BKV bliccelés büntetés


Attila_1970 # 2015.03.06. 10:12

Tisztelt Jogász Urak/Hölgyek!

Az alábbi ügyben kérem segítségüket:

A BKK tavaly októberben küldött nekem egy levelet, melyben egy állítólagos, közel féléves pótdíjazási eseményre hivatkozva 32.500 Ft-ot követel tőlem. Természetesen a felszólítás kamu, abban az időpontban nem is voltam Budapesten. Ezt meg is írtam a BKK-nak, ők többszöri kérésemre sem voltak hajlandóak elküldeni nekem a hivatalos jegyzőkönyvet, nem közölték sem azt, hogy hol, sem azt, hogy pontosan mikor volt az esemény; egyetlen értelmes dolog volt kiszűrhető a kapott válaszleveleikből, hogy valaki használta az én személyi igazolvány számomat. Ebből, valamint abból, hogy még a nevemet sem pontosan írták le nyilvánvaló, hogy valaki, akinek én korábban megadtam a személyi igazolvány számomat, bemondhatta azt, amikor lefülelték. (Én általában a rövid nevemet használom a hétköznapokban, ugyanakkor a személyi igazolványomban a hosszú nevem szerepel, tehát ha azt látta volna az ellenőr, nyilván a teljes nevemet használta volna a BKK a levelezésnél. Nem ezt tette, tehát nyilván a bemondó csak a rövid nevemet mondta be. Ha szigorúan vesszük, át se kellett volna vennem a leveleket...) Az ellenőr nyilván hibázott, hogy bemondásra kitöltött egy jegyzőkönyvet. Ezek után, miután kétszeri kérésre sem volt hajlandó a BKK jegyzőkönyvet küldeni, kénytelen voltam a Békéltető Testülethez fordulni. A tegnapi tárgyaláson kiderült, hogy nyilván azért nem küldték el a jegyzőkönyvet, mert az elkövető nem írta azt alá. Mindazonáltal a Békéltető Testület elutasította a panaszomat, mondván, hogy nem tudom bizonyítani, hogy nem voltam ott. Ebben önmagában igazuk van, hiszen otthon voltam, amiről legfeljebb feleségem írásbeli tanúvallomását tudom mellékelni. Ugyanakkor meglehetősen furcsának és a jogállami gondolkodással összeegyeztethetlennek tartom, hogy először nem a vádlónak kell bizonyítani, hanem a vádlottnak. Márpedig az én véleményem szerint egy nem aláírt jegyzőkönyv nem tekinthető bizonyítéknak.

Kérdéseim tehát a következőek lennének:

  1. Valóban jól gondolom-e, hogy egy nem aláírt jegyzőkönyv nem tekinthető bizonyítéknak?
  2. Jól gondolom, hogy a személyi adatokról szóló törvényt a BKK megsérti azzal, hogy az én beleegyezésemmel nem rendelkezve kezeli az én egyik személyes adatomat (személyi igazolvány szám)?

És a legfontosabb:
3. Mit javasolnak, mit tegyek, milyen lehetőségeim vannak?

hamukaidx304 # 2015.03.03. 14:05

Tiszteletem!

BKV büntetés a téma, amiben kérek segítséget. Én elkövettem, csak 2008.12.07-én utaztam jegy nélkül a V6-os villamoson. 2009-ben, májusban,édesanyám részletfizetést kért a büntetésre, de ebből nem érkezett törlesztés. Majd 2014. 12.-i állás alapján küldték az értesítőt, hogy 24.000 forint elmaradásom van. Kérdésem, hogy ez az összeg már elévült? Én úgy olvastam több forrásból is, hogy az elévülési idő ez esetben 1 vagy 3 év. Köszönöm a válaszukat és a segítséget.

raptor123 # 2015.01.18. 12:08

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám...
Kaptam a lakcímemre egy büntetést egy nálam nem lakó személy nevével. A levelet nem vettem át mondván itt nem lakik ilyen személy.
A kérdésem az lenne,hogy terheli-e a lakcímemet ilyenkor a büntetés? ha igen mit tudok tenni az esetleges behajtás ellen? és a behajtó cég miként tud eljárni az ilyen esetekben? Be vonja-e a rendőrséget vagy nekem kellene?
A választ előre is köszönöm!

raptor

kucsimama # 2014.12.01. 18:12

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérek a fiamnak ellopták az összes papírját a bérlettel mindennel együtt ma vissza kaptuk viszont múlt héten csütörtökön megbüntették meddig tudjuk bemutatni az érvényes bérletet?

heroGG # 2014.09.23. 15:30

Hello

Egy kis segítséget szeretnék kérni abban hogy márciusban megbüntettek az ellenőrök nem volt kezelve a jegyem de nem is ez gond hanem az hogy meg kaptam a csekket és azzal bementem azt másnap azt befizetni (tudtam szerezni egy érvényes bérletet ráírtam a diák számom) szóval 2000 Ft-ot fizettem arról kaptam is egy bizonylatot szóval elfogadták. A gond pedig az lenne hogy most 6 hónap után jött egy levél hogy felszólítás pótdíjtartozás megfizetésére ami 30500 Ft lenne és az a bizonylat elkallódott valahol a bérletet meg remélem megtalálom.Az lenne a kérdésem hogy másképp hogy lehetne bizonyítani hogy befizettem?
(mer biztos hogy befizettem még lenne rá 2 tanúm is ha számít valamit meg körülbelüli időt is tudnék mondani hogy mikor voltam befizetni)

Előre is köszönöm

Sherlock # 2014.09.15. 08:58

Nekem pl van, nem is büntettek meg.

Isti555 # 2014.09.15. 07:19

Szaisztok,

Sajna ma a héven megbüntettek a BKV drága ellenőrei. HA esetleg van valakinek a mai napra még érvényes bérlete, kérem írjon az alábbi email címre.

KÖszi!!

istvan.petrovics@gmail.com

vologya # 2014.08.27. 08:13

hello en kettos allampolgar vagyok nincs magyarorszagi bejelentett lakcimem egbuntettek a lakcimkartyam adataival ami ukrajnaba van a cimem ugyan ugy buntetheto?

nocyka07 # 2014.08.26. 20:04

Sziasztok érdeklődöm, hogy nincs valakinek egy tegnapra érvényes bérlete (kölcsön)? Sürgős lenne.

capisca # 2014.08.25. 14:27

Szerintetek ha nem fizetem be, akkor jogosan büntetnek-e meg, a fals adatok miatt?

Ha nem fizeted be, akkor igen.

Aláírtad a büntetést? Mert, ha igen, akkor az aláírásodat és a nevedet is tagadnod kellene. (az anyja neve és a születési dátum egyébként azért kell, mert a címedet így tudják meg, ha kikérik a KEKKH-tól lakcímkutatás során)

N3gro # 2014.08.25. 11:56

Sziasztok!

Megbüntetett a BKV, mert lejárt a kisgyerekes bérletigazolványom, igaz érvényes bérletszelvényem volt. 2 napot kaptam a szelvény meghosszabbítására, ami már lejárt. Az ellenőr elkérte a személyimet is, ami nem volt nálam, kellett neki az anyja neve és a születési dátum. Namármost én mindkettőnek fals adatot közöltem, viszont a címemet és nevemet a szelvényről írta le. Szerintetek ha nem fizetem be, akkor jogosan büntetnek-e meg, a fals adatok miatt? Mert akár a szelvényt el is hagyhattam volna, és más meg is találhatta volna.

Előre is köszönöm!

nocyka07 # 2014.08.19. 14:06

Sziasztok! tegnap írtam, hogy szükségem lenne egy februári bérletre. Nem februári kellene hanem januári, bocsánat benéztem.

Sherlock # 2014.08.18. 16:01

Nem mész semmire a februári bérlettel. Az újfajta bérletekkel ellenben mész majd, mert azokat nem lehet visszadátumozni/cserélni - ez vigasztaljon.

nocyka07 # 2014.08.18. 14:40

Sziasztok!
Februárban megbüntettek mert nem volt nálam a bérletem, azt mondták, ha bemutatom akkor nem a 16 ezret kell befizetnem hanem a kétezres csekket. ez így is történt de most kiküldték a 32000-es csekket, viszont nekem nincs meg sem a bérletem már és a csekk befizetését igazoló kis szelvény is elkeveredett. Szóval az lenne a kérdésem, hogy nincs véletlenül valakinek egy 2014-es februári kitöltetlen bérlete?

Bechterew # 2014.06.02. 18:53

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem mire számíthat akit megbüntetnek az ellenőrök, de utána vásárol egy visszamenőleg érvényes bérletet és azt mutatja be. Természetesen nem korrekt dolog ez. A kérdésem hogy milyen szabálysértés/bűncselekmény ez és mire számíthat az elkövető?

Bechterew

Sherlock # 2014.05.09. 20:50

Ne legyél olyan buta, mint amilyet az írásképed mutat, fizesd be, az az olcsóbb.

Emcii # 2014.05.09. 19:10

Megbüntettek április 11-én reggel 7 órakkor, mielőtt kilyukasztottam volna a jegyemet, nem hagyta,hogy lekezeljem, nem értem miért...? 16000 Ft-os csekket kaptam de nem adtam meg a lakcímem, csak a személyimet adtam oda...Elévül-e a büntetés vagy amennyiben ugye nem adtam meg lakcímet csak csekket adott az ellenőr ,kapok e 32000 ezres csekket? nem nagyon értek ehhez, segítséget kérek!!!

Princi77 # 2014.05.06. 12:40

Nincs valakinek egy kitöltetlen nyugdíjas bérlete ami a tegnapi nappal érvényes?
Anyukámat büntették meg, szegény elfelejtett venni új bérletet, megbüntették 16e Ft-ra, de nem fogja tudni befizetni a kis nyugdíjából.
Nagyon örülnék és kifizetném a teljes összeget a bérletre!!!
Köszi

Gegee90 # 2014.03.26. 20:43

Üdv.!

4 hónappal ezelőtt állítólag megbüntettek a Kálvinnál.
Jött ma a 32 ezres csekk.
Életem során volt kb. 10-15 ideiglenes diákim.
Az én ideiglenes levelezős diákimat akarta használni valaki, mire megbüntették, mert a levelezős diáki nem jó diákbérlethez...
Ez a valaki természetesen otthagyta az ellenőröket a kamu igazolvánnyal és aláírás nélkül, mire azok felírták az adataimat arról és jött is a csekk.

Az első kérdés: Hivatalos okirat nélkül büntethet-e meg egyáltalán az ellenőr?
2.: 4 hónap után jött, nem évült ez el?

Alapból most egy ilyen semmitmondó A/4-es papír alapján azonosítanak és büntetnek engem?
Fizessem be pedig ott se voltam.
Be kellett volna jelentenem a rendőrségen ,hogy elveszett az ideiglenes diákim? (egyébként még az eset előtt igényeltem másikat, mert tényleg elveszett).

Ha a SMART kártyám elveszik és valaki azt adja az ellenőröknek büntetésre, akkor is várhatom a csekket? :)

Torky # 2014.03.26. 12:42

Megélhetési bliccelő vagyok, nem mindig futja rá,pedig szeretném...

Sherlock # 2014.03.26. 08:53

Hó elején megvenni jóval több napod volt.

Torky # 2014.03.26. 08:01

Sziasztok!

Nincs valakinek kitöltetlen felnőtt 2014.03.27-ig érvényes bérlete? Van 2 napom felmutatni...

Kenderice # 2014.03.18. 06:36

Ezek a követelések egy év alatt elévülnek.
Ha 12 hónapon keresztül egyszer sem kaptál felszólítást a tartozásról, akkor az jó eséllyel elévült.

csevisz # 2014.03.16. 16:35

Tisztelt Fórumozók!

2012 novemberében történt, hogy felszálltam az éjszakai buszjáratok egyikére, érvényes bérlet és jegy nélkül, de korábban (abban az évben nyáron) mindig a buszon utazó ellenőrtől vettem a jegyet, nyitva tartó pénztárok hiányában. Így terveztem akkor is, de nem voltak rajta ellenőrök, csak a következő megállónál szálltak föl. Odajött hozzám az egyik és már készítettem elő a pénztárcámat, mondtam, hogy legyen szíves adjon nekem egy jegyet. Teljesen normális hangnemben elmondta, hogy nem tudom mióta, de az éjjeli járatokon nem lehet már jegyet venni és nekem kell gondoskodnom arról, hogy legyen jegyem amikor felszállok. Azt mondta félhangosan, hogy ha kölcsön kérek valakitől egy bérletet, és bemutatom az akácfa utcában akkor csak 2000Ft-ot kell befizetnem, de erre nem volt lehetőségem, így zsebre raktam a 16000 forintról szóló csekket, amit azóta sem fizettem be. Idén januárban kaptam a BKK-tól egy ajánlott szelvényt, amit nem vettem át a postán, és pár napja kaptam még egyet. Egyszer voltam bent az akácfa utcában, ahol tájékoztatásul megkérdeztem mennyi a tartozásom, azt mondták 32.500Ft. A kérdésem az, hogy ha ezt az összeget azóta sem fizettem be, ráterhelhettek késedelmi kamatot, vagy bármi más további összeget? Illetve mi a következménye annak, ha továbbra sem veszem át a BKK küldeményét és nem fizetem be az összeget? (nincs keresetem, nincs ingatlan, se semmilyen ingóság a nevemen)

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!

Mihok # 2014.03.10. 16:12

Sziasztok!
Rendelkezem egy dolgozói havi kitöltetlen bérlettel Febr.1-től márc.1-ig.

Keressetek bátran, hátha tudok segíteni!