Tartozás elévülés 5 év után létezik?


oligaliga # 2018.06.18. 16:55

Már leírtam, mit tennék, ha a helyetekben lennék.

nonolet # 2018.06.18. 19:04

Enikeee

Amíg csak ilyen céges levelek jönnek addig nyugi van...
Nincs ok aggodalomra.

Majd...

HA netán érkezik a MOKK-tól
egy közjegyzői "Fizetési meghagyás"
akkor annak kell ellentmondani

  • egy közjegyzőnél
  • írásban
  • 15 napon belül

Mondván, hogy: "Nem ismerem el" és/vagy "Már elévült".

Illetve

Ha valami bírósági vagy végrehajtói papír jön akkor pláne! figyelni kell és JÓT lépni rá!

- -

Egyébként a cégnek is célszerű megírni most az egyszer válaszként egy tértivevényes!!! levélben, de csak röviden pár sorban, hogy

Levelüket megkaptam az abban jelzett igényt

  • nem ismerem el

és az

  • egyébként is elévült már

Kelt, aláírás

oligaliga # 2018.06.18. 19:50

Nem elévült. Az igény megszűnt.

Enikeee # 2018.06.18. 20:17

Nonolet

Tehát magyarul ha 6 évig nem csináltak semmitsem akkor most miért adnák tovább az ügyet? Én nem látok rá sok esélyt. Szerinted? Meg ha jól értelmezem szinte semmitsem tudnak csinálni.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.19. 05:44

Nem figyelsz, nonolet! Akinek van egy meg nem támadott fizetési felszólítása, annak nincs szüksége fizetési meghagyásra, hiszen a felszólítást lehet záradékoltatni.

Oligaliga, az állításodat semmi nem igazolja, sőt, a HVG-Oracl nagykommentár kifejezetten az ellenkezőjét írja. Kicsit fáradnék vele, találnék neked irányadó döntvényt is. Az összeghatárra nézve első pillantásra igazad lenne, csakhogy ezzel is az a helyzet, ami úgy általában a fizetési felszólítással: ha nem támadták meg határidőben, akkor utólag már nem tehető vitássá.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.19. 05:44

Enikee, ha neked a végrehajtás semmi...

oligaliga # 2018.06.19. 06:02

KBS

Melyik részére gondolsz?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.19. 07:06

A leltárfelelősség miatti igényérvényesítésre főszabály szerint csak bírósági úton kerülhet sor.

oligaliga # 2018.06.19. 07:16

Miben mond ez ellen a jogszabálynak?

Enikeee # 2018.06.19. 09:16

Bírósági útra sose vitték az egészet,szerintem nem merik mert tudják hogy jogtalan. Akkor most mit csináljunk írjunk válasz üzenetet hogy nem fizetjük ki? Illetve vigyük mi bíróságra az ügyet?

drbjozsef # 2018.06.19. 09:19

Enikee,

kaptál vagy négy választ. Mindegyik után megkérdezed, hogy most akkor mit csináljál. Minek kérdezel, ha nem érdekel a válasz?

Vagy olvass, vagy ne csinálj semmit. Lehetőleg itt se már.

Enikeee # 2018.06.19. 09:23

Mindegyik választ elolvastam, és felfogtam. Csak mindenki mást ír.

oligaliga # 2018.06.19. 10:03

Mindenki ugyanazt írja: jelenleg nincs teendő.

Enikeee # 2018.06.19. 13:45

Köszönöm szépen a válaszokat! Még egy utolsó kérdésem lenne, ha 30 napon belül most sem fog történni semmi, akkor még akár 10 év múlva is küldhetik az ilyesfajta fizetési felszólításokat?

vgabesz # 2018.07.02. 07:52

Tisztelt Fórumozók.
Segítséget szeretnék kérni távhőszolgáltatás tartozás elévülési idejével kapcsolatban.Sehol sem találtam erre vonatkozó törvényt vagy rendeletet.

gerbera317 # 2018.07.02. 09:03

Ha nincs külön szabályozva (márpedig nincs), akkor öt év (ld. Ptk.).

vgabesz # 2018.07.02. 11:58

Köszönöm.

helloka # 2018.07.09. 12:58

sziasztok,

evvel mit lehet kezdeni, nem évült még el?

http://p.coldline.hu/…9-j9or8r.png

Köszi

Burn Out # 2018.07.09. 13:19

helloka: ha nem indítottak végrehajtási eljárást, akkor adott esetben elévülhetett. A régi Ptk. vonatkozna rá, így egy tértivevényes felszólító levél is megszakíthatta az elévülést. Ha van egybefüggő 5 olyan év, ahol a követelés megfizetése, végrehajtása iránt, nem történt eljárási cselekmény, akkor elévült.

helloka # 2018.07.19. 08:55

köszi, és azt honnan tudom meg biztosan? Nekik biztos nem érdekük azt mondani hogy elévült és ne fizess. Levelet nem kaptam soha, se telefonon se személyesen nem kerestek, bár mindkettő változott többször is.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.19. 08:59

így egy tértivevényes felszólító levél is megszakíthatta az elévülést.
Megszakítja azt a sima postai levél, sőt a személyesen átadott irat is - csak hát a bizonyítás, ugye...

gerbera317 # 2018.07.19. 08:59

Ők neked nem kötelesen bizonyítani, hogy nem évült el. Ha fizetési meghagyás lesz belőle, majd ellentmondás esetén per, akkor és csakis akkor lesznek kötelesek bizonyítani. Ebből következik, hogy teljesen vakon kell ellentmondanod.

nonolet # 2018.07.19. 09:06

"bár mindkettő változott többször is."

Amit viszont célszerű közölni velük!!!
Mert az a TE dolgod az ÉPPEN JÓ postacímed közlése,
mivel szerződéses jogviszonyban állsz velük.
(együttműködési kötelezettség)

Ugyanis HA NEM kapod meg leveleket tőlük,
akkor nem tudsz ellentmondani az FMH-nak.
Ami miatt aztán egy szép napon arra ébredsz esetleg,
hogy vonják a fizetésedből a tartozást és viszi a végrehajtó az autód, házad, más vagyonod.

Szóval:

Az ÉPPEN JÓ postacímed megírod nekik tértivevényes levélben.
Amiben egyúttal közlöd azt is, hogy a tartozás már elévült, felejtsenek el.

Aztán várod, hogy mi lesz...

HA SZERINTÜK MÉG NEM évült el, akkor lépnek tovább.
Ha a MOKK-tól érkezik FMH, akkor annak ellentmondasz 15 napon belül egy közjegyzőnél, írásban.

Ha szerintük is elévült, akkor békén hagynak.
Azonban a KHR-be (alighanem) bekerülsz 10 évre mint rossz adós.

nonolet # 2018.07.19. 09:10

"azt honnan tudom meg biztosan? "

Csak az esetleg érkező FMH-nak való ellentmondás utáni perben fogod megtudni BIZTOSAN, hogy elévült-e...

Ha nem jön FMH vagy jön, de aztán nem változtatják perré,
akkor szinte biztosan elévült.
(vagy véletlenül megfeledkeztek rólad)

border # 2018.07.23. 10:23

A hatályos jogszabályok szerint egy szolgáltató által megküldött egyenlegközlő levél tekinthető-e fizetési felszólításnak ?