AJándékozási illeték


Panka77 # 2008.05.13. 07:40

Köszi.
miért lenne kijátszás az egyes opció? Értelmesen meg sem tudják fogalmazni a feltételeket úgy, hogy az átagember megérthesse, pedig mindenkire vonatkozik.

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.05.07. 14:56

Ha feléled észre sem fogják venni, de ha szépen összegyűjtögeted és egy év múlva veszel belőle lakást, ingóságot (autót) akkor elszámoltatnak.

  1. Az első, ha csak nem tartásról van szó, akkor az illeték kijátszása.
  2. Bérjellegű illetménynek is vehetik, ami után nem fizettél adót.
Panka77 # 2008.05.07. 14:28

szia,

3 dolog érdekelne:

  • ha pl. szülőtől kap valaki kp-ban havonta 150ezer ft alatti összeget minden hónapban, esetleg havonta többször, akkor illetékköteles-e?
  • ha nem rokon utal magánszámlára rendszertelenül (akár havi többször is, de tételenként 150e ft alatt), akkor az illetékköteles-e?
  • És ha a nemrokon általi utalás praktikussági okból történik: megkérnek arra, hogy vegyek valamit, mert én épp arra járok, de nincs nálam pénz arra, és utalnak, hogy megvehessem. - minek minősül? ajándéknak?

köszi!

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.05.07. 13:17

Különböző személyektől nem. Igazán az apeh csak a számláról számlára történő utalást fogadja el.
Mire akarsz kilyukadni?

Egyébként is mindig a felhasználás után kezdenek vizsgálódni.

Ha egy személytől kapod és 150e Ft-on felül van, inkább tedd hivatalossá, számlára kérd és jelentsd be az apeh-nál 30 napon belül.

Panka77 # 2008.05.07. 13:06

Valami nagy balgaságot kérdeztem? :-)

Panka77 # 2008.04.28. 07:48

Sziasztok!

Ajándékozási illetékkel kapcsolatosan kérném a segítségeteket.

HA jól tudom, 150.000ft értékig az ajándékozás illetékmentes. Ezt hogy kell érteni? 150e ft/egy alkalommal adott ajándékig illetékmentes? Ez alatt az összeg alatt nem kell bejelenteni, illetve papírt írni, ugye?

Ha pl. egy hónapban többször kap valaki 150e ft alatti pénzösszeget, vagy ajándékot, az összeadódik?

Nagyon köszi, Üdv. Panka