Tartozás elévülés 5 év után létezik?


drbjozsef # 2017.12.14. 11:21

Tehát teljesen más nevében írsz egyes szám első személyben, de közben számon kéred, hogy nem ismerjük pontosan a történetet. Hát ez szép. Tudod, egy fórumban annyiból "ítélkeznek" amennyit leír a kérdező, mert nincs más. De a levél lefényképezése jó ötlet, ha látja hozzáértő, abból már többet is tud mondani.

wers # 2017.12.14. 12:27

szignum2
Két okból azt tanácsolom, hogy ide próbáld belinkelni, elsőként, mert nálam sokkal okosabbak is járnak erre, akik talán megfelelőbb tanácsot adnak, kevésbé fontos ok, hogy nem véletlen, hogy nem elérhető az e-mail címem. Ez nem személyed ellen van így.

szignum2 # 2017.12.14. 12:28

Ez nem szamonkeres volt, de rosszul esett a minosites.Mivel felvaltva valaszoltunk a parommal. Az pedig, hogy nem tudtuk azonnal pontosan valaszolni a kerdesekre,sajnos egy eleg rossz minosegu fotosorozatot kaptunk korabban, abbol bogarasztuk ki a dolgokat, de ma reggel kezhezkaptuk a leveleket. Azota beszelt a parom az illetekes eos-sal es sokkot kaptunk, ok mar 450 ezer ft-rol beszelnek, ez mar tenyleg sok.... Es allitja, hogy 42 levelet kikuldtek...de akkor abbol miert nem ert celva egysem???

drbjozsef # 2017.12.14. 12:35

Kérd el tőlük a feladóvevényeket. Ha nincs, akkor hajukra kenhetik, és küldhetnek meg 3961 darabot naponta, az sem számít.
Milyen címre küldték? Mikor küldték?

Holnap felhívod őket, és már ötmillióval fogtok tartozni. Így megy ez.

wers # 2017.12.14. 12:37

Ha nem tudod belinkelni szerintem keress meg személyesen egy szakembert. Azt a 42 levelet nekik kell bizonyítani.

szignum2 # 2017.12.14. 12:45

drbjozsef

A levelezesi cimemre kuldtek, ami 2002 ota ugyanaz. Allitolag minden level visszaerkezett hozzajuk, meg tudja mutatni( ezt allitja).
De ezt tenyleg megtehetik??? A postas az ajanlott leveleket mindig rendesen kezbesiti, mastol erdekes megkapunk mindent. Megprobalom belinkelni( termeszetesen a szemelyes adatokat kitakarva) remelem sukerul,mert mar nagyon kivancsi vagyok, hogy ti is osszevisszasagnak tartjatok-e. Mert en mar egyszeruen nem hiszek nekik...

Tudjatok mi tortenik, ha nem foglalkozom a levellel?

wers # 2017.12.14. 12:54

Tudjatok mi tortenik, ha nem foglalkozom a levellel?
:) azt hiszem erre már kaptál választ, csak a stílusa nem tetszett neked.
@szignum
Egyelőre azt sem tudjuk, mit kaptál és honnan...... Így pedig aligha fogsz itt használható tanácsot kapni.

drbjozsef # 2017.12.14. 13:13

szignum röviden:

  1. ha FMH, és 15 napon belül nem mondasz neki ellen, akkor végrehajthatóvá válik a követelés (akkor is, ha a tartozás rég elévült, vagy nem is létezett soha)
  2. ha csak valami behajtócéges levél, akkor meg nem fog történni semmi. Ők nem csinálhatnak semmit, legfeljebb kibocsáttatnak egy FMH-t egy közjegyzővel, és GOTO 1.

Ezért fontos, hogy most végülis mit kaptál. Egy FMH tuti ajánlott levélben jön.

wers # 2017.12.14. 13:20

drbjozsef

1. javíts ha tévedek, de a FMH-t nem az EOS adja ki. Valahogy azt a közjegyzői kamarától kellett volna megkapnia.

szignum2 # 2017.12.14. 13:32

Probalom, de nem sikerul belinkelni :-((

wers # 2017.12.14. 13:37

drbjozsef, esetleg neked elküldheti? Neki él az e-mail címe, de nem tudom, mellékelni tudsz-e. Szerinte csak, ha válaszol neked.

wers # 2017.12.14. 13:51

:) nekem is küldheted

drbjozsef # 2017.12.15. 07:04

Küldheti.
Amúgy igaz, ha a levél feladója az EOS, akkor nincs miről beszélni, biztosan nem FMH.

Sbeus # 2018.01.08. 12:48

Tisztelt Fórum tagok!

Visszaolvastam a posztokat, de gyáva nyusziként megerősítésre lenne szükségem.

Az Elmü ajánlott levelet (engedményezési okirat) küldött, melyben 2010. évi tartozásokat engedményezett át B2 Kapital-nak. Az ügy pikantériája, hogy az előző tulajdonos nevén volt akkor a szolgáltatás, ugyan az ingatlan már a mi nevünkön szerepelt. Igen, tudom, át kellett volna már akkor íratnunk. (Ez 2011-ben történt meg.)
Az előző tulajdonos már az ingatlan vásárlásakor elhalálozott. Ezt az ajánlott levelet a fia vette át és továbbította számunkra.

Ha jól értelmeztem, akkor erre a levélre nem kell reagálnom. Ha esetleg fizetési meghagyás történik, akkor kell 15 napon belül elévülésre hivatkoznom.

Válaszukat köszönettel: S. Bea

chisto # 2018.01.08. 15:04

Kedves Fórumozók!
Tanácsot, segítséget szeretnék kérni hozzáértőktől.
Az ügy röviden:
2007. szeptemberében áruhitelt vettem fel, amit 2008-tól nem fizettem. 2010.októberében hiteltartozásom átkerült az EOS Faktor Zrt.-hez.
2011.08.01 - 2016.05.05. között fogvatartott voltam (természetesen hivatalos papírokkal tudom igazolni, amennyiben szükséges), így fizikailag is akadályoztatva voltam abban, hogy hiteltartozásom rendezzem, valamint, hogy bármilyen formában felvegye velem a kapcsolatot az EOS Faktor Zrt. Szabadulásom óta sem vette fel velem a kapcsolatot az EOS Faktor Zrt, semmilyen formában.
2011. augusztusa óta is eltelt több,mint 6 év, ezt figyelembe véve úgy gondolom, jogos az igényem a hiteltartozásom elévülésének elismerésére.
A kérdésem az lenne, hogy valóban jogos a kérelmem? Ha jogos az elévülési kérelmem, mi a hivatalos útja, hogy benyújtsam az elévülési kérelmet az EOS-nak?
Köszönöm előre is a segítőkész válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.08. 15:33

Semmi szükség ilyen "kérelemre". Ha bírósági keresetként nyújtanád be, idézés kibocsátása nélkül elutasítanák.

drbjozsef # 2018.01.08. 16:11

Sbeus,

kértek, kérdeztek valamit ebben a levélben? Ha nem, vagy legfeljebb sima felszólítás, akkor nincs vele teendőd. Az FMH-ra figyelj.

drbjozsef # 2018.01.08. 16:20

chisto,

az elévülést nem lehet kérelmezni, arra hivatkozni lehet, de csak akkor, ha valaki követeli. Ha majd a jogosult kérni fogja, akkor kell. Ha elévült, bíróság előtt hivatkozol rá, ott azt kell bizonyítania a jogosultnak, hogy nem szakadt meg az elévülés (tehát neked kell bizonyítanod semmit). Viszont ha nem évült el, akkor kamatostól, perköltségestől fogod kifizetni a tartozást, vagy végrehajtják.

Egyáltalán nem lehetsz biztos benne, hogy elévült, de ha hivatkozi akarsz rá, akkor várd meg amíg egy fizetési meghagyást küldenek, és 15 napon belül mondj neki ellent (bele lesz írva minden). Ez fontos, ha elmulasztod, végrehajtják, akkor is, ha már elévült a követelés. Addig más teendőd nincs.

chisto # 2018.01.08. 16:32

Kedves drbjozsef!
Nagyon köszönöm a válaszát!
Vagyis ha jól értelmezem, az elévülésre játszani egy oroszrulett.
Abban az esetben, ha semmilyen levelet, megkeresést nem kapok az EOs-tól, ne is keressem őket? Nem szeretném, hogy 1-2 év múlva mikor előkerülnek, a tartozás még nagyobb legyen. Esetleg még arra gondoltam, hogy a börtönben töltött időre kérem a kamatok és minden egyéb költségek elengedését, a fennmaradó összeget pedig részletekben kifizetném. Erre van lehetőségem jogilag?

nonolet # 2018.01.08. 16:45

"A kérdésem az lenne, hogy valóban jogos a kérelmem? "

Tartozol?
Igen.

Megfizetted a tartozásod ?
Nem.

Az elévülésre játszol?
Igen.

Becsületes ember vagy...?
Nem.

chisto # 2018.01.08. 16:52

Kedves nonolet!

Segítséget kértem, nem bírálatot. Az pedig, hogy pár mondatból megítélsz / elítélsz egy embert, nem rólam ad bizonyítványt, hanem rólad. :)

Kérdeztelek?
Nem.

Rosszindulattal beleszóltál?
Igen.

Kérdeztél, mielőtt ítéltél?
Nem.

Korrekt ember vagy...?
Nem.

;)

drbjozsef # 2018.01.08. 17:02

Ha nem szeretnéd, hogy a tartozás nőjön, akkor keresd meg őket, és fizess, vagy legalábbis állapodj meg velük részletfizetésben, és aszerint fizess. Mondjuk ezzel mindenképpen megszakítod az elévülést.

Mert igen, az elévülésben nem lehetsz teljesen biztos, pláne, ha börtönben voltál. Ez jogilag nemigen hinném, hogy számítana egyébként. Szóval hazardírozhatsz a lapulással, kis szerencsével valószínűleg már elévült, de ezt senki nem fogja tudni megmondani neked (kivéve az EOS-t, de az meg nem akarja megmondani érthető okokból).

Kérni bármit kérhetsz az EOS-től, de meg kell egyeznetek, nem köteles semmilyen részletfizetést, vagy elengedést adni. Ha tudja, hogy elévült a követelés, tehát nem nagyon tudja majd behajtani, akkor gyakran hajlandó egyezségekre, elengedésre is. Viszont fontos, hogy ha megállapodtok, akkor onnantól az egy új szerződés, ha azt nem tartod be, akkor azt behajtják.

Sbeus # 2018.01.08. 18:42

Kedves drbjozsef!

Nagyon szépen köszönöm!

Annyi szerepel kiemelten a levélben, hogy a követelés rendezésével kapcsolatban haladéktalanul keressem őket.

drbjozsef # 2018.01.08. 18:48

Formaság. Ebből inkább valószínű, hogy elévült, mert ilyenkor próbálkoznak ilyennel, ha nem évült el, már küldték volna a fizetési meghagyást. De, ismét hangsúlyozom, ez csak valószínűség, egyáltalán nem biztos.

Sbeus # 2018.01.08. 19:18

Kedves drbjozsef!

Hálásan köszönöm a segítséget!