Egyéni vállalkozás


latamata # 2009.02.10. 19:29

Kedves Fórumozók!
Szeretném még azt megkérdezni,hogy külföldi munka elött állok,és az EU-ba vihetem-e a bejelentett alkalmazottaimat? Kell-e ehhez valami külön papír nekik vagy nekem? Köszönöm

murof # 2009.02.04. 13:02

Visszatérve egy korábbi kérdésemre ezt a választ találtam, lehet hogy mégsem volt olyan buta kérdés... :-)

Az Szja tv. 11. sz. melléklete szerint az egyéni vállalkozó költségként számolhatja el

  1. e tevékenységének megkezdése elott - legfeljebb három évvel korábban - beszerzett, és utóbb e tevékenység végzése során felhasznált anyag- és árukészlet beszerzésére fordított, korábban költségként még el nem számolt kiadásait, valamint a tevékenység megkezdéséhez szükséges egyéb kiadásait a tevékenységének kezdo évében, továbbá a legfeljebb három évvel korábban beszerzett tárgyi eszközök és nem anyagi javak értékcsökkenési leírásának elszámolását megkezdheti.

Hátha valaki mást is érint a kérdés... (remélem még mindig így van)

bidibo # 2009.02.02. 09:49

Sziasztok!

Én most szeretnék egyéni vállalkozást indítani. Webáruházat. Ehhez kell valamilyen külön végzettség?(Ha valaki tudja annak köszönöm szépen,ha nem,az okmányirodába úgyis megérdeklődöm,ha esedékes lesz.:) )

A másik kérdésem az lenne,hogy kiváltatták velem a start kártyát,de végül nem használtam fel,viszont a két év már letelt.
Ha nem használtam még sehol fel,az akár még lehet érvényes?
Esetleg ez jelentene valamilyen kedvezményt ha egyéni vállalkozó vagyok?

Köszönöm a választ előre is!

Üdv

nandy # 2009.02.01. 23:23

Illetve még tovább...

nandy # 2009.02.01. 23:23

Csak azért akarják vállalkozóként szerződtetni, mert egy éves munkáról lenne szó?
Hiszen arra lehet kötni határozott idejű munkaszerződést is... Ez nem lehet kifogás.

Én nem ajánlom azt, hogy munkaviszony helyett egyéni vállalkozóként kössön velük szerződést.

A költségek elszámolhatóságát egyébként az 1995. évi CXVII. tv. (Szja. tv.)
3. sz. melléklete, és a 48/A-C. §. szabályozza.

Beabee75 # 2009.02.01. 09:15

Nem, nem szürke foglalkoztatásról lenne szó, hanem teljesen hivatalosan menne, ezért is lényeges, hogy mennyit kellene emiatt számlázni. A vállalkozás egy évre szeretne szerződést kötni, ezért sem akarják bejelenteni (na és persze azért, mert így a számla teljes összege elszámolható költségként).

Köszönöm az információt!

Még annyi kérdésem lenne, hogy hol tudnék utánanézni, hogy az egyéni vállalkozó milyen költségeket tud levonni? (Azt már megtaláltam, hogy az szja-ból egyes járulékok levonhatók.)

Köszönöm még egyszer!

nandy # 2009.02.01. 00:08

ha egy vállalkozás úgy foglalkoztatná, hogy számlaképes legyen

Na, kb. itt bukott is az egész. Ha foglalkoztatni akarja, tegye azt munkaviszonyban...

Ha mégis ragaszkodnak a számlázásos módszerhez, annak több buktatója is lehet (pl. egy utólagos ellenőrzés során munakviszonynak minősítik majd az eredetileg megbízásos jogviszonyt).

Ha kb. összeget kell mondani, akkor én legalább 450 ezer forint bruttó összeg számlázását javasolnám. (Feltéve, hogy tényleg nem szürkefoglalkoztatásról beszélünk...)

Beabee75 # 2009.01.31. 22:29

Sziasztok!

Egyéni vállalkozóként raktárvezetői munkát végző személynek mennyit kell számláznia, hogy kb. nettó 200 ezer Ft maradjon belőle? (Feltételezve, hogy nincs más tevékenysége, csak ez és a járulékait saját maga fizeti, illetve a személyi jövedelemadózást választja.)

Illetve egyáltalán mit célszerű választania bármilyen szempontból, ha egy vállalkozás úgy foglalkoztatná, hogy számlaképes legyen és ő nettó 200 ezret szeretne kapni?

Előre is köszönöm a segítséget, az ötleteket!

Beabee75

Rexor # 2009.01.28. 09:55

Latamata, a legegyszerűbb, ha fizetési meghagyást kérsz a Kft-vel szemben az illetékes bíróságon (ha 200.000 Ft alatt van a követelésed, akkor csak így érvényesítheted).

latamata # 2009.01.27. 21:54

Helló Fórumozok!

Egyéni vállalkozóként szeretném megtudni, ha egy KFT nem fizeti ki a munkadíjamat mi a folyamata annak, hogy behajtsam rajta a pénzemet! A díj a vele kötött szerződésben le volt írva, de ennek már 3 hónapja! Köszönöm!

murof # 2009.01.27. 15:33

Gondolom buta kérdés, de azért felteszem, hátha...

A vállalkozói igazolvány kiváltása előtt kapott számlát (a vállalkozáshoz szükséges szoftverről) nem lehet a későbbiekben elszámoltatni, igaz?

murof # 2009.01.27. 11:16

Köszönöm szépen a válaszod Nandy!

nandy # 2009.01.27. 08:38

Az egyéni vállalkozó főszabály szerint köteles személyesen közreműködni a vállalkozásában, így tkp. keresőtevékenységet folytat (még akkor is, ha nincs jövedelemkivét).
Akkor nem veszítenéd el a GYES-t, ha lenne alkalmazottad. De az megint költséges. Tehát várj még 3 hónapot, utána kérj vállalkozóit.

murof # 2009.01.26. 09:11

.

murof # 2009.01.25. 11:04

Köszönöm adash!

Az oldalon folyik értékesítés, de annak bevétele nem az enyém lesz, egy fillér sem. Viszont én hoznám létre a honlapot, egy szoftvert is vásárolnom kell hozzá. Majd idővel a reklámbevétel lesz az enyém. Addig önkéntes munkában végzem a honlaphoz kapcsolódó teendőket, tudom furcsán hangzik de ismerős szervezet részére ezért nem sajnálom az időt és energiát.

Maga a vállalkozói igazolvány kiváltása miatt elveszthetem-e a gyest? Na és a vásárolt szoftverről is számlát iratnék a vállalkozás nevére, ezért is fontos.

adash # 2009.01.24. 15:33

Murof!

Amíg nem szeretnél az oldalon semmit értékesíteni vagy árulni addig nincs szükséged papírokra. Ha megvárod amíg a gyerek 1 éves lesz akkor meg ugye mehet a biznisz :)

murof # 2009.01.24. 10:46

Kedves Szakértők!
Az alábbiakban szeretném a véleményüket kikérni:

9 hónapos babámmal vagyok itthon GYES-en. Itthonról végezhető munkát szeretnék végezni, konkrétan egy honlapot üzemeltetni. Azt tudom hogy a baba 1 éves kora után vállalhatok csak munkát, de kiválthatom-e előbb a vállalkozói igazolványt és elindíthatom-e a honlapot, ha az első hónapokban még úgysem származik belőle jövedelmem? Azt a kevéske gyest nem szeretném elveszíteni hisz a honlapból származó bevétel időpontja és összege is kérdéses még.

Válaszukat köszönöm!

adash # 2009.01.24. 10:19

Ja hogy a hostingra gondoltál :D Az természetes :)

Köszi a válaszokat!

Rexor # 2009.01.23. 09:14

Jkata: és a többi járulékot is (29% TB, szakképzési hozzájárulás).

Rexor # 2009.01.23. 09:13

Adash, ahhoz hogy weboldalt készíts szükséged van tárterületre is (bár gondolom ebben profibb vagy nálam), amiért bezony fizetni kell, ha üzleti célból csinálod. A vállalkozói igazolvány díja nem egy fertelmes összeg, a könyvelő elkérhet havonta kb. 5-10.000 Ft-ot.

Jkata: igen, kell fizetni munkaadói járulékot.

jkata # 2009.01.23. 03:06

Köszönöm a választ, Rexor! Még valami: Munkáltatói járulékokat kell fizetnie a csökkent munkaképességű dolgozó minimálbére után ??

adash # 2009.01.22. 16:44

Hali!
Vállalkozói az ok azt majd intézem :)
De milyen társasággal kell kapcsolatba lépni? és milyen tárterület? :D

Ami még érdekelne hogy kb mennyibe lenne ez nekem anyagilag?

Köszi

adash

Rexor # 2009.01.22. 08:35

Jkata: a vállalkozói bevétel csökkenthető a legalább 50%-ban megváltozott munkaképességű foglalkoztatása esetén a kifizetett bér (de maximum a minimálbér összege).

Rexor # 2009.01.22. 08:29

Adash, mindenekelőtt ki kellen váltanod a vállalkozóit, vagy egy társaságot kellene alapítanod (ha csak ezzel akarsz foglalkozni szerintem elég lesz a vállalkozói is). Ha megkaptad az adószámot,akkor kapcsolatba lépsz egy társasággal,aki tárterületet biztosít neked (ennek díja kb. 10-12000 ft éves szinten). Ezután már minden rajtad múlik, de javaslom, hogy lépj kapcsoltab egy könyvelővel is, aki elvégzi a szükséges adminisztrációt neked.

jkata # 2009.01.22. 06:41

Szeretném megtudni, hogy 2009-ben pontosan milyen kedvezményeket, támogatásokat kaphat az az egyéni vállalkozó, aki a régi leszázalékolási eljárás szerinti 50%-os csökkent munkaképességű dolgozót foglalkoztat minimálbérrel?? A segítséget köszönöm!