Elévülés+ erkölcsi bizonyítvány


folyami géb # 2015.06.19. 08:24

Igen, csak ennyi.

vici # 2015.06.25. 19:49

Egy év próbára bocsájtást kaptam. Erkölcsi bizonyítványban szerepel? Ha igen, meddig? Milyen az a munkakör, ahová nem elég a normál erkölcsi?
Lehet kérni kegyelmet?

folyami géb # 2015.06.26. 05:04

Erkölcsi bizonyítványban szerepel? Nem.

Ha igen, meddig? semeddig.

Milyen az a munkakör, ahová nem elég a normál erkölcsi? Például biztonsági őr, köztisztviselő, bíró, ügyész, fegyveres testület hivatásos tagja stb.

Lehet kérni kegyelmet? Igen, de sok értelme nincs.

Grigor007 # 2015.06.28. 15:45

Jó napot kívánok! Olyan kérdésem lenne, hogy ha már voltam garázdaság vétsége miatt pénzbírságra ítélve, akkor a kifizetés után az egyből elévül és kaphatok erkölcsit? Illetve ha rendészeti szakközépiskolai jelentkezésnél az okozhat gondot? Válaszát előre is köszönöm.

folyami géb # 2015.06.30. 04:48

Az igaz, hogy tiszta erkölcsit az ítélet jogerőre emelkedése után azonnal kaphatsz, még csak be sem kell fizetni ezért.

De a rendészeti szakközéphez az nem elég, úgyhogy azt az ítélet jogerőre emelkedésétől számított 5 évig felejtsd el.

Grigor007 # 2015.06.30. 05:31

Köszönöm válaszod. Az 5 év leteltével mi fog megváltozni amúgy? Törlődik a nyilvántartásból?

folyami géb # 2015.06.30. 18:32

Letelik az az 5 év, amit a törvny előír a mentesítés után.

barricade # 2015.07.10. 15:16

Tisztelt fórumozók!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy garázdaság elkövetéséért 1 év ilyen próbaidő szerűséget kaptam tavaly, és már letelt. A kérdésem az, hogy ettől még tiszta marad e az erkölcsim? Illetve az, hogy a részletesebb erkölcsiben benne lesz? vagy onnan is törlődni fog egy idő után?

folyami géb # 2015.07.14. 09:40

"A kérdésem az, hogy ettől még tiszta marad e az erkölcsim?"

Igen.

"Illetve az, hogy a részletesebb erkölcsiben benne lesz?"

Igen, de te ahhoz nem jutsz hozzá.

"vagy onnan is törlődni fog egy idő után?"

A próbaidő leteltétől számított 3 év után.

folyami géb # 2015.07.14. 09:41

"A kérdésem az, hogy ettől még tiszta marad e az erkölcsim?"

Igen.

"Illetve az, hogy a részletesebb erkölcsiben benne lesz?"

Igen, de te ahhoz nem jutsz hozzá.

"vagy onnan is törlődni fog egy idő után?"

A próbaidő leteltétől számított 3 év után.

Lacika1975 # 2015.07.14. 12:40

Tisztelt Fórumozók!Kérdésemre szeretnék választ kapni.2011-ben jogerősen elítéltek 3 évre. 2013.áprilisában 1 év kedvezménnyel szabadultam,feltételesen szabadlábra helyeztek.Azt szeretném kérdezni,mikor kérhetem a büntetlen előélet alóli mentességet,egyáltalán ha lehet.EVSZ-s ként szabadultam,ítéletem vége előtt 9 hónapig hazajárthattam.Hová fordulhatok és milyen beadványra lesz szükségem,hogy minél hamarabb erkölcsi bizonyítványhoz jussak,és ahová be kell adnom,ott körül belül mennyi idő,mire ezt elbírálják?

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Tisztelettel:Lacika 1975

folyami géb # 2015.07.14. 13:28

A kérdés nem válaszolható meg az alábbiak ismerete nélkül:

  • volt-e közügyektől eltiltás vagy más mellékbüntetés az ítéletben, ha igen, melyik és milyen tartamban?
  • volt-e szabadlábon az íttélet jogerőre emelkedése és a büntetés végrehajtásának megkezdése között.
Trichie # 2015.08.01. 20:24

Tisztelt Fórumozók!
Sajnos 1 hónapja nagy értékű mikrofont próbáltam ellopni és rajtakaptak, kihívták a rendőrséget, bekerültem a nyilvántartásba mert lefotóztak és ujjlenyomatmintát is vettek. Ez nagy értékű lopásnak minősül mert az a kis vacak (amiről sosem hittem volna hogy ekkora értékű) 510.000Ft értékűre lett becsülve... Sosem volt rendőrségi ügyem, 2016 tavaszától külföldre szeretnék menni dolgozni, így ezt most nem tehetem meg? Ha most, amíg az ügyet csak feldolgozzák csináltatok egy erkölcsit abban 3 hónapig még "tiszta" vagyok igaz? Így akkor októberre sürgetném a külföldi munkám. Segítsetek kérlek!

folyami géb # 2015.08.04. 15:01

A büntetőeljárás hatálya alatt állók nyilvántartásában már benne vagy,a bűntettesek nyilvántartásába viszont csak a jogerős ítélet után kerülsz be (már ha elítélnek). Egyébként erre - ha csak ilyen egyszerű az ügy - van esély.

Ha így fogadnak, akkor az eljárástól még mehetsz külföldre, mert a külföldre utazásból csak akkor lennél kizárt, ha kényszerintézkedés hatálya alatt is állnál. Egy 510 ezer forintos lopási kísérletért meg lecsukni biztos nem fognak, hacsak nem vagy többszörös visszaeső.

barricade # 2015.08.04. 16:24

Tisztelt fórumozók!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy állásnál, a részletesebb erkölcsi bizonyítványt kizárólag a fegyveres erők (katonaság, rendőrség stb.) kérhetik, vagy akár bármely más civil cég is, pl multi?

folyami géb # 2015.08.05. 11:13

Tisztelt barricade!

Jogszabály alapján civil cég is kérheti - a "sima" erkölcsi bizonyítványon - túlmenően annak igazolását, hogy a törvényi feltételeknek a jelentkező megfelel. Legjellemzőbb példa erre a biztonsági őr.
Olyan munkakör esetében, ahol a törvény a büntetlen előéleten túl más feltételt nem ír elő, ott nem kérhetnek további adatokat.

pitya # 2015.08.05. 11:48

sziasztok... ha volt régen rendőrséggel gondom, de már selejtezve lett, frissen kiváltottam a vagyonőr igazolványt is... gond lehet-eettől még a gázpisztoly viseléis- vagy fegyvervizsga lerakásnál?? válaszokat előre is köszi

Agent Cooper # 2015.08.05. 20:24

Kedves Pitya,

ebben az esetben a korábbi előélet nem lehet akadálya sem gázfegyver tartási engedély, sem fegyvervizsga esetén sem.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

gthomek # 2015.08.07. 07:53

Sziasztok!

Új munkahelyre (középiskola)jelentkeztem ahová kell erkölcsi bizonyítvány.
2012 hetedik hónapban rongálásért pénzbírsággal sújtottak (ittasan összetörtem egy kerékpárt)

Ez szerepel az erkölcsi bizonyítványon?

A választ előre is köszönöm!

Agent Cooper # 2015.08.07. 14:22

Tisztelt gthomek!

Tiszta erkölcsit fog kapni.

Tisztelettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

csaba8282 # 2015.08.10. 08:13

mmm

pari888 # 2015.08.24. 11:10

Tiszteletem!Egy kis segítségre lenne szükségem. 2012 márciusában testisértés miatt kaptam 10 hónap fogházbüntetést amit 3 évre felfüggesztettek tehet ez már letelt. A kérdésem az lenne hogy ha igénylek erkölcsi bizonyítványt a vagyonőri igazolványom kiváltásához az tiszta lesz ki fogom tudni válltani a vagyonőrit gond nélkül? Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

tmon # 2015.08.24. 12:15

Tisztelt válaszadó, az lenne a kérdésem ha 2006 Aug-ban kaptam 4év8 honap letöltendöt+5 év közügyektöl eltiltást, 2009 szept 1én szabadultam kedvezménnyel, kaphatok e tiszta erkölcsi bizonyitványt? mikortol kezdödik az 5év törvény általi mentesités? a szabadulástol vagy a tényleges lejárattol,, 2011 márc. Köszönöm a válaszát

folyami géb # 2015.08.24. 19:03

Tisztelt pari888!

Tiszta erkölcsit kaphat, csakhogy az nem elég a vagyonőri igazolványhoz. Utóbbit csak a mentesítés letelte után négy évvel kaphat, ami alapesetben 2019. március.

Ha esetleg az elkövetéskor mg fiatalkorú volt, vagy a bíróság előzetes mentesítésben részesítette, akkor 2016.

pari888 # 2015.08.24. 19:49

Tisztelt Folyami géb! Köszönöm a gyors válaszát. Az elkövetéskor még fiatalkorú voltam de az itélethirdetésnél (ami kb 2 évvel az elkövetés után volt) már nagykoru voltam. Igy 2016 márciusában kiválthatom a vagyonőri igazolványomat?