BKV bliccelés büntetés


zsozsofka # 2014.02.25. 11:46

Kedves Fórumozók!

Segítségeteket szeretném kérni: nincs valakinek eladó, kitöltetlen BKV havi esetleg negyedéves dolgozói bérlete, amely a 2014.02.24-ét magában foglalja?
Nagyon fontos lenne.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Mihok # 2014.02.24. 15:17

Segítségként, régi BKV havi dolgozói és diákbérleteimet, kitöltetlenül a büntetés elkerülése végett tudom ajánlani.
2013.12.11.-2014.01.10. Felsőoktatási
2013.11.24.-12.23. Felnőtt
Diákbérlet:
2012.05.11.-06.10.
2012.04.11.-05.10.
2012.03.10-04.09.
2012.02.10.-03.09.
2011.11.02.-12.01.
2011.09.26.-10.25.
2011.07.20.-08.19.

Várom jelentkezéseteket!

Bess # 2014.02.17. 18:18

Nem tudom,lehetséges úgy segítenem,hogy vannak kitöltetlen havi bérleteim "dolgozó bérlet"(minden hónapban megvásároltam,de nem írtam be az azonosítót a bérletszelvényre,így most itt vannak kitöltetlenül,amit ha valaki bemutat talán megúszhatja a büntetést.(Nincs meg sajnos minden hónap,de azért széles a paletta)
Dátumok:
2011.05.16-06.15
2011.07.06-08.05
2011.08.08-09.07
2011.09.08-10.07
2011.10.11-11.10
2011.11.11-12.10
2012.03.05-04.04
2012.04.05-05-04
2012.05.13-06.12
2012.06.13.07.12
2012.07.13-08.12-itt ezután nincs meg az évben több.
2013.08.22-09.21
2013.09.22-10.21

Várom válaszotokat!

adamzz # 2014.02.01. 10:53

Tisztelt Jogi Fórum!

Párom tavaly júliusban érvényes jegy nélkül utazott, nem tudott lyukasztani közvetlenül felszálláskor, az ellenőr már nem engedte. Rendőrt hívott, akiktől az a válasz érkezett pár hét múlva levélben, hogy nem tudnak mit tenni, az adatait kiadták a BKK-nak. ( A blicceléskor jegyzőkönyv nem készült, csekk a részére nem került átadásra,semmilyen dokumentumot nem írt alá) Csekket azóta sem kapott a BKK-tól. Tegnap már egy ügyvédi iroda kereste meg,hogy fizessen 64500 Ft bírságot. Mi a teendő ebben az esetben?

Köszönettel:

Krissz89 # 2014.01.31. 20:54

A minap kaptam egy levelet dr. Szabó Gergely Ügyvédi Irodától egy csekkel. 8 napon belül kéne befizetnem, részletfizetés egyáltalán nem lehetséges, legalábbis nem írja a levél. Nem is tüntették fel hogy mikor követtem el szabálysértést azzal hogy blicceltem. Csak annyit írtak, hogy megszegtem az utazási feltételeket, illetve xy számú ügyfél-azonosító kódomra hivatkozva többet is megtudhatok, ha felhívom az ügyvédi irodát, vagy bemegyek személyesen. Tudomásomra nem történt semmi büntetés az irányomban az elmúlt 2 évben, Semmilyen felszólítást sem kaptam Holmi büntetésről. ' évre visszamenőleg megvan minden bérletem. Valami ötlet? Megkeressem az ügyvédi irodát? Vagy ne is foglalkozzak vele. Azért az az összeg ami fel van tüntetve nem kevés, szeretnék bárminemű tanácsot kapni, hogy jogilag se kerüljek bűnösnek. Talán írjak levelet a BKK-nak? Remélem tud valaki segíteni ebben valamivel több információval. Köszönöm

PGabe # 2014.01.31. 12:19

Ojo6, hülyeséget csináltál, amiért eldobtad - az 1000 Ft az utólagos bemutatás díja lehet.
Amúgy nem tiszta, ez milyen ellenőr volt, hogy ennyire belementetek a diák-kérdésbe? Gondolom nem BKV-s, vagy hogy derült ki, hogy gond van a diákkal?
Az, hogy te nem tudsz valamiről, ami elő van írva, az sajnos nem mentesít sem itt, sem máskor. Így, ha nem mész be és nem fizeted be az ezrest, jó esélyed van rá, hogy ennél jóval többet kell majd, ld. lenti sztorik.

ojo6 # 2014.01.31. 12:06

Egy olyan problémám lenne hogy, megmutattam az ellenőrnek a diákigazolványom meg a bérletet is rá volt írva a szám, de mivel átmentem másik suliba, már voltam okmányirodába is de még nem kaptam meg a diákigazolványt. Ezt nekik is elmondtam és azt mondták hogy akkor kellene egy iskolalátogatási igazolás, mondtam hogy erről engem nem tájékoztatott senki. Aztán mondták írnak egy 6000 forintos csekket, de amennyiben beviszem 15 napon bellül az iskolalátogatási papírt ez az összeg eltörlődik, jó odaadtam az okmányaimat. aztán még utánna mondta hogy mi hogy meg hogy írjam alá, de előtte odamutat arra a 6000 ft-os összegre hogy akkor vigyem be az iskolalátogatási papírral és akkor az megváltozik. Mondtam hogy előbb nem úgy volt hogy akkor nem kell fizetnem azt mondja de kell fizetnem 1000 ft-ot, na hát már nem is írtam alá és összegyűrtem amit kaptam papírt. Ráadásul még el is kezdtek szórakozni hogy nem kell ám ilyeennek lenni mert itt vannak a csajok. Mondtam nem azért csinálom hanem maguk nem korrektek. Mit csináljak? Mert elösször igazából hazudtak, másodszor minden meg volt kivéve az iskolalátogaási papír mert nem tudtam hogy ilyenkor kell.

Kenderice # 2014.01.30. 15:40

Egy komoly ügyvédi iroda valós követelésről minimum tértivevényes levelet küld...
Egy, valószínűleg elévült követelésről lehet szó, amit bagóért vett meg az iroda és küldözgeti a sima leveleket abban bízva, hogy az ügyfél megijed és önként fizet.

FallenCorpse # 2014.01.30. 10:04

Kedves Fórumozók!

A minap kaptam egy levelet dr. Szabó Gergely Ügyvédi Irodától egy csekkel 32500 Ft-ról. 8 napon belül kéne befizetnem, részletfizetés egyáltalán nem lehetséges, legalábbis nem írja a levél. Nem is tüntették fel hogy mikor követtem el szabálysértést azzal hogy blicceltem. Csak annyit írtak, hogy megszegtem az utazási feltételeket, illetve xy számú ügyfél-azonosító kódomra hivatkozva többet is megtudhatok, ha felhívom az ügyvédi irodát. Két dolog gyanús a levélben. Az aláírást csak odanyomtatták és nem tértivevénnyel kaptam a levelet, semmit sem kellett aláírnom. Illetve, nem követtem el semmilyen bliccelést, mivel tudom bizonyítani hogy minden tavalyi havibérletem megvan. Tehát nem tudom mi a problémájuk. Valami ötlet? Megkeressem az ügyvédi irodát? Köszönöm előre is a segítséget.

fiveseven # 2014.01.29. 20:04

Tisztelt Fórumozók!

Mai napon landolt a postaládámban egy levél Dr. Szabó Gergely.. 2012. májusában szedtem össze egy büntetést. Olyan helyen szálltam hév-re ahol nem volt jegyvételi lehetőség biztosítva, az ellenőrtől akartam venni, nem hagyta. Mindegy is.. Azóta se levél, se semmi, csak a mai napon. Ez a büntetésem akkor elvileg el is évült volna? Előre is köszönöm a segítséget!

capisca # 2014.01.13. 09:12

Kedves kitti!

Csak azért 1.000 Ft a büntetés, mert volt jogviszony igazolásod. Ez a BKV-én utazásra nem jogosít, csak arra, hogy diákigazolványt igényeljél.
1 év az elévülés (2013. jún. 04. napja óta még nem telt el egy év).
Ha a pótdíjazást aláírtad, akkor elismerted ennek a tényét, ezt máér nehéz lesz visszavonni.
Kérj részletfizetést.
Illetve kérdezd meg, hogy ez a 32.500 Ft. milyen tételekből tevődik össze, bár nem hiszem, hogy tudsz ezzel szemben bármnit is lépni.
Fizetési felszólítást nem kell tértivevényes levéllel küldeni.

Summa summarum fizetni kell.

kiti # 2014.01.12. 20:01

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni BKK pótdíj ügyben. A diák igazolványomat elvesztettem, míg nem készül el az új, kaptam egy jogviszony igazolást az egyetemtől, amin rajta van, hogy mikor kezdődött illetve várhatóan mikor fejeződik be a jogviszonyom. Tavaly június 4-én iskolába menet ellenőrök jöttek, megmutattam az érvényes bérletemet ill. a jogviszonyról szóló igazolásomat, amit az iskola állított ki. Az ellenőrök nem fogadták el (mondván nekik ez nem jó), így kaptam egy 1.000.- Ft-ról kiállított csekket. Őszinte leszek nem fizettem be. Nem értem, hogy több helyen ezzel igazolom, hogy nappali tagozatos diák vagyok és minden szó nélkül elfogadják (TB, NAV stb.), akkor a BKK miért nem??? Ráadásul januárban levelet kaptam egy Dr. Szabó Gergely nevű ügyvédi irodától, rendezetlen pótdíjkövetelés címen, melyben mellékeltek egy 32.500.- Ft-os csekket is. Kérdésem az lenne, hogy van-e elévülési idő, vagy folyamatosan érkezni fognak a nagyobbnál nagyobb összegű büntetések? A levél nem is ajánlottan jött, hanem csak be volt dobva a postaládába... Elvileg meg sem kaptam! Sajnos nem emlékszem pontosan arra, hogy amikor ez az eset történt aláírtam-e valamit (úgy rémlik, hogy igen)...

Segítségüket és válaszukat előre is köszönöm!

manokamano # 2013.12.02. 17:40

Hétfőn a villamoson jöttek, akkor jöttem rá, hogy nincs nálam a bérlet, otthon maradt. Mindig a táskámban van, de előző nap pakolásztam, kiesett. Hát mondom így jártam 2 ezer forint veszteség, ha bemutatom utólag. De nem találtam meg, csak szerda este (becsúszott az ágy alá) így csütörtökön vittem bemutatni, mondja a nő 16 ezer forint lesz, mert letelt a 2 nap határidő. Senkit nem érdekelt, hogy van érvényes bérletem, csak nem találtam meg 2 napon belül. EZ VOLT A BŰNÖM! Nem vitatkoztam, egyenlőre nem is fizettem, de sírva jöttem el az Akácfa utcából..

Teljesen mindegy, hogy nincs bérleted, vagy hogy azt csak 3. napon tudod megmutatni nekik. Miért büntetnek ugyanúgy, mintha meg sem vettem volna azt a kurva 10500-ftos méregdrága bérletet?!

Arra gondoltam, hogy nem fizetem ki a büntetést... Nem tudom akkor mi van, de ezt az összeget én rablásnak érzem!

Sherlock # 2013.11.02. 19:15

A másik kérdés már zűrösebb, mert ugyanezen igazolást a korábbi iskola nem adta ki a diákigazolvány leadáskor (még augusztusban), hanem utólag kellett kikérni, amikor már a BKK ellenőrei megbüntették páromat.

Így jóhiszeműen utazott a BKV járatán, gondolva, hogy az iskolától kikért igazolás majd elegendő lesz.

??

Chilly # 2013.11.02. 18:05

Kedves Sherlock!
Az első kérdésre adott válaszát elfogadom, mert én is így gondolom.
A másodikat pedig vitatom, mert a mulasztást nem a párom követte el, hanem első körben az iskola azzal, hogy az egyértelmű rendelet ellenére nem állította ki a diákigazolvány leadásakor az igazolást. Ezt a tényt még az igazgatónő is megerősítette nekem akkor, hivatkozva arra, hogy nem tudták, hogy ki kell állítani, illetve az ilyen esetekben eddig sem volt ez a gyakorlat náluk.
Ehhez kellett az Oktatási Hivatal állásfoglalása, hogy ennek ismeretében az iskola már ki "merte" állítani az igazolást.
Párom legfeljebb annyiban mulasztott, hogy nem tudta betéve a vonatkozó kormányrendelet idevágó passzusait, amikhez ragaszkodnia kellett volna.

12. § (1) Az igényelt oktatási igazolvány kiadásáig a közreműködő intézmény a jogosult kérésére a mellékletben meghatározott igazolást (a továbbiakban: igazolás) ad ki, mely igazolja az oktatási igazolványra, valamint ahhoz kapcsolódóan

  1. a 15. § (1) bekezdésben,
  2. a 24. §-ban,
  3. a 29. §-ban

foglaltakra való jogosultságot.

  1. Az igényelt diákigazolvány kiadásáig kiállított igazolás a közforgalmú személyszállítási utazási kedvezményekről szóló kormányrendelet szerinti ideiglenes diákigazolványnak minősül.

21. § (1) A közreműködő intézmény a diákigazolványra jogosultnak a diákigazolvány igénylése nélkül – a 12. §-ban meghatározott – igazolást ad ki,

(3) A közreműködő intézmény a jogosult tanulói, hallgatói jogviszonya megszűnésekor a diákigazolvány 38. § (1) bekezdésének a) pontja szerinti bevonásával egyidejűleg a 12. § (1) bekezdésében meghatározott igazolást ad ki.

Így jóhiszeműen utazott a BKV járatán, gondolva, hogy az iskolától kikért igazolás majd elegendő lesz.

Köszönöm,
Tamás

Sherlock # 2013.11.01. 09:40

Igaz-e ez, vagy nem?

Nem.

Azzal tisztában vagyok, hogy az iskola mulasztott és az ő hibájából nem volt érvényes igazolásom és amit kiadtak az is problémás, de Önök szerint még így van-e esélyem visszaigényelni a pótdíj összegét?

Te mulasztottál. Nincs.

Chilly # 2013.11.01. 07:13

Kedves Hozzáértők!
Két kérdésem lenne BKV ügyben:
1., Párom részére a korábbi iskolája kiadott egy igazolást, amely hivatalosan október 31-ig érvényes. A november havi diákbérletét még megvette október 24-én úgy, hogy a bérletpénztáros azt mondta, az igazolást még a bérlet érvényességi idejéig (november 25) használhatja. Igaz-e ez, vagy nem?

2., A másik kérdés már zűrösebb, mert ugyanezen igazolást a korábbi iskola nem adta ki a diákigazolvány leadáskor (még augusztusban), hanem utólag kellett kikérni, amikor már a BKK ellenőrei megbüntették páromat. Az igazolást csak az Oktatási Hivatal állásfoglalása alapján voltak hajlandóak kiállítani, azt is úgy, hogy az iskola igazgatónője belejavított az érvényességi idejébe, mert a tanulói jogviszony megszűnését követően nem látszódott a rendszerben a tanuló adatai. Ezért olyat nyomtatott ki, amin "az oktatási igazolvány kiállítása folyamatban van" szöveg került aláhúzásra. Viszont ennek az érvényességét a rendszer a kiállítás napjától adta meg, 2013.11.23-ig, amit az igazgatónő - a törvényben megadott - 2013.10.31-re javított ki (aláírás és pecsét mellett).
A BKK pótdíjazási irodája ezt az igazolást nem fogadta el, a pótdíjat be kellett fizetni. Írtam méltányossági kérelmet a BKK-nak, amit elutasítottak.
Most a Budapesti Békéltető Testületnek írok, hogy továbbvigyem az ügyet.
Azzal tisztában vagyok, hogy az iskola mulasztott és az ő hibájából nem volt érvényes igazolásom és amit kiadtak az is problémás, de Önök szerint még így van-e esélyem visszaigényelni a pótdíj összegét?

Köszönettel,
Tamás

kheni00 # 2013.10.27. 10:21

Üdv,
olyan problémára keresnék optimális megoldást,hogy a barátnőmmel egy helyen tartózkodtunk,és véletlenül összecseréltük a bérlet tokunkat,amiben a barátnőm esetében Bkv felsőoktatási bérlet+diákigazolvány volt,nekem pedig csak a bérletem.Ez a kellemetlenség akkor derült fényre,amikor őt a metrónál felszólították,hogy mutassa be a bérlethez tartozó diákigazolványt.Mivel nem tudta igazolni,ezért kiállítottak neki egy csekket,mondván,hogy diákigazolvány nélkül utazott.A kérdésem arra irányulna,hogy ha bemegyünk a lehető leghamarabb mindkét bérlettel és diákigazolvánnyal,és elmondjuk nekik,hogy ez történt akkor tekintettel lesznek a történtekre,és nem kell teljes áru pótdíjat fizetnünk?vagy jobban járunk ha bemegyünk és szó nélkül fizetjük be a teljes áru összeget?
A segítséget előre is nagyon köszönöm!

Ecneb1234 # 2013.10.18. 11:08

Üdv,
Segítséget szeretnék kérni egy ügyben. Kb 2 éve megbüntettek metróból kifele menet mert nem volt érvényes diákmatricám, viszont abban az évben az lett volna már a harmadik ilyen büntetésem, hogy utólag bemutatom a diákomat, így nem fizettem be. A diákigazolványomról írták le a címemet, amin el van írva, és nem is kaptam azóta egy felszólítást sem (pedig ha nagyon akarták volna gondolom kideríthették volna a címemet). Ma újra megbüntettek, címet nem írtak fel, de ha most bemennék bemutatni érvényes bérletet akkor be kellene fizetnem az előző felgyülemlett tartozást is? Ha jól tudom, 1 év után elévül a büntetés, de így jobban járok, ha kifizetem a teljes büntetést, és egyáltalán nem is megyek be az akácfa utcába?

vokanlu # 2013.09.30. 17:15

Üdv,
Segítséget szeretnék kérni.17 éves diák vagyok. A történet ott kezdődik,hogy 2012 júniusában megbüntettek egy buszon.Az adataimat rögzítették,majd aláírtam a büntetést és nem foglalkoztam vele,nem is jött felszólítás,se semmi.Majd 2012 szeptemberének a végén megint megbüntettek azért mert nem volt nálam a diákom csak személyi. El is kezdtem veszekedni az ellenőrrel de nem tudtam mit tenni.Felvette az adataimat és aláírtam.
Az első óta eltelt kb. másfél év a második óta 1 év és nem küldtek semmit.Én mégis néha izgulok,hogy kiküldik a csekkeket.Lehetséges,hogy elévültek?Van rá esély,hogy még kiküldik vagy fölöslegesen izgulok?Tisztában vagyok vele,hogy hibát követtem el amikor az első büntetésnél nem fizettem be a 2000 forintot és mivel az elsőnél ezt nem tettem meg ezért a másodiknál ez az opció már nem volt lehetséges. A segítséget előre is köszönöm.

Sherlock # 2013.07.26. 09:23

A személyi alapján megtudja a címedet, nincs jelentősége.

Hendikepp Tim # 2013.07.26. 09:07

Üdv,
megbüntettek,de az ellenőr csak a személyimet kérte el,lakcímkártyát nem,,lehet h csak hibázott és elfelejtette?Ez nekem jelent valamit,érvényes a büntetés?
Köszi a választ,Legjobbakat!

Sherlock # 2013.05.21. 11:13

Nem kell azt nyomozni, a KEKKH fillérekért kiadja.

Véleményem # 2013.05.21. 09:22

b.b.kv

Ki büntetett meg?
Kaptál csekket fizesd be. A lakcím miért kellene?
Attól függ milyen rendszerük van, nem kell túl sokat nyomozni egy lakcímért manapság...

b.b.kv # 2013.05.17. 00:25

Ma bliccelésért megbüntettek, de csak a személyit kérték: van lehetőségük kinyomozni a lakcímemet?