Adózás értelmezés segítség kérése.


Kovács_Béla_Sándor # 2022.07.26. 10:17

Hogy a csudába árulhatnád más üzletében más áruját vállalkozóként?! Tipikus leplezett munkaviszony.

De ha nagyon megengedőek vagyunk, akkor sem illet meg a magas költségátalány, mert te nem kereskedsz, hanem szolgáltatsz a kereskedőnek.

csbazso # 2022.07.26. 09:37

Üdvözletem,

Egyéni vállalkozás általány adózással kapcsolatos kérdésem merült fel.
Amennyiben 2222 Optometrista, 3335 Látszerész, végzettséggel rendelkezem és több optikában is végzek vizsgálatot és szemüveg és szemüveglencse eladást és tanácsadást egészségügyi szolgáltásként, akkor ez azt jelenti, hogy az általányadózásban 477401 Gyógyászati segédeszköz kiskereskedelme (egészségügyi szolgáltatásként) 93% (91%) költséghányad számítására jogosító üzletben folytatott kereskedelmi tevékenysége, vonatkozik rám ,vagy ez az adózási lehetőség, csak a optika (bolt) tulajdonosára vonatozik aki megbízott a szolgáltatás nyújtásával?
Az egyik optikában a rendelési időre vonatkozóan bérlem a vizsgáló helységet és használt eszközöket, ebben az esetben alkalmazható az itt végzett tevékenységre a fenti szabály?

köszönettel

anonymus696 # 2022.06.28. 16:22

Köszönöm a válaszokat ,azóta utána olvastam még részletesebben és mindenre választ kaptam.

drbjozsef # 2022.06.28. 07:23

anonymus696,

Sokkal hasznosabb lenne mindenkinek, ha néhány egyszerű mondatban leírod a problémádat. Az absztrakt értelmezgetése jogi szövegnek általában nemigen vezet sehova...

Tadegi # 2022.06.28. 07:11

Nem biztos, hogy értem, mi a kérdés, de...
Egy jogszabály nem lesz érvénytelen (vagy a te szóhasználatoddal "élő") attól, hogy nem hatályos. Főleg egy adójogszabály! Abszolút elképzelhető, hogy már nem hatályos, de pl. egy 2020-as adómegállapításhoz még a már hatályon kívül helyezett régi jogszabályt kelljen alkalmazni.

anonymus696 # 2022.06.27. 15:42

Üdvözletem és Tiszteletem!

Szeretnék jogi értelmezési segítséget kérni . Adott egy helyi önkormányzati rendelettel kapcsolatosan amely ezt tartalmazza:."

"Adómentesség:.
2. §
(1) Az adótöbbszörözés tilalmának megfelelően az építményadóban és telekadóban adómentes a magánszemély."

Ennek az értelmezésében szeretnék segítséget kérni.

illetve abban hogy ezt:.

"Záró rendelkezések

4. §

(1) Az e rendeletben külön nem szabályozott kérdésekben a helyi adókról szóló 1990. évi C. törvény, valamint az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény rendelkezéseit kell alkalmazni.

(2) E rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba. Rendelkezéseit 2016. január 1. napjától kell alkalmazni.

(3) Hatályát veszti Mártély község Önkormányzati képviselőtestületének az építményadóról és telekadóról szóló 17/2014. (XI. 26.) önkormányzati rendelete.

Hódmezővásárhely, 2015. november 25."

ez hatályos 2020. 12. 22 .-ig Most ha ezek után született újabb rendelet ,de ezt élőként miképpen lehet kezelni or.njt.hu információja szerint ha a hatálya 2020.12.22.-ig tartott.

Köszönöm a segítséget!