Aláírás


drbjozsef # 2024.03.04. 15:41

Nem lesz az, de ha ehhez a jelenléti ívhez valamilyen előny, jogosultság kapcsolódik, valami konkrét, és valaki nagyon utána akar menni, akkor tudna belőle ügyet csinálni.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.03.04. 13:30

Nem bűncselekmény ez. De fegyelmi ügy nyilván lehet.

drbjozsef # 2024.03.04. 13:25

RamuRamu,

Ha a kérdésed az, akkor ez feltehetőleg hamis magánokirat felhasználása bűncselekménye. )Esetleg közokirat hamisítás, ha egy jelenléti ív annak számítana, de szerintem nem.)
A többi kérdésed nem jogi kérdés.

Érdemes-e hallgatni? Honnan tudhatnánk, ezen az egyetemen mennyire veszik komolyan ezt.
Jobb bevallani? A lelkiismereted szempontjából talán igen, jobb.
Kiderülhet az igazság? Igen. Kiderülhet. Van rá esély, ami 0 és 100 % között van valahol.
Mire számíthatsz? Jó kérdés. Ha elmentek, feltehetőleg nem büntetőfeljelentés lesz a vége, hanem az egyetem szavályzata szerint valamilyen fegyelmi eljárás. Hogy mi a szankció, az attól a szabályzattól függ. Ezért még talán ki azért nem csapnak egyből.

RamuRamu # 2024.03.04. 12:46

Tisztelt Jogászok!

Egyetemi órán aláírtam a jelenléti ívet egy ismerősöm helyett. Ezután a tanár felolvasta a névsort, és kiderült a turpisság. Azt persze nem tudja, hogy én voltam. Felszólított minket, hogy jövő héten óra előtt keressük meg az irodájában, az is aki helyett aláírtam és én is.
Érdemes hallgatnom? Vagy jobban teszem, ha bevallom? Kiderítheti az igazságot? Ha igen, mire számíthatok?

Köszönöm előre is a segítséget!