor Magyarországon emiatt hátrány nem érheti.

Micimackoka # 2015.09.06. 20:07

Kedves folyami geb
Koszonom szepen az infor!aciot.

fourandfor # 2015.09.15. 13:08

Kedves Fórumozók!

2013 októberében volt egy rendőrségi ügyem amiért 1 évvel később 2014 októberben 1 év próbaidőt kaptam és ki kellett fizetnem a bírságot több mint 200e forintot. A próbaidőm még 1 hónapig tart, kérdés hogy kaphatok e tiszta erkölcsit.

Köszönöm!

Szasza1109 # 2015.09.17. 08:34

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy a pàromnak van 2 év pròbaideje, ami csak jövőre jár le. Az benne van ha kér erkölcsit a postàn? Köszönöm előre is

folyami géb # 2015.09.17. 19:43

Ha 2 évre próbára bocsátották, akkor nem.
Ha szabadságvesztést kapott 2 évre felfüggesztve, akkor igen, kivéve:

  • ha az ítéletben előzetes mentesítést kapott vagy
  • fiatalkorú volt.
1kiko1 # 2015.09.20. 16:43

Sziasztok azt szeretném kérdezni, h 2014. februárba 1 év 11 hónap fiatalkoruak fogházára itéltek 4 év próbaidőre felfüggesztve. Ezzel kaphatok tiszta erkölcsit? munkához kellene. előre is köszönöm a választ .

folyami géb # 2015.09.21. 14:29

Igen.

Mágika4 # 2015.09.21. 14:29

Fórumozók, valaki tudna nekem segíteni, hogy pontosan mit jelent az intézkedések végrehajthatósága? Hogyan kell kiszámítani pl. pénzbüntetés, vagy önálló intézkedésként kiszabott próbaidő végrehajthatóságát, vagy felfüggesztett börtönbüntetés végrehajthatóságát? Köszi a segítséget!