Előrehozott öregségi nyugdíj


szafika # 2012.11.02. 09:55

Rainer , idén 60 ? 52-es ? Pontosan mikor született ?

sitimaci # 2012.11.02. 05:59
Szia fagyongy!-
  • Örülök hogy megtaláltad és remélem,hogy számodra kedvező lesz!---Nem tudtam biztosra,de most is úgy emlékszem,hogy az MSZP.a Horn kormány idején döntött úgy,hogy 2013-tól/!!!/ megváltoztatja a számítási módot!Ezt a jó múltkor a Fidesz eltörölte!Amúgy sokan az MSZP.-nek köszönhetik,hogy nem tudtak kettő-három évvel ezelőtt nyugdíjba menni,mert ők növelték meg a nyugdíjkorhatárt és alakította át azt,hogy ki mikor mehet el 37-40 éves munkaviszonnyal,illetve már csak 42-vel!Az MSZP.idején volt az,hogy állandóan eltolódott a nyugdíjazásunk!Így sok embernek rákellet húzni még egy pár évet!És kitudja azt,hogy mi jött volna még!!!Most meg már minden át lett alakítva "rendesen"!!!Ezzel nem a FIDESZ.-t védem,csak tényként közlöm!---Ámbár nagyon sok Nő akik eltudtak menni és ezután is elmehetnek, a 40-éves nyugdíjba,/amit ugye ők vezettek be/örülnek és hálásak érte!!!Sokunknak szerencsénk volt,még annak ellenére is,hogy megvolt a 42-43 éves munkaviszonyunk!Mert mindenhez kel a szerencse is!!!!---Szia.Üdv.
LUDANYI52 # 2012.11.01. 14:01

Nagyon szépen köszönöm a segítséget...Remélem sikerül..
Ígérem beszámolok a fejleményekről...
Addig is köszönöm..


Ludányi J.

fagyongy55 # 2012.11.01. 11:54

Szafika köszönöm megtaláltam az alábbi linken táblázatban amire tegnap nem találtam rá bénáztam!!!!
http://www.tbellatasok.abbcenter.com/?…

Rainer # 2012.11.01. 11:11

Üdvözlök mindenkit!

Szeretnék némi segítséget kérni.
Édesapám 60 éves és decemberben megszűnik a munkahelye. Ezzel a korral nagyon kicsi az esélye annak, hogy bárhova is felvegyék dolgozni. Utolsó számolásoknál 42,5 év munkaviszonya van. El tud-e menni ennyi munkaviszonnyal nyugdíjba, ha beadnánk a nyugdíjazási kérvényt?
Előre is hálásan köszönöm a válaszokat!

Ádám

szafika # 2012.10.31. 15:36

Fagyöngy , remélem sikerül ! Végül azt el is felejtettem írni, h a nyd számításnál mindent beleszámolnak , a férjemnek is benne volt a szakmunkássuli , a katonaság + amit a 7-ik , 8-ik osztály után a nyári szünetbe dolgozott , még azt is beleszámolták neki ./ Ha sikerül neki , miért ne sikerülne ?! az egy fiatalnak talán lehetőség egy munkahelynek !
Remélem , marad a számítás , eddig mindenhol azt olvastam , h marad . Mondjuk , elég nagy piszokság lenne , ha egy hosszú szolgálati idővel nyd-ba menő emberke , kevesebbet kapna nyd-at , mint aki dolgozott 10-20 évet , de már 20-30 éve az évenkénti emelésekkel többet kapna .

fagyongy55 # 2012.10.31. 15:15

Szafika ismerősömnek segítségre van szüksége de én nem vagyok elég türelmes a törlések, visszavonások bogarászásában. kérdésem marad a nyugdíjszámítás2013. ban úgyan úgy mint 2012 ben pl 40 év 80%. mert ha nem akkor lemond a felmentési időről , és még az idén elmegy.

szafika # 2012.10.31. 06:43

Fagyöngy , írtam neki egy e-mail-t , mert nemsoká lesz 60 , és ha szerencséje van a főnökséggel , az egy fiatalnak munkahelyet jelenthetne !

fagyongy55 # 2012.10.30. 15:54

Ludanyi52 menj át a korhatár előtti topikba és jó alaposan olvass vissza.igazából nincs veszve a dolog ha a főnököd is akarja és EMBERBŐL van. Meglehet oldani visszapapírozással.De csak az idén van rá lehetőséged, egyébként meg 62,5 év

fagyongy55 # 2012.10.30. 15:49

Bocs ha félreérthetően írtam a meghunyászkodást én nem rossz indulatból inkább reménykeltőnek, nem akarta megsérteni senkit.Ami a főnők urat illeti direkt kis betű és nem tűr nyomdafestéket a véleményem róla mint emberről.

zsana80 # 2012.10.29. 18:04

Tisztelt Fórumozók!

Először is köszönöm mindenkinek,aki hozzászólt a levelemhez.Úgy látom,nem vagyok egyedül e problémával.
Anyukámtól amit többet meg tudtam,az az,hogy voltak benn a nyugdíjnál,meg van minden papír a korkedvezményes nyugdíjhoz.Mivel veszélyes munkakörben dolgozik,így ennyi év után meg is járna neki.Kaptak egy papírt ott,amit eljuttattak a főnökének,hogy töltse ki.A helyzet az,hogy a tavalyi dátummal kéne,és azt,hogy ez évben foglalkoztatja.Így decembertől elmehetne nyugdíjba.Mivel maszek cégről van szó,úgy érzem,lehetetlen lesz,hogy aláírja.Ha felmond,megszűnik ,mert nem ebben a munkakörben lesz.És kérdem én,lebénulva,56 évesen hova fog kelleni???És ami a meghunyászkodásról szól,hogy elérjünk valamit,azon is túl vagyunk.:( Anyukám egy szép és kérő levelet írt neki,hogy legyen tekintettel arra is,hogy 3 hónapja agyvérzést kapott és le van bénulva,engedje,hogy nyugdíjba mehessen...stb.szóval ez sem hatotta meg.
Írjatok kérlek ötleteket,mert bármire hajlandó vagyok,hogy apukámnak segítsek.
Köszönöm mindenkinek.

LUDANYI52 # 2012.10.28. 13:54

Tisztelt Fórum...
1952.11.18-án születtem szakmunkás képző /MTH/ ban tanultam azóta folyamatos munkaviszony ban dolgozok..
Kérdésem..van-e valamilyen lehetőségem arra , hogy ha betöltöm a 60 évet elmenjek nyugdíj vagy valamilyen ellátásba...Ha nincs lehetőségem kérek segítséget, hogy erre mikortól volna lehetőségem..Jelenleg egy hűtőház dolgozója vagyok ahol 1982.márc.30. tól dolgozom mint TMK-lakatos..karbantartó..
Segítő válaszukat előre is köszönöm....
Tisztelettel. LUDÁNYI52


Ludányi J.

szafika # 2012.10.27. 02:48

Ribbed , sajnos nem mehet , eltörölték 2012. jan. 1-től , itt-ott lehet olvasni róla , h talán változtatnak rajta , de pillanatnyilag csak 63 évesen tudnak az 53-as pasik nyd-ba menni . Az utolsó korosztály az 52-es , nekik se mindnek sikerült , csak ha 2011 dec 31-ig megállapodást kötött a munkáltatójával az idei évi nyd-ba menetelről.

Ribbed # 2012.10.26. 15:24

Tisztelt Fórumozók!

Előrehozott nyugdíj ügyében szeretnék önöktől felvilágosítást kérni. Több helyen próbáltam utánaolvasni, de szinte mindenhol mást írt, és nem tudom mi az aktuális. Édesapám 1953 októberi születésű, 44 éve dolgozik ugyanazon a munkahelyen, a sorkatonaságot leszámítva. Kérdésem az lenne, hogy mikor mehetne csökkentett mértékű, és mikor teljes korkedvezményes/előrehozott nyugdíjba?

fagyongy55 # 2012.10.20. 12:53

Alanna ha az Édesapád helyébe lennék én akár a Te segítségeddel csak nekifutnék még egyszer a kérdésnek a munkáltatóval.Aki nem próbálkozik , meghunyászkodik/ bocs ez általánosság nem sértés/ az nem is nyer.Még most sem késő a papír nem szégyenlős.

fagyongy55 # 2012.10.20. 12:49

Jocó 51 nosza kérjél szolgálati idő elismerést az onyf oldalán megtalálod a nyomtatvány ,és útánna kérheted a nyugdíjat akkor már gyorsabban megy,van mire hivatkozni.

sitimaci # 2012.10.19. 16:01
    • Kedves alanna!---Tisztelem,hogy ilyen jól látod a dolgokat,nagyon becsületre méltó dolog!Sajnos sokan felelőtlenek a saját sorsuk iránt!Hogy lustaság,vagy nemtörődömség,én nem akarom véleményezni!Ha magunk nem segítünk magunkon,nem intézzük ügyeinket,nem járunk utána bizonyos dolgoknak,akkor akárki megtévesztésének,vagy nemtudásának áldozatául válhatunk!!!---Én mindennek megpróbáltam utána járni,sokszor már,nagyon fárasztó volt,de tudtam azt,hogy mikor mehetek el és el is fogok menni!!! Üdvözletem küldöm!
alanna # 2012.10.19. 15:07

Kedves sitimaci es fagyongy55, koszonom a hozzaszolasokat, en nem fogok rajtuk megsertodni, teljesen egyetertek veletek. Apukamnak kellett volna tavaly jobban utana jarnia a korkedvezmenyes nyugdijazasnak, es nem a munkaltatoja bemondasara elhinni mindent. Most meg mar keso oktober kozepen futni a veszett fejsze nyele utan; ez nem is naivsag, talan inkabb lustasag....De ebben sajnos az is benne van, hogy a mai Magyarorszagon sok munkaltato ott tart be a munkasainak, ahol csak tud.

Jocó51 # 2012.10.19. 14:44

Annyit mond a Bp-i Nyugdíjigazgatóság, hogy jogosult vagyok rá...

sitimaci # 2012.10.19. 13:03
===Bocsánat fagyongy55
  • így akartam-- írni,de ha ez a téma kerül szóba,kissé mindig idegesebb vagyok,mert egyszerűen nem értem meg az emberek hozzáállását!Legalább saját magukra figyelhetnének jobban!!!És sajnos bele kéne törődni a megváltoztathatatlanba!!!===
sitimaci # 2012.10.19. 12:56
--
  • Szia 'fagyogy55'!(Ez nagyon szép "név")----Na ez az,ezt írtam én a másik fórumra is,valamikor!De sajna sokan "félreértik" és így,rosszindulatúnak tűnök!!!/meg más is,aki megírta a véleményét,úgy mint én!!!/----A lényeg az,hogy az embernek a saját sorsának az ügyintézését,saját magának kel-kéne kézbe venni és még időben!Illetve megismerni-megtudni a lehetőségeket-törvényeket és azt,hogy a munkáltató,hogyan áll-állna az én nyugdíjazásomhoz!Régen a régi fórumunkban állandóan folyamatosan ment a törvények ismertetése,várható elképzelések a kormány részéről!2009-2011-között!Így azt gondolom,hogy sikerült mindnyájunknak elmenni,még időben!--Ha valaki nem követte az eseményeket,nem lépett időben a nyugdijba menetele ügyében,az magára vessen!Ebben benne van az is,amit Te írtál!!!---Többet nem írok erről,mert még a végén megint lecsesznek,hogy nem kel itt írogatni-oktatgatni!!!Most "szaladgálni"-írogatni mindenhova,az Ombudsmantól illetve az Alkotmánybíróságtól várni azt,hogy a 2/3-os törvényeket,legyen az --nyugdíj,vagy más-- hogy majd megváltoztatja,enyhén szólva is naivság!!!Üdv.-szia
fagyongy55 # 2012.10.19. 12:39

Jocó51 Az onyf.hu oldalon a menüpontban van a nemzetközi ügyekről leírás és, hogy melyik lapon kell kérni a szolgálati idő elismerést, szerintem ezt kellene kérni előbb, vagy személyesen bemenni a nyufighoz.

fagyongy55 # 2012.10.19. 12:24

Sitimaci! Zsana80 beírásával kapcsolatban nekem is aggályaim vannak, valószínűsíthető,hogy a jelenlegi munkahelyéről kellene kiadni a korengedmény jogosító igazolást DE!!!! elképzelhető,hogy nem ilyen munkakörre van bejelentve szerintem, és ezért ez a nagy ellenállás a munkáltató részéről.
Alanna esete tipikus 52 férfi ügy mivel egy jognyilatkozatot kellett volna aláíratni a munkáltatóval 2011 dec 31.-ig, hogy ő idén nyugdíba szeretne menni. Igaz, hogy ezt most is lepapírozhatnák csak hát a munkáltatója úgy látszik nem valami szavahihető,szerintem nincs a z aláírt nyilatkozat a kezébe így nem tud semmit sem tenni ellene, mert különben beadná a felmondását amit köteles lenne elfogadni a munkáltató.

sitimaci # 2012.10.19. 11:42
    • Jocó51!!!---Ezt én nem tudom!Azt sem,hogy valaki tudja e,pontosan!Az ONYF.-mit mond???? Ők jobban tudják értelmezni!---Üdv
Jocó51 # 2012.10.19. 06:47

Tisztelt Fórumozók!

Arról szeretnék felvilágosítást kapni, hogy ha 2012.12.31-i hatállyal kérem a nyugdíjazásomat korhatár előtti ellátás formájában, akkor hogy lesz a nyugdíjam kiszámolva?
Tájékoztatásul szeretném közölni, hogy 1951.09.03-án születtem Romániában, 1989-ben települtünk Magyarországra és 2012.12.31-én a magyar jogszabályok szerint lesz 23 év 215 nap ledolgozott szolgálati időm, a román jogszabályok szerint pedig van 16 év 30 napom, ugyanakkor még jelenleg is dolgozom.
Megjegyezni kívánom, hogy a román féltől - a román törvények szerint - csak a 65. életévem betöltése után kaphatok nyugdíjat, én tehát CSAK a Magyarországon ledolgozott szolgálati idő után fogom a nyugdíjamat kérni.
Tisztelettel:
Mogyorós József