Mádl - Vékás: Nemzetközi magánjog


Ameera # 2010.07.01. 12:24

hát nem :-D :-(

egyszer nem mentem el a vizsgára, egyszer nem jutott eszembe semmi (kettőből vizsgáztam akkor egymás után, a másik hármas lett) harmadszor pedig nem volt annyi pontom, ami után lehet szóbelizni :-S

minden más vizsgám megvan csak ez nincs, pl nemzetközi jog szigorlatom is könnyűszerrel meglett, pár napokat tanultam rá, erre meg egy hónapot

és ami érdekes, sokan mások is így vannak vele, úgyhogy nem annyira tingli-tangli tantárgy mégse ahogy az ember gondolná

fentieket tekintve még mindig aktuális a topiknyitóban írt kérésem, mert még mindig nincs meg e könyvből az a kérdéses 26 oldal (bár nem ezen múlt a vizsgám) de most szeptemberig ráérek ezen meditálni jobban, úgyhogy ha valaki esetleg elküldené örülnék neki

Üdv és köszönöm,
Amira

Naina # 2010.06.29. 18:19

Ameera, sikerült?

Impossible # 2010.06.22. 13:10

Lehet, csak nem ajánlatos. :D

Ameera # 2010.06.09. 15:46

Szerintem egy tanártól bármikor lehet kérdezni. Némelyiktől még vizsgán is. Miért ne, ha nem hülye a kérdés, mint az enyém volt itt nemrégen. Én pedig nem az a típus vagyok aki január 31-től készül a nyári vizsgákra sajnos, nyilván kisebbségben vagyok. Kérdés a tanulás közben tud felmerülni.

DE! nincs belőlük több :)

Kacsa1111 # 2010.06.09. 15:46

Kedves Ameera,

az építő kritika mértéktelenül sem árt...:)


Kacsa11

Ameera # 2010.06.09. 15:35

Cynthia K.

most már zöld a könyv, de az az!

igen, ábrákkal tényleg jobb, főleg számomra a jogeseteknél segít :)

a (főleg építő) kritika mértékkel nem árt ... :)

Kacsa1111 # 2010.06.08. 16:47

Kedves Cynthia K.

Egy jo tanito magyaraz es visszakerdez.

de nem a vizsgán...:)
a kérdésekre ott (lenne) a szorgalmi időszak.

Kedves Ameera,

negyed-, ötödév magasságában ennyi jogászi műveltséget azért nem kunszt felszedni...akár tanulás nélkül is.

mindenesetre, ha lesz ennél konkrétabb kérdésed is akár az egyik, akár a másikkal kapcsolatban, akkor szívesen válaszolok majd.:)


Kacsa11

Cynthia K. # 2010.06.08. 15:56

Na allj.

Az elso hiba velemenyem szerint ott van, hogy Ameera egy teljesen normalis kerdest tett fel, ehhez kepest egyesek csak fikazzak, hogy "huuu ilyen hulye kerdest hogy tehet fel, allitolag jogasz" - hat mi van itt???
Eppen az a normalis, hogy hulye kerdeseket teszunk fel!!!
Hogy a francba fogja megtanulni az a szerencsetlen diak, ha nem kerdezhet hulyeket? Nyilvanvalo hulyesegek garmadajan kell keresztulmenni ahhoz hogy megfelelo legyen a helyzet.

Ameera, ne szegyellj kerdezni :) a Burjan Kecskes Voros a szurke konyv nem?

Az sem tul jo, egy hallgatonak tul faraszto es bonyolult a nyelvezete, elveszik a lenyeg a sorok kozott. De mondom, nekem az abrarajzolgatas segitett. Ha van kerdesed, irjal nyugodtan.

En is sokat szivtam azert mert vannak otthon olyan emberek akik azt hiszik magukrol, hogy megfelelo szaktudasuk van, es ezert jogukban all sz*t dobalni a masikra, ahelyett hogy egyszer tisztessegesen elmagyaraznak nekik a valaszokat.

Egy jo tanito nem vadol. Egy jo tanito magyaraz es visszakerdez.

Udvozlettel
Cyn

Ameera # 2010.06.08. 14:37

Cynthia K.

Most nem ezzel szivatnak, hanem egy másikkal, ebből csak egy kicsi rész kell(ene), néha a két tankönyvet cserélgetik :)

(Burián László - Kecskés László - Vörös Imre: Európai és magyar nemzetközi kollíziós magánjog. Krim Bt, Budapest, 2010. -
  • ez a másik)
Ameera # 2010.06.08. 14:34

Kedves Kacsa, tekintve, hogy most állok neki tanulni /ezt/ (vizsgán valóban nem voltam egyáltalán képben) se időm se könyvem nincs, gondoltam itt megkérdezem, hozzátéve, hogy érzem, hogy nem stimmel, de örülök, hogy te még mielőtt ezeket TANULTAD volna, már előtte tudtad mi a különbség a nemzetközi szerződés és a közösségi jogszabály közt.

Kacsa1111 # 2010.06.08. 08:33

Kedves Ameera,

ilyen kérdés után nem csodálom, hogy buktáztál...

maga a kérdés többféle anomáliára világít rá.
a legsúlyosabb ezek közül, hogy nem tudsz megkülönböztetni egy közösségi jogszabályt egy nemzetközi szerződéstől...ugyanis ellenkező esetben már a megfogalmazásakor hamvába holt volna a kérdés...


Kacsa11

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.08. 06:43

No, megjött Daisy Duck is.

Cynthia K. # 2010.06.08. 00:40

Uuuuristen meg mindig ezzel a konyvvel szivatjak a hallgatokat?

Hat mondhatom, marhara erdemes megtanulni, hasznalni nem lehet, csakugy mint azt a bizonyos konyvet ami a kulonbozo jogrendszerek kialakulasarol szol.

Felelmetes, hogy otthon meg mindig el lehet adni ezt a tudast.

Tanacs: abrakat rajzolj, az mindig segit. :)

Ameera # 2010.06.07. 21:30

vagy ez a Brüsszeli Rendelet? ...

Ameera # 2010.06.07. 19:05

most pedig hülye kérdésem következik:

A Tanács 44/2001/EK rendelete a polgári és kereskedelmi ügyekben a joghatóságról, valamint az ítéletek elismeréséről és végrehajtásáról = Bécsi Vételi Egyezmény?

Ameera # 2010.06.07. 19:03

Impossible

Nem vagyok pécsi, csak ott tanulok :)
bennem nem merült fel még, hogy lépcsőket számoljak a minaretben meg tévétoronyban :D

Impossible # 2010.06.03. 21:06

Jaja, az a nemzetközi gazdasági kapcsolatok című tárgy része volt nálunk is, az nem kollízió. Meg a mercosur :D

Kacsa1111 # 2010.06.03. 19:40

Kedves Dr.Attika,

a CISG nem kolliziós normákat tartalmaz...szemben mondjuk a Róma I és II-vel valamint a Brüsszel rendelettel...
ráadásul máshol a kolliziós normákat és a nemzetközi gazdasági kapcsolatok jogát külön tantárgyként oktatják...
szóval nem olyan magától érthetődő az, hogy miképpen jön a kolliziós normához a Bécsi Vételi Egyezmény.

egyébként baromi "érdekes", hogy kishazánkban a CISG-t "mellécsapják" valami teljesen más témához, idegenben meg több külön tantárgyként oktatják...:)


Kacsa11

Impossible # 2010.06.03. 19:22

Améra,

én a Pázmányra jártam Bp-n. Pécs szép hely, voltam ott egyszer 3 napig. Ettem egy baromi finom vörösborosmártásban sült kacsát a pezsgőház pincéjében. Tettem ott egy érdekes megfigyelést, amit szerintem még a helyiek közül sem tudnak sokan: a Tv-toronyban 73 méter magasba lehet felmenni, a Minaret tornyába 1973 óta nem lehet felmenni, ahova egyébként 73 lépcsőfok vezet fel. Tudtad? :) Pécsi is vagy, vagy csak PécseTT tanulsz?

Dr.Attika # 2010.06.03. 18:41

Kedves Ameera!
Úgy jön ide a Bécsi Vételi Egyezmény, hogy annak is van kollíziós vonatkozása. Pl. osztrák-magyar vonatkozású gazdasági adásvétel esetén ha nem kötik ki harmadik ország jogát, akkor ezen egyezményt kell alkalmazni. Ha a magyar jogot kötik ki akkor is vagy, ha az osztrákot akkor is.

Ameera # 2010.06.03. 18:13

Impossible hova jártál?

Ameera # 2010.06.03. 18:05

a nemzetközi koll. magánjog sajnos nem egyenlő a tíz oldalas tvr-rel, van még pár száz oldal ez-az pl jogeseteket is jócskán kérdeznek, ami abban nem szerepel + Róma I., II. Rendelet stb stb. meg a Bécsi Vételi Egyezmény is (nem tudom hogy jön ide, Kecskés professzor úr azt mondta idejön, akkor idejön)
most a pontos neve a tt.-nak: nemzetközi magánjog és európajog 1.-2.
(PTE-ÁJK-n vizsgázom, kbs is itt vizsgázott?)

Impossible # 2010.06.03. 18:02

Améra,

ez tök cuki. :) Amíg oda jársz, addig ne is, ráér utána pótolni az elmaradást. :D Én is ezt csinálom. :D

Impossible # 2010.06.03. 18:00

Kedves Kacsa,

én mindig is élveztem a jogeseteket, főleg ha gyárthattam valami olyat, ami megfingatta a tanárt. :D Volt, hogy előadáson jelentkeztem Burián Lászlónál, hogy bizonygassam az igazamat, mire hülyének nézett+még a hallgatók is. De én legalább érdeklődő hallgató voltam+felvállaltam a véleményem, még ha esetleg baromság is volt. :D

Ameera # 2010.06.03. 17:57

nem olyan buktatós ám, csak én voltam aznap dekoncentrált, nem akarom itt a PTE-nek rossz hírét kelteni :)