Külföldre kilehet vinni kiskorú gyereket?


wers # 2017.08.06. 13:10

A lentit némiképp módosítanám, szigorítják az ellenőrzést a határon, ellenőrzik a személyiket.

ObudaFan # 2017.10.06. 11:44
wers # 2017.10.06. 12:51

Nekem csak a cím jelenik meg, két kütyüléről is. Mit rontok el?

petanni # 2017.12.07. 09:15

Kedves Fórumozók,

a következő kérdésem lenne: férjemmel Ausztriában élünk, az ott született fél éves kisfiúnkkal. Mindhárman magyar állampolgárok vagyunk, magyar személyivel és lakcímkártyával rendelkezünk. Ha kettesben utazok haza a babával rokonlátogatásra, szükséges a férjem írásbeli hozzájárulása a gyermek hazaviteléhez vagy elég a személyiét/útlevelét magammal vinni?
Válaszukat előre is köszönöm:
Dr. Péter Anna

B.D.A. # 2018.05.20. 06:34

Kedves fórumozók!
Németorszagban élünk a családommal (férjem, lányunk és az előző kapcsolatomból a fiam)Magyarországi bírósági határozat alapján közös a felügyeleti jogunk,viszont a mindenkori lakcíme az én lakcímen.Tehát a mi háztartásunkban él és apuka fizeti a gyerektartást.Ő is kint dolgozik ,kiköltözött a családdal ! Volt egy írásos megállapodásunk hogy 3 hétvégén elviheti a gyereket láthatásra, így engedte meg hogy kihozzam.Viszont ő most vissza költözött Magyarországra és oda viszi. A kérdésem az lenne,megtagadhatom-e tőle ilyen formában a láthatást? Mert az rendben van hogy elviszi országon belül, de eléggé aggaszt,hogy ennyit utazik a gyerek.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.20. 12:13

Nem.

Avarka # 2019.02.26. 19:28

Kérdésem a következő: kizárólagos szülői felügyeletem van, a kiskorú gyermekem felett. A kapcsolattartás korlátozva van felügyelt kapcsolattartás harmadik személy jelenlétében, hivatali helyiségben. Hogyan tudok külföldre költözni? Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.26. 20:14

A különélő szülő hozzájárulásával.

Igaz01 # 2019.02.26. 21:21

Üdv. mindenkinek!

Hatályban lévő, nagyszülői felügyelt kapcsolattartásról szóló határozat esetén dönthet úgy a család, hogy külföldre költözik, vagy kell a Gyámhivatal hozzájárulása? A szülők együtt élnek, házastársak.
Számít valamit, hogy az új ország EU-n belül, vagy kívül van, ill. hogy aláírta-e a Hágai egyezményt?
Köszönöm!