Illeték, család otthonteremtési kedvezmény


drbjozsef # 2024.02.23. 07:39

monika544,

Ez nem jogi kérdés, inkább pénzügyi.

Nem tudom, tudod-e, de 2024 január 1-től a "normál" CSOK megszűnt, csak a preferált kistelepüléseken, és a tanyákon lehet igénybe venni. Ezen kívül megszűnt. Ha városban vennél lakást, akkor neked már nem jár CSOK.

Első lakás illetékkedvezménye 35 év alatti, legfeljebb 15 millió forint értékű lakáshoz jár. Te egyiknek sem felelsz meg.
Úgyhogy számolj az illetékkel is, ami kettőtöknek összesen 1,8 millió forint körül lesz még.
Amit kérhetsz, az a 12 havi részletfizetés az illetékre.

monika544 # 2024.02.22. 16:25

Tisztelt Címzett!
Szeretnék segítséget kérni. Elvált anya vagyok 43 éves,1 gyermekkel. A kiskorú 14 éves. Párommal szeretnénk összeköltözni. Gyermek állandó lakcíme az én lakcímemmel megegyezik, kizárólagos felügyeleti jog nálam van. A lakást fele, fele tulajdonviszonyba vàsàrolnank. Jelenleg van bejelentett munkaviszonyom, de még sajnos nem 3 hónap. Így én hitelképes nem vagyok. A párom venné fel a hitelt én mint adós tars és a hitelt megállapodás szerint én is fizetnem 50-50% Én első lakastulajdonos lennék . A házasságban lévő ingatlan 1/1 tulajdon hányad az exemnek. A kérdésem az lenne, hogy egyedülállóként igénybe tudom e venni az egy gyermek után járó 600 000ft kedvezményt, (csok)illetve illetéket kell e fizetnem. A lakás teljes vételára 44-45 millió. Előre is köszönöm!
Tisztelettel!