Teljesítési igazolás külföldi projekt esetén


Rexor # 2015.09.18. 16:16

Ki kell venni a számlát a könyvelésből? Hát ehhez már mágusnak kell lenni :)

wers # 2015.09.18. 15:45

hajj, most gondolom újra, külföldi teljesítésnél hogy van áfa? (már majdnem megettem a málnát, fáradt lennék? ... igen)

wers # 2015.09.18. 15:23

jajj, ez nem áfa kérdés első sorban (egyébként, ha ki kell venni a számlát a könyvelésből, akkor igen.)

Az a kérdés, jogos-e a számla, vagy nem. De a teljesítés több ezer kilométerről is igazolható.

Hogy segítettünk-e a kérdezőnek, fogalmam sincs, de homályos a kérdése.

Rexor # 2015.09.18. 14:55

És mi történik, ha nincs teljesítési igazolás? Visszafizetik az áfát? :)

wers # 2015.09.18. 14:53

ott is érdekelheti, az, hogy nem erre hegyezik magukat, még érdekli őket, még tervezési tanácsadásnál is láttam ilyen ellenőrzést.

Rexor # 2015.09.18. 14:41

Annyit akartam mondani, hogy a szolgáltatásnyújtó oldaláról a NAV-ot nagyon nem érdekli hogy van e teljesítési igazolás vagy nincs,maximum annyi, hogy megfizette e az áfát vagy nem. A befogadó oldalon már érdekes lehet, de ha ez külföldi társaság, akkor már nem a NAV hatásköre hogy ezt nézze.

wers # 2015.09.18. 14:39

Rexor, nem derül ki, miről van szó, de ha leszerződtek akármire is, valahogy arról is meg kellett egyezni, hogyan, mi alapján történik a munkaért járó összeg átutalása.
De mindegy, hogy országon belül, vagy kívül, és az is, hogy szolgáltatás-e.

Rexor # 2015.09.18. 14:34

Wers: szolgáltatásnyújtásról van szó.

wers # 2015.09.18. 14:32

pl. hogy lássa, nem fiktí-e a számla, összhangban van-e a szerződéssel (többek között építőiparban harapnak rá). Sokféleképpen lehet a teljesítést igazolni, az egyszerű pénztári blokktól kezdve. De sok esetben külön írni kell rója egy jegyzőkönyvet. Na persze nem csak a navnak kellhet (egyébként nem kell nekik örökre, csak látni akarják a számla mögött), azért a pénzügy is kíváncsi lehet, kifizethető-e a számla. De ez lehet az alapja a későbbi garanciális - szavatossági igényeknek is.

De Béla, ezt te komolyan kérdezted?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.18. 14:16

A navnak minek a teljesítési igazolás?

hubidubi # 2015.09.18. 14:05

Hello

Pontosítok.
Az adóalany külföldi.
A teljesítési igazolás tudtommal a NAV felé szükséges. Belföldi ügyfelek esetén minden esetben a számla mögé szoktam tenni egy teljesítési igazolást is.

wers # 2015.09.18. 12:54

de szerintem nem attól függ, hogy külföldi-e

wers # 2015.09.18. 12:20

nav

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.18. 10:40

szükség van teljesítési igazolásra?
Kinek? Mihez?

Rexor # 2015.09.18. 06:37

Mit értesz külföldi munkavégzés alatt? Ki a megrendelő (külföldi vagy magyar adóalany)?

hubidubi # 2015.09.17. 06:52

Hello

Külföldre történő folymatos céges munkavégzés esetén szükség van teljesítési igazolásra? E tekintetben van különbség aközött, hogy egy konkrét adott munka kerül elvégzésre vagy folyamatosan munkaórák értékesítése történik?

Távoli ügyfél esetén hogyan lehet megvalósítani formálisan az igazolást? A munkavégzéshez tartozó többi irat jellemzően elekronikusan van továbbítva. Hogyan lehet egy pdf, doc fájlt cégszerűen aláírni igazolásra? Nem nagyon látom reálisan a kinyomtatott, aláírt, majd visszaszkennelt dokumentumok kezelését.

A válaszokat előre is köszönöm.