Letiltás bérből


gerbera317 # 2015.03.02. 15:54

A NAV eljárása jogszerű, legalábbis az első inkasszóig. A közelmúltban volt itt valahol a publikációk között egy tanulmány, amely részletesen megmagyarázza, miért jogszerű. (Mi is tudjuk, hogy az, csak nincs 20 oldalunk, hogy most megmagyarázzuk neked.)
A bankot kérdőre lehet még vonni, hogy-hogy csak 13 ezer maradt a számlán, bár én gyanítom, miért.
Korrekció, "idevisszanekemapénzt" nem lehetséges, de még mindig kérelemmel lehet élni a NAV-nál, hogy tekintettel a sikeres letiltásra, ugyan hagyjanak már fel az inkasszózgatásra, különös tekintettel a Vht. 82/A. § (5)-re.

Pyro_san # 2015.03.02. 16:09

gerbera317: Köszönöm a segítséget!

Viszont nem teljesen értem a választ.
Első inkasszó: az első levonás? azért nem értem a jogszerűséget, mert az első levonás még 2014 szeptemberében történt a munkáltató által.
Azóta a bankszámláról néha vonnak, néha nem, az összeg is teljesen véletlenszerű.

Viszont ha jól értem:

  • az eddigieken nem tudok változtatni, ez IJ-kártya
  • a NAV-nál lehet kérvényezni, hogy csak a munkáltatói levonás legyen, aztán vagy elfogadják, vagy nem. Ennek a menete: telefonon/online elintézhető, vagy mindenképpen személyesen kell a NAV-nál?
ircsi55 # 2015.03.04. 13:37

Tisztelt szakertok.Van egy szemelyikolcson tartozasom amit hol tudtam fizetni hol nem Most sajnos megint olyan helyzetbe kerultem hogy november ota nem tudok fizetni.A tartozas mar koveteleskezelo cegnel van,azzal tisztaban vagyok hogy a fizetesembol fognak vonni,azonban ok azzal fenyegetoznek hogy a ferjem nyugdijabol is letiltatnak.A kolcsont en vettem fel egyedul a ferjem nem szerepel sem adostarskent sem pedig kezesken Ok azt modjak hogy hazastarsi adoskotelezettseg van.Kerdesem az lenne valoban van e ilyen van e hozza joguk,ha megis letiltanak aferjem nyugdijabol es az jogszerulten lenne hova fordujak mit csinaljak Varom valaszat,Koszonom

gerbera317 # 2015.03.04. 13:56

@Pyro_san

Miféle levonást írtam én??? Én első inkasszóról írtam. Meg arról, hogy nincs semmi jogszerűtlen a munkabér-letiltás és az inkasszó egyidejű alkalmazásában.
Ami viszont nem jogszerű, az a a második és többedik inkasszó.

Bambusz531 # 2015.03.10. 18:56

Tisztelt Fórumozók, Szakértők!

Munkabéremet letiltás terhelte. A végrehajtó megküldte a munkáltatónak február 05-én a letiltás leállítását. Ennek ellenére a munkáltató ismét levonta a munkabérből a letiltás összegét.

Mit tehetek ebben az esetben azért hogy a leállítás ellenére levont összeg a munkáltató részéről kifizetésre kerüljön?

Válaszukat köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.10. 19:08

Mit csinált a munkáltató a levont összeggel? Csak levonta, vagy át is utalta a végrehajtást kérőnek?

Bambusz531 # 2015.03.10. 19:17

Tisztelt Kovács Béla Sándor!

A munkáltató át is utalta a végrehajtás kérőnek.

gerbera317 # 2015.03.11. 09:10

Letiltást nem hónap elején hozott intézkedéssel kell leállítani, illetve azt nem akkorra időzítve kell kérni - ez talán világos.
Továbbá, nem ártana tudnunk, milyen okból lett a letiltás "leállítva".

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.11. 09:50

Akkor a végrehajtást kérőtől kell kérni a tartozatlanul átutalt összeget.

viki69 # 2015.03.13. 11:08

Tisztelt Szakértő! Munkabérből való végrehajtás iránt szeretnék érdeklődni. Eddig egy követelés esetén 33%-ot vontak tőlem, több követelés esetén maximum 50%-ot. A bérszámfejtő tájékoztatása szerint viszont az 50% levonása után fennmaradó összegből 142.500 forintig még levonhatnak, vagyis esetemben az 50% felett is lehet levonás, mert magas a jövedelmem. Ezt a jogi megfogalmazást találtam: "A 33 százalék, illetve kivételesen az 50 százalékos levonása után fennmaradó munkabérrész, ha az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének ötszörösét, vagyis 142 500 forintot meghaladja, a fölötti rész korlátozás nélkül levonható." Ebben az szerepel, hogy LEVONHATÓ... szeretném megkérdezni hogy ez a munkáltató részére KÖTELEZŐ, vagy csak egy "ajánlás", hogy LEVONHATÓ. Válaszát megköszönöm, üdvözlettel

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.13. 11:38

Igen, ha levonhatják, akkor le is vonják.

viki69 # 2015.03.16. 10:17

Bár nem túl jó hír, de köszönöm a válaszát! Üdvözlettel

béésbé # 2015.03.23. 10:36

Tisztelt szakértők! A kérdésem az, hogy a volt férjem nem fizet gyerektartást. Egy cégben van bejelentve nyolc órában diplomás minimálbéren. Azt a tanácsot kaptam a családsegítőben, hogy le lehet tiltatni a munkabéréből ilyenkor (3 gyerekünk van és azt mondták, 50%-át lehet tiltatni a bruttojának). Erre a volt férjem azt reagálta, hogy akkor átjelentkezik négy órás munkakörbe és akkor abból már tényleg semmiség, amit le tudnak vonni. A könyvelő viszont azt mondta, hogy ha valaki ügyvezető egy kft-ben, akkor kell legyen nyolc órás bejelentett munkaviszonya valahol, mert különben nem lehet ügyvezető igazgatói posztot vállalnia. Akkor most kinek higgyek, annak aki azt mondja, hogy nem kell bejelentve lennie nyolc órában, hanem kevesebbre is elég és tud ügyvezető lenni akkor is, vagy annak aki azt mondja, hogy ügyvezetőként legalább egy helyen kell legyen nyolc órás főállású munkaviszonya.
Nem mindegy, mennyi bérből tudok végrehajtatni, mert már egy éve nem fizet semmit a három gyerek után a volt férjem. Várom válaszát, minden jót kívánok. Bényeiné

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.23. 10:39

A könyvelő keveri a tb-járulék alapját a bérrel.

De amúgy mi a kérdés?