Nyugdíj szolgálati idő


drbjozsef # 2024.02.25. 10:18

evah,

Ez a legegyszerűbb, az adategyeztetés határozattal zárul. Ott legalább indokolniuk kellene, miért nem számítják bele, ha már az első számításukat megfellebbezted.

evah # 2024.02.25. 05:03

Nagyon köszönöm a választ, rendkívül nagy segítség!
Pontosan így van, ahogy leírtad. a 3 gyerekkel 10 évet voltam otthon, ebből az utolsó 2 évben voltam vállalkozó is.
A Nyugdíjbiztosító kimutatta ugyan a vállalkozói időt, de nem számolja bele a szolgálati időbe.
Újra nekiállok az egyeztetésnek.
Még egyszer köszönöm!

Majordomus # 2024.02.24. 20:41

Főállásu anyaként biztos megvan a 8 éve min.3 gyerekkel.

drbjozsef # 2024.02.24. 20:03

evah,

Feltételezem, a "főállású anya" azt jelenti nálad is, hogy GYET-et kaptál.

Az államkincstár leírása :

https://www.allamkincstar.gov.hu/…egi-nyugdija

Eszerint és ez alapján szerintem nem "írja felül", ha a vállalkozói időszak alatt teljes járulékot fizettél (sőt, ha a leírást jól értem, akkor jogosultsági időbe teljes időnek számít a részfizetés is), akkor az keresőtevékenységnek számít, és a jogosultsági időbe is számít.

(Megjegyzem, szerintem ez csak akkor számít, ha 8 évnél hosszabb ideig voltál valamilyen gyereknevelési támogatáson legfeljebb 4 gyerekkel. Mert a GYET ugyanúgy beleszámít a jogosultsági időbe, és csak az előző esetben számítana, hogy keresőtevékenységből több legyen neked.)

evah # 2024.02.24. 06:35

Üdvözlet mindenkinek!
Az a kérdésem, hogy a főállású anyaság időtartama alatti vállalkozói jogviszony beleszámít-e a minimum szolgálati időbe a nők 40 nyugdíjnál? Vagy a főállású anyaság felülírja a vállalkozói időszakot? Természetesen minden bejelentés, járulékfizetés megtörtént a vállalkozói státusz alatt.
Előre is köszönöm!