diákhitel behajtása apeh által


ius latratus # 2016.08.15. 14:22

off

Nem bírtam ki, hogy ne reagáljak.

En is pontosan ugyan ugy jartam mint az elottem hozzaszolok

Diakhitelt vettem fel, nem fizetes miatt megszunt a szerzodesem.

Elsokent a fizetesem 33 szazaleka kerult levonasra azt kovetoen ...

Nagyon kezsegesek voltak es az gyorsan elbiraltak a keresem,

Azon a napon kuldtek nekem egy ajanlott levelet es a navot pedig”...

Hozzam mar megerkezett a level de az inkasszo nem szunt meg

...„elerni a NAV ugyintozot a leveleken szerepel de nem sikerult.

A kerdesem az lenne, hogy ja 10-en jelezte a DH a Nav fele a megallapodast akkor
”...

hogy le kerul az inkasszo a szamlamrol.

En is hasolokeppen jartam mint tobben itt elodtem egyaltalan nem maradt osszeg a szamlamon es ezert lenne fontos tudnom hogy altalaban mennyi ido amig lezajlik a folyamat.

Nincs -ismétlem-, nincs egyetlen helyes mondat. Diákhitel? Nem, nem érdekel a szak neve, a lényege a mondandómnak, hogy azt sem értem, hogy a középfokú tanulmányoknak hogyan ért a végére a kérdező.

ON

gerbera317 # 2016.08.15. 12:25

Deháthiszen kapott, csak a NAV nem tud még róla.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.08.15. 11:47

:)

Dr.Attika # 2016.08.15. 11:00

Tudomásom szerint a diákhitellel kapcsolatban az a személy, aki nem tudja az elemi megszólítás szabályait, és még a magyar helyesírás szabályait sem ismeri az nem kaphat kedvezményt.

mamamacoka # 2016.05.31. 20:57

nem is tudom, - egy tartozást arra építeni, hogy majd elévül, - nekem meg ez a furcsa ...

végrehajtó1 # 2016.05.31. 19:47

Én a gondot ott látom hogy amikor felvették szó sem volt arról hogy kvázi sosem évülhet el.
Ebbe a szerződésbe nyúlt bele a nemzeti együtt működés rendszere.

Ezzel a logikával az adótartozásba is belelehetne nyúlni ...

mamamacoka # 2016.05.31. 15:45

DarthLord, - tudom, hogy nem kioktatást vársz, de azért ilyenek a válaszok, mert nagyon nehéz az "eső után köpönyeg" - helyzetben tanácsot adni, és a te helyzeted ilyen sajnos;

a DH-t nem szabad felvenni, és ha valaki felvette, minimum olyan opciókkal kell elkezdenie a törlesztést, ahogy ő kapta, de legjobb, ha még annál is magasabb törlesztést vállal be, hogy elfogyjon, különben csak növekszik, ez egy hitelcsapda, a minimális 6500 ft, csak arra jó, hogy jelzed vele a törlesztési szándékod, - legalább 30, vagy 40 ezres törlesztés kell;

az autóhiteled is bizony szintén ilyen, ha ezt a szüleidtől "kaptad" az bizony elég baj, - mit lehet tanácsolni?

90 ezer fizuból az életben nem fizetem vissza.:?” - sajnos ez valószínű, - elég későn ébredtél rá, - ne haragudj, valakinek ezt már meg kellett írnia, ha te és a szüleid nem gondoltátok át előre, hogy ki és miből fog törleszteni...

Tudod az adósságspirállal az a baj, hogy az ember nagyon is sajnálja azokat, akik belekerültek, nem is értem, hogy , hogyan lehetett így elindulni a nagybetűs ÉLET-be, de az tény, hogy az adósok egy része azt hiszi, hogy ezt az államnak kellene megoldania az adófizetők pénzéből, de miért ? hát nem természetes, ha te használtad fel a hitelt, húztad a hasznát, akkor a hátrányaival, jelen esetben a vagyonod értékével is te felelsz érte ?

végrehajtó1 # 2016.05.31. 12:10

Van egy kocsi hitelem is amit kb másfél éve mondtak fel azt mikor kezdik végrehajtani

Ezo tv-n nagyon jó jósok vannak , őket hívd fel.500ft/perc

elárverezhetik a cégem tulajdon részét

Persze .De mi ezzel a gond?
Viszel egy stómant aki megveszi .

ius latratus # 2016.05.31. 12:06

Akár.

DarthLord # 2016.05.31. 12:01

Van egy kocsi hitelem is amit kb másfél éve mondtak fel azt mikor kezdik végrehajtani eddig húztam mert állandó leveleket irtam a banknak ott meg a 4 milliós autóm már 8 éve van nálam újnan vették anyámék a nevemre most meg 4.éf fél milla ki van fizetve és követelnek 5 milliót .
az a kérdésem hogy ha végrehajtás alá kerül eböl kifolyólag is elárverezhetik a cégem tulajdon részét ?

DarthLord # 2016.05.31. 11:56

Ezzel azt akarod mondani, hogy havi minimum 25 ezreket kéne vagy 30 40 et hogy a kamatot túl fizessem akkor ezek szerint amiket eddig fizetem elvetettem lófaszt nem ért mivel a kapat több volt éves szinten, de akkor mi a francnak kértek 6500 ft ott kezdésnek 90 ezer fizuból az életben nem fizetem vissza.:?

végrehajtó1 # 2016.05.31. 11:26

A kérdésem az lenne ha most abban hagynám a dh fizetését mennyi időn belül kezdenék meg a végrehajtást

Az még odébb van.
Elöször kapsz több levelet hogy nem fizetted.Majd írásban felmondják a szerződést.
Utána tájékoztatnak hogy bekerülsz a khr-be és átadják behajtásra.
minimum fél év ...

Sherlock # 2016.05.31. 11:08

Nem, azt nem. De az uzletreszt lefoglalhatjak es elarverezhetik. 10 000 Ft meg lof*sz (ha kevesebb a befizetes, mint a kamat, akkor soha nem fogy el a kolcson).

DarthLord # 2016.05.31. 10:08

Sziasztok!

A kérdésem az lenne ha most abban hagynám a dh fizetését mennyi időn belül kezdenék meg a végrehajtást. munka helyem fizetésem van de van egy egyszemélyes Kft.-m is esetleg annak a számláját is inkasszózhatják ? Már 4 éve fizetem havi 10000 Ft al 2.170000Ft al kezdtem most már 2400000Ft a tartozásom .

ius latratus # 2016.05.09. 12:12

Érdeklődnék, hogy DiákHitel 1-em van behajtásom, a fennmaradás összege 1,389M Ft.

Mondd, hogy nem bölcsész vagy...

Ha ennek egy eredeti/másolt példányát csatolom a levelemhez, az mennyiben ad esélyt arra, hogy egy relatíve kedvező konstrukciót kapjak? Vagyis, hogy erre hivatkozhatok-e, mint enyhítő körülmény?

Relatíve kedvező konstrukció? Azt mi innen nem tudjuk, az biztos, hogy mérlegel(het)ik az eléjük tárt összes körülményt, s majd döntenek. Milyen "enyhítő körülmény"? Ejjh.., a szavak, meg a jelentésük, meg egyáltalán: a közlés szándéka, de mindegy is.

Továbbbá hogy a bejelentett lakcímemtől közel 260 km-re dolgozom...?
Köszönöm szépen a segítséget, ha valaki tud informálni. :)

Ez lesz a csúcs-érved, ezt ne hagyd ki!
Összegezve: ha képes vagy megfogalmazni egy olyan kérelmet, amelyben leírod, hogy a körülményeidre, meg a 260 km-es távolságra (mint megdönthetetlen fő-fő érv) tekintettel legyenek szívesek ennyi összegre (plusz kamat stb.), ilyen és ilyen mértékű, részletekben történő teljesítést engedélyezni, akkor valószínűleg engedélyezik.
Ha meg nem, akkor majd a NAV-hoz kerül. Ott meg majd kezded elölről.
Addig azért gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni!

pappg88 # 2016.05.08. 13:56

Szép napot!
Érdeklődnék, hogy DiákHitel 1-em van behajtásom, a fennmaradás összege 1,389M Ft.
A részletfizetésről írtak, hogy a tartozás egy részének kiegyenlítése mellett, kérelmet kell beadni.
Jelenleg 2 órás munkaviszonyom van, aminek a bérjegyzéke ugyebár nem túl magas összegről szól.
Ha ennek egy eredeti/másolt példányát csatolom a levelemhez, az mennyiben ad esélyt arra, hogy egy relatíve kedvező konstrukciót kapjak? Vagyis, hogy erre hivatkozhatok-e, mint enyhítő körülmény? Továbbbá hogy a bejelentett lakcímemtől közel 260 km-re dolgozom...?
Köszönöm szépen a segítséget, ha valaki tud informálni. :)

végrehajtó1 # 2016.02.22. 06:23

Az adótartozásod elfog évülni.

Nincs börtön ezért:)

Peacemaker # 2016.02.22. 04:23

Tisztelt Forum!

Nekem is van sajnos DH tartozásom amit fizettem is rendesen, persze az összeg szinte semmit sem csökkent.
Egy pár éve már nem tudom fizetni, jövedelmem nincs, se ingatlanom vagy ingóságom, Édesapámmal és 4 testvéremmel lakom édesapám lakásában.
Van egy adóbevallás elmulasztása miatti tartozásom (külföldön tartózkodtam nem is tudtam róla, saját hibám mindegy) 200 ezer ft büntetés. Voltak kint az APEH-tól tavaly, lepapirozták de látták, hogy nincs semmim. Nagyon rendesek voltak, elmentek de azt mondták 1 év és jönnek megint. Már eltelt az 1 év de nem jöttek még.
Jött egy papír nem olyan régen a DH-től hogy "adóigazgatási végrehajtási eljárás keretében, illetve bírósági követelés-érvényesítésével folytatódik".
Ilyenkor összevonják az adótartozással (lehet ez hülyeség)? Mivel úgy tudom, hogy nem évül el a DH (utánaolvastam) van esély börtönre?
Levonni és lefoglalni ugye nincs mit.

Köszönöm szépen.

végrehajtó1 # 2016.02.10. 18:53

Mert kevés a letiltás összege.Próbálnak ingóságot foglalni.
Ha az ingatlan nem a tied akkor nem vonják vh alá. Ugyan ez az ingóságokkal is.

ha van ingatlan a neveden azt lefoglalják majd .

Én csak azt nehezményezem hogy a fidesz vezérünk első intézkedéseinek egyike az volt hogy a diákhitelt a polgárjog hatálya alá vonta.
Ugyanis addig addig míg ezt meg nem tette cc. 5 év után elévült.Most pedig ha 5 éven belül vh cselekmény történik akkor gyakorlatilag nem évül el soha.

Ennyit a jogállamról.:(
Ami 2010 óta nincs....

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.10. 18:49

Semmi nem tiltja, hogy egyszerre több végrehajtási cselekményt alkalmazzanak.

Korcsolya0716 # 2016.02.10. 18:16

Tiltják. igaz.
De akkor miért akarnak végrehajtani?
Lehet. és mit lehet tenni?
Az ingatlan nem az enyém, semmim sincs itt.
Van a nevemen ingatlande nem az ahol lakom. Nem értem

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.10. 17:59

Nem fizeted. Tiltják.

Korcsolya0716 # 2016.02.10. 17:49

Következő kérdésben kérnék segítséget!
Diákhitel tartozásomat nem tudtam fizetni. Ezért inmár majnem két éve 2014 tavaszától a munkabéremből vonják. Mai napon meglapődve tapasztaltam egy kézbesített levelében hogy az otthonomban megkiséreltek végrehajtást kezdeményezni. Nem értem mert minden hónapban vonják a fizetésemből. Az ingatlan nem az én tuljadonom melyben lakom.
Ha fizetem akkor miért akarnak végrehajtani?

JoghallgatóMiskolc # 2014.11.16. 21:29

Grave7: ott a pont. Első mondatod kifejezetten gonosz poén, de tetszik. :D

Amúgy: :(.

Grave7 # 2014.11.12. 20:38

@asenath: "rájuk terhelték az egészet" - mivel még életben vagy, ilyet biztos nem tett a NAV.
Valószínűleg kimentek a bejelentett lakcímedre, megnézni hogy van-e vagyonod ott. Erről készült egy jegyzőkönyv is, aminek egy példányát vagy otthagyták szüleidnél, vagy postán megküldik erre a címre.
Ezen dokumentum tartalmának pontos (nem "beolvasom a telefonba") ismerete nélkül nem tud senki segíteni. Az eljáró (valószínűleg a bejelentett lakcímed szerint illetékes) Adóhatóságon kérhetsz másolatot is erről a dokumentumról.

Feltételezés: ha szüleid a helyszíni eljárás során olyasmit mondtak az adósvégrehajtóknak, hogy "ez a gyerek szobája és ezek az ő cuccai" akkor valószínűleg azokat az ingóságokat lefoglalta a végrehajtó - talán ezt jelentheti a "rájuk terhetlék az egészet".

Egyébként ius latratusnak igaza van: botrány, hogy a mai fiatalok mennyire nincsenek képben :D