Banki hitelek


wers # 2013.08.22. 12:28

fel kell venni a bankkal a kapcsolatot, hátha közösen megoldást találnak (pl. csökkenteni a havi törlesztést a futamidő kitolásával)

Sherlock # 2013.08.22. 12:24

Attól még hogy khr listára kerül, nem automatikusan árvereznek és a procedúra is sokáig tart.

mi lenne a megoldás?

Fizetni, ha a gyerekek nevére íratja, akkor az fedezetelvonó ügylet lesz és a bank ugyanúgy kezdeményezheti az árverezést mintha az ő nevén lenne.

Luigi80 # 2013.08.22. 11:47

Érdeklődnék hogy a páromnak van személyi kölcsöne 2-banknál is de sajnos már nem fogja tudni fizetni a jövőhónaptól. Van 1 lakás a nevén és van 2 gyermeke,illetve vagyok én az élettársa de nem vagyúnk egy lakcimen be jelentve. A kérdésem hogy hogy oldja meg a házát a bankoktól még mielőt bár listás lenne és ezáltal árvereznék a házát? A gyerekek nevére irja lakást és magát haszonélvezőnek ha be tesz akkor a gyerekek örökölhetik az adóságát vagy sem vagy egyáltalán mi lenne a megoldás? Köszönöm a választ előre is.

Luigi80 # 2013.08.22. 11:45

Érdeklődnék hogy a páromnak van személyi kölcsöne 2-banknál is de sajnos már nem fogja tudni fizetni a jövőhónaptól. Van 1 lakás a nevén és van 2 gyermeke,illetve vagyok én az élettársa de nem vagyúnk egy lakcimen be jelentve. A kérdésem hogy hogy oldja meg a házát a bankoktól még mielőt bár listás lenne és ezáltal árvereznék a házát? A gyerekek nevére irja lakást és magát haszonélvezőnek ha be tesz akkor a gyerekek örökölhetik az adóságát vagy sem vagy egyáltalán mi lenne a megoldás? Köszönöm a választ előre is.

Dr.Attika # 2013.08.20. 16:09

Az örökség nem olyan mint a fizetés, melyet a pénztárnál fel lehet venni. Visszautasításnak van helye negatívum esetén.

monalisa1 # 2013.08.20. 15:45

p.ani

Bizonyára a hagyatéki tárgyalás valószínűleg még nem volt meg.

Ha az örökség több mint a negatívum akkor a hiteltartozás vállald be és fizesd/rendezd, ha a tartozás több mint az örökség egésze - nem vagy köteles az örökséget felvenni.

----
  • laikus hozzászóló
monalisa1 # 2013.08.20. 15:35

csabi83

Amikor a bankban engedményezted hogy a számládnak társtulajdonosa legyen, valamint nem limiáltad hogy ő mennyi pénzt vehet le a közös számláról havonta, szépen felhalmozott -210 ezer forint tartozást. Mivel az esetleges számlatartozásért egyetemlegesen feleltek, a bank onnan vett le amelyik tulajdonostársnál talált.
A pénzt tőle követelheted.

Bocs de a bank szerződési apróbetűsében mindez le van írva., jó tudom, én sem olvastam el mit is írok alá...

p.ani # 2013.08.20. 14:08

Tisteletem!
Azt szeretném kérdezni hogy édesapám nem rég elhunyt és a providentnél volt egy kölcsöne.Ezt most ki kell fizetni vagy megszűnik.
Köszönöm a választ!

csaba83 # 2013.08.18. 14:38

Jó napot.

Az lenne a kérdésem. Hogy a bankom a náluk vezetet fólyoszámlámrom az én tudomásom és engedéjem nélkül le emelte a rajta találhato öszes pénz cimszoval mivel a számlámnak van társ tulajdonosa és anak a fojoszámlája minuszban van ezért a mi közös bank számlánkrol eszt átrakta hogy igy kitugya egyeliteni ez az öszeg 210-ezer volt és nem hagyot egyetlen egy filért sem? Hogy teheti eszt meg hogy bénz nélkül hagya az embert miböl éljek egy honapon át söt a 2-éves kisfiamnak miböl vegye eni?

Sherlock # 2013.08.09. 13:24

Ha van aki félreérti, akkor félreérthető, a félreérthetőség foka már más kérdés.

wers # 2013.08.09. 12:26

szerintem úgy értette, csak tőle szokatlan módon félreérthetően fogalmazott

groszfater@gmail.com # 2013.08.09. 12:20

, csak más apróbetűvel.
Ha az apróbetű más lett volna az feltűnik,
az apróbetüs rész tartalma volt más...

wers # 2013.08.09. 12:13

miért nem nekem jutott ez eszembe.. ejj

wers # 2013.08.09. 11:57

akkor elég balfék volt a bank, hogy nem ők írták alá először a saját nyomtatványukat

Sherlock # 2013.08.09. 11:51

Megszerkesztette, kinyomtatta újra, csak más apróbetűvel.

wers # 2013.08.09. 11:38

eléggé kamuszaga van

Ehhez személyes találkozóra sem volt szükség, elég volt a postán megkapott szerződést aláírva visszaküldeni a banknak.

Kézzel áthúzta, és helyette odaírt valamit?

groszfater@gmail.com # 2013.08.09. 09:14
Dr.Attika # 2013.08.05. 15:54

Üdvözlettel Sziszi!
Ismerőse a csalás bűncselekményét követte el a leírt történeti tényállás szerint. Tulajdonképpen ilyen esetek miatt "robbant ki " a pénzügyi válság.
Alapeset: Franciaországban 4 gyermekes elvált családanya, 800 EURO-s ( 4 óra, orvosi asszisztens ) kereset mellet 29 banktól 270 ezer EUR kölcsönt vett fel, ugyanazon keresetigazolással multifikálva. Nem sikerült visszafizetni nem meglepő módon.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.05. 14:28

Letiltani nem lehet, mert mentes a végrehajtástól, és egyébként is kellene hozzá ez-az. (Szerződés felmondása, jogerős, végrehajtható döntés, ez meg az.)

Az azonban nem letiltás, ha a számlára érkező utalásokból a bank kiegyenlíti a hiteltartozást, erre a szerződésben minden valószínűség szerint felhatalmaztad őket.

Nem nagyon értem a problémádat. Ha havi 20 ezer forintos részletekben ki tudod egyenlíteni a hiteltartozást, akkor miért nem csinálod? Miért kellene ahhoz a bank hozzájárulása?

Osi23 # 2013.08.05. 12:03

Jó napot!

Nekem van az OTP banknál hitelkártya hitelem amit szeretnék megszüntetni, de nekem nincs jövedelmem, csak a családi pótlék és a Gyes. Hitelt nem tudok felvenni, ezért csak 20.000 ft-val tudnám kifizetni a tartozást. Ha a bank ebbe nem egyezik bele akkor a családtámogatásból is letilthatják a 33%-ot? Vagy akkor hogyan tudnám nekik kifizetni ha nem tehetik meg? Válaszukat és segítségüket előre is köszönöm.

monalisa1 # 2013.08.05. 10:27

Az eltelt 6 év alatt a való életben csak megtapasztaltad, hogy a szerződéskötéskori feltételek közül nem a "jóváírás" jött be - elmultak azok a régi szép időt.

Szilvia0801 # 2013.08.05. 09:44

Rosszul írtam: árfolyam vagy kamat változás miatti jóváírás vagy emelés

Szilvia0801 # 2013.08.05. 09:36

Monalisa1 köszönöm!

A " talányon" van a hangsúly. Erre keresném a választ vajon miért nincs benne.

A levélben amelyet nemrég kaptam ott már szerepel a forintosítás amely: 153,53 Ft/CHF 2007.09.12-én. (szerződéskötés napja)

Ezért meg is kérdeztem a banktól, hogy kamat jóváírás lesz-e? Mert a Merkantilnál volt.
Kijelentették sem jóváírás sem emelés nem lesz, fix törlesztőrészletet fizetek.

Az elmúlt három évben többszöri érdeklődésemre is ugyanezt mondták csak azzal kiegészítve, hogy emelni nem fognak hanem a futamidőt tolják majd ki.

monalisa1 # 2013.08.05. 09:17

http://www.otpbank.hu/…/Arfolyamok/

2007.08.01-én 1 CHF 154 Ft volt.

monalisa1 # 2013.08.05. 08:55

A "valamint" szó helyett a "mert" szó a megfelelő.