telefonköltség


Samuel Jamaica # 2008.05.15. 06:49

Igénybe veszek egy szolgáltatást egy vállalkozótól. Odaadom neki a telefonomat (az én cégem nevén van) és azt mondom neki, hogy ezen bonyolítsd a vállalkozással kapcsolatos hívásokat. Én a bruttó 6000 feletti részt fogom neked csak kiszámlázni?

Kóser? Vagy adócsalás? Mi a véleményetek?

nandy # 2008.05.13. 22:11

Így van. Köszi Kati :)

Jack13 # 2008.05.13. 19:48

Ahogy Nandy írta, az SZJA törvény szerint a céges telefonok magánhasználata után a cégnek elég szép összegű adót kéne fizetni. Ezt úgy lehet kivédeni, hogy a magánhasználatot a telefon használója megtéríti. Alapesetben: számlarészletezés alapján, de ha ezt nem teszi a cég, akkor a számla végösszegének 20%-a tekintendő magánhasználatnak. A szabályos eljárás az lenne, ha ezt a 20%-ot minden egyes magánszemélynek ÁFÁ-san kiszámlázná a cég. Az hogy egy összegben Neked számlázzanak, több problémát is felvet, az egyik valóban az, hogy ugyan miből fizetted ki, másrészt első ránézésre is "kamu" számla ami ugye teljesen szabálytalan. Egyébként nem kötelező ezt havonta megtenni, lehet akár negyedévente is vagy egyéb gyakorisággal

okosdomokos # 2008.05.13. 09:38

Köszönöm, igen én is így gondolom.

Igen ez az utóbbi az igaz- nekem csak egy telefonom van. Az is minimális összegű (havi 5-6000 FT). Kérdés- Ki lehet íyrni egy személynek???????? Hol van ewz leírva, vagy mi alapján? természetesen én nem vagyok hajlandó ezt a számlát elfogadni, semmit aláírni.

Laikusnak magyarázzátok el, hogyan kellene ezt jól csinálni?????????????

nandy # 2008.05.13. 08:52

Szerintem arról van szó, hogy ez egy kamu számla lenne.
Az adótörvények miatt van rá szükség, ugyanis ha a munkáltató nem fizetteti ki - legalább papíron - a munkavállalóval a magáncélú használat költségét (erről ÁFÁ-s számlát kell kiállítania), akkor az igen nagy adó- és járulékterhet von maga után.

De az nagyon érdekes lenne, ha egy sima munkavállaló csak úgy ki is fizeti a 700 ezret - mégha papíron is...

Egyjogász # 2008.05.13. 08:42

Ja még annyit, viszont ha tényleg te bonyolítottál 700.000 FT összegben magánbeszélgetést, az három hónap (ill. még több hónap) után is kiszámlázható, akkor is, ha csak havi 50 ezret keresel.

Egyjogász # 2008.05.13. 08:40

MIlyen alapon? Mind a 12 telefont csak te használhatod, senki más?
Magántelefonhasználat költsége akkor számlázható ki szerintem, ha a telefon csak és kizárólag a te titkos PIN kódoddal használható, illetőleg van egy lista arról is, hogy erről a telefonról mely hívásokat bonyolítottál magánügyben.

nandy # 2008.05.13. 08:20

Annak a dolgozónak a nevére kell a számlát írni, aki a telefont használja.

(Elég érdekesen festene, ha mondjuk keresel havi 100 ezret tisztán, ami 3 hónapra 300 ezer, és ebből kifizetsz 700 ezret...)

okosdomokos # 2008.05.13. 06:14

Magán telefonköltség elszámolás

Segitség!!!!!!!!!!!!! Sűrgös!!!!!!!!!!!!!!!

A cégem az én nevemre akarja az összes telefonköltség magán használatát kiszámlázni. Ráadásul egyszerre három havi összeget ami majd 700.000 Ft. Megteheti-e? Egyszerre 3 hónapot, a 12 telefonra vonatkozó magánhasználatot egy személyre kiszámlázni?
Én nem szeretném ha az én nevemre szólna az egész!

Mit tehetek ellene?
Hogy lenne ez szabályos? Nem vagyok könyvelő, de ha jól értelmezem a szabályokat havonta kell kiszámlázni, minden munkavállaló részére.

nandy # 2008.04.29. 08:48

Nem lenne egyszerűbb, ha a vállalkozó a saját telefonját használná, és havonta számlázná neked a költségeket?

Samuel Jamaica # 2008.04.29. 08:11

Szituáció!

Igénybe veszek egy szolgáltatást egy vállalkozótól. Odaadom neki a telefonomat (az én cégem nevén van) és azt mondom neki, hogy ezen bonyolítsd a vállalkozással kapcsolatos hívásokat. Én a bruttó 6000 feletti részt fogom neked csak kiszámlázni?

Kóser? Vagy adócsalás? Mi a véleményetek?