Rendszeres szoc járadék


barbra # 2007.05.16. 12:10

Tisztelt Uram!
A legjobban tenné, ha a bankjától visszamenőleg (a lemondásig) kimutatást kérne az átutalásokról és ebből meg tudja állapítani, hogy pontosan mekkora volt a felvett összeg. Amennyiben kevesebb, mint a Nyugdíjfolyósító követelése, a kimutatás másolatát egy levél kíséretében küldje be a Nyugdíjfolyósító Ig.-nak, vagy mutassa be személyesen. Ettől függetlenül előfordulhat, hogy jön még hasonló levél....

Sada # 2007.05.15. 13:57

Tisztelt Hölgyem-Uram

2006 szept 20-án saját kérésemre megszüntettem a rendszeres szoc. járadékomat, melyről készült egy jegyzőlönyv. Ebben külön belefoglalta az ügyintéző, hogy saját kérésemre a mai naptól meg szeretném szüntetni a folyósítását.Ezt az összeget számlára utalták végig melyet a felmondásom után is folyósítottak. 2007-ben januárban egy határozatot kaptam(Budapesti nyugdij foly. igazgatóságtól) melyben jogalap nélküli szoc. járadék felvétele miatt vissza kell fizetnem 95 670 forintot. Ennek 3 napon belül eleget is tettem. 2007 márc. 30.án (Dél alföldi nyugdij foly. intézettől) ismét kaptam egy határozatot, melyben közlik, hogy a teljes tartozás nem 95 670 forint, hanem 127 185 forint melynek különbözete 31 515 forint és azt szintén ki kell fizetnem. Az első határozatban ezt az összeget nem említették. Igazság szerint nem tudom hogy 2 hónap múlva kapok e megint egy levelet, vagy egyszerűen mennyit követelhetnek rajtam még?
Mit tudok ebben az esetben tenni?
Ha tud kérem segítsen. Köszönettel Csiszár Sándor