Banki hitelek


krisz37 # 2013.12.15. 17:28

A tőke 281000 ès évi 35% kamat a kifizetés napjáig. Végrehajtás alatt van a hitel már 20 hónapja tiltják ès a két letiltás között van + a napi 270ft kamat. 2009-ben mondták fel ès 2012.márciustól tiltják.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.15. 16:44

Az, hogy egy kamat magas-e vagy nem, relatív, a tőke összegétől függ. Egymillió forintra évi 1000 forint nagyon alacsony, tíz forintra viszont nagyon sok.

A kamat mértékéről semmit nem írtál, de amikor egy kölcsön kamata 20% körüli, akkor a késedelmi kamat 40% fölött is lehet. Szóval az a havi 8000, évi 96 000 akár 200 ezer forintos tőkére is összejöhet.

krisz37 # 2013.12.15. 16:22

Üdv!
Lenne még egy kérdésem.
A napokban kaptam meg a banktól kért befizetési kimutatást ès ebből kiderült,hogy a két befizetés közötti napokra, napi 270 ft késedelmi kamatot számol, ami havonta + kb.8000 ft-al növeli a tartozásom. Először levonja a késedelmi kamatot a havi befizetésekből ès a maradék csökkenti a tőkére tett kamatot, ami a letiltás kezdő napjáig keletkezett. 310000-ről indult a kamat, 20 hónap alatt befizettem 358000 ft-ot ès még mindig van 131600 ft kamat + a napi 270ft késedelmi kamat a befizetések között.
Ilyen magas kamatot is követelhet vagy, hogy van ez? Már végképp nem értem az egészet. Valaki legyen szíves elmagyarázni. Köszönöm!

Sherlock # 2013.11.21. 09:23

Szerintem a GK 66-ra gondolsz, de az csak gazdálkodó szervezetek egymás közötti viszonyára vonatkozik.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.21. 08:24

Azzal sem menne semmire. BH van róla, hogy a hitelező eltekinthet a Ptk. 293. § szerinti sorrendtől, és elszámolhatja a teljes tartozás kiegyenlítésére nem elegendő összeget a tőkére, de ilyenkor a ki nem elégített kamat úgy kamatozik tovább, mintha tőke lenne.
(Igen, jól érted, a döntvény lényegében azt mondja, hogy eltekinthet - de mégsem.)

Sherlock # 2013.11.21. 06:52

Az általad befizetett lóvé csak akkor csökkenti a tőkét (a kamatok és költségek előtt), ha ebben kifejezetten megegyeztek (valószínűleg nem fog belemenni, mert az neki nem buli, de hátha).

krisz37 # 2013.11.21. 04:41

Köszönöm a választ. Még annyit szeretnék megtudni, hogy ha a tőkét sem fizethetem ki ha a bank nem engedi?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.20. 17:53

jogos e ez így, hogy először a kamatot vonják le.
Abszolút. Ptk. 293. §

krisz37 # 2013.11.20. 17:44

Üdv! Egy végrehajtás alatt lévő hitellel kapcsolatban. A fizetésemből 2012.februártól vonják 24000 ft-al + végrehajtási költség 2400 ft. A tőke 281000ft, éves kamat 35%. 2009-től számolják a kamatot rá. A végrehajtó 800000 ft-ot mondott mikor elkezdték vonni, most 21 hónap után még a fenn álló tartozásom 430000 ft ebből a tőke tartozás teljes egészében meg van, csak a kamatot vonták eddig és most lesz az éves forduló tehát újabb 35% megy rá.
Azt szeretném megtudni hogy jogos e ez így, hogy először a kamatot vonják le. Beszéltem a bank ügyintézőjével és azt mondta nem lehet a tőke tartozást kifizetni mert már végrehajtás alatt van a hitel. Ha egy nagyobb összeget befizetek (300000ft) abból levonják a kamatot és a fennmaradó összeg mehet a tőkébe. Már ott tartok, hogy a 250000 ft-os hitelkeretemre 1M-t fizetek vissza.
Nem hallottam még ilyet, hogy nem fizethetem ki a tőke tartozásom.
Válaszokat előre is köszönöm.

tusika1971 # 2013.11.15. 10:27

Segitséget szeretnék kérni!5 éve vettem fel személyi kölcsönt a B.banktól.Azóta is fizetem,tavaly 3 hónapig nem tudtam fizetni mert 3 gyerekkel egyedül maradtam és gyeden voltam nem tudtam a gyedböl gyerekeket eltartani és rezsit,lakáshitelt fizetni,május óta dolgozom ismét fizetem.Tegnap kaptam egy levelet egy behajtó cégtöl,hogy a bank felmondta a hitelemet fizessem ki nekik.Ez 150 ezer ft.Megirtam neki ,hogy csak havonta 10 .000 ft tudom továbbra is fizetni,ill.a szociális helyzetemet.Mit tegyek ha a behajtó cég nem engedélyezi és rövidebb futam idöt engedélyez?Több pénzt már nem tudok befizetni.A banktól az elmúlt évekbe se egyenleg,se felszólitást nem kaptam.A levélben benne volt a végrehajtó letilthatja a fizetésemet is ezt semmiképp sem szeretném.Mit tehetek?

Diavolosss # 2013.11.14. 18:13

Üdv!

A kérdésem a következő lenne:

Lakásvásárlási hitelt vennénk fel (jelzálogalapú)
Az igénylés folyamán egy 90%-os készültségű ingatlant vennénk, mert mi szeretnénk befejezni saját szaniterekkel,burkolatokkal.Az értékbecslő kint volt.A Bank a munkabér oldalát elfogadta, viszont az eredeti hitel összegét lehúzta, mondván,hogy nem komfortos, mert nincs benne wc, mosdó, fürdésre alkalmas tárgy.
Azt az infot kaptuk,hogy megkapjuk a hitelt de ahhoz 800.000 forintot zároltak a számlámon (mint kiderült óvadék címén), mindaddig, míg komfortossá nem tesszük.Ez idáig rendben is lenne.
megkaptuk a szerződést átolvavásra és abban külön van egy óvadék szerződés.Azonban a szerződésben a 800.000 Ft-os összeg meghatározásán kívül nincs semmi konkrétum, hogy miről szól és meddig.
Ebben csak (mint egy banki hirdetményben) sablonos szakszöveg olvasható pontokba szedve.Abban viszont az szerepel, hogy ez fedezetet nyújt mindenféle banki plusz kiadásra és, hogy ez majd a futamidő végén jár vissza.
Szerintem ezt ilyen formában nem kellene aláírnom.
Kérdés, hogy ez korrekt így vagy ki kellene térnie pontosan,hogy miről is van szó?

köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.14. 07:41

Nem pontosan értem, válás esetén mik vonatkoznak a szocpolra, valaki ismeri a szabályozást részletesen?
Maga a bontás nincs közvetlen hatással a szocpolra.

Nocsak107 # 2013.11.13. 21:28

Kedves Forumozok!

Eloszor is elnezeseteket kerem, hogy ekezetek nelkul irok, de telefonrol igy egyszerubb.

Edesanyam halala utan noveremmel fele-fele aranyban orokoltunk egy lakast, mely edesanyank 1/1 tulajdona volt, melyre apank hitelt vett fel, aminek a fedezete edesanyank ingatlana volt. Apank - edasanyank volt ferje - volt a hitelfelvevo. A hiteltorlesztessel az elmult honapokban elmaradt, igy a bankkal folytatott targyalasa utan apank atstrukturalasban tudott megegyezni , a fennallo tartozas tokesitese mellett 1 ev toketorlesztest engedelyeztek, ami a gyakorlatban annyit jelemt, hogy 100 ezer forint helyett 50 ezer forintot kell fizetnie egy evig per honap.

Ehhez azonban mi is kellunk a noveremmel mint tulajdonosok. Adostarskent kellunk a szerzodesmodositas megkotesehez, ami holnap esedekes, maskulonben a bank a hitelszerzodes azonnali felbontasat helyezte kilatasba.

Nem szeretnenk a nevunkre hitelt, a kesobbiekben egy esetleges nevunkre torteno hitelfelvetelnel akar kizaro ok is lehetne a szerzodes alairasa.

Kerdesem arra vonatkozik, hogy a banknak joga van-e felmondani a szerzodest, ha noveremmel nem irjuk ala adostarskent az emlitett szerzodesmodositast? Milyen jogon kotelezhetnek minket, ha tulajdont orokoltunk, de a hitelt nem, hiszen a hitel felvevoje apank volt? Nincs-e arra lehetoseg, hogy kerelmunkre, hogy mint uj tulajdonosok nem jarulunk ehhez hozza es kerjuk az ingatlan kotelembol valo kivetelet es a tovabbi megegyezes apank es a bank kozott tortenjen?

A helyzet, hogy apankkal nem apolunk jo viszonyt, nincs munkahelye es az atstrukturalast megelozo honapokban is mi rendeztuk a folyamat meginditasahoz szukseges havi befizeteseket a bank fele.

Holnap 14:15-re kellene mennunk a bankba, majd utana kozjegyzohoz.

Kerlek titeket, hogy segito, okos tanacsaitokkal legyetek segitsegemre!

Udvozlettel es elore is koszonettel: Martin

Szegedi # 2013.11.12. 12:20

Nem pontosan értem, válás esetén mik vonatkoznak a szocpolra, valaki ismeri a szabályozást részletesen?
http://www.hitelmindenkinek.hu/…ell-fizetni/

bcsilla89 # 2013.10.16. 17:20

Kedves Fórumozók!
A lakáshitellel rendelkezők segítségét szeretném kérni szakdolgozatom elkészítéséhez. A lakáshitelről írok és ehhez készítettem egy kérdőívet, amit a szakdolgozatomban szeretnék felhasználni. Kérem segítség munkámat a kérdőív kitöltésével, ami természetesen név nélkül történik.
Köszönöm! Személyes véleményt is szívesen elfogadok az egyéb megjegyzés rovatban!
ripet.hu/feedback.php?kid=3f68f47dfd5218f054687d07f6585271

Sherlock # 2013.10.07. 08:50

A bank nem tud levelet visszadátumozni.

hkcs # 2013.10.06. 22:49

Tisztelt Fórumozók!

Szeretném a segítségüket kérni. A helyzet a következő:

A párommal Fundamenta Lakástakarékkal kombinált CHF alapú hitelt vettünk fel 2006-ban. A szerződésekben foglaltak szerint a lakástakarék utolsó részletét ez év márciusában kellett kifizessük, majd ez után következett április, május, június hónapokban a 90 napos kiutalási időszak, majd július 1-15 közt a megtakarítások tényleges kifizetése a bank felé. Mindezek mellett a hitelszerződésbe foglaltaknak megfelelően július 30-ig tartott a türelmi időszak (ameddig tőkét nem, csak kamatot és kezelési költséget fizettünk), mely után az első megváltozott összegű törlesztőrészlet esedékessége augusztus 15-e volt.

Párom a biztonság kedvéért július 16-án telefonon kereste a Fundamenta LTP Zrt-t, hogy megérdeklődje, a megtakarítások rendben átkerültek-e a bankhoz, amikor azt a tájékoztatást kapta az ügyintézőtől, hogy a pénzt nem tudták elutalni, mert a szükséges hitelintézeti igazolásokat nem kapták meg. Másnap párom elment a legközelebbi bankfiókba, ahol mindezt elmondta az ottani ügyintézőnek, aki intézkedett, így a néhány nap után megismételt telefonos Fundamentás érdeklődés során azt az információt kapta, hogy július 18-án beérkezett a hitelintézeti igazolás, és 22-23-án a már vonatkozó technikai számlán volt a pénz.

Mindezek után 08.15-én az első megváltozott összegű törlesztés során a számított törlesztőrészletnél mintegy másfélszer nagyobb összeget vontak le a bankszámlánkról. Párom még aznap megint bement a bankfiókba, ahol az ügyintéző a banki rendszerben nem látott betörlesztést, a központtal folytatott telefonbeszélgetése után pedig azt mondta hogy nem tudták feldolgozni, mert kevés a munkaerő (???)...

Panaszlevelet írtunk, melyre jó egy hónap múltán kaptuk azt a választ, hogy a bank hibát nem vétett, a kifogásolt igazolások május 8-i dátumozással készültek el (hogy szerintük mikor továbbították a Fundamenta felé, arról nem nyilatkoztak), közben augusztus 29-én kaptunk egy levelet a banktól, melyben értesítettek bennünket, hogy a megtakarításunk 08.15-én (!) előtörlesztésre került. Namost, ha aznap előtörlesztésre került, akkor az ugyanazonnapon számított törlesztőrészleten miért nem látszódott, illetve hogy nem látta az ügyintéző mindezt a rendszerben? Valamint jogszerű lehet-e, hogy az előző hó 23-án már technikai számlán lévő pénz el nem számolása miatt nekünk többet kelljen kifizessünk? Az én meglátásom szerint a bank időben elcsúszott, majd visszadátumozott leveleket küldözgetett. Kérdésem az, hogy mit kellene ezek után tennünk, hogy az el nem számolt betörlesztés miatti többletlevonásokat visszakapjuk?

Minden segítő szándékot előre is köszönök!
Üdvözlettel:
Horváth Krisztián

Helgiusz # 2013.10.06. 17:40

Nézd én nem elbújok a felelősség alól hanem nem értem hogy engedhet meg ilyet a bank, de ügyvédhez is fogok fordulni, mert ide már az kell, nem fogok kölcsönt felvenni hogy 600.000ft.ot befizessek és majd 1.000000ft ot fizessek vissza vagy többet, a másik dolog kismama vagyok és hitelképtelen úgy hogy ez a megoldás ugrott.

monalisa1 # 2013.10.05. 11:50

Muszáj lesz bemenni és lezárni a számlát - ez is pénzbe kerül. Előtte néz körül itt a neten un. hitelkalkulátoron keresztül melyik bankban tudnál felvenni "olcsó hitelre" ca. 600e Ft kölcsönt és abból lerendezni az OTP-és tartozást. (Mondjuk nem az OTP ad személyi kölcsönt legkedvezőbb feltételekkel.) Aztán anyagi erőd alapján 24-36 hónap alatt visszafizeted ezt a most felvendő hitelt...

Szóval ne dugd homokba a fejed mert ahogy évről évre növekszik az OTP számlatartozás, előbb-utóbb rád küldik a végrehajtót: árverezhetik az autódat, lakásodat/házadat.

Amúgy amikor évekkel ezelőtt megkötötted a vállalkozói számlát annak x oldalnyi "apróbetűsében" le volt ívra minden tudnivaló ezen számlával kapcsolatban - ha utólag is de olvasd most el.

Helgiusz # 2013.10.05. 10:16

Értem, de ezt jogtalannak tartom, akkor akár 3.000.000ft ra is felnőhet a tartozás??És a bank semmit nem csinál? Valamit csak lehet tenni?? Nincs 531e ft-om sajnos.

monalisa1 # 2013.10.05. 10:02

A banknak nem érdeke egy számlát megszüntetni, lásd az 5 évvel ezelőtti 114e Ft-os tartozás mostanra a nemfizetés okán a büntető kamatok stb. miatt 531e Ft-ra hízott. A számlát csak te zárhatod le, azt hogy hogyan azt neked kell tudni. (Valami megoldást találnod kell mert jövőre még több lesz a fizetni való.)

Helgiusz # 2013.10.05. 09:50

Üdvözletem Segítséget szeretnék kérni, vállalkozói bankszámlám van amin tartozás mutatkozok, a problémám hogy a vállalkozásom már 5 éve nincs vissza lett adva, a bank továbbra is küldi a számlakivonatot mára 531000ft tartozás van, voltam a bankba ahol közölték akkor szűnik meg a azámla ha egy összegbe befizetem, ám 140000ft-ot se tudtam egybe akkor 531000ft ot hogy?? ez ügyben semmit nem lehet tenni?? Hogy nem mondták még fel és adták oda az otp faktoringnak nem értem és én most mit tehetek nem szeretném ha tovább nőne sőtt már ennyit sem szeretnék visszafizetni.
kérem segítségüket.

gerbera317 # 2013.10.04. 22:42

Miért nem olvasod el a kölcsönszerződéseidet? Egészen biztos, hogy erre is kitérnek.

rozália1 # 2013.10.01. 21:45

milyen következménnyel jár ha a pénzt amit a kártyámra utalnak mind postai uton kérném?a lényege hogy ami jövedelmem van.szinte mind vonja a bank.egy lakáshitel éa egy személyi kölcsön.mi lenne a lakáshitellel és a személyi kölcsönnel.mit tenne a bank?

csihu68 # 2013.10.01. 15:00

Tisztelt Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni: EOS-nak megy egy bírósági letiltásom alapján a jövedelmem 33%-a, ez még rendben is lenne, de az EOS nem hajlandó legalább 6 havonta elszámolást küldeni a tartozásról, csak akkor ha azt minden esetben írásban kérem. Van erre valami szabály?