Banki hitelek


Dr.Attika # 2015.07.07. 15:41

Nem jól tetszettek itt valamit értelmezni. A bíróság nem hívhatta fel a bankot keresete előterjesztésére, mert maga az FMH a kereset. Valószínűleg az eljárás azért került megszüntetésre, mert a bank nem egészítette ki a peres eljárási illetékre a csökkentett illetéket.Itt annyi történt, hogy az elévülés megszakadt, újabb 5 éve van a banknak a küvetelés érvényesítésére.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.07. 14:59

A jogvesztés eredményeként semmit nem kell visszafizetnünk a banknak?
Nincs itt semmiféle jogvesztés.

Buszos Pisti # 2015.07.07. 08:32

Bankunk tavaly decemberben fizetési meghagyást kért a kft-nk. és a kezesek ellen (ellenünk). A közjegyző ezt kibocsátotta, mi éltünk az ellentmondás jogával, így az ügy perré alakult. A bíróság felszólította a bankot keresete előterjesztésére, de a bank nem reagált határidőben, ezért a bíróság megszüntette a pert. A végzés június 20-án jogerőre emelkedett.
A jogvesztés eredményeként semmit nem kell visszafizetnünk a banknak?
Magam kutakodtam a jogszabályok között, és arra jutottam, hogy jogvesztés esetén a bank köteles a jelzálogjogot is törölni a terhelt ingatlanokról. Így van? (Ptk. 5:117. § [A zálogjog törlése] (4))
Köszönöm a mielőbbi választ

Bori Bori # 2015.06.24. 17:10

Egyetlen banki kölcsönszerződés sem érvényes. Ez hihetetlen...

bednaka # 2015.06.24. 16:11

A Budapest Bank-nál vettem fel 2008-ban személyi kölcsönt és a minap a kezembe került a szerződésem és azon nem szerepel a kamat és az egyéb költségek.
Csak a folyósítási értesítőn szerepel a kamat mértéke és a THM de viszont nincs feltüntetve a milyen egyéb költségeket tartalmaz a THM. Ez a szerződés így érvényes?

Sherlock # 2015.06.08. 10:01

Szerintem fel kéne keresned egy hitelbrókert vagy pénzügyi tanácsadót, mert láthatóan az alapokkal sem vagy tisztában, annak ellenére, hogy elkötelezted magad 20 évre.

Vari # 2015.06.08. 08:59

Érdeklődöm, hogy van az OTP banknál kölcsönöm, még 20 év, kb. 15 millió Ft. Most megkeresett egy másik bank, hogy olcsóbb hitel konstrukciót ajánl. Bele merjek vágni? Úgy tudom ha a másik bank átvállalja a hitelemet az OTP-től akkor nekem kitolódik a futamidőm. Az az lehet hogy kevesebbet fogok havonta fizetne, de a még fennálló 20 év több lesz. Maga a tartozásom nem lesz kevesebb. Szerintetek mit tegyek?
Köszi a válaszokat.

Jameska # 2015.04.21. 21:17

A DRB Banknál a kft-émnek hitele, hozzátartozó óvadéki számlája, egyéb forint és EURO-s számlája volt.
A hitelét mindíg időben fizette, fizeti most is. Az OBA nem fizet, mert a részére megküldött kimutatásban az óvadéki számla egyenlege is megjelent. Szóban, írásban reklamáltam, hogy a hitelhez nem kapcsolódó számlákon lévő -a vállalkozás működéséhez szükséges -összegeket fizessék kártalanításként. Napokkal ezelőtt tájékoztattak, hogy minden a felszámolótól függ. Részére is küldtem írásban tájékoztatás kérést. A Bank munkatársai arról tájékoztattak, hogy az óvadéki számlámra Hitelezői igényt kell bejelentenem május 2.-ig. Kérdés: A bejelentés mellett meg kell fizetnem az 1%-ot? Erről nem tudtak nyilatkozni! A PSFN képviselője azt javasolta, hogy számítassam be az óvadékot, mert a felszámolás során lehet, hogy nem marad összeg az óvadék kifizetésére. Amennyiben ezt teszem NEM SÉRTEM MEG a hitelszerződésem és utána azonnal kérik a visszafizetést? A Válaszokat várva előre is Köszönöm a segítséget!

Mikes73 # 2014.10.16. 12:46

Az egyik banknál 48 hónapra vettem fel személyi kölcsönt, ez 2013.06.23-én járt volna le. Akkor még 220.000 Ft elmaradásom volt a hitelen. Nem mondták fel a futamidő lejártával a szerződést, sem írásban, sem szóban nem történt sem szerződés, sem futamidő módosítás. A bank továbbra is elfogadja azt, hogy havonta fizetem a törlesztőket de kétszer így is megcsúsztam és ezért 2x3700 Ft késedelmi díjat, nem kamatot számolt fel. Persze kamatot is. Kérdem én, ezt a késedelmi díjat jogosan számolta fel? Mert szerintem csak késedelmi kamatokat számolhatna fel vagy egy összegben kérhette volna a fennmaradást. Mivel nem történt szerződéshosszabbítás, a futamidő végén automatikusan meg kell szűnnie a szerződésnek. Szerintem. Várom a véleményeket.

pukkancs # 2014.10.16. 09:49

Svajci frank hitelre vásároltam használt autót a válság engem is érintett. Sokkal többet fizettem vissza, hogy az autó ért. A hitelt 2-3 éve már letelt, de nem tudom, hogy nekem is visszajár-e majd a kamatkülönbözet???????? (vagy csak azoknak akiknek folyamatban lévő ügye volt). A negyed éves kamatkülönbözetek gyakran magasabbak voltak a havi hiteleknél.

munkásnő (törölt felhasználó) # 2014.10.14. 08:30

..Itt nem tudom,hogy mi a törvényes öröklés mértéke,együtt lakunk de az én nevemen nincs a ház és haszonélvezetem sincs rajta,igaz hogy már majd 15-éve házasok vagyunk,hanem a férjemé a ház!...Apropó,a férjem esetleges halálakor velem mi lenne,hová mennék,kitehetnének? Köszönöm szépen és elnézést a sok kérdésért. Üdvözletem.

munkásnő (törölt felhasználó) # 2014.10.14. 08:27

Üdv.mindenkinek!..... Kérdés:...Feleség vagy Férj nem számít,bankkártyáján lévő tartozás / pl. folyószámla hitel,vásárlási hitel,stb. / valamelyikük halála esetén,a tartozást ki örökli?...Férj halála esetén a feleség fizeti vissza a férjéét,vagy a a feleség halála esetén a férj a feleségéét...???...Hallottam mát olyant is,hogy a 'törvényes" örökös,tehát ha van gyerek akkor a gyerektől /gyerekektől/ követeli vissza a az adott bank....???.....Köszönöm a választ!

Boszi20 # 2014.09.23. 19:04

Üdvözlöm

Autóhitelt szeretnék felvenni kereskedőn keresztül. Leadtam minden papíromat minden rendben van vele viszont munkahelyi telefonszámot kérnek. Nem jó nekik az üzleté ahol dolgozom hanem a központi hr telefonszámot szeretnék. mit kérdeznek ilyenkor a munkáltatómtól? Mi van akkor ha nem a központi hr számát adom hanem közvetlen a főnökömét de ő azt mondja ő a hr es? Mikre kérdeznek rá? Válaszát előre is köszönöm

robertdeak # 2014.08.26. 19:30

Tisztelt Jogi Fórum!
2010 februárjában vettünk fel EUR alapú lakáskölcsönt az Erste banktól.Nemrég megjelent egy cikk az Indexen,ahol leírják az árfolyamrés pontos kiszámolását,azaz kiszámítható az összeg amit a bank elvileg vissza kellene fizessen.Egy két perces számolgatás után arra lettem figyelmes,hogy nálunk óriási az az összeg ami az Erste aznapi és az MNB aznapi hivatalos árfolyam számításaiból keletkezik.Pontosabban mi felvettünk 38987 eurót,amiért nekünk 8960000Ft-ot számolt a bank.A MNB oldalán visszakerestem az aznapi árfolyamot ami 270.10Ft.Nos ha a 8960000 Ft-ot elosztom a 38987 euróval az nekem 229.82 árfolyamot dob a gép.Ha beszorzom az MNB napi árfolyamát azaz a 270.10-et a felvett 38987 euróval az 10530388 Ft eredményez.Itt jött az a pont amikor majdnem elájultam,ugyanis a két összeg közötti különbség 1570388 Ft,ennyivel utalt kevesebbet az Erste bank.
Ha jól értelmeztem és jól számoltam a cikkben leírtakat,létezik,hogy ekkora összeggel vágott át a bank?Mire számíthatok?Nagyon kíváncsian várom a válaszukat.
Tisztelettel. Róbert.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.21. 08:39

Kérdezd meg a szerződést szerkesztő ügyvédet. Ő ismeri az ügyet, a szerződést - ellentétben velünk.

TranspaRed # 2014.08.20. 13:09

Ezt már feldobtam új témaként, de friss regként nem jelenik meg, szóval talán így gyorsabb lesz; szóval, beadtam egy lakáshitelkérelmet (hiteltanácsadói javaslat alapján), és a bank majdnem egymillióval kevesebbet akar adni, mint amennyit én akartam, állítólag mert az értékbecslő alulértékelte az ingatlant. A törlesztőrészlet nem kevesebb, hanem több lenne az eredeti ajánlathoz képest, a futamidő ugyanolyan... valami simlit szaglászok a környéken. Az egész eljárás is furcsa kissé, bemondta a fiókvezető az új kondíciókat, de leírva semmit nem kaptam, csak egy ígéretet, hogy majd felolvassák... hát kösz.
Ahogy nézegettem, az összes bank sokkal jobb ajánlatokat kalkulál erre a hitelösszegre.

A kérdésem; köteles vagyok-e elfogadni egy lényegesen rosszabb ajánlatot a banktól, vagy visszaléphetek anélkül, hogy követelnék rajtam az akciós díjaikat? Illetve ez kimaradt az előbb, az adásvételi szerződésben benne van, hogy x bank folyósítja a hitelt, akkor ezt most újra kell majd íratni? Ha igen, ezért az ügyvéd újra pénzt kérhet?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.15. 15:47

mert mivel én munkahelyet váltottam, nincs élő szerződés.
Ez hülyeség. A vételárral meg természetesen tartozol, örülj, ha nem egyösszegben és késedelmi kamattal.

Ájri # 2014.08.15. 10:14

Tisztelt Jogi Fórum!

2013 októberében felvettem egy műszaki üzlettől kb. 160.000 ft-os áruhitelt. A szerződésben benne volt, hogy havonta milyen összeggel kell törlesztenem, amit a számlámról vonnak le. Mindez idáig engem senki sem keresett fel ez ügyben és a számlámról sem vontak le semmilyen összeget. Voltam bent a banknál akinél a számlám van ott azt az információt kaptam, hogy nincs áruhitelem. Majd a napokban felkeresett egy úr a műszaki áruháztól, hogy adatokat egyeztessen velem. Azóta már munkahelyet váltottam, így az úr azt mondta, hogy újra küldjem el az adataim, mert mivel én munkahelyet váltottam, nincs élő szerződés. Kérdésem, hogy mi történik akkor ha én nem küldöm el az adatokat?

Köszönöm!

ObudaFan # 2014.08.14. 10:22

Rengeteg ilyen banki szerződés van. Más kérdés, hogy állapította már meg bíróság ilyen szerződéses feltétel tisztességtelenségét, tehát ez is esélyes, hogy semmis lehet, de ha nem muszáj, akkor nem kell ezen kardoskodni a bankkal.

juci74 # 2014.08.14. 09:57

Lakás biztosításról írtam és annak mellékletként vagyon biztosításnak kell lenni aminek a bank a kedvezményezettje ...ez a kérdés !! Van vagyonbiztosítás a lakásbiztosításban de eddig senki nem mondta 2007 ota hogy a bankot kell megjelölni..Mikor a banknak levan adva a kötvény !!Most jött a gondolat ..

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.14. 09:53

Ők a vagyonbiztosításról írnak, te meg az életbiztosításról. (Megjegyzem, ha kölcsönfedezeti céllal kötöd, akkor az utóbbinak is a hitelező a jogosultja.)

juci74 # 2014.08.14. 09:39

Tisztelt Jogi Fórum!
2007.03 óta a Raiffeisen Banknál van,svájci frank jelzálog alapú hitelünk,amihez kötni kellet egy lakás biztosítást.A napokban kaptam egy levelet a banktól amiben ez áll: Tisztelt Ügyfelünk! Tájékoztatjuk hogy nyilvántartásunk szerint a Bankunknál fennálló ingatlan jelzálog fedezetű hitelügyletéhez biztosítékul szolgáló ingatlanra vonatkozó biztosítás legfontosabb adatainak pl : vagyon tárgyak aktuális biztosítási értéke aktualizálása vált szükségessé.Felhívjuk figyelmét hogy a zálogszerződésben foglaltak szerint a biztosítékul szolgáló ingatlan ÉRVÉNYES VAGYONBIZTOSÍTÁSSAL kell rendelkezni,amelyben a kölcsönösszeg erejéig a Raiffeisen Bank Zrt.2014.03.14 ig engedményeztetett biztosítás esetén mint KEDVEZMÉNYEZETT,2014.03.15 től megadott hitelbiztosítéki záradék nyilatkozat alapján,mint ZÁLOGJOGOSULT kell hogy szerepeljen...Kérjük keresse fele kötvényével munkatársunkat stb...stb..Szóval létezik ilyen hogy most már nem a családtag hanem a bankot kell megjelölni kedvezményezettnek ?? Várom válaszukat..köszönöm :Judit

ius latratus # 2014.08.12. 18:40

Olyan törvény biztos nem született, amiről itt hablatyolsz.
Igen, fizetned kell továbbra is.
Igen, akár vihetik is az autót, de nem biztos, hogy a bank.

Gimama # 2014.08.12. 18:35

Tisztelt Jogi Fórum!

Svájci frank alapú autó devizahitelem van, a kölcsönszerződésemre vonatkozik a 2014. július 26-ától hatályos törvény, mely szerint a szerződésem semmis, mivel a szerződésben benne van, hogy az árfolyam különbözetet a deviza eladási és vételi ár különbözetéből számítják,a kamatot is egyoldalúan változtatják meg.Kérdésem:kell-e fizetnem augusztustól a részletet és a negyedévente kiküldött árfolyam -és kamatkülönbözetet. Tartozásom egy fillér sincs.A bank elviheti-e még ennek a törvénynek a hatályba lépést követően is az autót, ha 30 napot meghaladó tartozás keletkezik.
Üdvözlettel:Gimama

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.11. 14:56

Felszámolás alatt áll, tehát jogutód nélkül meg fog szűnni. Alig hiszem, hogy hivatalból nyilvántartásba veszik az esetleges hitelezői igényedet.