Kezes perelése


Vivy # 2008.05.07. 07:52

Szia,

köszi, hát remélem, hogy így van, mert jó lenne, ha nem ezért húzódna akár hónapokat, csak furcsálom, de legyen így! Igen azt tudom, hogy gyorsított eljárásban 10 ezret kell fizetni, viszont akkor 2 nap múlva törlik!

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.05.07. 06:01

Szia!

Teljesen mindegy neked, hogy ők hogyan egyeztek meg. Ha a végrehajtó kiadja a törlési engedélyt, akkor a földhivatal töröl, méghozzá elég gyorsan(15 nap). Gyorsított iktatást és gyorsított ügyintézést kell kérni. 10e Ft-tal többe kerül.

Ez legyen az eladó gondja.

Te pedig az aláírással várj, amíg törlésre nem kerül.

Vivy # 2008.05.07. 04:49

Történt egy olyan dolog, a ház vételénél, hogy kiderült a tulajdoni lapon van valami végrehajtás, 509 ezer Ft! Állítólag a tulaj megegyezett a végrehajtóval, hogy 3 részletbe fogja neki kifizetni, és ma utal neki valamennyi pénzt és akkor törli a tuli lapról! Létezik ilyen, hogy amíg nincs a végrehajtás kifizetve teljesen letörli a végrehajtó? Azt mondta a hitelügintéző akármit mond a tulaj, attól függően, ő ma megkerese telefonon ezt a végrehajtót, hogy valóban így egyeztek meg, mert elég hihetetlen!

Vivy # 2008.05.06. 11:12

köszönöm, hogy ilyen készséges vagy, de fel is hívtam az APEH-ot is és ott is azt mondták, hogy így kell megfizesse, akkor is, ha 5 éve már a tulajdonában van!

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.05.06. 11:00

De, igazad van, a különbség után szabják ki az illetéket.

Ill. tv.(5) Lakástulajdon vásárlása esetén, ha a magánszemély vevő a másik lakástulajdonát a vásárlást megelőző vagy azt követő egy éven belül eladja, az illeték alapja a vásárolt és az eladott lakástulajdon - terhekkel nem csökkentett - forgalmi értékének a különbözete.

Vivy # 2008.05.06. 10:07

Igen ezzel is tisztába vagyok, de akkor se kell ha "marad" fent összeg amit ugye nem fektet be! Tehát 13 millió lesz ráírva a papírra, de ő 8,7 milliót kap! És annyiból is vesz egy másikat, de ugye elméletileg fent marad neki 4,3 millió! és azután kell fizetnie nem?

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.05.06. 10:04

Pill. Át vagy verve.

Ha 5 év után adja el az eladó, akkor tök mindegy, hogy 8m-ért vagy 15-ért nem fizet adót.

Vivy # 2008.05.06. 09:53

Tudom Kriszta, csak mivel az eladó többet ír a papírra, mint a valós ár, és a különbözet után neki kell fizetni, így azt mi fizetjük ki, mivel ugye ő tesz nekünk ezzel szívességet! Csak azt értettem el, hogy 4 m-ig 2% és ami felette marad az 6%, én meg először úgy értettem, hogy ha 4 m felett van, akkor az egészre 6%!:-)

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.05.06. 08:40

Vivyke!

4 millió különbözet fölé!

Ha 18m-Ftba kerül a lakás, akkor 18m Ft után fizetsz illetéket, nem csak a valós vételár és a papíron rögzített. Mindenképpen fizetsz illetéket.

Vivy # 2008.05.06. 08:31

Igen, köszönöm már felvilágosított az illeték hivatal is, hogy hogyan működik, úgy hogy nem megyünk 4 millió különbözet fölé!

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.05.06. 08:29

A másik kérdésedet is itt válaszolom meg.

Miután lakást vettél, azután illetéket kell fizetned.

Ha reálisan ítélik meg a vételárat, akkor elfogadják azt az összeget, ami a szerződésben szerepel és azután 4m Ft-ig 2%, a fölött 6% illetéket kell fizetnetek.

Ha belemész a többlet vételárba, akkor kérd az illeték különbségét kézbe.

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.05.06. 08:20

Értsd úgy, hogy 5 éven belül követelhetik tőled az adósságot és még örülhetsz, hogy nem az 5. év végén, mert akkor több lenne a kamat, persze csak a fennmaradó tőke után, mert ha közben fizetgetsz, akkor az levonandó.

Ez szerintem hosszú volt.
Kezdesz szórakoztatni.

Vivy # 2008.05.06. 08:16

Az időt meg arra értettem, hogy lassan 2 év telt el a hitel felvétele óta vagy kirendezése óta és most akarnak perelni!

Vivy # 2008.05.06. 08:14

Igazából mindkettő fontos, mert nem akarom őket se szarba hagyni, de azt se akarom hogy én szarba legyek, és az a legszarabb, hogy nem is nekem kellett a pénz! Mindegy hosszú tanácsért jöttem ide, de már nem érdekel! majd lesz ami lesz

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.05.06. 07:57

Vivyke?

Te tényleg ilyen vagy, vagy csak játszod?

Mennyi idő után? Még kamatot is kérni fognak és perköltséget is, meg ügyvédi díjat, meg végrehajtási költséget.

Most az a fontos, hogy ők mit tudnak tenni, vagy az, hogy te mit tehetnél?

Vivy # 2008.05.06. 06:21

Nem az eredményre értettem, hanem a nem fizetésre! Az adós azért nem tudott fizetni, mert épp börtönbe volt! De mit tudnak tenni polgári peres úton ennyi idő után?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.05.06. 06:18

Valószínűleg nem büntetőeljárást akarnak indítani ellened, hanem polgári pert. Annak nem lehet az eredménye "bekasztlizás".

Vivy # 2008.05.06. 05:59

Megértem! De tanácsért "jöttem" ide, hogy mi a teendő! Sajnos ha az embert bekaszlizzák nem tud fizetni....

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.05.06. 05:51

Gondolom érzed, hogy nem vagyok képes empatikus lenni.

A barátnőmnek kezesként 3,5mFt-ot kellett kifizetnie, ami 1m Ft-os hitelből duzzadt fel.

Most adta el a házát két gyerekkel, hogy az adós helyett fizessen.

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.05.06. 05:45

Kezdeményezni kell és egyezségre, no és fizetésre törekedni, aki hallgat, arról azt gondolják, hogy nem akar fizetni.

Kezdeményezni, kezdeményezni.

Vivy # 2008.05.06. 05:42

Hát igen ezért nem értem én se, főleg mert volt megegyezés is, ami 2 hónapon keresztül műkoödött aztán közölték, hogy ők inkább beperelnek! De azóta semmi hír, ez volt ősszel!

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.05.06. 05:35

fenyegetőznek?

Örülhetsz, ha polgári peres úton próbálják és nem behajtókon keresztül.
De minek olyannak tanácsos adni, akinek 2 évig nem jutott eszébe a tartozását rendezni.