diákhitel behajtása apeh által


Hatvalami # 2017.09.11. 21:52

Nem tudom, hogy az alábbi kommentelő még hasznalja-e a fórumot, de akkor is szeretnék reagálni a gondolatára

"marcika# Jelentem! 2011.09.18. 09:37
...én csak egy gondolatot tennék hozzá:
Annak idején felvette a diákhitelt és talán még ingyen is tanult. Ergo elvárja a társadalomtól, hogy még most is fizesse a hitelét? Mit gondol kivel fogják kifizettetni az ilyen ingyenélők húzásait?
A mostani diákokkal. Remélem büszkék magukra!"

Kedves marcika, én anno 300ezer Ftot vettem fel a következő feltételekkel:

  • Fix kamat (mar nem emlekszem pontosan de alacsony volt)
  • azt mondták, akkor kezdek törleszteni, ha egy bizonyos összeget elér a fizetésem.

Ezzel ellentétben a kamat össze vissza változik és amikor kijártam az egyetemet azt mondták azonnal el kell kezdeni törleszteni (4honap, az mi?)
Hát képzelje én nem ezekre a feltételekre szerződtem és arra se, hogy 2 milliót fizessek 300 ezres kölcsönért vissza.
Ezek azt merik állítani, hogy jót akarnak a diákoknak? Vagy bárkinek? Hol jó ez a tatsadalomnak vagy a mai diákoknak?
Ha ilyen feltételeket akartam volna mentem volna a Providenthez. Ők legalább őszinték arról, amit árulnak!
Én azért nem fizettem eddig egy fillért sem mert ez egy szemét banda és épp az ilyen tesz rosszat az országnak az én véleményem szerint.

nonolet # 2017.06.12. 13:40
nonolet # 2017.06.12. 13:37

"A diákhitelről szóló kormányrendelet szerint
a hallgatói hitelszerződés alapján fennálló tartozás törlesztésére és behajtására az Art. rendelkezései irányadóak

azzal, hogy

a végrehajtáshoz való jog
a végrehajtandó követeléssel együtt évül el.

Az általános adójogi szabályoktól eltérően
nem különül el tehát a követelés elévülésének,
illetve a végrehajtáshoz való jog elévülésének időpontja.

A végrehajtáshoz való jogot bármely végrehajtási cselekmény (fizetési felszólítás, foglalás stb.) megszakítja."

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.12. 10:37

Konkrétan a diákhitelt nem tudom, de az adók módjára behajtható tartozások elévülése is adók módjára történik. Az meg azt jelenti, hogy nem lehet megszakítani.

nonolet # 2017.06.12. 06:09

Nem évül el.

Életed végéig követni fog a végrehajtó :-(
És amint lesz egy kis jövedelmed
vagy vagyonod abból végrehajt.

Szóval vissza fogod fizetni.

Kezdj el dolgozni a megoldáson...
Szerezz jövedelmet, illetve törlessz.

  • *-

HA MÁR elmaradásban vagy akkor a központtal tárgyalj.
Arról, hogy miként fogod törleszteni.

100senga # 2017.06.07. 05:42

Kedves Aureliusz! Kérj részletfizetést a DHK-tól. Ha már a NAV-tól kaptál levelet, vedd fel az ottani ügyintézővel a kapcsolatot, kérj időpontot tőle, beszéld át vele a lehetőségeidet. Nyilván, ha azt mondod, hogy 0 Ft tudok törleszteni, akkor ő sem tud segíteni. De én pl. már a részletfizetési kérelem elbírálása alatt kommunikáltam a NAV ügyintézővel és átbeszéltem vele, hogy amennyiben nem kapnám meg a részletet, milyen lehetőségeim vannak. Így nem villámcsapás szerűen érnek a dolgok, hanem tudod, hogy mire számíts. Mindenki kerülhet olyan élethelyzetbe, amire a legmerészebb álmaiban sem gondolt volna. Egy segítség van. KOMMUNIKÁCIÓ.
Mindenhol emberek dolgoznak, még ha kötik is őket a jogszabályok.

Aureliusz # 2017.05.22. 17:10

Tisztelt Jogi Segítségnyújtók.

A diákhitel 2,5 millió fr-ot követel rajtam, amit nem áll módomban befizetni. Ez esetben a NAV kitehet a KATA-ból vagy sem?

Köszönöm, üdvözlettel!

elevent # 2017.03.28. 15:31

Kedves Jogi Fórumozók!

Sajnos az én ügyem is végrehajtásra került - bár jóideig törlesztettem a minimumot meghaladóan is. Nem akarom magyarázni, hogyan kerültem ebbe a helyzetbe, lényeg: szeretnék mihamarabb megszabadulni ettől a tehertől.

A KHR az alábbi adatokat tartja nyilván:
Szerződés összege: 835 000 HUF
Tőketartozás: 1 667 126 HUF
Törlesztés összege: 2 138 144 HUF
Fennálló mulasztás összeg: 2 353 871 HUF

Kérdéseim:

  • van-e mód arra, hogy a tőketartozáshoz közeli egyösszegű befizetést eszközölve rendezhessem, és ehhez milyen lépéseket kell tennem, illetve
  • van-e valakinek olyan tapasztalata, hogy ehhez esetleg részben normális (véghatáridővel rendelkező) kölcsönt milyen pénzintézettől lehet igényelni?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Vadsuhanc # 2017.03.14. 17:11

hanem mindig volt valami a fontosabb és elhanyagoltam nem foglalkoztam az ügyemmel.

Nadika akármennyire megérthető a gyermekre való hivatkozásod olvasd el kérlek a fenti idézetet ami tőled származik.

A gyermekeddel is így lesz ? Tudom most azt írod majd bunkó vagyok, de felelőség volt a tartozás is ( nem egy-két hónapos ) és a gyermek is az lesz. ( több éves.)

Nadika # 2017.03.14. 12:38

Két gyermekes anya vagyok 2 éve gyesen vagyok, és most jött ki a NAV tól egy végzés hogy a diákhitelem végrehajtási osztályhoz került. Holott egy éve nem kaptam tőlük semmilyen levelet, én meg nem foglalkoztam vele. Most az van hogy március végén kijönnek a végrehajtók és tartózkodjak itthon plus fizessek 5000 forintot végrehajtási dijat.
Nem azért nem fizettem a diákhitel vissza mert nem akartam. hanem mindig volt valami a fontosabb és elhanyagoltam nem foglalkoztam az ügyemmel.
És az a valami fontos a gyermekeim és az egyik aki 600 grammal született és a kórházban végig benn voltam vele majd ilyen olyan fejlesztés hogy megerősödjön...
Szóval az lenne a kérdésem hogy mit tudok tenni hogy ne legyen végrehajtás? Kihez forduljak levelet irjak, vagy párom meghatalmazva elfogadják a navnál??Szeretném vissza törleszteni a diákhitelt. Személyesen bemenni a navhoz nem tudok 60 km re van és van egy két hetes kisbabám.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.08. 15:30

(És nem is hitel, hanem kölcsön.)

Gondmano # 2017.03.08. 12:13

Tisztelt Jogi Fórum,

Diákhitel tartozás miatt a NAV lefoglalhat-e külföldön, hitelre vásárolt autót? Tehát az autó elméletileg a bank tulajdona amíg a hitel nincs kifizetve, de a Forgalmi engedélyen a vásárló neve áll.

A választ előre is köszönöm.

Orphelan # 2016.12.31. 10:57

Köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.12.31. 10:28

Nagyjából jól tudod. (De a levonást ne keverd az inkasszóval, a kettő megy egyszerre is.)

Orphelan # 2016.12.31. 09:39

Tisztelt Jogi Forum!

2 külön helyre van tartozásom (otp és diákhitel).
Az lenne a kérdésem, hogy hány százalékot vonhatnak le külön-külön és összesítve a nettó 120 ezer forintos fizetésemből?

Én úgy tudom, hogy egy helyről csak 33%-ot de több helyről maximum 50%-ot.

Köszönöm a segítséget!

feherfules # 2016.11.09. 10:04

Köszönöm a válaszokat! A munkáltatóm nem jelentett be, egyéni vállalkozó vagyok, utalásos számlát tudok kiadni, készpénzeset nem. Megérkezett az átutalás okt. elején, másnap a teljes összeget levették: se ételt, se gyógyszert (cukor- és pajzsmirigybeteg vagyok), se bérletet nem tudtam venni. Nem tudok munkába járni és lassan a kimenő hívásaimat is korlátozzák, mert nem fizettem be a számlámat októberben. Amint ez bekövetkezik, elveszítem a munkámat. Úgy néz ki, 30 ezer forinton fog elúszni minden, ha pedig felgyülemlik adótartozásom, még a nav is jól megbüntet.

Beszéltem a navval, ők azt mondták, hogy a DK-nál intézkedjek. Ott meg ugye a régi mantra: fizetési szándék jelzése nélkül elutasítják a kérelmemet. Minden segítséget köszönök.

végrehajtó1 # 2016.11.04. 16:45

feherfules

A nav csak végrehajt. Írj egy tértis levelet a navnak hogy a diákhiteledre részletet kérsz.
Ehhez nem kell semmit sem befizetned. A nav a kérelmedet elküldi a diákhitelközpontnak.
Ők döntenek.
Ha megkapod akkor az 'inkasso' lekerül a számládról.
Ha nem akkor kérd a munkáltatód , hogy egy másik nem a neveden lévő számlára utalja át a fizut.
Ehhez csak a számlaszámot kell megadnod.

runningman # 2016.11.04. 04:37

Kérd kp-ben a fizut. Ha nem adják, akkor indokold meg miért kéred, hogy ez a helyzet ahhoz vezet majd, hogy elveszíted a munkahelyed. Ha ez sem érdekli őket akkor lehet, hogy érdemes otthagyni őket és keresni megértőbb munkáltatót.

Mondjuk az is megér egy misét, hogyan bizonyítsd fizetési szándékod, ha a diákhitel mindent levesz de nem minősíti olyan befizetésnek ami alapján részletfizetést kérhetnél...

feherfules # 2016.11.02. 14:51

Befizetném, a kért 30 ezer forint szerintem is méltányos az elbíráláshoz. De inkasszó van a számlámon, ha kapok is utalást, azt azonnal leveszik, ami ugye nem számít befizetésnek. Van ebben a helyzetben bármilyen megoldás? Köszönöm a választ!

gerbera317 # 2016.11.01. 16:30

Ha nem fizeted meg a tartozásod egy részét, akkor nem kérhetsz részletfizetést. A NAV meg olyan, hogy ha egyszer rákönyököl egy pozitív egyenleges számlára, akkor az a könyök ott is marad.

feherfules # 2016.11.01. 13:30

Üdvözlöm a Kedves Fórumozókat! Segítséget szeretnék kérni: októberben került inkasszó a számlámra Diákhitel tartazás miatt, a kötelesrészt nem látom az e-bankomban. Voltam bent a központban, nagyon kedvesek voltak és azt mondták, hogy a részletfizetés elbírálásához be kell fizetnem 30 ezer forintot a fizetési szándék bizonyításaként. Ezt szívesen megtenném, de jelenleg mínusz félmillió forint van a számlámon és sajnos még egy ilyen viszonylag kis összeget sem tudok kölcsönkérni senkitől sem. Apellálhatok arra, hogy 35 nap elteltével leszedik az inkasszót, addigra pont kapok fizetést és be tudom fizetni a kért 30 ezer forintot vagy az inkasszó egy az folytonos dolog és a fizetésemet ismét egy az egyben leszedik? Sajnos olyan helyzetbe kerültem, hogy ha az inkasszó marad, elveszítem a munkámat, mert nem tudok bejutni a munkahelyemre. Előre is köszönöm a segítséget!

gerbera317 # 2016.09.29. 13:30

A 33 százalék az 33 százalék. Ez kevesebb a Vht. 62. § (1) szerinti mentességi szabályának, több pedig a 63. § kiterjesztő szabályának alkalmazásával lehet. Tehát, ha nagyon ki akarjuk számolni, kevesebb mint 33% akkor lehet, ha a nettó fizetés nem éri el a 42.750 Ft-ot. 33%-nál több pedig akkor lehet, ha a nettó fizetés meghaladja a 212.646 Ft-ot. E két érték között pedig megmarad 33 százaléknak.

ius latratus # 2016.09.29. 13:23

Marad a 33%.

Blessed Girl # 2016.09.29. 13:09

Tisztelt Ugyved Ur!

A diakhitel tartozásom miatt A NAV a fizetésem 33%-at vonta. Az lenne a kérdésem, hogy ha minimalber feletti lesz a jövedelmem, akkor ugyanúgy csak a 33%-ot vonhatják le a fizetésemből, vagy azt megemelhetik akár 50&-ra is?

(Elnézést Az ekezet nélküli írás miatt!)

Előre is köszönöm válaszát!

Tisztelettel
Blessed Girl

bogarock # 2016.09.05. 08:36

Sziasztok!

Van valakinek arról infója, hogy NAV-nak végrehajtásra már átadott bedőlt diákhitelt lehet a Központnak is közvetlenül kifizetni egy összegben, vagy ilyenkor már csak a NAV-on keresztül? Ha besétál ügyfél a Diákhitel Központba, hogy kifizetné, a Központ csupán annyit jelez a NAVnak, hogy megszűnt a követelés,a NAV meg törli azt, vagy egyéb adatokat is továbbít neki?