Letiltás bérből


endzsy # 2013.04.11. 08:37

Üdvözletem!azt szeretném tudni ha a távhőnek tartozásom van és már tiltja a fizetésem 33%,de újra tiltás jön rá úgyszintén távhőtől akkor már 50%-ot tilthat?47000ft maradt már csak az előzőből,és jött a levél,hogy még kb 170000 ft tilt a fizumból.1 szolgáltató vonhat 50%?Nem úgy van,hogy folyamatosan megszakítás nélkül 33%-ot tílt míg el nem fogy?

gerbera317 # 2013.04.11. 21:05

Több letiltás esetén 50% vonható. Kérd a végrehajtót, hogy egyesítse a végrehajtási ügyeket az 1/2002. IMr. 25. § szerint, majd az egyesítést követően módosítsa a letiltást. A módosított letiltás már csak 33% lesz.

A kérelmet úgy add elő, hogy amennyiben mellőzi a kért egyesítést, úgy a kérelmet tekintse végrehajtási kifogásnak, és terjessze be a bíróságra. Ha ezt kihagyod belőle, nem fogja egyesíteni az ügyeket, és marad az 50%.

Misi85 # 2013.06.01. 08:40

Üdv!
Letiltásom 50% a NAV fogja tőlem! De mellette fizetek még vagy 25% gyerektartást!
Hogy tudom a 75%-ot levinni 50%-ra?
Azt sem értem hogy hogy nem látják a bírósági végzéses gyer.tart.-díjat!?
Válaszukat előre is köszönöm!

ius latratus # 2013.06.01. 10:30

Csakhogy a 25% az nálad nem letiltás.
Ha az lenne, csak akkor számítana. Lehet gondolkodni...

gerbera317 # 2013.06.01. 11:27

Beszélj a gyermektartás jogosultjával, hogy kérje a gyermektartást közvetlen bírósági letiltás útján. Akkor mellette a NAV a második helyre szorul, az 50 % pedig megmarad neked.

alfa75 # 2013.06.11. 09:37

Szép napot !
Segitséget kérnék.Kaptam a kerületi jegyzőtől egy letiltásrendelvényt amiben a gépjárműadó hátralékokomat tiltják le a fizetésemből. Az első kérdésema levélben ez áll : esedékes munkabérének 33%- át lefoglalom a hátralékost terhelő 114 300 ft gépjárműadó , 70 382 ft késedelmi pótlék erejéig. Nos itt egy kicsit zavarban vagyok ez most a késedelmi pótlék levonására utal vagy az egész összegre? Második kérdés. Azt le kell írnom ,hogy a követelése az önkormányzetnek jogos tehát ezt elismerem. a problémám a következő van három gyermekem akit egyedül nevlek nagy részben ennek is köszönhető ez a hátralék. Lehetséges e az hogy méltányosságból a levonás százalékos összegének csökkentését kérvényezzem? S merre induljak ez ügyben.

orgona61 # 2013.06.17. 15:51

Tisztelt Fórumozó! A Segitségüket Kérném! Lakástartozás miatt én egy illetőt feljelentettem a letiltás miatt nos le is kapcsolták a munkabéréből mert nekem az a pénz járt de othagyta a munkahelyet igy felfügestették a letiltást egy párhónapmúlva újra vissza ment dolgozni de közben nekem azzonal lefogtak 12600ft-ot mert be mentem a munkahelyére mert nem érkezet meg a pénz mondta a bérelszámoló hogy tessék itvan nézze meg a bérlapját de láttam is hogy az én nevem rajta van fel is van tüntetve a pénz meg a utca ház szám is elutalták a Magyar ÁLLAM kINCSTÁRHOZ és még nem jőtt a pénz már előtte 10-nappal megkellet volna kapni 10-nap után meg kiderült hogy nem nekem jár hanem a TANÁCSNAK MERT TARTOZOTT de ha az én nevemen volt rajta akkor is felodhatja a MÁK? ELLŐRE IS KÖSSZÖNÖM MI LŐBBI VÁLASZUKAT!!!!!!

monalisa1 # 2013.06.17. 18:15

alfa75

Is, is, vagyis közel 200e Ft fizetnivalód van. Mivel nem tudhatják az anyagi helyzetedet kérd, hogy a kivetett összegeket mérsékeljék, a havi 33%-ot csökkentsék. A három gyermek mellett ellehetetlenülnél... Az autóra továbbra is szükséged van.

Külön: a MÁK-tól a gázár támogatást remélve kéred., ettők függetlenül az önkormányzattól próbálj kérni lakásfenntart támogatást: havi pár ezer forint hozzájárulás valamelyik közüzemi számlához.

----
  • laikus hozzászóló
monalisa1 # 2013.06.17. 18:22

orgona61

A t.díj mindenütt elsőbbséget jelent, tisztázd, hogy a "tanács" felé fennt álló tartozását miért helyezték a t.díj elé.

Amúgy a munkabérrel kapcsolatban havonta egyszer történik számfejtés, ha nem jött meg a pénz most a következő hónapban pótlólag is meg kell érkeznie.

---
  • laikus hozzászóló
orgona61 # 2013.06.18. 06:25

Monalisa1 Szép Napot Mindenkinek!!! Mit jelent az a t.dij amit irtam a letiltással kapcsolatosan !!!!!! Kösszőnőm Válaszát Ellőre!!!!!!!

monalisa1 # 2013.06.18. 07:54

Miért a MÁK-nál landolt az a pénz?! Nincs esetleg feléjük tartozásod?

Ezen kívül a kiesett hónapokra is meg kell kapnod a t.díjat, ha nem fizet kérj végrehajtást.

monalisa1 # 2013.06.18. 07:57

Nem is tartozásod hanem esetleg "túlfizetésbe" kerülhettek veled szemben valamiképp, és most ekként vették vissza azt az összeget.

Neked kell tudni a dolgokat, én csak találgatok.

monalisa1 # 2013.06.18. 08:00

Amúgy a t.díj rövidítés rendesen kiírva: gyermektartásdíj.

Pné Zsuzsa # 2013.06.19. 17:22

Tisztlet Ügyvéd Úr!

Egy olyan kérdéssel fordulok önhöz, ami a létfenntartásunkat veszélybe sodorta.
Egyedülálló édesanya vagyok 2 éves kislányomat nevelem egyedül.A férjem Bv- intézetben van, és ezért muszáj voltam munkát vállalni, hogy fenn tudjam tartani magunkat.

Más jövedelmem nincs, csak a munkaviszonyból származó bevétel,és erre jelenleg kettő végrehajtó is rá tette a kezét, 33%- 33% arányban, Tudom, hogy a maximum 50% lehet, mert utána néztem.
Írtam mind a kettő végrehajtást kérőnek egy kérelmet, amiben hivatkoztam a szociállis helyzetemre.
Kérdésem az lenne, hogy van e olyan jog szabály, ami mentesítene , vagy szüneteltetné a végrehajtást??

Üdvözlettel Pné Zsuzsanna. Válaszát a ppazsu@gmailre várom.

czeneeva # 2013.07.25. 16:16

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Czene Józsefné vagyok Salgótarjánból. Van egy unokatestvérem, aki testi és szellemi fogyatékos. Az édesanyja 2005-ben meghalt. A halála után én és a férjem gondoskodtunk mind a mai napig róla és a szintén beteg édesapjáról. Sajnos 2011-ben meghalt az édesapa is akit én gondoztam az otthonában, pelenkázás, stb. Otthon is halt meg. Én akkor elmentem a Gyámhatósághoz bejelentettem a lányt. Mi vittük el pszichológushoz, az idegsebészetre és megvizsgálta az Igazságügyi Orvosszakértő is. A lány teljes cselekvő képtelen. Megvolt a két Bírósági tárgyalás és kineveztek végleges gondozójának. Van a lánynak egy takarékbetétkönyve is, amiből a gyámhatóság az örökösödési illetékeket engedélyezte kivenni. A lánynak van rokkant nyugdíja és kapja a fogyatékossági támogatást is. Borzasztó a helyzetem, mert szörnyű pazarlásokat folytat. A rezsi költségei kiteszik a havi 58 ezer forintot, na és persze nagyon erős dohányos és minden nap meg kell vennem neki a cigarettát. Ha nem veszem meg rendesen elvonási tüneteti vannak. Ez még a kisebbik baj. A nagy baj az, hogy a magas gázszámlát most utolsó (április és május) nem tudtam befizetni, ami 57ezer forintot tett ki az átalány. Bevittem a gyámhatósághoz a csekket, hogy a takarékból szeretnék kérni pénz, hogy kifizessen. Elutasítottak, hogy az nem azért van, hogy a rezsi költséget fizessük belőle. Na most a Gázszolgáltató július 3-n kikapcsolta a gázszolgáltatást nála. Azóta nincs nála gáz. Nekem telefonon szóltak, hogy ott vannak nála. Mondtam, hogy Ő egy fogyatékos személy ne kapcsolják ki a gázt, kérek segítséget a gyámhatóságtól. NEM is voltam jelen, mert mondtam, hogy most nem tudok felmenni hozzá. Azt szeretném megtudni, hogy jogosan kapcsolták-e ki nála a gázszolgáltatást? Mert eddig bárhová fordultam, minden honnan elutasítottak. Kértem lakásfenntartási támogatást is neki, azt is elutasították. Voltam jogsegély szolgálatnál, ott is azt a választ kaptam, hogy jogosan jártak el. Egyszerűen Salgótarjánban bárhová fordulok, mindenhol falakba ütközöm. Tisztelettel kérném segítségét, hogy lehet-e orvoslatért fordulni valamilyen fórumhoz, vagy valóban szabályos minden!? Tisztelettel Czene Józsefné telefon: 06204191850 Segítségüket előre is megköszönöm


Segítséget szeretnék kérni, szolgáltatóval kapcsolatosan.

zorsi75 # 2013.08.22. 19:56

Tisztelt Válaszadó!

Sajnos lett bejelentett munkám így a behajtó megtalált szépen vonnak is , A kérdésem hogy elévül-e a hitel amit 1998-ban vettem fel??????
A másik,hogy a munkáltatónál bejenkezett az APEH IS diákhitel tartozás miatt vagyis így 50% is lehet már levonni vagy csak bírósági végzéssel lehet??? Kihez forduljak kérem SEGÍTSENEK!!!!!!ÉLJEN A DIÁKHITEL!!!!!!!!!

Imre6262 # 2013.08.27. 14:47

Üdvözlöm azt szeretném megkérdezni hogy vonhat-e le végre hajtó tőlem tartozást ha én egy cég ügy vezető igazgatója vagyok ( nemtulajdonos) de a számla amelyre a cég bevétele érkezik a z én nevemen van?

gerbera317 # 2013.08.28. 23:06

Igen.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.29. 05:04

Érdekes gazdálkodása van annak a kft.-nek. Mondjuk ez már abból is sejthető, hogy "igazgatója" van.

andras33 # 2013.08.29. 08:20

Tisztelt Szakértő,

továbbra sem tiszta számomra, hogy pl. 200 ezer forintos nettó munkabér esetén melyik szabály érvéyes, ha egy darab letiltást kapott a munkáltató a végrehajtótól.

A 33%-os? Azaz 66 600 Ft tiltható csak?

Vagy a második? Azaz a nyugdijminimum 5-szöröse feletti összeg tényleg korlátlanul vonható?
Azaz ez esetben 115 000 Ft körüli levonásra számíthatok a munkáltatómtól? Utóbbi esetben a bejárási költségem sem fog megtérülni, s fel kell mondanom azonnal, s a szürkegazdaságba menekülni...

Köszönöm a választ előre is.

gerbera317 # 2013.09.01. 09:33

200 ezres nettó fizetésből 104525 Ft a levonás:
(28500 x 5 x 33 / 100) + (200000 - (28500 x 5)) = 104525.

fel kell mondanom azonnal, s a szürkegazdaságba menekülni

És ezzel a fórumot akarod megfenyegetni?

luck-666 # 2013.09.01. 18:41

A levonás maximális százaléka
Letiltás alapján a munkaviszonyból származó munkabérből legfeljebb 33 százalékot lehet levonni.
A levonás a munkavállalói munkabérnek legfeljebb 50 százalékáig terjedhet az alábbi követelések fejében:

tartásdíj,
az adóssal szemben fennálló munkavállalói munkabér-követelés,
jogalap nélkül felvett munkavállalói munkabér és társadalombiztosítási ellátás, több letiltás esetén.

a másik,amit számoltál,az az inkasszó

bár lehet,hogy ez is változott

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.02. 04:31

Már az is hoz érdekes eredményeket, amikor a laikus egy szál jogtárral felvértezve próbálkozik, hát még, amikor jogtára sincs, csak úgy "hallottam valamit" formán akarja helyre tenni a hozzáértőt.

Vht. 63. § A 61. § szerinti levonás után fennmaradó összegből korlátozás nélkül végrehajtás alá vonható a havonta kifizetett munkabérnek az a része, amely meghaladja az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének ötszörösét.

pepe28 # 2013.09.02. 09:55

Üdv!

A segítségeteket szeretném kérni letiltással kapcsolatban. Rokkantsági járadék címén kapok ellátást amit postai úton folyósítanak illetve vakok járadékát, ebben az esetben már ez(FOT).

Jogtárban a bírósági végrehajtásról forrás:http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

74.§ Mentes a letiltás alól

  1. a rokkantsági járadék és a vakok személyi járadéka.
  2. a fogyatékossági támogatás.

Nos abban az esetben mégis, hogy lehetséges 33% letiltás a mentes jövedelemből?

Banki tartozás pontosabban személyi kölcsön ami természetesen jogos!

Ha jól értelmezem sőt biztos vagyok benne nem a végrehajtó járt el az ügyben rosszul hanem a NYUFIG?

WWallace # 2013.09.02. 12:35

Írj egy levelet a Nyufignak!