Helyi adó kapcsán az AB - hez


ObudaFan # 2010.12.29. 17:14

Igen, kell.

Barnabi # 2010.12.29. 12:06

Közben AB honlapján találtam egy-két dolgot: a megnevezés megsemmisítésre irányuló kérelem, illetve hogy miket kell tartalmazzon .. pl. magát a jogszabályt, hol sérti az Alk-t, indoklás hogy miért és mennyiben sérti az Alkt.

Lakcím kell? Oda válaszolnak? Vagy hogy működik ez?

Köszönöm!

Barnabi # 2010.12.29. 11:55

Köszi!
Mi a kötelező tartalmi eleme, ha van, egy ilyen beadványnak az AB-hez? Mi a pontos megnevezése, tárgya?
Gondolom leírja az ember a problémáját, úgy ahogy alább tettem. Értesítési címet adok? Adnak választ nekem, vagy "csak" megjelenik valahol, vmilyen formában, esetleg egy megsemmisítő AB határozat? Magánszemélyként is megtehetem, nem kell hozzá ügyvéd, ugye?
(Bocs a sok kérdésért, sose csináltam ilyet.)

Én egyenlőre átkértem magam állandóra ide, de hosszú távon sajnos nem jó, vidéki vagyok, és egyéb okok miatt ott kell az állandó lakcímem. Kénytelen leszek visszakérni magam később a vidéki címemre.

Más is úgy látja, hogy ez az adókötelezettség a január 1-jei állapotot nézi, január 2-át már nem? (Mint ahogy a gépjárműadónál is.)

Előre is köszönöm!

ObudaFan # 2010.12.28. 18:43

Lehet, írásban, illetékmentesen. Ha már konkrét adókötelezettséget állapítottak meg, akkor a közig. pert is meg kell indítani, és ott kérni, hogy a bíróság keresse meg az AB-t.

Barnabi # 2010.12.28. 14:35

Szakavatott felhasználókat szeretnék megkérdezni az alábbiakról:

41/2010./XII.20./ XI.ÖK sz. rendelete az építmény- és telekadóról kapcsán lenne kérdésem.
Az állandóra bejelentett lakosoknak nem kell építmény- és telekadót fizetni,
aki csak ideiglenes lakos (és rendelkezik XI. kerületi ingatlannal), azoknak igen.

Az AB az 55/2008. (IV.24.) AB határozattal megsemmisített egy hasonló helyi adóról szóló rendeletet, miszerint az Alkotmányba ütköző:

  1. Ott 7 munkanap volt szintén ingatlanadóval kapcsolatosan a kihirdetésről a hatályba lépésig, és az nem elegendő a felkészülésre, itt 8 munkanap van.
  2. Ott azt is kifogásolták, hogy a lakosokat nem lehet megkülönböztetni a szerint, hogy állandó vagy ideiglenes lakos. Pedig itt is ez történik.

Szerintetek ezzel lehet AB-hez fordulni? Jogos?
Ha igen, mi ennek a módja, menete, illetéke?

Előre is köszönök minden választ, segítséget, tanácsot, ötletet, javaslatot :)

üdv!