közalkalmazotti


bermuda # 2007.06.27. 12:29

Üdvözlök Mindenkit!
Az alábbi kérdésben kérnék hozzászólásokat: Közalkalmazott vagyok kinevezéssel (kollégiumi nevelő). Mivel vasárnaponként jönnek a tanulók vissza a koleszba, ezeken a napokon délután 15 órától ügyeletet kell tartani. A főnököm ezt a havi 1 vasárnap/fő ügyeletet be akarja emelni a heti kötelező óráinkba (ami 30 a kollégiumi nevelőket tekintve). Kérdésem, hogy megteheti-e ezt? Vajon milyen feltételekkel? Mivel ő úgy gondolja, hogy vasárnap 1 óra=1 óra hétközbeni munkavégzéssel. Szerintem ez nem jó így, mivel a hétvégi munkavégzés pótlékkal járna... Nem tudom igazam van-e!
Köszönöm

Abacs # 2007.05.31. 17:55

Elnézést,de lenne még valami:
közalkalmazott mezőőrt lehet úgy alkalmazni,hogy napi 4 óra papíron, a valóságban szombat és vasárnap dolgozik? (heti 20 óra)

Abacs # 2007.05.31. 17:50

Köszönöm a válaszokat.Nem vagyok köztisztviselő. Az említett mezőőr közalkalmazott.
Igen, eltértem bocs.Az áthúzásos egy másik történet.Az munkaszerződéses áthúzva a közalkalmazotti besorolást,felé írva a beosztást. A munkabér besorolásnál pedig a közalkalmazotti áthúzott besoroláshoz tartozó kód van.

kurta # 2007.05.31. 12:56

Abacs, az a helyzet, hogy valszeg köztisztviselő vagy, de látni kellene az iratodat. Kinevezés, stb? A mezőőr ált. köztisztviselő, ez nem egészen azonos a közalkalmazottal, Te ui. hatósági jellegű feladatokat látsz el (1997. évi CLIX. tv.).
De mondom, látni kellene a papírod.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.31. 12:24

Ha besorolták közalkalmazottként M40 vagy mit tudom én, akkor természetesen közalkalmazott. De akkor nem munkaszerződést írtak vele alá, hanem kinevezést. Ezt neked kell tudni.

Viszont az, hogy ha csak a bér megadásánál történik utalás a közalkalmazotti bértáblára, nem tesz senkit közalkalmazottá.

Mellesleg alaposan eltértél a kérdésedtől. Eredetileg mindössze arra voltál kíváncsi, föltétlenül közalkalmazott-e az, aki a plgármesteri hivatal alkalmazottja. Most meg már a bérnél tartunk meg a munkakör kézzel történő javításánál.
Tulajdonképpen mi is a probléma?

Abacs # 2007.05.31. 10:35

Világos, értem már. De mi van akkor,ha M. törvénykönyv hatálya alá tartozóként vették fel, de közalkalmazotti bérbesorolással? Ha pl. a munkaszerzsődésben át van húzva a vezető szakmunkás besorolás tollal és tollal fölé van írva,hogy pl. árumozgató (csak egy példa).Nincs semmi szigno a javításhoz.Viszont mellé van írva a közalkalmazotti besorolási kód. Ez szabályos?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.31. 06:49

A Munka törvénykönyv hatálya alá tartozó munkaviszony.
Ahogy mythodea már mondta: attól, hogy valakinek a hivatal a munkáltatója, nem föltétlenül kell közalkalmazottnak lennie. Sőt, jellemzően nem is azok. A közalkalmazottak az oktatásban, egészségügyben, szociális ellátásban stb. dolgoznak.

Abacs # 2007.05.31. 06:26

Ezzel kapcsolatban:

A sima munkaviszony mit takar? Közalkalmazott? Munkáltató a P. Hiv.?
Vagy nem kell közalkalmazottnak lennie,ahhoz hogy munkaviszony legyen köztük?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.30. 16:25

Az valószínűleg sima munkaviszony lesz.

Bocs, mythodea, de az utolsó hozzászólásod olyan magas röptűre sikerült, hogy azt én már nem érem fel.

Abacs # 2007.05.30. 15:00

Munkáltató: Polgm. Hivatal.
Elnézést.

Abacs # 2007.05.30. 14:58

Mezőőr tevékenységről van szó 4 órás foglalkoztatásban.

mythodea # 2007.05.30. 14:34

A két fogalom valóban nem szinoníma, de arról még nem hallottál, hogy egyes feladatcsoportokat nem feltétlenül a polgármesteri hivatal személyi állományán keresztül látnak el? Az előző válasz jellegéből adódóan azonban akár még szinonímaként is kezelhetnénk a két fogalmat, ugyanis de iure nem itt kell keresni a különbséget! Tanuljunk tovább közigjogot!

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.30. 14:23

Khmmm. Az önkormányzat és a polgármesteri hivatal nem éppen szinonim fogalmak. (Akinek mégis, az nem alkalmas köztisztviselőnek. :)

mythodea # 2007.05.30. 14:21

Szinte az egyetlen jogviszonytípus a közalkalmazotti jogviszony, amelyet önkormányzat nem létesít a jelölttel. Munkakörtől és a megbízás jellegétől, illetve időtartamától is függhet a jogviszony jellege. Az esetek többségében határozott vagy határozatlan időre szóló köztisztviselői kinevezésről van szó. Ennél konkrétabb választ a megadott információkból nem lehet adni.

Abacs # 2007.05.30. 13:58

Sziasztok,

Ha valaki önkormányzathoz megy dolgozni,akkor egyből közalkalmazott lesz?

Üdv.